Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Uchwyt / mocowanie przetwornika echosondy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1290 odpowiedzi w tym temacie

#81 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 14 maj 2014 - 13:55

Niestety, jak juz staralem sie pokazac w tym watku wczesniej, chyba wszystkie uchwyty tego typu wymagaja przerobek. Ja dostalem calkowicie aluminiowy, lecz rowniez posiada mankamenty.

To, co pokazales w zasadzie wypada od razu wywalic i pomyslec nad innym rozwiazaniem. Ja wykorzystalem kawalek aluminium (wyglada na upi.. kawalek aluminiowej szyny z rozdzielni elektr.). W nim wykonalem odpowiedniej glebokosci dziure. Dziure wykonalem rowniez w uprzednio wykreconej srubie.

calosc tak dopasowalem, zeby plytka mogla sie wyhylac na boki. Po czym wykonalem mniejszy otwor (niewidoczny bo zasmarowany klejem) na przetyczke.

 

Załączony plik  IMG_0276.1.bmp   549,37 KB   338 Ilość pobrań

 

Załączony plik  IMG_0277.1.bmp   549,37 KB   162 Ilość pobrań

 

Wielkosc i wymiary otworow sa tak dobrane, zeby calosc mogla pracowac...

Innymi metodami rozwiazania tego problemu jest, przy odpowiednim obrobieniu koncowki, po prostu wykonanie nieco mniejszego otworu w podobnym kawalku aluminiumi wcisniecie tego na sile (mat. aluminiowy jest miekki, trzpien (musi byc podtoczony i zakonczony  najlepiej na kulke).

Jeszzce innym sposobem jest wykorzystanie koncowki od niepotrzebnego imadla titelok.

 

Gdzies kiedys, mam wrazenie, wiekszosc tych zdjec wklejalem...innych nie wklejalem..trudno mi sie polapac...

 

Na zdjeciu 278 taki moj pomysl - te szzceki sa dualnego zastosowania, trzymaja rurke oraz umozliwiaja podniesienie - trudne zadanie, w zwiazku z czym, zeby zbytnio nie silowac sie z przesadnym dokrecaniem, zalozylem cybancik ograniczajacy mi w razie czego niekontrolowane zaglebianie przetwornika glebiej pod wplywem opadania pod wlasnym ciezarem.

 

Załączony plik  IMG_0278.1.bmp   549,37 KB   185 Ilość pobrań

 

Gumo

 

 


  • thug lubi to

#82 ONLINE   thug

thug

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1119 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 14 maj 2014 - 15:07

Patent z cybancikiem pożyczam ;)



#83 OFFLINE   AndrzejT

AndrzejT

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 138 postów
  • LokalizacjaTam gdzie ryby sie wypuszcza

Napisano 14 maj 2014 - 18:48

Ja w tym tygodniu stalem sie posiadaczem takiego oto wynalazku
$_12.JPG
Uzywal ktos tego ? wyglada solidnie.

#84 OFFLINE   puszek7

puszek7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 662 postów
  • LokalizacjaWM OST M
  • Imię:Przemek

Napisano 14 maj 2014 - 22:26

Gumo dzięki za podpowiedź. Godne przemyślenia.. muszę teraz tylko znaleźć coś takiego i coś po ćwiczę .



#85 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 16 maj 2014 - 08:19

Ten wynalazek to wyglada, ze oryginalny titelok. Oni takie wzmacniane produkowali, dodatkowo solidniejsze i dluzsze rurki do np. jachtow. Zreszta co bede po proznicy nawijal...: http://www.titelok.c...gory-s/1821.htm

Jest tam taka fajna podstawa pod np. downrigger ale jakos ryb ubylo i skonczylo mi sie cisnienie zwiazane z rozwijaniem sprzetu...

Sam uchwyt pod induktor rowniez wieczny nie jest - przy czesciejszym przykrecaniu robi sie luz sruba-imadlo. Wychodzi, ze ten element powinien byc z kwasowki.

 

Gumo

 

p.s. Acha, jakby ktos probowal zamieniac sruby to szkoda czasu  - wszystkie gwinty w Titeloku sa calowe... :)



#86 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3412 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 18 czerwiec 2014 - 23:13

heh jak juz kiedys pisalem z powodu nietypowego pontonu mam sporo dlubania i wymyslania. wlasnie wpadlem na nowy pomysl (v 3.0) plan taki, ze do plyniecia 15kmh+ bede prawdopodobnie wyciagal. wszystko mialo byc mocowane szybko, ale solidnie + mozliwosc wyjecia przetwornika.  Wszystko wkladane w ucho do noszenia i przykrecone srubami m4 i drewnowkretami (zipy tylko by sie uchwyt nei krecil). dodatkowo wszystko jest latwo demontowalne by zalozyc na wynajeta lodke).

 

echo zamocowalem do kawalka deski do niej dolozylem 2 szerokie "wasy" z grubego plastiku i zawieszam w sposob w jaki mocuje sie lawki do pontonu na wlasnie takim mocowaniu z tylu po lewej (siedze po prawej).:

20140618_220941.jpg


Użytkownik gooral edytował ten post 18 czerwiec 2014 - 23:14

  • zlodar lubi to

#87 OFFLINE   suhhar

suhhar

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisano 19 czerwiec 2014 - 12:50

z ta deską to nie bardzo bedzie piła wode i puchła az sie rozleci, musisz takie coś z aluminium stworzyć i bedzie gitara.



#88 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3412 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 19 czerwiec 2014 - 13:19

Ta deska jest plastikowa (do krojenia). Reszta alu stal albo wegiel.

#89 OFFLINE   suhhar

suhhar

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisano 19 czerwiec 2014 - 18:41

aaa jak tak to ok ;)



#90 OFFLINE   makamba

makamba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3151 postów
  • Lokalizacjaz ortalionu
  • Imię:Bartosz

Napisano 20 czerwiec 2014 - 13:43

Hehehe, tyle tu wszystkich męczyłeś tym problemem i ciągłym dążeniem do doskonałego rozwiązania problemu, odrzucajac przy tym wszelkie pomysły, a to tu coś nie tak , a to tam coś nie tak  , a tu nagle prymitywna konstrukcja z deski do miesa. :lol:  :lol: :lol:  



#91 OFFLINE   spy

spy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1309 postów

Napisano 20 czerwiec 2014 - 15:22


20140618_220941.jpg

 

 

2fb8964103_.jpg

 

 

 


Użytkownik spy edytował ten post 20 czerwiec 2014 - 15:25

  • DP Fishing lubi to

#92 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3412 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 20 czerwiec 2014 - 15:45

Ja ich nie odrzucalem dla jaj. Pozatym to zrobilem w srodku nocy(w irlandii teraz jasno prawie do 23). Prymitywnosc to zaleta jesli dziala poprawnie. Pewnie naprawde najlepiej to bylo zmienic ponton... :) wtedy prostych i pewnych rozwiazan od gromu. Pozatym troszke tez zmienilem swoje podejscie.
czy deska do krojenia czy wlokno weglowe mam gdzies jak dziala. Przetwornik i echo montuje w 10 sekund. Nie ma gwintow co zajda sola. Przetwornik jest zdala od sruby i koszta zerowe. Jak sie jeszcze w slizgu sprawi to moze nad estetyka popracuje to jest ogolna koncepcja(na ogol zreszta jak prowizorka dziala to juz jej nikt nie rusza....:)

#93 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3412 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 21 czerwiec 2014 - 17:59

no i moglem uchwyt zrobic z ciupagi i tak kupa z niego. trzeba czegos jeszcze dluzszego bo jak falka jest ostra to i tak wyciaga go z wody a jak zrobie go dluzszy to bedzie pierunska dzwignia do plywania w slizgu juz sie na 100% nie bedzie nadawal.... trzeba mi zmienic ponton (mocowanie zwykle), echosonde (z tanim przetwornikiem nei strach plywac pod pokladem nawet po skalkach) albo zapomniec o porzadnym obrazie (wtedy punkt 2 na co mi cuda jak nie dzialaja).



#94 OFFLINE   bm639

bm639

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 65 postów
  • LokalizacjaWND
  • Imię:Maciek

Napisano 22 czerwiec 2014 - 11:47

Ten wynalazek to wyglada, ze oryginalny titelok. Oni takie wzmacniane produkowali, dodatkowo solidniejsze i dluzsze rurki do np. jachtow.
Sam uchwyt pod induktor rowniez wieczny nie jest - przy czesciejszym przykrecaniu robi sie luz sruba-imadlo. Wychodzi, ze ten element powinien byc z kwasowki.

Gumo

p.s. Acha, jakby ktos probowal zamieniac sruby to szkoda czasu - wszystkie gwinty w Titeloku sa calowe... :)

Gwint z imadła można naprawić. Trzeba rozwiercic i wstawić tulejke z gwintem wewnętrznym. Potem już tylko metryczna śruba ...

Użytkownik bm639 edytował ten post 22 czerwiec 2014 - 11:51


#95 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3412 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 06 lipiec 2014 - 19:43

dzisiaj sie zapomnialem i poszlem troszke za szybko z przetwornikiem za burta po falach - po kilku minutach dolnik od wedki (to byl spinning xxh - 180g c.w.) z ktorego zrobilem uchwyt pekl jak zapalka - uchwyt wsadzony w burte nawet nie pisnal - robie wersje 2.0 dluzsza i z metalu ciekawe co nastepne peknie ;)



#96 OFFLINE   spy

spy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1309 postów

Napisano 11 lipiec 2014 - 10:06

Pewnie w tym samym co u wszystkich, tak jak na zdjęciu poniżej

 

attachicon.gifDSC_0044.jpg

 

 

Kurde, myślałem że ja miałem jakiś felerny. Pękł prz płynięciu ok 34km/h. Nie wiem czy zawadziłem o coś czy sam z siebie.



#97 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3412 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 11 lipiec 2014 - 10:10

Wsadz do wody patyk plynac 34 kmh bedziesz wiedzial jaki to opor zwlaszcza po falach i z przetwornikiem na koncu.

#98 OFFLINE   spy

spy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1309 postów

Napisano 11 lipiec 2014 - 10:30

Przedtem mialem mniejszy przetwornik i mniejsze opory robił. Teraz mam 2x większy i pewnie dlatego.



#99 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3412 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 14 listopad 2014 - 10:36

Panowie wedka sie polamala i wymienilem ja na rurke z nierdzewki (z pracy mi zostal uchwyt do kroplowki). Pol roku pozniej nie mam rzadnyh problemow z uchwytem. latwo sie zaklada i sciaga zajmuje malo miejsca w transporcie mz sie sprawdzil ;)



#100 OFFLINE   ZeTTe

ZeTTe

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 14 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 21 listopad 2014 - 07:41

Używam przetwornika montowanego na przyssawce. Miałem obawy jak będzie się sprawdzać przy jesiennych temperaturach ale jest ok.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych