Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Warta odcinek od Biskupic, Włyń, Most Warcki i zbiornik Jeziorsko


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1761 odpowiedzi w tym temacie

#241 OFFLINE   Szymon82

Szymon82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1600 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Szymon

Napisano 15 czerwiec 2014 - 09:14

Hehe byłem wczoraj - rzeka kipi życiem niczym życie na Plutonie ;)
Woda martwa, dwa mikro szczupaki to cały jej wczorajszy potencjał.Jeden zaobserwowany atak bolenia , niestety dla mnie to rzeka spacerowa...ot tak po pracy wypróbować nowy kijek i wszystko

Użytkownik Szymon82 edytował ten post 15 czerwiec 2014 - 09:16


#242 OFFLINE   Maciek Rożniata

Maciek Rożniata

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 328 postów
  • LokalizacjaZgierz

Napisano 15 czerwiec 2014 - 10:56

Hehe uniejow, leśnik naleśnik, łęg piekarsko dekarski , próg za próg przed próg , za drzewo przed drzewo, nic się nie dzialo , ryby w wodzie nie widac, totalna bryndza.
  • kacperek993 lubi to

#243 OFFLINE   Maciek Rożniata

Maciek Rożniata

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 328 postów
  • LokalizacjaZgierz

Napisano 19 czerwiec 2014 - 10:54

Dzis wypad nad warte - czytac post wyzej , dodatkowo pojchalem do włynia tu 1 jazik na 20 cm.
  • kacperek993 lubi to

#244 OFFLINE   kacperek993

kacperek993

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 308 postów
  • Imię:Michał

Napisano 21 czerwiec 2014 - 11:02

Wczoraj złaziłem Wartę w okolicach Strońska. Cel-boleń. Do południa złowiłem 4 szczupakopistolety i 1 szczupaka, który o matko i córko zdążył urosnąć by posiąść wymiar :) . Bolenia ani widu ani słychu .

Grunciarze łupią jazie - krwiopijcy.


  • Maciek Rożniata i Kupisz lubią to

#245 OFFLINE   Maciek Rożniata

Maciek Rożniata

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 328 postów
  • LokalizacjaZgierz

Napisano 21 czerwiec 2014 - 11:50

to dobre wieści :)  to jednak jest życie w Warcie bynajmniej "jako takie"  ;)



#246 OFFLINE   kacperek993

kacperek993

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 308 postów
  • Imię:Michał

Napisano 21 czerwiec 2014 - 12:06

Maciek życie w Warcie istnieje. Mój kumpel tydzień temu na nocce w okolicach Sieradza na czerwone robale złowił niedużego sumka ( siedziałem z nim nockę- próba nocnego spinningowania zakończona porażką). Sumek dalej pływa-dopilnowałem tego :) .



#247 OFFLINE   krzychun

krzychun

    Giełda rulez

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2193 postów
  • LokalizacjaWieluń
  • Imię:Krzysiek

Napisano 21 czerwiec 2014 - 12:26

to dobre wieści :)  to jednak jest życie w Warcie bynajmniej "jako takie"  ;)

A może to problem nie w wodzie leży?



#248 OFFLINE   Maciek Rożniata

Maciek Rożniata

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 328 postów
  • LokalizacjaZgierz

Napisano 21 czerwiec 2014 - 12:55

A może to problem nie w wodzie leży?

nie twierdzę że nie ,  zapraszam poniżej progów w księżnych młynach i pokażesz swoje umiejętności i sam sobie zadasz pytanie czy ".........A może to problem nie w wodzie leży?............"


Użytkownik Maciek Rożniata edytował ten post 21 czerwiec 2014 - 12:58

  • kotwitz lubi to

#249 OFFLINE   krzychun

krzychun

    Giełda rulez

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2193 postów
  • LokalizacjaWieluń
  • Imię:Krzysiek

Napisano 21 czerwiec 2014 - 13:44

nie twierdzę że nie ,  zapraszam poniżej progów w księżnych młynach i pokażesz swoje umiejętności i sam sobie zadasz pytanie czy ".........A może to problem nie w wodzie leży?............"

Już widzę "napinka". Po Ci to?

Ja tylko proponuję spojrzeć z drugiej strony. Twierdzi się wszędzie, że ryby niet. A jakoś nikt swoich błędów/braków umiejętności nie podrzuca jako powód. Sami pisaliście, ze mnóstwo ryb pływało.

Jak to mój dziadek mawiał: jak ryby biorą to każdy łowi. Było to min 20 lat temu i wtedy też mówili, że: panie, ryby nie ma już tutaj, na Osjakowie, czy Rychłocicach to jest jeszcze, ale tutaj, panie...

Mam nadziej, że zaczną Ci brać, bo przecież do lasów nie uciekły, więc w wodzie są. Powodzenia.



#250 OFFLINE   Maciek Rożniata

Maciek Rożniata

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 328 postów
  • LokalizacjaZgierz

Napisano 21 czerwiec 2014 - 13:58

żadna spinka

, "...................Było to min 20 lat temu i wtedy też mówili, że: panie, ryby nie ma już tutaj, na Osjakowie, czy Rychłocicach to jest jeszcze, ale tutaj, panie................................" to w owych przez Ciebie wspomnianych czasach ryb nie łowili bo nie posiadali "dobrego" sprzętu . jak dla mnie 20 lat temu ryby były i łowili je zapewne na leszczynę czy szpilkę. a teraz jest na odwrót .........



#251 OFFLINE   krzychun

krzychun

    Giełda rulez

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2193 postów
  • LokalizacjaWieluń
  • Imię:Krzysiek

Napisano 21 czerwiec 2014 - 14:34

Ja od jakiś  25 lat łowię na jednym odcinku Warty i stwierdzam, że się za wiele nie zmieniło pod względem ilości. Zmienił się mocno charakter rzeki. Z brznowo-keniowej stała się jaziowa bardziej, z mnóstwem okoni. Wędkarzy mniej, kłusoli mniej.

A ja? Kiedyś miotałem na przepływankę brzany i klenie, a teraz biegam ze spinningiem za boleniami (i mniej sumami i sandaczami). W obu przypadkach łowiłem gdy brały, a to że wędkarz ze mnie średni pewnie to i jest tak do tej pory (no może trochę lepiej, bo już ogarnąłem łowienie boleni z dna) to nadal mam wyniki przeciętne.

Sprzęt pozwala być skuteczniejszym, ale nie spowoduje, że ryby biorą (co znie znaczy, że ich nie ma ;) )

 

Jadę dzisiaj tutaj:

http://mapy.geoporta...ssionID=1403923

zobaczymy czy będą brały.


  • Maciek Rożniata lubi to

#252 OFFLINE   krzychun

krzychun

    Giełda rulez

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2193 postów
  • LokalizacjaWieluń
  • Imię:Krzysiek

Napisano 21 czerwiec 2014 - 18:56

Jadę dzisiaj tutaj:

http://mapy.geoporta...ssionID=1403923

zobaczymy czy będą brały.

Bryndza, ale przerewelacyjny kawałek wody.


  • Maciek Rożniata lubi to

#253 OFFLINE   Maciek Rożniata

Maciek Rożniata

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 328 postów
  • LokalizacjaZgierz

Napisano 21 czerwiec 2014 - 20:27

Bryndza, ale przerewelacyjny kawałek wody.

a na co się nastawiłeś ?



#254 OFFLINE   romeo7

romeo7

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 462 postów
  • Imię:Dawid

Napisano 21 czerwiec 2014 - 20:33

Oj nie drapcie sie dziewczyny ;) Ryba jest a bierze raz lepiej raz gorzej, zawsze w sezonie jest taki okres ze nasze hobby moze zniechecic mniej wytrwalych tak jak teraz. Niebawem woda bedzie zielona a nie krysztalowa i zobaczymy jak to wplynie na efekty polowow miejmy nadzieje ze na plus.

#255 OFFLINE   Maciek Rożniata

Maciek Rożniata

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 328 postów
  • LokalizacjaZgierz

Napisano 21 czerwiec 2014 - 20:43

obyś miał rację Dawid  :) , to tylko wymiana poglądów , łowimy nie daleko od siebie , sam wiesz , mamy podobne spostrzeżenia tak,  mi się wydaje . a czas pokaże 



#256 OFFLINE   romeo7

romeo7

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 462 postów
  • Imię:Dawid

Napisano 21 czerwiec 2014 - 20:56

Kumpel dzis byl to mowil ze woda zaczyna juz zielonkawa plynac wiec zobaczymy jak to bedzie ale mysle ze dobrze.

#257 OFFLINE   krzychun

krzychun

    Giełda rulez

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2193 postów
  • LokalizacjaWieluń
  • Imię:Krzysiek

Napisano 21 czerwiec 2014 - 21:14

a na co się nastawiłeś ?

Za boleniem chciałem połazić, ale najnormalniej w życiu... zmarzłem i po godzinie się zwinąłem.

Obczaiłem przy okazji usytuowanie przykosy przy wejściu w ten łuk (widać ją na mapie). Jest bardzo płytka (kajakarz wyłazili na nią i max do pół łydki, więc rynna musi być niewiarygodnie głęboka i jest spokojna. Później (3-4 tygodnie), gdy przykosa przesunie się 100-150 m w dół, to wod przyśpieszy i ciężko będzie łowić. Następnie (koniec sierpnia) po kolejnych 100m będzie to najlepsze miejsce w promieniu min. 30 km (woda znowu się uspokoi, z przykosy wyjdzie w trochę szersze koryto, no i będzie blisko już do potężnego dołu na szczycie tego meandra - widać taką zatokę na mapie - bardzo głębokie miejsce, z którego późnym wieczorem i nocą lubi coś sobie w gorę rzeki wyskoczyć, by pojeść drobnice na wypleceniu za przykosą i wzdłuż lewego spokojne brzegu.

Wody typowo "niewarcina". Jest to jedyny fragment Warty dla którego mam wędkę 20lb i główki po 25g. Nocą to 3g na haku 4/0.



#258 OFFLINE   Szymon82

Szymon82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1600 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Szymon

Napisano 21 czerwiec 2014 - 23:37

Ja mam historie tej wody i okolic przekazaną rodzinnym (mniej lub bardziej) kanałem wstecz od czasów II Wojny Światowej to mam nieco pogląd na te tereny (powyżej Jeziorska) - jakby żył mój dziadek to by się chyba na żyłce powiesił gdyby zobaczył co się stało :) także w umiejętnościach naszych ''efektów'' upatrywał nie będę , Pozdrawiam - ja w ciągu kilku lat wstecz oczywiście kilkadziesiąt wymiarowych ( 50 -67 cm) szczupaków wyjąłem z tych wód a raz nawet trafiłem około 80 cm , ale czym tu się podniecać jak na Bugu można tyle połowić w dłuższy weekend kiedy ryba bierze :)  - smutne , ale prawdziwe

aha z roku na rok ryb mniej ... w tym sezonie raptem 3 wymiarowe szczupaki na jakieś 10 wypadów w te strony i mimo iż nie zawsze stosuje C&R to nauczyłem się jednak je tutaj wypuszczać , niech dziadki mają co żreć


Użytkownik Szymon82 edytował ten post 21 czerwiec 2014 - 23:47


#259 OFFLINE   krzychun

krzychun

    Giełda rulez

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2193 postów
  • LokalizacjaWieluń
  • Imię:Krzysiek

Napisano 21 czerwiec 2014 - 23:42

Ja mam historie tej wody i okolic przekazaną rodzinnym (mniej lub bardziej) kanałem wstecz od czasów II Wojny Światowej to mam nieco pogląd na te tereny (powyżej Jeziorska) - jakby żył mój dziadek to by się chyba na żyłce powiesił gdyby zobaczył co się stało :)

Ok, ale nie piszmy co było 40 - 60 lat temu. Oczywiście, że nie ma co porównywać.



#260 OFFLINE   Maciek Rożniata

Maciek Rożniata

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 328 postów
  • LokalizacjaZgierz

Napisano 22 czerwiec 2014 - 13:17

1 boluś, 2 okonki, 1 jazik, Warta powyzej zbiornika , woda opadajaca, niosaca troche syfu, metna, grunciarze polawiali krapie na feedery. Ogolnie lipa, ponizej tamy woda bardzo niska .
  • kacperek993 lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych