Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Warta odcinek od Biskupic, Włyń, Most Warcki i zbiornik Jeziorsko


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1730 odpowiedzi w tym temacie

#1161 OFFLINE   romeo7

romeo7

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 461 postów
  • Imię:Dawid

Napisano 15 październik 2016 - 21:52

Jeziorsko zrobilo swoje reszte dokonczyly kormorany z wedka i skrzydlami oraz susze i niski stan wody w ostatnich latach.
Pochwal sie lepiej ta rekordowa brzana, pewnie kazdy z przyjemnoscia zobaczy fotke ;)
  • Maciek Rożniata lubi to

#1162 OFFLINE   Mreno

Mreno

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 89 postów
  • LokalizacjaSieradz
  • Imię:Dominik

Napisano 15 październik 2016 - 21:57

ale to nie na spinning więc na to forum się nie nadaje



#1163 OFFLINE   zdzislavo1

zdzislavo1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 198 postów
  • LokalizacjaSieradz

Napisano 16 październik 2016 - 08:01

Myślę że nikt się nie pogniewa,odnośnie zimowisk boleni to znalazłeś je na samej rzece? Niestety zawsze z pierwszymi wrzesniowymi zimnymi nocami muszę sobię wybić bolki z głowy ponieważ znikają z moich miejscówek mam tutaj na myśli rzekę w górę od jeziorska.



#1164 OFFLINE   Mreno

Mreno

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 89 postów
  • LokalizacjaSieradz
  • Imię:Dominik

Napisano 16 październik 2016 - 11:18

Dobrze tylko, żeby później nie było gadek, że po co narzekam skoro takie ryby są w Warcie:) Może już widzieliście gdzieś na inne forum już je wklejałem.  Ryby wychodzone ekstremalnie, dużo lat i wody w rzece upłynęło zanim je namierzyłem. Rekordowa brzana sfotografowana bez głowy, bo przypadkowy świadek połowu pstrykał moim aparatem i trochę mu nie poszło

 

Brzana 72 i 85 cm (ta bez głowy) obie oczywiście pływają dalej chociaż nie jestem pewien, bo miejsce to odwiedzane jest systematycznie przez mięsiarzy, którzy na to stadko ostro polują:

 

 

Załączone pliki

  • Załączony plik  2.JPG   194,18 KB   7 Ilość pobrań
  • Załączony plik  1.jpg   158,38 KB   6 Ilość pobrań


#1165 OFFLINE   Mreno

Mreno

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 89 postów
  • LokalizacjaSieradz
  • Imię:Dominik

Napisano 16 październik 2016 - 11:21

Myślę że nikt się nie pogniewa,odnośnie zimowisk boleni to znalazłeś je na samej rzece? Niestety zawsze z pierwszymi wrzesniowymi zimnymi nocami muszę sobię wybić bolki z głowy ponieważ znikają z moich miejscówek mam tutaj na myśli rzekę w górę od jeziorska.

Tak chodziłem dużo po rzece i widziałem jak od września schodzą się w stada. Jedno stadko liczyć mogło nawet więcej, niż 30 szt. Nie chodzę za boleniami, więc nie próbowałem się do nich dobierać. Poza tym woda pusta całymi kilometrami


  • zdzislavo1 lubi to

#1166 OFFLINE   zdzislavo1

zdzislavo1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 198 postów
  • LokalizacjaSieradz

Napisano 16 październik 2016 - 12:12

Musiały ładnie walczyć,też mam namierzone miejsce gdzie są brzany ale na spina nie udało mi się żadnej złowić.



#1167 OFFLINE   Radek_Z

Radek_Z

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 261 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Radek

Napisano 16 październik 2016 - 12:36

Brzany świetne, ale niestety łatwo nie mają w tej rzece, bo miejsca ich występowania są bardzo charakterystyczne i niewielkie - wąziutkie i króciutkie rynny, o których wiedzą wszyscy w okolicy. Ba, ja nie jestem z okolicy, a też o nich wiem i nie powiem ;) A zmieniając temat to wczoraj zdaje się, że były jakieś zawody spinningowe przy moście warckim, ktoś wie, jakie wyniki?



#1168 OFFLINE   Sławek77

Sławek77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1371 postów
  • LokalizacjaWielkopolska

Napisano 16 październik 2016 - 12:39

Grunciarze bardzo dobrze znają te miejsca i beretują do bólu.

#1169 OFFLINE   Mreno

Mreno

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 89 postów
  • LokalizacjaSieradz
  • Imię:Dominik

Napisano 16 październik 2016 - 12:47

Grunciarze bardzo dobrze znają te miejsca i beretują do bólu.

No niestety tak dokładnie jest. Na moich oczach wyjął jeden taką ponad 60 cm wyjął z podbieraka i wsadził nawet bez zabicia do reklamówy, a potem reklamówę do plecaka i targał dalej. Dodając do tego jego język, sposób bycia to miałem po prostu obrzydzenie. A to młody człowiek. 


Użytkownik Mreno edytował ten post 16 październik 2016 - 12:47


#1170 OFFLINE   romeo7

romeo7

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 461 postów
  • Imię:Dawid

Napisano 16 październik 2016 - 12:51

Grunciarze bardzo dobrze znają te miejsca i beretują do bólu.

I dlatego nie ma ryb bo jakby byly to by siedzieli jak kiedys, dzien i noc 365 dni w roku i zapychali lodowki swoje,rodziny i sasiadow....



#1171 OFFLINE   zdzislavo1

zdzislavo1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 198 postów
  • LokalizacjaSieradz

Napisano 16 październik 2016 - 13:27

Brzany świetne, ale niestety łatwo nie mają w tej rzece, bo miejsca ich występowania są bardzo charakterystyczne i niewielkie - wąziutkie i króciutkie rynny, o których wiedzą wszyscy w okolicy. Ba, ja nie jestem z okolicy, a też o nich wiem i nie powiem ;) A zmieniając temat to wczoraj zdaje się, że były jakieś zawody spinningowe przy moście warckim, ktoś wie, jakie wyniki?

Zawody dopiero dzisiaj ale ja też czekam z niecierpliwością na wyniki :) jeżeli zawody będą się odbywać od mostu tylko w górę rzeki to tym bardziej nie mogę się doczekać:D



#1172 OFFLINE   Radek_Z

Radek_Z

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 261 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Radek

Napisano 16 październik 2016 - 13:48

Faktycznie dzisiaj, dzięki za poprawkę. Teraz dopiero doczytałem na stronie okręgu. Można poobstawić wyniki ;) ja strzelam, że z ryb wymiarowych padną dwa okonie :blink:



#1173 OFFLINE   Hunter_pike

Hunter_pike

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1852 postów
  • LokalizacjaSieradz
  • Imię:Przemo

Napisano 16 październik 2016 - 14:18

Miałem jechać na te zawody ale od rana paprało, wiał zimny wiatr a do tego z tego co się dowiedziałem wczoraj żadnych sektorów miało nie być , każdy mógł iść gdzie chciał na jedną bądź drugą stronę mostu i na którą chciał stronę rzeki, na liście było ponoć 21 zawodników a ilu dotarło i wzięło udział nie wiem.



#1174 OFFLINE   zdzislavo1

zdzislavo1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 198 postów
  • LokalizacjaSieradz

Napisano 16 październik 2016 - 14:34

Miałem jechać na te zawody ale od rana paprało, wiał zimny wiatr a do tego z tego co się dowiedziałem wczoraj żadnych sektorów miało nie być , każdy mógł iść gdzie chciał na jedną bądź drugą stronę mostu i na którą chciał stronę rzeki, na liście było ponoć 21 zawodników a ilu dotarło i wzięło udział nie wiem.

Szkoda że się nie udało stawić się na zawody.Pokazałby Pan jak się łowi grubego szczupaka w Warcie  :)


  • marcin_69 i coma lubią to

#1175 OFFLINE   romeo7

romeo7

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 461 postów
  • Imię:Dawid

Napisano 16 październik 2016 - 14:54



Szkoda że się nie udało stawić się na zawody.Pokazałby Pan jak się łowi grubego szczupaka w Warcie :)[/quote]

A najwiecej boleni w Pstrokoniach...
  • coma lubi to

#1176 OFFLINE   *Hektor*

*Hektor*

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1212 postów
  • LokalizacjaPPL-SPIN
  • Imię:Piotr

Napisano 16 październik 2016 - 15:27

Tak przez ten temat zawodów zerknąłem w Wasz regulamin, kawał dobrej pracy, świetnie napisany.

Wcześniej jakieś nawoływania czytałem... ale choć w temacie zawodów O/Sieradz stara się, albo pozwala pozytywnie zakręconym działać.


Użytkownik *Hektor* edytował ten post 16 październik 2016 - 15:31


#1177 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3696 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 18 październik 2016 - 05:09

Grunciarze bardzo dobrze znają te miejsca i beretują do bólu.

No niestety tak dokładnie jest. Na moich oczach wyjął jeden taką ponad 60 cm wyjął z podbieraka i wsadził nawet bez zabicia do reklamówy, a potem reklamówę do plecaka i targał dalej. Dodając do tego jego język, sposób bycia to miałem po prostu obrzydzenie. A to młody człowiek. 

I dlatego nie ma ryb bo jakby byly to by siedzieli jak kiedys, dzien i noc 365 dni w roku i zapychali lodowki swoje,rodziny i sasiadow....

Masakra, czy oni wyrabiają grzebienie? Przecież przy tej ilości ości jakie ma brzana, to nie da się tego jeść, a do tego smak dość paskudny - tak przynajmniej słyszałem, bo jeszcze nie próbowałem... :(



#1178 OFFLINE   Hunter_pike

Hunter_pike

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1852 postów
  • LokalizacjaSieradz
  • Imię:Przemo

Napisano 18 październik 2016 - 10:27

Szkoda że się nie udało stawić się na zawody.Pokazałby Pan jak się łowi grubego szczupaka w Warcie :)[/quote]

A najwiecej boleni w Pstrokoniach...

poczytajcie obaj  o wynikach , jednak są i grubsze jeszcze w Warcie http://www.pzw.org.p..._sieradz__warta


Użytkownik Hunter_pike edytował ten post 18 październik 2016 - 10:29

  • *Hektor* lubi to

#1179 OFFLINE   Szymon82

Szymon82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1575 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Szymon

Napisano 18 październik 2016 - 12:23

71 cm na tych wodach to faktycznie znakomity wynik , ale czy można go uznać za grubszego ? To nawet nie jest forumowe minimum . Sam byłem tego dnia na 2 h nad Wartą , po zawodach już i miałem tylko jedno pogryzienie gumy od spodu, tak woda martwa także gratulacje tym co coś złowili.



#1180 OFFLINE   zdzislavo1

zdzislavo1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 198 postów
  • LokalizacjaSieradz

Napisano 18 październik 2016 - 16:06

poczytajcie obaj  o wynikach , jednak są i grubsze jeszcze w Warcie http://www.pzw.org.p..._sieradz__warta

 

19 wędkarzy ,zapewne dobrych w te klocki czesało wodę przez pół dnia przy pogodzie odpowiadającej szczupakom i trafili 5 wymiarowych ryb,mogę z dużym prawdopodobieństwem domyślać się w którym  miejscu padły te ryby.Wynik jak na okręg sieradzki napewno dobry.Co do wielkości REKORDOWEGO okazu zawodów to każdy ma swoją skalę niektórzy nie będą mogli po złowieniu takiej ryby spać 3 dni a inni zapomną szybko o takiej rybie,ale napewno łowcą należą się gratulacje :good: .

Ja w tym roku tylko raz byłem typowo za szczupakiem i złowiłem z 8szt ale takie max 40cm.Największy jakiego złowiłem w tym sezonie miał około 65cm dwukrotnie miałem go na kiju a kilka razy widziałem bo siedział a może nadal siedzi jak go nie zjedli w jednej miejscówce którą często odwiedzałem w poszukiwaniu innych gatunków.Niestety w górę rzeki od miejsca rozgrywania zawodów wymiarowych szczupaków jest według mnie prawie tyle co i  wymiarowych sandaczy,sumów i węgorzy  :rolleyes:   


Użytkownik zdzislavo1 edytował ten post 18 październik 2016 - 16:08

  • Maciek Rożniata, Szymon82, Radek_Z i 1 inna osoba lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych