Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Uchwyt / mocowanie przetwornika echosondy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1290 odpowiedzi w tym temacie

#101 OFFLINE   disel

disel

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 40 postów

Napisano 28 listopad 2014 - 08:39

Witam wszystkich :)

Mam pytanie do użytkowników echosondy Humminbird z funkcją DI i SI (np. model 598). W jaki sposób montujecie przetwornik do tylnej pawęży pontonu. Chodzi mi o sprawdzony sposób montażu, który po pierwsze umożliwia poprawne widzenie SI oraz który ogranicza możliwość uszkodzenia samego przetwornika podczas pływania po płytkich łowiskach z przeszkodami wodnymi, jak powalone drzewa, kamienie itp. Maksymalna prędkość pływania w ślizgu to 24 km/h i bardzo duże prawdopodobieństwo wpłynięcia z tą prędkością na piaszczystą mieliznę. Jakoś nie mogę znaleźć odpowiedniego rozwiązania na necie. W tej echosondzie dodatkowym problemem jest kabel zasilający przetwornik, który łączy się z przetwornikiem na jego wierzchołku a przez to jest narażony na uszkodzenia mechaniczne.


Użytkownik disel edytował ten post 28 listopad 2014 - 09:59


#102 OFFLINE   Waldi

Waldi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 514 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 28 kwiecień 2015 - 19:48

Panowie,

 

 

Pewnie w tym samym co u wszystkich, tak jak na zdjęciu poniżej

 

attachicon.gifDSC_0044.jpg

 

 

Poszukuję tego zawiasu łączącego imadełko ze sztycą. Ale w wersji metalowej. Poradzicie ?

Mam taki jak na zdjęciu i podczas pływania sztyca odchyla się. Plastykowe zęby nie wytrzymują naporu wody na sztycę.  



#103 OFFLINE   Sołtys

Sołtys

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 256 postów
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Kiersnowski

Napisano 29 kwiecień 2015 - 07:01

Ja mam przerobione Imadło ślusarskie, wyglądu nie ma ale jest mocne połączenie za to.



#104 OFFLINE   coma

coma

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2023 postów
  • Lokalizacjamałopolskie\łódzkie

Napisano 29 kwiecień 2015 - 07:16

Panowie,

 

 

 

 

Poszukuję tego zawiasu łączącego imadełko ze sztycą. Ale w wersji metalowej. Poradzicie ?

Mam taki jak na zdjęciu i podczas pływania sztyca odchyla się. Plastykowe zęby nie wytrzymują naporu wody na sztycę.  

 

 

Tutaj mają uchwyty z takimi zawiasami - napisz do nich - może są w stanie sprzedać Ci sam taki zawias:

http://sklep.thymall...rnika_echosondy



#105 OFFLINE   Sołtys

Sołtys

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 256 postów
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Kiersnowski

Napisano 29 kwiecień 2015 - 11:43

Jak wspominałem mam z imadełka. Wygląda tak.

Załączone pliki



#106 OFFLINE   Waldi

Waldi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 514 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 29 kwiecień 2015 - 17:27

U Thymallusa cały zestaw proponują, a ja potrzebuję tylko małego, metalowego zawiasu ;)

 

Może ktoś ma dwa i w tym jeden na zbyciu ?


  • damton lubi to

#107 OFFLINE   Sołtys

Sołtys

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 256 postów
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Kiersnowski

Napisano 29 kwiecień 2015 - 20:12

Dzisiejsze testy wykazały że uchwyt przykręcony do pawęży trzyma dobrze.



#108 OFFLINE   Paprykarz

Paprykarz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1953 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 30 kwiecień 2015 - 07:35

U Thymallusa cały zestaw proponują, a ja potrzebuję tylko małego, metalowego zawiasu ;)

 

Może ktoś ma dwa i w tym jeden na zbyciu ?

Żaden dystrybutor nie sprzedaje tego oddzielnie. Jedyna szansa jak komuś padnie inny element tego uchwytu. Niestety zwykle pada właśnie ten.



#109 OFFLINE   robert1977

robert1977

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 108 postów
  • LokalizacjaStockholm
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Majchrowicz

Napisano 30 kwiecień 2015 - 19:56

 A, tu rozwiązanie do lodzi aluminiowych. Sfotografowałem z lodek w Yamaha Center Haninge. 



#110 OFFLINE   robert1977

robert1977

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 108 postów
  • LokalizacjaStockholm
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Majchrowicz

Napisano 30 kwiecień 2015 - 19:59

Załączony plik  IMG_2230.jpg   37,99 KB   117 Ilość pobrańZałączony plik  IMG_2231.jpg   34,42 KB   76 Ilość pobrańZałączony plik  IMG_2232.jpg   36,47 KB   78 Ilość pobrańZałączony plik  IMG_2233.jpg   40,89 KB   70 Ilość pobrań


  • jbk i Maciek_7 lubią to

#111 OFFLINE   robert1977

robert1977

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 108 postów
  • LokalizacjaStockholm
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Majchrowicz

Napisano 30 kwiecień 2015 - 21:16

Mam, coś jeszcze dla Was. Nie mogę pobrać zdjęcia , ale zalaczam link: http://www.happyangl...allare/p/16925/  koszt w przeliczeniu z koron szwedzkich na złotówki 50zl plus koszty wysyłki.  A, odnośnie przyssawek, to ja nie mam gładkiego laminatu. Przyssawka się trzyma, a rozwiązałem to tak, ze nakleiłem do lodki cienka plexi . Zdało egzamin i wszystko działa. Co , do uchwytów , pękają i mi tez pękł ! Dobra wiadomość , ze da się to pospawać . Dodatkowo przy spawaniu kazałem zwiększyć odległość do montażu. Na dniach wstawię zdjęcie , mam gdzieś schowane mocowanie na pamiątkę . Mam nadzieje ,ze choć troszkę pomogłem :) Pozdrawiam 



#112 OFFLINE   Szikaka181

Szikaka181

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 22 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 03 czerwiec 2015 - 00:19

Panowie w trakcie zawodów miałem zamontowany przetwornik z przodu łodzi. Wiało okropnie a staliśmy na jednej kotwicy i pech chciał ze lina od kotwy przy obrocie łodzi zawadziła o przetwornik i pękło mocowanie regulujące wysokość zatopienia przetwornika. Jeśli ktoś ma złamany w innym punkcie uchwyt przetwornika i jeszcze gdzieś mu się poniewiera to chętnie odkupię to mocowanie. Z góry dzięki za szybką odpowiedź i pozdrawiam. :)



#113 OFFLINE   Sołtys

Sołtys

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 256 postów
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Kiersnowski

Napisano 17 czerwiec 2015 - 11:35

 

 

Mam, coś jeszcze dla Was. Nie mogę pobrać zdjęcia , ale zalaczam link: http://www.happyangl...allare/p/16925/  koszt w przeliczeniu z koron szwedzkich na złotówki 50zl plus koszty wysyłki.  A, odnośnie przyssawek, to ja nie mam gładkiego laminatu. Przyssawka się trzyma, a rozwiązałem to tak, ze nakleiłem do lodki cienka plexi . Zdało egzamin i wszystko działa. Co , do uchwytów , pękają i mi tez pękł ! Dobra wiadomość , ze da się to pospawać . Dodatkowo przy spawaniu kazałem zwiększyć odległość do montażu. Na dniach wstawię zdjęcie , mam gdzieś schowane mocowanie na pamiątkę . Mam nadzieje ,ze choć troszkę pomogłem :) Pozdrawiam 

Mój uchwyt, który wyżej chwaliłem, niestety poległ, spawanie nie pomogło. Zrobiłem sobie coś na wzór do tych łódek alu (dzięki Seba). Jutro postaram się wrzucić fotki :) :).

Załączone pliki


Użytkownik Sołtys edytował ten post 17 czerwiec 2015 - 13:10


#114 OFFLINE   michaex

michaex

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 222 postów
  • Imię:Michał

Napisano 18 luty 2016 - 08:40

Coś podobnego jest w decathlonie ale cena dla mnie za wysoka: http://www.decathlon...id_8209401.html

 

Jakby ktoś szukał, Amiaud z Decathlonu ma od miejsca gdzie będzie krawędź burty do miejsca zamontowania przetwornika max 55cm.


  • damton lubi to

#115 OFFLINE   kuko

kuko

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 57 postów

Napisano 06 lipiec 2017 - 11:04

Jak wykonałem sobie coś takiego.

Jak się komuś podoba to mogę zrobić identyczny

 

 

Filmik jak to działa

https://youtu.be/NgV5RhWj86E

Załączone pliki


Użytkownik kuko edytował ten post 06 lipiec 2017 - 11:10

  • gooral lubi to

#116 OFFLINE   Maciek_7

Maciek_7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1319 postów

Napisano 11 lipiec 2017 - 06:56

attachicon.gifIMG_2230.jpgattachicon.gifIMG_2231.jpgattachicon.gifIMG_2232.jpgattachicon.gifIMG_2233.jpg


Czy takie uchwyty są możliwe gdziekolwiek do kupienia?

Maciek

#117 OFFLINE   kuko

kuko

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 57 postów

Napisano 12 lipiec 2017 - 19:03

Ja w PL przeszukałem wszystko i nie znalazłem. W jakimś sklepie w USA kiedyś fajny widziałem - na podobnej zasadzie ale cena z dostawą jakaś masakryczna - chyba pow. 500 zł z tego co pamiętam...

Ten ze zdjęć od Robert1977 to chyba też handmade albo od razu robione przez producenta łódki.



#118 OFFLINE   Jammaey

Jammaey

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 265 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Radek

Napisano 13 lipiec 2017 - 14:54

Może głupie pytanie ale z ciekawości zapytam..

Ta blacha co wystaje poza listwę pełni jakąś funkcje?
Nie byłoby lepiej gdyby była tej samej szerokości co listwa?

Użytkownik Jammaey edytował ten post 13 lipiec 2017 - 14:56


#119 OFFLINE   kuko

kuko

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 57 postów

Napisano 13 lipiec 2017 - 15:27

Jak to mówią nie ma głupich pytan za to mogą być głupie odpowiedzi  więc chyba ponoszę troszkę większe ryzyko ;)

 

A tak na poważnie to wyszedłem z założenia że system ma być uniwersalny i może zachodzić potrzeba zamontowania dwóch albo w ekstremalnych przypadkach nawet trzech przetworników czy innego osprzętu do zastosowań bardziej motorowodnych niż wędkarskich. Zatem płytka daje taką możliwość.

 

Należy także pamiętać że każda ma lodka ma inny silnik, inny profil dna- zatem przetwornik będzie można sobie swobodnie ustawić w lewo i w  prawo wedle potrzeb danej łódki.... a w zamyśle jest to robione także na wiecej niż jedna łajba

A poza wszystkim z duższego krótsze zawsze można zrobić a w drugą stronę to różnie bywa;)

 

Przepraszam za nieco chaotyczna odpowiedź ale pisze z trasy.

Pozdr


Użytkownik kuko edytował ten post 13 lipiec 2017 - 16:10

  • thug lubi to

#120 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4961 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 17 lipiec 2017 - 18:47

Prost , czysto , bez kombinacji i używania specjalistycznych narzędzi oraz technik  ;) :

Załączony plik  skylla i sum 019.jpg   53,99 KB   58 Ilość pobrańZałączony plik  skylla i sum 020.jpg   48,54 KB   56 Ilość pobrańZałączony plik  skylla i sum 021.jpg   56,59 KB   54 Ilość pobrań

Regulacja 3D , czyli w każdej płaszczyźnie: obrót; wysokość; kąt pochylenia przetwornika .

Koszty znikome , 30min pracy  :) .

 

Obecnie jestem na etapie mobilnego chwytu do VERTICALA (boczne mocowanie)

Jak skończę to się pochwalę  ;) .


Użytkownik miramar69 edytował ten post 17 lipiec 2017 - 18:50

  • malinabar i thug lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych