Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Warta odcinek od Biskupic, Włyń, Most Warcki i zbiornik Jeziorsko


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1761 odpowiedzi w tym temacie

#1561 OFFLINE   Ide52

Ide52

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 124 postów
  • Lokalizacjaobok Warty

Napisano 10 sierpień 2021 - 10:15

W weekend nie ma sensu,ale w tygodniu jak najbardziej można próbować.W sumie mam zamiar tam niedługo zerknąć,więc mogę dać znać czy coś się działo.
  • Maciek Rożniata i Alexspin lubią to

#1562 OFFLINE   tlok

tlok

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 279 postów
  • LokalizacjaPabianice

Napisano 10 sierpień 2021 - 10:29

W weekend też bardzo mała presja , tylko kajaki mogą przeszkadzać troche bo teraz towarzystwo pływa na potęgę .



#1563 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3746 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 10 sierpień 2021 - 11:02

W weekend nie ma sensu,ale w tygodniu jak najbardziej można próbować.W sumie mam zamiar tam niedługo zerknąć,więc mogę dać znać czy coś się działo.

W takim razie wybiorę się we czwartek. Ostatnio byłem tam wiosną. Zatrzęsienie drobnicy, więc może i coś większego się pokaże. Mam ochotę na szczupaka, a woda dość obiecująca, tylko nie wiadomo czy nie są wystraszone przez kajakarzy.
 


Użytkownik Alexspin edytował ten post 10 sierpień 2021 - 11:06


#1564 OFFLINE   tlok

tlok

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 279 postów
  • LokalizacjaPabianice

Napisano 10 sierpień 2021 - 11:26

Przez półtora tygodnia woda bujnęła się do góry prawie 40 cm , w sobotę była w miarę czysta ale od ostatniej soboty poszła do góry o prawie 20 cm . Może to pobudzić rybki do żerowania trochę . Kajaki nie przeszkadzają rybom tak bardzo, bo w sobotę łowiłem w miejscu gdzie przepłynęło kilkanaście kajaków rybom nad głowami a i tak złowiłem 3 duże świnki i spadła mi duża brzana. Bolenie były mało aktywne bo przez 5 godzin widziałem tylko 2 ataki.


  • Alexspin lubi to

#1565 OFFLINE   Ide52

Ide52

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 124 postów
  • Lokalizacjaobok Warty

Napisano 10 sierpień 2021 - 12:29

Świnki na spina?

Akurat w weekend łowiłem w miejscu,gdzie ruch był jak na autostradzie i rybą niezbyt to odpowiadało.Zresztą też nie lubię takiego rabanu, więc łowię w tygodniu.
  • Alexspin lubi to

#1566 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3746 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 10 sierpień 2021 - 13:08

Świnki na spina?(...)

Nie, nastawiam się na szczupaka.
 



#1567 OFFLINE   DominikDamian

DominikDamian

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 1 postów
  • LokalizacjaZduńska Wola
  • Imię:Dominik
  • Nazwisko:Ł

Napisano 07 październik 2021 - 10:17

i jak tam Panowie co tam na Warcie słychać ?  Ja ostatnio Woźniki ćwiczę trochę, i trochę okolice Biskupic, łowię okonie, boleniki, małe szczupaki, klenie, jazie, sandaczyki i szczupaczki, generalnie ryby są tylko ciężko mi złapać coś większego


Użytkownik DominikDamian edytował ten post 07 październik 2021 - 10:18


#1568 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3746 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 07 październik 2021 - 10:25

Nie martw się i tak dobrze, że coś łowisz. Niczego większego tam nie ma. ZO bardzo usilnie pracuje nad wyrybieniem wód okręgu, więc nie ma czego się spodziewać.


  • Maciek Rożniata lubi to

#1569 ONLINE   Jabberwokie

Jabberwokie

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 89 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Radek

Napisano 13 luty 2022 - 18:50

Ktoś z kolegów łowił już w tym roku w Warcie klenie lub jazie, czy w ogóle cokolwiek? Byłem dzisiaj w Sieradzu, między mostem kolejowym, a Białym Mostem - woda dość wysoka, co najmniej kilka podręcznikowych miejsc z wolnym/wstecznym prądem bądź zastoiskiem, w tym jedna całkiem spora zatoczka i nic, zero jakiegokolwiek kontaktu z rybami... Próbowałem różnych woblerów, głównie i średnio i głęboko schodzących, gum (coś a'la Keitech, tanty, rippery, jakaś imitacja pijawki) - bez skutku. Sam już nie wiem, czy ryb jest tak mało, że nawet potencjalnie bardzo dobre miejsca są puste, czy może po prostu coś źle robię lub zwyczajnie nie trafiłem w moment żerowania? Zdaje sobie sprawę, że szału w sieradzkiej Warcie nie ma, ale żeby aż tak?


  • Maciek Rożniata lubi to

#1570 OFFLINE   bonq

bonq

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 28 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 14 luty 2022 - 08:22

Na 5 wypadów kilkugodzinnych ze szwagrem wyszły tylko dwie ryby (szczupak 74 i boleń około 60). Do tego widziałem jedna brzane i dwa klenie. I tyle.
Generalnie rzeczywiście wydaje się ze ryba ma mało miejscówek ze względu na wielkie łachy piachu. Drobnicy nie widać.
Któregoś razu wbiliśmy w woderach do rzeki i można sobie było spacerować środkiem z woda do kostek na długich odcinkach.
Jeżeli miałbym komuś doradzić wybór miejscówek to kierował bym się w odcinki z zarośniętymi mocno brzegami.
W tym roku tez może z raz się wybiorę, zobaczymy jak się statystyki pozmieniają.

#1571 ONLINE   Jabberwokie

Jabberwokie

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 89 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Radek

Napisano 14 luty 2022 - 10:07

Na 5 wypadów kilkugodzinnych ze szwagrem wyszły tylko dwie ryby (szczupak 74 i boleń około 60). Do tego widziałem jedna brzane i dwa klenie. I tyle.
Generalnie rzeczywiście wydaje się ze ryba ma mało miejscówek ze względu na wielkie łachy piachu. Drobnicy nie widać.
Któregoś razu wbiliśmy w woderach do rzeki i można sobie było spacerować środkiem z woda do kostek na długich odcinkach.
Jeżeli miałbym komuś doradzić wybór miejscówek to kierował bym się w odcinki z zarośniętymi mocno brzegami.
W tym roku tez może z raz się wybiorę, zobaczymy jak się statystyki pozmieniają.

Rozumiem, że te wypady miały miejsce raczej w pełni sezonu? Wtedy łatwiej cokolwiek trafić, bo ryby są bardziej rozproszone w rzece. Ciekaw byłem raczej okresu późnej jesieni i zimy, czyli powiedzmy od grudnia do marca :)



#1572 OFFLINE   bonq

bonq

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 28 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 14 luty 2022 - 12:10

Tak, dokładnie. Raczej okolice lipiec - sierpień. Nie mam pojęcia co tam się dzieje zimą:)

#1573 ONLINE   Jabberwokie

Jabberwokie

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 89 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Radek

Napisano 04 maj 2022 - 18:44

Łowił ktoś już w tym sezonie bolenie w Warcie w Sieradzu lub okolicach? Albo przynajmniej widział jakąś ich aktywność? Zastanawiam się, czy by spróbować w końcu z boleniami "na poważnie", ale ostatnie dwa kwietniowe wypady do Sieradza za jaziem i kleniem skończyły się bez jakiegokolwiek brania. Widać było jedynie nieco drobnicy. Aktywności boleni nie stwierdziłem i trochę mnie to, szczerze mówiąc, zniechęca:)


  • Maciek Rożniata lubi to

#1574 OFFLINE   ODYSEUSZ

ODYSEUSZ

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 175 postów
  • LokalizacjaSIERADZ

Napisano 04 maj 2022 - 19:28

W trakcie trzech kolejnych kilkugodzinnych wycieczek nad Wartą (ostatnia dzisiaj),nie zaobserwowałem żadnego ataku bolenia.
Aktywności innych ryb też nie zauważyłam.
Jak na razie woda wydaje sìę być kompletnie martwa.
  • Maciek Rożniata i Jabberwokie lubią to

#1575 OFFLINE   Ide52

Ide52

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 124 postów
  • Lokalizacjaobok Warty

Napisano 14 maj 2022 - 19:10

Mam podobne obserwacje. Byłem 2 razy powyżej Sieradza i kompletna klapa. Na delikatny spinning jeden klenik, który spadł i jakieś trącenie, na grubszą artylerię tylko strzał bez happy endu. Kaplica. Rzeka kompletnie martwa. Trafiłem na rójkę widelnicy (?) i nawet nic tego nie żarło. Co roku gorzej.
  • Maciek Rożniata lubi to

#1576 ONLINE   Jabberwokie

Jabberwokie

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 89 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Radek

Napisano 15 maj 2022 - 19:12

Mimo powyższych, niezachęcających wpisów, wybrałem się dzisiaj do Sieradza :) Niestety muszę potwierdzić to, co koledzy wyżej napisali - nie dzieje się nic... No może prawie nic, bo tu i ówdzie widać trochę drobnicy, czasem spław czegoś troszeczkę większego, prawdopodobnie okołowymiarowego klenia lub jazia. Spotkany wędkarz spławikowy, raczej miejscowy, po 60-tce, też nic nie złowił i narzekał, że z roku na rok coraz gorzej. Szkoda, bo rzeka wygląda pięknie i aż trudno uwierzyć, że tak kiepsko w niej z rybami.


  • Maciek Rożniata lubi to

#1577 OFFLINE   Szymon82

Szymon82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1600 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Szymon

Napisano 17 maj 2022 - 11:59

Byłem na majówce przejść się od mostu w Warcie w górę.Sporo miejsc zajętych, ale ludzie siedzieli już po kilka dni bez brania .Rzucałem cały dzień i nic.Warta wędkarsko na tym odcinku to bezrybie od dziesięciu lat . Wcześniej łowiłem tam na serio sporo szczupaków, ale to już przeszłość. Czasem się coś trafia , ale atrakcyjność łowiska pod względem rybostanu to tragedia . Polecam najwytrwalszym i najcierpliwszym , trzeba mieć sporo uporu aby regularnie tam się pojawiać.

#1578 OFFLINE   Karpiu95

Karpiu95

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 912 postów
  • LokalizacjaTurek/Warszawa
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Karpiński

Napisano 17 maj 2022 - 12:18

A poniżej Jeziorska ktoś już atakował w tym roku? 



#1579 OFFLINE   Maciek Rożniata

Maciek Rożniata

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 328 postów
  • LokalizacjaZgierz

Napisano 17 maj 2022 - 12:29

A idz Pan w ch....j. szkoda prądu... byłem 3 x bez kontaktu.

#1580 ONLINE   Jabberwokie

Jabberwokie

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 89 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Radek

Napisano 17 maj 2022 - 13:43

A wg analiz rejestrów z lat 2017 i 2018 Warta (konkretnie obwód WAR 3), to najatrakcyjniejsze łowisko okręgu sieradzkiego :rolleyes:


  • Maciek Rożniata lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych