Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Nowy revo3 sx?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
122 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   pional2000

pional2000

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 87 postów

Napisano 01 czerwiec 2013 - 18:33

Otrzymałem dzisiaj paczkę z Revo SX. :D  Łajza :o listonosz zostawił ją po prostu na wycieraczce przed drzwiami. Buteleczka z olejem otwarta, brak korka. Wszystko zalane, kołowrotek manual i pianki amortyzyjące. Wrrr się wk.... :angry: Mam pytanie. Czy w pudełku powinien być kluczyk?



#22 OFFLINE   Pumba

Pumba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2537 postów
  • LokalizacjaGdynia / Tobołowo
  • Imię:Łukasz

Napisano 01 czerwiec 2013 - 20:29

Otrzymałem dzisiaj paczkę z Revo SX. :D  Łajza :o listonosz zostawił ją po prostu na wycieraczce przed drzwiami. Buteleczka z olejem otwarta, brak korka. Wszystko zalane, kołowrotek manual i pianki amortyzyjące. Wrrr się wk.... :angry: Mam pytanie. Czy w pudełku powinien być kluczyk?

W moim nie było kluczyka.

 

Jestem po tygodniu dość intensywnego katowania nowego Revo SX. To zdecydowanie za krótki okres, żeby wypowiadać się co do jego trwałości, napiszę natomiast, że nie zdażyło mi sie ani razu, żeby po rzucie i obrocie korbką nie odskoczył spust, co było moja obawą bo takie przypadki miały miejsce w przypadku multików z tej serii (2013). Co do właściwości rzutowych to o niebo lepiej od jego porzednika - Daiwa Capricorn (to samo co Procaster, jedynie body inne). Dało się bardzo komfortowo rzucać gumami 10-12cm na główkach 10-15g (nawet troche mniejszymi i lżejszymi), natomiast głównym pociskiem był Slider 10S który chyba ze wszystkiego lata dobrze :) Co prawda podczas holów jakoś specjalnie multik się nie napracował, jednak płynność działania hamulca udało się przetestować :)


Użytkownik WhiteWillow edytował ten post 01 czerwiec 2013 - 20:30


#23 OFFLINE   pional2000

pional2000

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 87 postów

Napisano 01 czerwiec 2013 - 22:47

Ciężko działa spust (thumb bar) jednak zawsze powraca, no i chyba dość trudno przestawia się hamulec magnetyczny?



#24 OFFLINE   12maro

12maro

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 109 postów

Napisano 03 czerwiec 2013 - 17:51

Problem ze spustem szpuli miałem w rewo sx oddałem do reklamacji po prawie miesiącu otrzymałem drugi egzemplarz ( taka widnieje adnotacja w zgłoszeniu reklamacyjnym) pierwszy wypad na ryby i totalna klapa problemy od samego początku łowienia szpula blokowała się dopiero po dwóch trzech obrotach korbką , oddałem  do reklamacji ,dodam jeszcze że podczas kilku prób na sucho problem ze spustem nie występował.


Użytkownik 12maro edytował ten post 03 czerwiec 2013 - 18:03


#25 OFFLINE   Wilk_

Wilk_

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 451 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Wilk

Napisano 05 czerwiec 2013 - 10:03

Ja dziś chyba kupię to słynne Revo STX. Szkoda, że to 2013 jest taką loterią (Premiery zwróciłem do sklepu dwa!), ale sklep Fishing-Mart zapewnił mnie, że na ten szybszy model HS, który mnie interesuje, nie było ani jednej reklamacji. A jak coś się będzie działo, to oddam, wkurzę się i kupię nówkę Curado za 9 stów! Ja dbam o sprzęt do przesady, to w moich rękach będzie niezawodne do śmierci. "Mojej lub jego".



#26 OFFLINE   Dienekes

Dienekes

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2272 postów
  • LokalizacjaSyreni Gród/ Jadwisin
  • Imię:Radosław

Napisano 05 czerwiec 2013 - 10:20

Owszem, z tego co czytałem (nawet) na stronie ABU coś jest na rzeczy i w nowych Revo (od S do Premier-a, a więc nie tylko STXa) zdarzają się problemy z thumb barem. Wygląda to na jeden i ten sam defekt, powielony zbyt dużo razy :rolleyes:  Z drugiej strony, moje krótkie acz znaczące doświadczenie ze sklepem FM, w połączeniu z tym co piszesz, może również pozytywnie weryfikować mą hipotezę, iż FM sprzedaje, świadomie lub nie, wybrakowane egzemplarze. I nie dotyczy to wyłącznie marki ABU. Swoją drogą, ciekawe ile sprzedali tych High Speedów :D ? Bo jeśli niewiele, to trudno dziwić się zerowej liczbie reklamacji.

 

Mój STX pochodzi od innego sprzedawcy i hula, odpluć odpukać, aż miło - i jest to mój pierwszy egzemplarz ;)



#27 OFFLINE   Pumba

Pumba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2537 postów
  • LokalizacjaGdynia / Tobołowo
  • Imię:Łukasz

Napisano 05 czerwiec 2013 - 10:38

Ja dziś chyba kupię to słynne Revo STX. Szkoda, że to 2013 jest taką loterią (Premiery zwróciłem do sklepu dwa!), ale sklep Fishing-Mart zapewnił mnie, że na ten szybszy model HS, który mnie interesuje, nie było ani jednej reklamacji. A jak coś się będzie działo, to oddam, wkurzę się i kupię nówkę Curado za 9 stów! Ja dbam o sprzęt do przesady, to w moich rękach będzie niezawodne do śmierci. "Mojej lub jego".

Ja swojego SX'a kupiłem tam, gdzie Ty te dwa nieszczęsne Premiery. Za długo nim jeszcze nie zdążyłem połowić, ale do tej pory nie stwierdziłem problemów. Chyba jestem "chosen one" :)


Użytkownik WhiteWillow edytował ten post 05 czerwiec 2013 - 10:38


#28 OFFLINE   Wilk_

Wilk_

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 451 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Wilk

Napisano 05 czerwiec 2013 - 10:42

 ciekawe ile sprzedali tych High Speedów :D ? Bo jeśli niewiele, to trudno dziwić się zerowej liczbie reklamacji.

Powyżej 10-ciu sztuk. Tak napisali. Ja jeszcze szukam na ebayu Curado i znalazłem za 139 dolarów! Ale ile to wyniesie z cłami, wysyłką...?



#29 OFFLINE   Dienekes

Dienekes

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2272 postów
  • LokalizacjaSyreni Gród/ Jadwisin
  • Imię:Radosław

Napisano 05 czerwiec 2013 - 10:51

To akurat najmniej istotna partia mojego postu ;) Może poszukaj informacji nt awaryjności Shimano. Z tego co pamiętam (lektura poprzedzająca moją decyzję o zakupie Revo), szanse są całkiem spore, że i tu nie będzie tak kolorowo :P



#30 OFFLINE   Wilk_

Wilk_

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 451 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Wilk

Napisano 05 czerwiec 2013 - 11:30

To daj namiar na tego sprzedawcę. Coś dzisiaj, najdalej jutro, kupię....



#31 OFFLINE   Dienekes

Dienekes

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2272 postów
  • LokalizacjaSyreni Gród/ Jadwisin
  • Imię:Radosław

Napisano 05 czerwiec 2013 - 11:49

PeWu ^_^



#32 OFFLINE   Wilk_

Wilk_

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 451 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Wilk

Napisano 10 czerwiec 2013 - 16:17

Dobra, to ja przygodę z rocznikiem 2013 zakończyłem. Najpierw był Premier a przed chwilą odesłałem SX-a, po godzinie spędzonej nad wodą. Trza chłopa, żeby tak zakręcić, by wyłączał się wolny bieg - wtedy robi to za każdym razem, a jak się chce delikatnie, to jak mu się spodoba. Może jutrzejszy Chronarch mi poprawi nastrój.



#33 OFFLINE   shorty

shorty

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 348 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Jacek

Napisano 10 czerwiec 2013 - 16:38

Ja nie wiem Ty musisz mieć jakiegoś strasznego pecha... Z moim nic złego się nie dzieje. Furczy jak wściekły. Znajomy kupił ostatnio w FM i też nic mu nie dolega. Nie zdziwił bym sie jak z tym chronachem też by było coś nie tak oczywiście tego Ci nie życzę.
  • Przemek lubi to

#34 OFFLINE   Przemek

Przemek

    Przemek

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1488 postów
  • LokalizacjaWyszków
  • Imię:Przemek

Napisano 10 czerwiec 2013 - 17:05

:) :) :)

#35 OFFLINE   Wilk_

Wilk_

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 451 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Wilk

Napisano 10 czerwiec 2013 - 17:28

Lepiej? :P 
Chronarcha i tak bym nie zwrócił. Curado rozbierałem już tyle razy i tak znam (nie umiem tylko wyjąć tej głównej osi), ze w razie czego dokupię odpowiednią część i wstawię. Są tanie jak barszcz. Tak że możecie Polacy życzyć bliźniemu, żeby nic się z Chronarchem nie stało; dziękuję i zapewniam: nic się nie stanie ;) 



#36 OFFLINE   Pumba

Pumba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2537 postów
  • LokalizacjaGdynia / Tobołowo
  • Imię:Łukasz

Napisano 10 czerwiec 2013 - 21:17

Aż wstałem od kompa, wygrzebałem Revo z szafki, nacisnąłem spust, dmuchnąłem w korbkę i zaskoczyło :) Napiszę raz jeszcze - jestem czołzen łan :D :D


Użytkownik WhiteWillow edytował ten post 10 czerwiec 2013 - 21:18


#37 OFFLINE   Przemek

Przemek

    Przemek

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1488 postów
  • LokalizacjaWyszków
  • Imię:Przemek

Napisano 10 czerwiec 2013 - 21:19

Moje tez działa... :D



#38 OFFLINE   Dienekes

Dienekes

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2272 postów
  • LokalizacjaSyreni Gród/ Jadwisin
  • Imię:Radosław

Napisano 11 czerwiec 2013 - 07:19

@ WhiteWillow: Popsuję Ci humor - moim kręcę od stycznia (na sucho), a od 1 maja w pełnym zakresie i nawet nie stęknie :lol: 

 

Kapitalny sprzęt B) ... jak na tę klasę cenową (dodam specjalnie dla posiadaczy wielokrotnie droższych młynków :lol: ).



#39 OFFLINE   Pumba

Pumba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2537 postów
  • LokalizacjaGdynia / Tobołowo
  • Imię:Łukasz

Napisano 11 czerwiec 2013 - 07:52

Fakt, zepsułeś mi nastrój z rana, myślałem, że jestem tym jedynym :) Tak swoją drogą, ciężko mi mówić o trwałości mojego Revo, połowiłem nim intensywnie przez tydzień i kilka razy w ciągu jednodniowego łowienia więc póki co działa jak ta lala. Zobaczymy po roku, jeśli będzie działał tak, jak do tej pory to za te pieniądze będzie to faktycznie dobry sprzęt, jeśli zaczną dziać się z nim jakieś cuda to odszczekam wszystkie ochy i achy, wrzucę do szafy i kupię kolejne Revo - tym razem starsze :)



#40 OFFLINE   pional2000

pional2000

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 87 postów

Napisano 17 czerwiec 2013 - 20:26

Mam pytanie. Od ilu gram swobodnie rzucacie z SX i w polaczeniu z jakim kijem?

pozdrawiam






Użytkownicy przeglądający ten temat: 4

0 użytkowników, 4 gości, 0 anonimowych