Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Warta odcinek od Biskupic, Włyń, Most Warcki i zbiornik Jeziorsko


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1761 odpowiedzi w tym temacie

#1121 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3746 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 16 czerwiec 2016 - 05:56

Ładne, nie narzekaj. Złowione w samym Sieradzu, czy gdzieś w okolicy? Łowiłeś z brzegu, czy z łódki?



#1122 OFFLINE   zdzislavo1

zdzislavo1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 198 postów
  • LokalizacjaSieradz

Napisano 16 czerwiec 2016 - 07:27

Nie zostały złowione w Sieradzu co do łódki to póki co jest zbędna, większość naszej Warty można przejść nie zamaczając klejnotów :)


  • Maciek Rożniata, Szymon82 i Alexspin lubią to

#1123 OFFLINE   Radek_Z

Radek_Z

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 262 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Radek

Napisano 16 czerwiec 2016 - 08:00

To jednak coś tam w górze rzeki się dzieję, Zdzislavo regularnie pokazuje nam ryby. Fajnie - w końcu coś pozytywnego. A co do łowienia z łódki to raczej na Warcie w naszym rejonie nie spotyka się takich widoków choć ja osobiście nie raz pływałem, ale to było ze 20 lat temu. A wtedy to była inna rzeka i inne ryby.


  • Maciek Rożniata i Alexspin lubią to

#1124 OFFLINE   zdzislavo1

zdzislavo1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 198 postów
  • LokalizacjaSieradz

Napisano 17 czerwiec 2016 - 21:36

Dzisiaj paskudna pogoda, myślę sobie czy jest sens jechać nad wodę ale ostatnio podczas deszczu i wiatru nie było źle więc po chwili jestem w drodze nad Wartę.Nad wodą wiatrzysko i przelotne opady ryby niechętne do współpracy wyciągam małego klonka i okonia.Przed samym wieczorem robi się trochę ładniej i melduję się długo oczekiwany gość w rozmiarze powiedzmy że przyzwoitym złowiony na zestaw pod jazia klenia więc walka była już fajna :)

Załączone pliki


Użytkownik zdzislavo1 edytował ten post 17 czerwiec 2016 - 21:37


#1125 OFFLINE   zdzislavo1

zdzislavo1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 198 postów
  • LokalizacjaSieradz

Napisano 19 czerwiec 2016 - 00:15

Kolejna wyprawa na ryby tym razem niejako z marszu bez specjalnych przygotowań ale wyszło nie najgorzej,bolkowe chlapacze X2 

Załączone pliki


Użytkownik zdzislavo1 edytował ten post 19 czerwiec 2016 - 00:20

  • Maciek Rożniata, Radek_Z, romeo7 i 1 inna osoba lubią to

#1126 OFFLINE   zdzislavo1

zdzislavo1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 198 postów
  • LokalizacjaSieradz

Napisano 20 czerwiec 2016 - 21:23

Dzisiaj kolejny wypad i złowiony klenik,jaź i fajny bolek  :)

Załączone pliki



#1127 OFFLINE   zdzislavo1

zdzislavo1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 198 postów
  • LokalizacjaSieradz

Napisano 27 czerwiec 2016 - 22:26

Przez ostatnie parę dni  nie mogłem złapać nic konkretnego ,dzisiaj zabrałem kolegę który był pierwszy raz typowo za boleniem i złapał fajną rybę ja niestety  na zero nie licząc 2 okoni  :huh:

 

Załączone pliki


  • Maciek Rożniata, Radek_Z i Alexspin lubią to

#1128 OFFLINE   zdzislavo1

zdzislavo1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 198 postów
  • LokalizacjaSieradz

Napisano 04 lipiec 2016 - 21:26

Panowie dzieje się coś nad naszą Wartą? u mnie w ostatnich dniach mniej ryb ale jakiegoś chlapaka udało się złapać

Załączone pliki


  • Maciek Rożniata i Alexspin lubią to

#1129 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3746 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 05 lipiec 2016 - 04:38

Przez ostatnie parę dni  nie mogłem złapać nic konkretnego ,dzisiaj zabrałem kolegę który był pierwszy raz typowo za boleniem i złapał fajną rybę ja niestety  na zero nie licząc 2 okoni  :huh:

Początkujący zawsze ma szczęście... ;)



#1130 OFFLINE   zdzislavo1

zdzislavo1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 198 postów
  • LokalizacjaSieradz

Napisano 05 lipiec 2016 - 09:54

Też tak sobie to tłumaczyłem  :lol: ale wejście miał konkretne


  • Alexspin lubi to

#1131 OFFLINE   romeo7

romeo7

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 462 postów
  • Imię:Dawid

Napisano 03 sierpień 2016 - 23:48

Cham bolka nie zlowi ;) :)
  • Radek_Z lubi to

#1132 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3746 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 04 sierpień 2016 - 05:37

Cham bolka nie zlowi ;) :)

??? 



#1133 OFFLINE   zdzislavo1

zdzislavo1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 198 postów
  • LokalizacjaSieradz

Napisano 29 sierpień 2016 - 13:10

Witam ponownie ostatnio z boleniami było różnie miałem dziesiątki wyjść ale zawsze w ostatniej chwili rezygnowały.Podczas ostatniego wędkowania mogę śmiało powiedzieć że miałem ponad 50 odprowadzeń i ataków kiedy bolki w ostatniej chwili zmieniały zdanie i przynęta wpadała w wir albo lądowała kawałek dalej,ale 5 sztuk boleni udało się oszukać na fotkach 2 sztuki już całkiem przyjemnych rozmiarów.Jak tam Panowie u was sprawa z boleniami i innymi rybkami ?

 

Załączone pliki


Użytkownik zdzislavo1 edytował ten post 29 sierpień 2016 - 13:17

  • Maciek Rożniata, Radek_Z, romeo7 i 1 inna osoba lubią to

#1134 OFFLINE   M@rczysko

M@rczysko

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 136 postów
  • LokalizacjaEZD/EPA

Napisano 29 sierpień 2016 - 18:15

Błotko jak na starorzeczu w Pstrokoniach :D :D :D

Byłem osatnio za mostem Warckim - dwa niezacięte brania i stracony stary Gnom 2 na zaczepie :angry:



#1135 OFFLINE   zdzislavo1

zdzislavo1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 198 postów
  • LokalizacjaSieradz

Napisano 29 sierpień 2016 - 19:42

Ja coraz bardziej przekonuję się w tym że czym dalej od Jeziorska tym lepiej :)



#1136 OFFLINE   Mreno

Mreno

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 89 postów
  • LokalizacjaSieradz
  • Imię:Dominik

Napisano 14 październik 2016 - 18:24

Cześć wszystkim jestem rozgoryczonym i sfrustrowanym wędkarzem z Sieradza. Po 30 latach z wędką w ręku, doświadczywszy agonii mojej ukochanej rzeki Warty, postanowiłem, że od 2017 roku opuszczam Okręg Sieradz i wykupuję Konin lub Opole. Motywuję to tym, że w Okręgu Sieradz (100 km rzeki Warty) nie ma już prawie w ogóle ryb. Takiego mamy gospodarza PZW. Uciekam stąd, nie dostaną ode mnie już nawet złotówki. Zalecam takie rozwiązanie wszystkim, którzy płacą składki w Okręgu PZW Sieradz. Poszedłem po rozum do głowy, już nie zapłacę tam, gdzie trwonione są nasze pieniądze. Widzicie, że rzeka Warta w Okręgu sieradzkim to już pustynia, tu już wyginęło 99% populacji ryb. Nie zapłacę okręgowi, który od 30 lat nie wyegzekwował przepławki na Jeziorsku i tym samym doprowadził do zagłady certy, świnki, brzany i węgorza, nie zapłacę okręgowi, który od 30 lat zezwala na rzeź za zaporą na rybach, które przybywają tu na zimowiska i napotykają na mur w drodze na tarło; nie zapłacę okręgowi, który od 30 lat akceptuje i do dzisiaj dnia nie pozbył się Sieci na Jeziorsku, nie zapłacę okręgowi, który nie potrafi zorganizować systemu ochrony i monitoringu rzeki Warty nad którą "ma pieczę", nie zapłacę okręgowi, który zamiast ratować rzekę Wartę pompuje nasze pieniądze na organizowanie pożal się boże zawodów, np. na sztucznym stawie o nazwie Kępina w Zduńskiej Woli, bo rzekę wartę i przynależące do niej wody już zmarnował itd.itp. Dosyć tego, ja odpadam, blokuję dopływ mojej kasy do tego okręgu. Taki mam pomysł, biorę sprawy w swoje ręce, kieruję się logiką i rozsądkiem, a co wy zrobicie wasza sprawa, nikomu nic nie mogę narzucać, ale...



#1137 OFFLINE   Novis

Novis

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1756 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Nowicki

Napisano 14 październik 2016 - 18:36

Myślisz, że koniński odcinek Warty będzie lepszy? Może tak. Warta to legenda. Niestety, w dzisiejszych czasach przebrzmiała. Jako, że nie mam wpływu, na to, co się dzieje, wybieram wody stojące. Jeżeli chodzi o rzeki, powrócę chyba do Bzury, ale to się okaże w przyszłym roku. Do Opola nie chce mi się jeździć, nie znam tamtejszych wód.


  • Maciek Rożniata lubi to

#1138 ONLINE   Szymon82

Szymon82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1600 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Szymon

Napisano 14 październik 2016 - 18:54

A gdzie ta ryba ma siedzieć jak w  ciągu pięciu lat wypłyciła się już totalnie . Niestety jak nie pogłębią rzeki , można zapomnieć o rybach . Taka piękna kiedyś woda była ... dziś tylko okolica i wspomnienia . Niby są bolenie , ale to marne pocieszenie . Jeszcze kilka lat wstecz złowienie w ciągu dnia kilku szczupaków było spokojnie do wykonania .Faktycznie kiedyś jak dobrze brał pojechałem nad wodę i nie było gdzie się rozstawić bo chyba cały Sieradz i okolice zjechały nad wodę , no ale nie wyjedli wszystkiego wędkarze . To większy problem i sporo do zrobienia jest aby przywrócić te wody do dawnej świetności choć w połowie.


Użytkownik Szymon82 edytował ten post 14 październik 2016 - 19:04


#1139 OFFLINE   Mreno

Mreno

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 89 postów
  • LokalizacjaSieradz
  • Imię:Dominik

Napisano 14 październik 2016 - 19:02

A gdzie ta ryba ma siedzieć jak w  ciągu pięciu lat wypłyciła się już totalnie . Niestety jak nie pogłębią rzeki , można zapomnieć o rybach . Taka piękna kiedyś woda była ... dziś tylko okolica i wspomnienia ...

To tylko pozór, to co piszesz. Już nie chce mi się robić tu wykładu, na innych forach się rozpisywałem na ten temat. Wystarczy zobaczyć jakie ogromne brzany łowią w Anglii na płytkich ciurkach po 2 m szerokości. Znam takie rynny kamienno-żwirowo-gliniaste w naszej Warcie o długości 100 m i głębokości ponad 1,5 do 2 m, że pomieściłoby się w nich całe duże stado wielkich ryb. A one świecą pustkami. Tak tak dosłownie, bo woda prześwietlona i widziałem, że tam nie ma życia.Takie miejscówki powinny skupiać rybę z pozostałych płytkich jałowych miejsc w rzece bez kryjówek. No to jak widać nie w tym problem. Z rzeką jest niedobrze wysycha to prawda, ale są jeszcze odcinki z dobrą wodą, ale tam też nie ma ryb, więc to nie tylko problem środowiska wodnego. Wszyscy wiemy kogo to wina nie ma co ściemniać



#1140 ONLINE   Szymon82

Szymon82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1600 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Szymon

Napisano 14 październik 2016 - 19:08

Tylko w tej wodzie brakuje wszystkiego , nawet krąpia !


  • Maciek Rożniata lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych