Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

BOLENIE 2007


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1821 odpowiedzi w tym temacie

#521 OFFLINE   Marcel

Marcel

    pasjonaci

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1391 postów
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Leloch

Napisano 02 lipiec 2007 - 21:29

Dzis w piekna słoneczna pogode postanowiłem troszeczke pobrodzic po Wisle. Kilka przykos w zasiegu rokowało na spotkanie z boleniem. Ryby były aktywne przez ciały dzien. Dopiero około 19ej ucichły byc moze dla tego ze zaczeło wiać i czuc ze nocą troszke popada deszcz. Tak jak wspomniałem nad wode dotarłem około 11ej, dlatego ze na ryby chodze jak sie wyspie :lol:. Ogólnie było dobrze, złowiłem trzy sredniaki. Zliczyłem ze cztery wyjscia do przynet i trzy brania nie zaciałem. Namierzyłem troszke ryb. Na jednej z przykos trafiłem dwa wspomniane bolenie i jeszcze jednego...ale TEN jakis taki dziwny :wacko:

Załączone pliki



#522 OFFLINE   Maciejowaty

Maciejowaty

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1178 postów
  • LokalizacjaLegionowo

Napisano 02 lipiec 2007 - 21:47

Marcin, na Narwi też biorą takie dziwne bolenie :wacko:


Załączone pliki



#523 OFFLINE   NocnyLowca

NocnyLowca

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 521 postów

Napisano 03 lipiec 2007 - 10:06

A u Mnie znów przygryzaja same dzieciaki :(

Załączone pliki

  • Załączony plik  016.jpg   57,24 KB   466 Ilość pobrań
  • Załączony plik  008.jpg   67,91 KB   458 Ilość pobrań


#524 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3771 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 03 lipiec 2007 - 10:41

Jest takie coś, że na pewne przynęty siadają tylko małe i średnie bolki.

#525 OFFLINE   NocnyLowca

NocnyLowca

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 521 postów

Napisano 03 lipiec 2007 - 11:03

Robercie , A na jakie siadaja te wieksze? :D

Albo jak trzeba je podać?

#526 OFFLINE   Daniel Wirek

Daniel Wirek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 604 postów
  • LokalizacjaWrocław / Nowa Sól
  • Imię:Daniel

Napisano 03 lipiec 2007 - 11:19

@Dero1990

Wiem gdzie to jest, to ten most kolejowy :mellow: Przechodziliśmy tam na zawodach w Pomorsku ;) A później uciekaliśmy jak pociąg jechał :lol:

#527 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3771 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 03 lipiec 2007 - 11:34

Dero, boleń jest bardzo wymagający co do przynęt i skuteczne łowienie go wymaga od wędkarza zagłębienie się w ten temat bardziej niż wiedza w którym sklepie co kupić. Trzeba przynajmniej umieć modyfikować gotowce i szukać tej najlepszej przynety (w danym momencie). Jak bolki na coś biorą, ale nie są za duże to znaczy, że przynęta ogólnie jest dobra ale wymaga modyfikacji. Jak ryby na coś nie biorą to trzeba dokonywać bardziej radykalnych zmian. Ja Ci nic gotowego na tacy nie podam bo moje doświadczenia dotyczą mojej wody i mogą się nie sprawdzić na Twojej. U mnie np. jak biorą na Siudaka bezsterowece, to najczęściej są to duże ryby. Mój łamaniec dla odmiany (jak na niego biorą) łowi wszystko jak leci. Tak w Siudaku jak i w moim łamańcu dokonanie drobnych zmian akcji, lub sposobu prowadzenia (co też = się zmiana akcji) może wywołać duże ryby. Przerabiałem to wielokrotnie. Najgorsze co jest w rapowaniu to skromny arsenał i przywiązanie do jednej przynęty.

#528 OFFLINE   jajakub

jajakub

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1024 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 03 lipiec 2007 - 11:49

Wielkość przynęt też niestety nie determinuje wielkosci poławianych boleni.
Jak zaczynałem w tym roku to na 8,5 cm woblera złapałem dwa 35 cm boleniki.

Pużniej przeżuciłem się na 6,5 cm i tak łowię do teraz a na wielkość ryb nie narzekam (jak narazie) :mellow: :mellow:
Co będzie za miesiąc niewiadomo.

Załączone pliki

  • Załączony plik  maluch.jpg   90,68 KB   265 Ilość pobrań


#529 OFFLINE   NocnyLowca

NocnyLowca

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 521 postów

Napisano 03 lipiec 2007 - 12:35

Rozumiem twoje słowa Robercie, obecnie mój arsenał zamyka sie w przedziale kilkunastu przynet, mam co prawda przynety na które siadały mi tylko wieksze bolki(czytaj max 70cm), lecz te ostatnio jakoś niechca ze mna współpracować.Co do kombinowania z modyfikacja przynet to robie to czesto , czasem z lepszym lub gorszym skutkiem.A przyzwyczajenie do jednej przynety jest okropne <_< już nie raz sie na tym przejechałem. Ale cóz człowiek uczy sie na własnych błedach.

#530 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3771 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 03 lipiec 2007 - 12:51

Jeśli masz bogaty arsenał to jest drugi ważny element, GDZIE. W zasadzie to od niego się zaczyna. Duże bolki nie siedzą raczej z takimi dupelkami. To po pierwsze. Jak jesteś pewien, że masz na łowisku duże ryby to wówczas tylko mieszanie przynętami, oraz szukanie dobrego mementu do polowania. Ja mam takie odczucie, że większe samotne rapy polują wcześnie rano (szarówka) i późne popołudnie lub wieczór.

#531 OFFLINE   NocnyLowca

NocnyLowca

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 521 postów

Napisano 03 lipiec 2007 - 13:03

Co do mojich duzych bolków zauwarzyłem to samo, jecz sam szczyt ich polowania nastepuje jakieś 30 min przed zapadnieciem zmroku i trwa kilka chwil po zmroku, pózniej woda kompletnie umiera.

#532 OFFLINE   jajakub

jajakub

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1024 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 03 lipiec 2007 - 13:29

Co do mojich duzych bolków zauwarzyłem to samo, jecz sam szczyt ich polowania nastepuje jakieś 30 min przed zapadnieciem zmroku i trwa kilka chwil po zmroku, pózniej woda kompletnie umiera.



Niektórym to dobrze.
Ja nie dość że mam 60 km w jedną stronę to jeszcze prom kursuję w godz 7-19.
Choć z drugiej strony dzięki temu wiem że i w południe przy normalnej pogodzie (lampa) bolka złapać się da.

#533 OFFLINE   NocnyLowca

NocnyLowca

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 521 postów

Napisano 03 lipiec 2007 - 13:48

@jajakub


Ja do rzeki mam około 40 km i musze ten dystans pokonywać najczesciej motorem :wacko: a uwierz nie jest to czasem przyjemne,
a co do promu mam też na to swój mały sposób :unsure: .Przyjezdzam nad wode o godzinie około 17 i łowie do zmieszchu, Pozniej robie sobie kolacyjke przy ognisku, ucinam małom drzemke i ustwaiam budzik na około godzine 3, wstaje i ide dalej łowić, pozniej o godzinie 10 zmywam sie do domku. :mellow:

#534 OFFLINE   Daniel Wirek

Daniel Wirek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 604 postów
  • LokalizacjaWrocław / Nowa Sól
  • Imię:Daniel

Napisano 03 lipiec 2007 - 13:49

A ja do Odry mam 5min. z buta :mellow:

#535 OFFLINE   NocnyLowca

NocnyLowca

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 521 postów

Napisano 03 lipiec 2007 - 13:50

hihihi... Danek ty sie lepiej nie odzywaj B)

#536 OFFLINE   jajakub

jajakub

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1024 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 03 lipiec 2007 - 13:57

@jajakub


Ja do rzeki mam około 40 km i musze ten dystans pokonywać najczesciej motorem :wacko: a uwierz nie jest to czasem przyjemne,
a co do promu mam też na to swój mały sposób :unsure: .Przyjezdzam nad wode o godzinie około 17 i łowie do zmieszchu, Pozniej robie sobie kolacyjke przy ognisku, ucinam małom drzemke i ustwaiam budzik na około godzine 3, wstaje i ide dalej łowić, pozniej o godzinie 10 zmywam sie do domku. :mellow:



Moje maleństwo jest wyrozumiałe co do częstotliwości wyjazdów ale co do powrotu na noc już niekoniecznie :mellow:
A poza tym ja lubię łapać ryby w dzień, wtedy się śpieszyć nie muszę że mi słonko zajdzie lub wzejdzie za wysoko

#537 OFFLINE   NocnyLowca

NocnyLowca

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 521 postów

Napisano 03 lipiec 2007 - 14:00

@jajakub


hehehe... :mellow: rozumiem. Ja na szczescie mam wedkujaca Pania <_< ehh... i czasem potrafi niezle mi dupcie na rybciach złojić... :lol: :lol:

#538 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3771 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 03 lipiec 2007 - 14:05

Ale za to jak przyjemnie brać odwet :lol:

#539 OFFLINE   NocnyLowca

NocnyLowca

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 521 postów

Napisano 03 lipiec 2007 - 14:07

Ajjj... Przyjemność musi być bardzo wielka B) :lol:

#540 OFFLINE   jajakub

jajakub

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1024 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 03 lipiec 2007 - 14:16

@jajakub


hehehe... :mellow: rozumiem. Ja na szczescie mam wedkujaca Pania <_< ehh... i czasem potrafi niezle mi dupcie na rybciach złojić... :lol: :lol:



Moje maleństwo to nie ten typ.
Pozatym Ja lubię się nieco złachać, a jak tu namówić dziewczę do przedzierania się przez 2 m pokrzywy albo do spacerku po zalanym 200m przelewie.





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych