Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wędkarstwo muchowe


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
482 odpowiedzi w tym temacie

#181 OFFLINE   jajakub

jajakub

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1024 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 02 styczeń 2008 - 18:39

W tym roku zrobię ponowne podejście do bolenia na muchę. Zobaczymy jak wyjdzie.

Pozdrawiam
Remek


Z tego co piszesz wnioskuję że zeszłoroczne podejście było nieudane.
Napisz cos więcej, bo nie ma to jak się uczyć na cudzych błedach.
W tym roku moim drugim kijem na wyjazdach za bolkiem będzie własnie muchówka z tym że to będzie moje 1 podejście do tego tematu i jestem zielony jak trrawka na wiosnę :D

#182 OFFLINE   warciak

warciak

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 680 postów
  • LokalizacjaJarocin

Napisano 02 styczeń 2008 - 19:23

Boleń na muche to już kwintesencja-powodzenia :D

#183 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 02 styczeń 2008 - 19:56

Ja w muszkarstwie jestem zielony jak sałata :D Przez całe zycie muchówkę miałem tylko dwa razy w dłoni i to w sklepie ot chwyciłem machnąłem,odłożyłem i nawet niepomyslałem by na to łowić.Aż do dnia 29 grudnia zeszłego roku,gdy Mifek złozył mi propozycję wspólnego wędkowania z nim i Milo26 na Piławie.Dzień miałem wolny więc odrazu się zgodziłem,a że sam nieposiadałem sprzętu do muchowania pomógł mi Milo pozyczając swój sprzęt.Ich celem było poławianie lipieni moim nauka rzucania.Więc się uczyłem,zaliczyłem troszkę drzew i krzaków oraz zdołałem urwać złotogłówkę.I tak się ucząc podobało mi się to coraz bardziej :D i wtedy stało się to oczym nawet niepomyslałem,miałem branie i udało się wyciągnąć moja pierwszą rybkę na muchówkę :D a rybkę a nie rybę bo miała jakieś 20cm :D i w dodatku byłto pstrążek będacy jeszcze pod zakazem połowu.Zdjęcie zrobił Mifek i niech wstawi jeżeli będzie miał oczywiście czas.Czyli w dwóch słowach jak to stwierdził Mifek prawo frajera :mellow: :D Ale już zakiełkowała mi myśl by skombinować jakąś jedną muchóweczkę na pstrąga i lipienia :D Odrazu chciałbym podziękować za świetnie spędzony wędkarski dzień i zaszczepienie nową metodą połowu :D Wielkie dzięki :D


no coz... castingu Ci zaszczepiac już nie trzeba wiec... trza było coś wymyśleć :mellow:




Załączone pliki

  • Załączony plik  TROUT.jpg   65,6 KB   520 Ilość pobrań


#184 OFFLINE   Oldzander

Oldzander

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 67 postów
  • LokalizacjaSławacinek Stary/Biała Podlaska

Napisano 02 styczeń 2008 - 21:01

Zachęcam Cię do muszkarstwa i dobrego sprzętu muchowego :D
2 kilowy boleń na muchę to jest to :D

Napisz coś więcej o boleniowym sprzęcie a może i ja znajdę coś w swojej szafie.
Dołączę do grona nizinnych smigaczy bo nad np. San mam bagatelka 300km.

#185 OFFLINE   Sith

Sith

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 127 postów
  • LokalizacjaPyrzyce

Napisano 02 styczeń 2008 - 21:07

...Więc się uczyłem,zaliczyłem troszkę drzew i krzaków oraz zdołałem urwać złotogłówkę.I tak się ucząc podobało mi się to coraz bardziej :D i wtedy stało się to oczym nawet niepomyslałem,miałem branie i udało się wyciągnąć moja pierwszą rybkę na muchówkę :D...


No to przepadłeś z kretesem :mellow: :mellow:

#186 OFFLINE   Herman

Herman

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 542 postów
  • LokalizacjaWłodawa

Napisano 02 styczeń 2008 - 21:41

[quote title=Oldzander napisał(a) dnia Wed, 02 January 2008 09:01Napisz coś więcej o boleniowym sprzęcie a może i ja znajdę coś w swojej szafie.
Dołączę do grona nizinnych smigaczy bo nad np. San mam bagatelka 300km. [/quote]

Sprzęt, którego używam to nic szczególnego- kij (St. Croix Imperial Travel) i linka #6, lekko tonąca i mokra mucha. Moja ulubiona- Black Zulu. Końcówka przyponu- 0,18do 0,20 mm. Największy mój boleń na muchę miał 62 cm. Chociaż znacznie częstszą rybą jest kleń, zdecydowanie.

#187 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3530 postów
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Napisano 02 styczeń 2008 - 22:02

W tym roku zamierzam łowić na muchę sea bassy To będzie jazda!!! :D

" target="_blank">

http://youtube.com/watch?v=8Z1302PvbLo&feature=related




#188 OFFLINE   Taps

Taps

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1190 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Osiński

Napisano 02 styczeń 2008 - 22:15

Na bolenia także sie szykuję.Lecz jakoś tak bez wytrwałości.Mój kolega łowił je na suchą muchę(duża jetka majowa),ale nie miał wiekszych jak 50cm.W zeszłym roku(już tak mogę napisać)próbowałem skusić okonie w jeziorku na streamera.Ciężki temat.Na rzekach miałem,nawet dublety.A na jeziorku nic,a byly takie do 40 cm.Bardzo czesto na spinning jak holowałem jednego wychodziło kilka innych.Gdy spadał,brał drugi.Wiec na muchę można by zapiąć dwa na raz ! A takie po 30 pare cm mogły by poszaleś.Skubane siedziały na 2,5-3,5 metra pod uklejkami.Brały na strasznie agresywnie prowadzone woblery,lub z powierzchni.Na te powierzchniowe pewnie bym nie miał zasięgu rzutu,bo były płochliwe.Ale czemu nie udało mi sie skusić tych bliżej i głebiej.Próbowałem na streamery ,a nawet na duże nimfy. Nic.
Fakt,ze ja spinningiem bardzo szybko zasuwalem z przynętą,a na muszkę tak sie nie da.

#189 OFFLINE   Taps

Taps

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1190 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Osiński

Napisano 02 styczeń 2008 - 22:30

Tomek-ja się dziwię czemu już dawno nie zabrałeś muchówki do Dingle. Jazdę miałbyś murowaną za bassami ,ale także z rdzawcami i makrelami.A są haki muchowe pokryte niklem? Chyba musisz zabrać imadło lub nakręcić na zapas.Albo tubowe.
W linku na sąsiednim filmie bassowi oberwało się z kuszy. :(

#190 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3530 postów
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Napisano 02 styczeń 2008 - 22:40

Michał, może ukręcisz mi kilka much bassowych? Takie rzeczy jak robienie much i woblerów pozostawim fachowcom :mellow:
Muchówkę mam w Ire, ale sznur do d....Zastanawiam się jaki kupić u Maćka Wilka i na pewno w kwietniu zacznę, najpierw z muchą, po zmierzchu ze spinnem :mellow:

#191 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 02 styczeń 2008 - 22:58

[quote]
W tym roku zrobię ponowne podejście do bolenia na muchę. Zobaczymy jak wyjdzie.

Pozdrawiam
Remek
[/quote]

Z tego co piszesz wnioskuję że zeszłoroczne podejście było nieudane.
Napisz cos więcej, bo nie ma to jak się uczyć na cudzych błedach.
W tym roku moim drugim kijem na wyjazdach za bolkiem będzie własnie muchówka z tym że to będzie moje 1 podejście do tego tematu i jestem zielony jak trrawka na wiosnę :D
[/quote]

Cześć,
Powiem szczerze, w moim przypadku źródłem niepowodzenia była psychika. Muchówka ze mną jeździła praktycznie zawsze. Kiedy wyjmowałem z samochodu wędkę castingową ... zadawałem sobie pytanie czy brać muchówkę. Praktycznie w 90% odpowiadałem sobie - następnym razem. No i tak oto zwyciężał casting :D Ale w tym roku biorę się za muchę i bolka.

Pozdrawiam
Remek

#192 OFFLINE   abarth7

abarth7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 588 postów
  • LokalizacjaWołomin

Napisano 02 styczeń 2008 - 23:23

Mam dokładnie tak samo,tylko troche o co innego chodzi.Gruby szczupakowy sprzet czy sprzet okoniowy,kleniowy itd.W 90% wygrywa szczupak :D

#193 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 03 styczeń 2008 - 08:45

W tym roku zamierzam łowić na muchę sea bassy To będzie jazda!!! :D



Super temat!

Pozdrawiam
Remek

#194 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9643 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 03 styczeń 2008 - 12:05

Michał, może ukręcisz mi kilka much bassowych? Takie rzeczy jak robienie much i woblerów pozostawim fachowcom :mellow:
Muchówkę mam w Ire, ale sznur do d....Zastanawiam się jaki kupić u Maćka Wilka i na pewno w kwietniu zacznę, najpierw z muchą, po zmierzchu ze spinnem :mellow:



Jak kupisz w Baspro albo w UK wyjdzie ci chyba sporo taniej niż u Wilka. Chyba że już jesteś wujek z ameryki :mellow:

#195 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3530 postów
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Napisano 03 styczeń 2008 - 12:52

[quote]
Michał, może ukręcisz mi kilka much bassowych? Takie rzeczy jak robienie much i woblerów pozostawim fachowcom :mellow:
Muchówkę mam w Ire, ale sznur do d....Zastanawiam się jaki kupić u Maćka Wilka i na pewno w kwietniu zacznę, najpierw z muchą, po zmierzchu ze spinnem :mellow:
[/quote]


Jak kupisz w Baspro albo w UK wyjdzie ci chyba sporo taniej niż u Wilka. Chyba że już jesteś wujek z ameryki :mellow:
[/quote]

Kuba, chcę kupić tani sznur, w Taimeniu mają być niedługo fajne linki w granicach 100 zł. Zresztą ostatnio FEDEX za zakupy o wartości 120e policzył sobie 30e DUTY, o 21% vatu i innych opłatach manipulacyjnych nie wspomnę...

#196 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9643 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 04 styczeń 2008 - 01:10

Duty to nie cło i podatek?? bo tak by procentowo wychodziło

#197 OFFLINE   pablom

pablom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • LokalizacjaSulejówek

Napisano 04 styczeń 2008 - 07:34

Na bolenia także sie szykuję.Lecz jakoś tak bez wytrwałości.Mój kolega łowił je na suchą muchę(duża jetka majowa),ale nie miał wiekszych jak 50cm.W zeszłym roku(już tak mogę napisać)próbowałem skusić okonie w jeziorku na streamera.Ciężki temat.Na rzekach miałem,nawet dublety.A na jeziorku nic,a byly takie do 40 cm.Bardzo czesto na spinning jak holowałem jednego wychodziło kilka innych.Gdy spadał,brał drugi.Wiec na muchę można by zapiąć dwa na raz ! A takie po 30 pare cm mogły by poszaleś.Skubane siedziały na 2,5-3,5 metra pod uklejkami.Brały na strasznie agresywnie prowadzone woblery,lub z powierzchni.Na te powierzchniowe pewnie bym nie miał zasięgu rzutu,bo były płochliwe.Ale czemu nie udało mi sie skusić tych bliżej i głebiej.Próbowałem na streamery ,a nawet na duże nimfy. Nic.
Fakt,ze ja spinningiem bardzo szybko zasuwalem z przynętą,a na muszkę tak sie nie da.


Pogadaj z tymi co jeżdzą na zawody, zobaczysz że mucha potrafi być szybka :mellow: wtedy spining boleniowy wyda ci się anemiczny :lol:

#198 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3530 postów
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Napisano 04 styczeń 2008 - 09:53

Duty to nie cło i podatek?? bo tak by procentowo wychodziło


Chyba nie, na liście z Fedexu jest duty, vat i opłata manipulacyjna...



#199 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9643 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 04 styczeń 2008 - 12:39

Bardzo dziwne bo z tego co wiem to duty określa wszelkie należności celne, więc może duty to brutto i wyszczególniają vat, nie maja prawa pobierać od ciebie dodatkowych opłat za wysyłkę ponieważ je ponosi nadawca. ty płacisz tylko vat i cło=duty

#200 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3530 postów
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Napisano 04 styczeń 2008 - 15:33

Jak wrócę w lutym podeślę Ci foto liściku z Fedexu.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych