Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
BLANKI

Phenix Karabela - PST945, PST895, PST966, FX966

blank phenix

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
109 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   Baars

Baars

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1227 postów
  • Lokalizacjaokolice Odry...
  • Imię:Wojtek

Napisano 01 listopad 2013 - 09:45

Ja zastanawiam sie czy pst 895 spełni moje oczekiwania jezeli chodzi o szczupaka przez duże "SZ" tzn takiego 80 i więcej...
Ale ja to z takich , że muszę się o tym sam przekonać nad wodã...
894 raczej dla mnie za delikatne.

#42 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9493 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 01 listopad 2013 - 09:50

W końcu, to jest "uncjówka. Odpowiednik BR w tych samych parametrach. Tego mam i jego 17 lb spokojnie daje radę, w plażowym łowieniu a i centkowane 80+ bez problemu ogarnia. Jest przy tym przyjemnie "manewrowy" ...cokolwiek to znaczy :)



#43 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5357 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 01 listopad 2013 - 09:57

Także rozważam tę możliwość @jersey   ;) tym bardziej, że jakoś tak wychodzi mi pewna sprzeczność w wykonaniu M-1-ek (na które jeszcze chwilkę temu bylem napalony jak szczerbaty na suchary) z ogólnymi własnościami tego materiału i technologi o których troszkę poczytałem. Chodzi mi mianowicie o to iż według tych właściwości o których się mówi i pisze wynikało by iż blanki wykonane w tej technologi powinny się cechować raczej niewielkimi zbieżnościami i ogólnie mocno odstającymi od "standardów" średnicami zarówno dolnika jak i szczytu blanku (mniejszymi) w przeciwnym razie możemy mówić o bardzo ograniczonym stosowaniu owych cudownych materiałów lub o ich niewłaściwym użyciu. Za tym drugim przemawiało by to co napisał Krab o kiju który nabył.

Dla mnie kij 3m 17lb o cw 15-30 to takie specyficzne narzędzie mieszczące się bardziej w kategorii indywidualne zamówienie niż rynkowa oferta...

Mogę się oczywiście bardzo mylić i chętnie posłucham wypowiedzi tych co bardziej się znają,- to są tylko takie moje przemyślenia :rolleyes:


Użytkownik Rheinangler edytował ten post 01 listopad 2013 - 09:59


#44 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5357 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 01 listopad 2013 - 10:15

W końcu, to jest "uncjówka. Odpowiednik BR w tych samych parametrach. Tego mam i jego 17 lb spokojnie daje radę, w plażowym łowieniu a i centkowane 80+ bez problemu ogarnia. Jest przy tym przyjemnie "manewrowy" ...cokolwiek to znaczy :)

Waldek "my" dyskutując tu o niuansach PST 895 ślizgamy się po granicy 2-3g i 1-2lb i to jest taka granica szukania śmietany na gównie  :lol:  :lol:  :lol:



#45 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9493 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 01 listopad 2013 - 10:18

:) Przy takim falowaniu znikają niuanse http://mlb.ibwpan.gd....php/pl/camera/


Użytkownik popper edytował ten post 01 listopad 2013 - 10:39


#46 OFFLINE   Krab

Krab

    Zaawansowany

  • PATRON
  • PipPipPip
  • 718 postów
  • Lokalizacjanad Drwęcą
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:Bartosiak

Napisano 01 listopad 2013 - 12:39

Z tymi M-1 to jest jedno małe "ale". Po rozmowie z Łukaszem Masiakiem wiem, że nic nie wiem. Ot taka typowa egzystencjonalna zagwozdka. Łukasz nalegał bym wpierw ten kij wypróbował na morzu, a dopiero potem wyrażał swoje opinie. Też tak zamierzam zrobić.

Co więcej z rozmowy zrozumiałem, że moja postać wędki, to nie jedyna wersja???!!! Stworzyli też prototypy M-1-ki bardzo smukłe. Tyle, że Łukasz od razu wykluczył ich sens zastosowania do moich celów. Hmmm... I tym mnie teraz zaciekawił. Co oni chowają przed światem? ;)

Reasumując:
1. mam kij o którym nic nie wiem, a w dodatku wszelkie moje podejrzenia budują niepotrzebne uprzedzenia.
2. jest wielce prawdopodobne, że istnieje M-1-ka, której optyka pasuje do mych oczekiwań, aczkolwiek nie wiadomo, czego od niej można oczekiwać :)

Użytkownik Krab edytował ten post 01 listopad 2013 - 12:40


#47 OFFLINE   Maciek_7

Maciek_7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1319 postów

Napisano 01 listopad 2013 - 14:46

A czy przypadkiem ta wspaniała nano-żywica nie jest tym samym co Nanolith (również nano-żywica) stosowana od kilku lat w produkcji wędek spławikowych? Tam, ta technologia nie wprowadziła żadnej realnej rewolucji (poza chwytem marketingowym).

#48 OFFLINE   Baars

Baars

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1227 postów
  • Lokalizacjaokolice Odry...
  • Imię:Wojtek

Napisano 01 listopad 2013 - 17:51

W końcu, to jest "uncjówka. Odpowiednik BR w tych samych parametrach. Tego mam i jego 17 lb spokojnie daje radę, w plażowym łowieniu a i centkowane 80+ bez problemu ogarnia. Jest przy tym przyjemnie "manewrowy" ...cokolwiek to znaczy :)


Waldek tak sie kiedyś stało, między innymi za Twoją i Józka namową , że tego BR też mam, ale szukam czegoś co się troszkę łatwiej ugnie i zapracuje środkiem już pod rybã wielkosci 60-65cm...
Połamałem ostatnio tego nieszczęsnego seekera i chce cos na szybko aby przed zimã jeszcze troche połapać...
Kiedyś miałem st croix II triumph bodajże opisany 10-28gram 17lb i leżał mi tenn kij bardzo, szczegölnie ciepłe ugięcie i wzorowe trzymanie ryby -oddałem za drobne... Teraz tego samego oczekuje od pst895, już niedługo sam to zweryfikuję...
Mam nadzieję, że się nie rozczaruję

#49 OFFLINE   Karol Krause

Karol Krause

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4148 postów
  • LokalizacjaBIAŁOŁĘKA-GŁOGÓW
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Krause

Napisano 01 listopad 2013 - 17:57

Wojtek jak bedziesz łowił troszke ciężej min  10-12 gram czy to guma lub wobek troszke agresywniej pracujący bedzie wszystko ok.



#50 OFFLINE   Baars

Baars

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1227 postów
  • Lokalizacjaokolice Odry...
  • Imię:Wojtek

Napisano 01 listopad 2013 - 18:03

Karol mam taką nadzieję :)
Ja tam paprochöw nie używam na szczupaka...

#51 OFFLINE   Karol Krause

Karol Krause

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4148 postów
  • LokalizacjaBIAŁOŁĘKA-GŁOGÓW
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Krause

Napisano 01 listopad 2013 - 18:04

No to bedziesz pan zadowolony  ;)


  • Kuballa44 lubi to

#52 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9493 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 01 listopad 2013 - 18:07

Waldek tak sie kiedyś stało, między innymi za Twoją i Józka namową , że tego BR też mam, ale szukam czegoś co się troszkę łatwiej ugnie i zapracuje środkiem już pod rybã wielkosci 60-65cm...
Połamałem ostatnio tego nieszczęsnego seekera i chce cos na szybko aby przed zimã jeszcze troche połapać...
Kiedyś miałem st croix II triumph bodajże opisany 10-28gram 17lb i leżał mi tenn kij bardzo, szczegölnie ciepłe ugięcie i wzorowe trzymanie ryby -oddałem za drobne... Teraz tego samego oczekuje od pst895, już niedługo sam to zweryfikuję...
Mam nadzieję, że się nie rozczaruję

Odważny jesteś Wojtek. Oczywiście pamiętam o czym  mowa cyt.: " granica szukania śmietany na gównie"

Sam jednak, w żadnym razie, nie dublowałbym w taki sposób. Parametry tożsame a tylko środkiem głębiej pracujący? 

A gdybym miał szukać "ciepłego ugięcia", to zdecydowanie nie w Phenixach.  

Te, co znam i te, co  macałem w pracowni Łukasza, tego nie mają. Już prędzej w Lamiglasach, Fenwickach.

Inna rzecz, co i dla kogo jest już/jeszcze ciepłe ;)

 

PS.

Moje wcześniejsze odniesienie do BR, bardziej jednak w kierunku morskiej trotyldy i belony podąża, niż ku jesiennym średniakom, z wód słodszych ;)


Użytkownik popper edytował ten post 01 listopad 2013 - 20:03


#53 OFFLINE   woblerwz

woblerwz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaBrzeg
  • Imię:Wojtek

Napisano 01 listopad 2013 - 18:31

Psułek ma chyba jeszcze wyprzedażowe CD EXT. To ugięcie to one mają ciepłe, kołka w dolnik zapomnieli wsadzić na szczęście, szczyt nie jest szczytem czułości, pracują bardziej środkiem. Mam takiego 12lb, 14lb na szczupaka byłby w sam raz. Teoria mówi o 6-26g, pracę będziesz miał bardzo fajną od 7g+Manns 3". Mój 5-19 rzuca niżej bez wysiłku i do wobka czy leniwego prowadzenia gumy jest fajny.Do wirówek tym bardziej. Górą komfort kończył się około 22g.


  • popper lubi to

#54 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 01 listopad 2013 - 19:22

A czy przypadkiem ta wspaniała nano-żywica nie jest tym samym co Nanolith (również nano-żywica) stosowana od kilku lat w produkcji wędek spławikowych? Tam, ta technologia nie wprowadziła żadnej realnej rewolucji (poza chwytem marketingowym).

Raczej na pewno nie.Blanki M1 maja dość cienką ściankę,w porównaniu do swoich odpowiedników w innym materiale i są zadziwiająco lekkie w stosunku do deklarowanych mocy.Więc  wiadomo ,muszą być zbieżne.Ta żywica robi świetną robotę, bo inaczej mój 10- cio funtowy jednoskład powinien już dawno strzelić.



#55 OFFLINE   Maciek_7

Maciek_7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1319 postów

Napisano 01 listopad 2013 - 20:10

Rafał a wiesz może jaką tak na prawdę funkcję ma pełnić ta nano-żywica w tym wszystkim? Bo mi się wydaje, że jest to zabieg w którym wiązanie mat grafitowych uzyskiwane jest przy najmniejszej możliwej ilość żywicy (w tym przypadku nano-żywicy).

 

W przypadku wędek spławikowych (czy to tyczek, batów lub bolonek) dodanie nano-żywicy (Nanolith, który stosowany jest wędkach produkowanych we włoskim Reglass`ie) miało spowodować użycie minimalnej ilości żywicy do "związania" odpowiednich mat grafitowych, a co za tym idzie zmniejszenie całkowitej wagi konstrukcji i poprawie sztywności oraz ewentualnej wytrzymałości. W praktyce (a widziałem co najmniej kilkadziesiąt wędek - jedne miały Nanolith, inne nie) nie dało to tak na prawdę nic, a nawet w pewnych przypadkach negatywnie wpłynęło na walory użytkowe, chociażby pod względem trwałości. Lekkość i sztywność jaką miała nieść za sobą ta nowa technologia tak na prawdę można dalej włożyć między bajki, bo widziałem mnóstwo wędek czysto grafitowych, związanych "normalną" żywicą o niebo lepszych niż te z Nanolithem. Wiem, że ciężko porównywać konstrukcje jakimi są np. tyczki z blankami spiningowymi, ale jakoś tak mi się skojarzyła ta nano-żywica, która dla świata wędek wyczynowych była raczej krokiem wstecz niż w przód... A jeśli nie krokiem wstecz to na pewno nie poprawiła jakości wyrobów, bo w dalszym ciągu produkty ze "zwyczajną żywicą i matą grafitową" przewyższają konstrukcje nano.

 

A może w przypadku blanków spiningowych jest/będzie podobnie? A może M-1 jest po prostu projektem udanym, który nawet bez nano byłby przynajmniej równie dobrym produktem? :)

 

Oczywiście niczego nie krytykuję, ani nie twierdzę, że te blanki są złe. Jako, że miałem trochę styczności ze sprzętem spławikowym to skojarzył mi się dość mocno przedrostek "nano"... :)


Użytkownik Maciek_7 edytował ten post 01 listopad 2013 - 20:14


#56 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 01 listopad 2013 - 20:19

Na pewno chodzi o to samo.Jednak daleki byłbym o stwierdzenia ,że jest to ta sama  żywica.Firmy  konkurują głównie na poziomie żywic ,nie mat węglowych.



#57 OFFLINE   Maciek_7

Maciek_7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1319 postów

Napisano 01 listopad 2013 - 20:23

Tutaj dochodzi jeszcze inna rzecz - to co nie udało się w przypadku tyczek, wcale nie musi być skazane na niepowodzenie w przypadku blanków :) Trochę teorii wystarczy, pora na ryby :)



#58 OFFLINE   mario83

mario83

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 16 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 25 listopad 2013 - 15:23

Ja zastanawiam sie czy pst 895 spełni moje oczekiwania jezeli chodzi o szczupaka przez duże "SZ" tzn takiego 80 i więcej...
Ale ja to z takich , że muszę się o tym sam przekonać nad wodã...
894 raczej dla mnie za delikatne.

 

Witaj Baars wczoraj przetestowałem 895 na sporym szczupaku 105cm i kijek spokojnie ogarnia taką rybkę. Na fotkach będzie widać ugięcie i jak kij zachowuje się pod obciążeniem. Dla mnie 895 to mocny kijek na większe smoki. 

Załączone pliki


  • Mariano Mariano, Baars i Apioo lubią to

#59 OFFLINE   Maciek_7

Maciek_7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1319 postów

Napisano 25 listopad 2013 - 15:26

Bardzo fajne ugięcie kija, podoba mi się! :) 

 

Wyginacza oczywiście gratuluję!


  • mario83 lubi to

#60 OFFLINE   siek

siek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 74 postów
  • LokalizacjaZwoleń

Napisano 25 listopad 2013 - 22:14

to co pisze kolega ;Majeranku23 ; to prawda kijek jest ok, złowiłem kilkanaście ryb 70-87 cm przeważnie sandacze ,szczupły 85 cm czasami łowiąc ciężej niż opis i kij sprawdził się lepiej niż przypuszczałem  







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: blanki, blank, phenix

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych