Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

W głąb Revo...premier


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
152 odpowiedzi w tym temacie

#81 OFFLINE   peresada

peresada

    Tug is the Drug....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2304 postów
  • LokalizacjaBow River

Napisano 05 marzec 2008 - 21:02

witam!
mam taką prośbę - w związku że sam nie miałem jeszcze okazji rozebrać revo PRM, czy ktoś mógłby mi napisać które to części zrobione są z plastiku ( pomijam panele boczne )
chodzi mi tu głównie o mechanizm.
z góry dziękuj i pozdrawiam!

#82 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3201 postów

Napisano 06 marzec 2008 - 18:21

z pamięci, bo niechce mi sie juz robierac tego trupa.. :angry: <_<

plastik jest w całym module mieszczącym hamulec magnetyczny, ten ostatni tez jest zasadniczo plastikowy. Tuleja w jakiej mieści się wałek posuwu wodzika, platikowe są ( choć to standard) koła zembate napędu wodzika, sam element w którym osadzony jest wodzik i jakies elementy wewnącz napendu. Choć te ostatnie są plastikowe w większościchyba multikach dostepnym na rynku. Wyjatkiem jest chyba Daiwa Millionaire

reszta choc metalowa jest zrobione (moim zdaniem) z takiego chińsko/koreańsko/Hinduskiego stopu, który nie wróży mega żywotność tej konstrukcji nawet w czystych, chłodnych i niepiaszczystych strumykach Republiki Irlandii.. ;)

#83 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3201 postów

Napisano 06 marzec 2008 - 20:58

a tak już zupełnie zamykając temat czy Revo znalazłem zdjecie przekłądni jakie zrobiłem po pierszej wyprawie nad wodę.. Szkoda, ze wówczss nie zwróciłem uwagi jak gównianie jest zrobiony gwint na tej tandetnej osi.. <_<




proszę już mnie nie męczyc tematem Abu plizzzz. :unsure:

Załączone pliki

  • Załączony plik  REVO.jpg   57,66 KB   607 Ilość pobrań


#84 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 09 marzec 2008 - 12:59

Hej Jerzy!
Czegoś nie rozumiem - najpierw piszesz że to sam syf i mnóstwo plastiku, po chwili wymieniasz części z plastiku przy każdej dodając że tak jest w większości multików?? Jak dla mnie trochę udowadnianie z góry przyjętej tezy. Nie mam nic przeciw dyskusjom na argumenty, niech nawet będzie na wesoło ale gdzieś gubię się z moim brakiem zrozumienia polskiego. Kłopoty natomiast mam ze zrozumieniem dość pokrętnego tłumaczenia i udowadniania na siłę że albo łowienie szczupaków na cokolwiek większego niż 13cm nie ma sensu, albo że na 10lb zestaw z 0,20mm wyciągnę wszedzie każdego pstrąga, albo na końcu że całkiem normalny multik to jedno wielkie gówno bo jak go rozłożyłem przesmarowałem i skręciłem po swojemu (bo co w fabrykach multików mogą wiedzieć o poprawnym montażu i smarowaniu) to po kilku łowieniach multik się mi rozleciał. Nie wiem czy tylko w Omanie są tak straszne warunki, ale sądzę że większość wędkarzy np z Australii ma podobne i jakoś fama na ogólnie dostępnych w normalnych językach forach nie niesie żeby premier był całkiem do dupy... Choć co tam oni moga wiedzieć...

Ani mi nie zależy na udowodnieniu coolostwa czy nie coolostwa bo zasadniczo mi to zwiewa - wydaje się że popularność i liczba sprzedanych sztuk byłaby wystarczająca - tylko skąd wziąść jakiekolwiek dane?? Mi on leży, fajnie się nim mi łowi, zarówno pstrągi jak i szczupaki, kupiłem go za ok 500 pln więc jakiś specjalnie wielkich wymagań mu nie stawiam.

A teraz UWAGA bo będzie żart

Co robiłeś z tym multikiem na fotce?? :mellow:

#85 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 09 marzec 2008 - 13:06

A i Peresada - wiadomo już coś o tych lekkich szpulach do revo?? Jak to robi, ludzia zadowolone??

#86 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3201 postów

Napisano 09 marzec 2008 - 13:14

mnie też on leży, jest poreczny, cichy, ma lekka szpulkę, dobrze rzuca, płynnie pracuje...ale nie wytrzymał wiecej niz miesiac łowienia tu w Omanie.. tylko tyle. Problem polega na tym, że postanowiłem poinformować o tym użytkowników jerkbait.pl.. Niech sami wyciągna wnioski czy kupić ten multik czy też nie... Cała ta dyskusja jest już dawno nie potrzebna. Natępnym razem jak coś mi się sypnie jeszcze podczas miesiąca miodowego to będę milczał i niech sobie ludzie sami sprawdzają, testują za swoje pieniądze. Gówno mnie to będzie obchodzić !! Co do rozumienia j. polskiego to miałem na myśli fakt, ze nie zjechałem tego multika totalnie jak się doczytałeś, tylko wskazałem na jego słabe cechy (moim zdaniem). Tylko tyle.

a teraz będzie żart UWAGA !! ...




.... ja ten multik smarowałem przed użyciem w słonej wodzie...


Szok co !! :huh:

#87 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 09 marzec 2008 - 13:17

Spoko Jerzy :D

A tak BTW - czy wiadomo coś o różnicach smarów między Shimano a ABU??

#88 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3201 postów

Napisano 09 marzec 2008 - 13:20

z Abu używałem tylko oliwki w takiej białj tubce była OK, ale stosowałem ja do łożysk. Na temat smarów szimano zobacz sobie wątek o metanium MG...zaraz obok.. :unsure:

#89 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 09 marzec 2008 - 15:53

Widziałem, czytałem, stąd pytanie o różnice w smarach...

#90 OFFLINE   krist444

krist444

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 113 postów
  • LokalizacjaBanagher (Ireland)

Napisano 10 marzec 2008 - 17:36

Witam
A propo premiera w niedziele pojechalismy na rzeke i kolega dostal szoku po rzucie guma spadla mu pod nogi w premierze nawet korbka sie nie krecila szpule palcami bylo ciezko obrocic po kilkakrotnym zanurzeniu premierka w rzece powoli sie rozbujal jest to nowy multik byl pare razy nad woda wyglada na to ze po tygodniowym postoje sie zatarl?teraz go bedzie rozbieral i smarowal za tydzien zobaczymy czy dziala.
Pozdrawiam

#91 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 10 marzec 2008 - 20:33

a odkręciliście docisk??

#92 OFFLINE   krist444

krist444

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 113 postów
  • LokalizacjaBanagher (Ireland)

Napisano 11 marzec 2008 - 07:14

tak dopiero potym powoli sie rozruszal
Pozdrawiam


#93 OFFLINE   Ramay

Ramay

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 160 postów
  • LokalizacjaAthlone, Ireland

Napisano 11 marzec 2008 - 16:45

to co to za guma,ze nie wysnuwala linki przed rzutem? moze nie warto rozkrecac, tylko ustawic hamulce przed rzutem :D

#94 OFFLINE   krist444

krist444

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 113 postów
  • LokalizacjaBanagher (Ireland)

Napisano 11 marzec 2008 - 19:47

:mellow:
dobre Ramay tak hamulec odkrecony i ciezko bylo reka krecic szpule sam sie zastanawialem czy go gdzies kolo grzejnika nie postawil na tydzien i sie wysuszyl :huh: mysle ze po konserwacji wroci wszystko do normy
Pozdrawiam

#95 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 12 marzec 2008 - 21:51

Bardzo to dziwne zeby sam z siebie takie coś miał

a wcisneliście przycisk do rzutu?? Nie mogłem się oprzec <_< kiedy wpadasz? next weekend??

#96 OFFLINE   krist444

krist444

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 113 postów
  • LokalizacjaBanagher (Ireland)

Napisano 13 marzec 2008 - 16:36

:lol: mnie tez to przyszlo go glowy jak mnie zawolal ze cos sie stalo :mellow: moze byc tylko data godzina i gdzie :D

#97 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 14 marzec 2008 - 11:09

Przyszły weekend mam wolny

#98 OFFLINE   krist444

krist444

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 113 postów
  • LokalizacjaBanagher (Ireland)

Napisano 14 marzec 2008 - 19:39

Ok tez mam wolne. A propo revo choc pisales ze to nie prom kosmiczny to kolega doszedl do odwrotnego wniosku i po otwarciu (bal sie go rozebrac na czesci) i naoliwil (chyba co widzial) i revo dziala w porzadku.Dalej mam dziwne podejrzenia ze go zostawil na tydzien przy grzejniku i poprostu go wysuszyl :mellow:

#99 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 16 marzec 2008 - 20:05

Jak go zostawił z maxymalnie dowalonym dociskiem to mogło może i tak być.

A i jeszcze jedno - cały weekend miałem przyjemność pstrągować premierem - całkiem udana konstrukcja na pstrągi, muszę powiedzieć ze jestem pod wrażeniem jego możliwości - nieco limitował użycie całkiem małych przynet kij co miał subtelne 25lbsów :mellow: ale w sumie zestawik był całkiem niezły. Latało wszystko od butchera/bullheada 4, choć ten ostatni jako naprawdę lekki był już słabo kontrolowany :D Ale Ale, jak przyjdzie lekka szpula do premiera i wędka jakaś rozsądniejsza na pstrągi to damy ognia.... Bo na razie to idzie bardzo ekologicznie :mellow:

#100 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 17 marzec 2008 - 21:07

Myślę że ciekawe podsumowanie naszej dyskusji tutaj to artykuł z multiplikatora

http://www.multiplikator.pl/index.php?option=com_content& ;task=view&id=94&Itemid=39

ew zamieszczanie moich wypocin chyba już nie ma sensu :wacko:




Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych