Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Megabass F7-74 DG Destruction 74XH jaki multiplekator?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
270 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   krist444

krist444

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 113 postów
  • LokalizacjaBanagher (Ireland)

Napisano 30 październik 2007 - 00:15

No wybor zostal dokonany 201dc dziekuje wszystkim za pomoc i Pozdrawiam

#42 OFFLINE   peresada

peresada

    Tug is the Drug....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2291 postów
  • LokalizacjaBow River

Napisano 30 październik 2007 - 00:42

gratki - na pewno ten młynek da Ci dużo frajdy ;)
pozdrawiam!

#43 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 30 październik 2007 - 06:34

chcialbym wrzucic mimochodem w temat, ze im wyzsze przelozenie, tym slabsze przekladnie (z reguly), do tego dochodzi srednica szpulki i jej szerookosc a takte rozstaw korbki, sa kolowrotki z przelozeniem 4:1 i jezeli chodzi o predkosc zwijania linki, zaden revo czy curado 7:1 nie ma szans, a problem lapania linki przez jacka czy burta mozna rozwiazac odpowiedim przyponem B)

@kryst444, skoro masz male lapki, to zastanow sie jeszcze nad daiwa big bait special :D


#44 OFFLINE   Thymallus

Thymallus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1837 postów
  • Lokalizacjainternet

Napisano 30 październik 2007 - 06:51

Całkowicie się zgadzam i popieram ostatnią wypowiedz pitta@. Niestety idzie ona jakby pod prąd przyjętemu i utrawalanemu stereotypowi co do zalecanego przełożenia multiplikatora do jerkowania przez propagatorów metody.

pozdrawiam

#45 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 30 październik 2007 - 08:09

masz racje sorryto zostal 201dc na placu boju :mellow:



no chyba ze ci nie zalezy na systemie DC. wtedy masz zwyklego conquesta 201 :mellow: w sumie to sam planowalem taką zamiane w mojej stajni, ale... chyba jednak poczekam na curado 301 :mellow:

#46 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3198 postów

Napisano 30 październik 2007 - 08:16

curado 301 mIfciU? :huh: Jak rozumiem poddałeś sie operacji plastycznej polegającej na poszerzeniu dłoni. :mellow: Zobacz na plat.co.jp w moim ulubionym dziale saltwater jest shimano bay game 301F. Nie drogi a wyglada na japońską wersję curado 301..
pozd JW :D

#47 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 30 październik 2007 - 08:28



@kryst444, skoro masz male lapki, to zastanow sie jeszcze nad daiwa big bait special :D


Pitt,
Tutaj Daiwa nawet nie próbuje nadrobić i pisze wprost - Freshwater ONLY co przy zamiarach krysta łowienia w Oceanie po prostu dyskwalifikuje tą konstrukcję.

Pozdrawiam
Remek


#48 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 30 październik 2007 - 08:29

Całkowicie się zgadzam i popieram ostatnią wypowiedz pitta@. Niestety idzie ona jakby pod prąd przyjętemu i utrawalanemu stereotypowi co do zalecanego przełożenia multiplikatora do jerkowania przez propagatorów metody.

pozdrawiam


Nie rozumiem. Thymallus mógłbyś rozwiać tajemniczość owej wiadomości?

Pozdrawiam
Remek

#49 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 30 październik 2007 - 08:31

no ale pisałem ci wcześniej że monoblock nie nadaje się do słonej wody ( pisałeś że chcesz łowić w oceanie )a może się mylę poprawi mnie ktoś?


W 100% racja. Tylko słodka woda.

Pozdrawiam
Remek

#50 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 30 październik 2007 - 08:34

curado 301 mIfciU? :huh: Jak rozumiem poddałeś sie operacji plastycznej polegającej na poszerzeniu dłoni. :mellow: Zobacz na plat.co.jp w moim ulubionym dziale saltwater jest shimano bay game 301F. Nie drogi a wyglada na japońską wersję curado 301..
pozd JW :D


no wlasnie tak ostatnio sie przygladalem tej konstruckji i nawet niemal sie nad niazaczalem lekutko zastanawiac

moje lapki moze wielkie nie sa... ale... wiele potrafią

#51 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 30 październik 2007 - 08:36

wstyd sie przyznac ale ten bay game nawet jakis taki ladniejszy od curado jest w sumie jak przystalo na rasowego japończyka :mellow:

hymmmm czyzby zapowiadała się zmiana planow :mellow:

... tylko nie wiem czy mi to przelozenie 7.0 potrzebne, no ale... :mellow: chyba decyzja zapadla :mellow:

#52 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 30 październik 2007 - 08:44

-jeśli chodzi o wykonanie - TOP
-jest dosyć ciężki.


Tu się zgodzę.

Pozdrawiam
Remek

#53 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3198 postów

Napisano 30 październik 2007 - 08:44

Mifek, ja tez cierpie z tego powodu. Bay game 7,0, speedmaster 7,0 a tu jak zapytałem o najoptymalnieksze przełożenie na ocean. To usłyszałem od 3,2 do 5,0 max!! to jeśli młynek ma wytrzymac więcej niż sezon. Dotyczy to wszysykich konstrukcji nie tylko dużych zwijarek trolingowych czy slamerów od 7000 w górę.. :huh:

pozd JW :D

#54 OFFLINE   Thymallus

Thymallus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1837 postów
  • Lokalizacjainternet

Napisano 30 październik 2007 - 08:51

chcialbym wrzucic mimochodem w temat, ze im wyzsze przelozenie, tym slabsze przekladnie (z reguly), do tego dochodzi srednica szpulki i jej szerookosc a takte rozstaw korbki, sa kolowrotki z przelozeniem 4:1 i jezeli chodzi o predkosc zwijania linki, zaden revo czy curado 7:1 nie ma szans, :D


Również uważam, że wyższe przełożenie skraca życie techniczne i bardziej obciąża kołowrotek. Zmniejsza konfort zwijaniana przez powiększenie oporów jakie występują na korbce. Dlatego uważam uwagę pitta za słuszną. Natomiast na forum jest powtarzany pogląd, że czym większe przełożenie tym lepiej. Jest nawet kilka preferowanych multików o dużym przełożeniu. Zastanawiam się tylko dlaczego kilku wędkarzy już odpuściło sobie wersje DC ?

#55 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 30 październik 2007 - 09:34

Mifek, ja tez cierpie z tego powodu. Bay game 7,0, speedmaster 7,0 a tu jak zapytałem o najoptymalnieksze przełożenie na ocean. To usłyszałem od 3,2 do 5,0 max!! to jeśli młynek ma wytrzymac więcej niż sezon. Dotyczy to wszysykich konstrukcji nie tylko dużych zwijarek trolingowych czy slamerów od 7000 w górę.. :huh:

pozd JW :D


ciekawe tylko czy szpulka curado 301 pasuje do baygame :mellow:


#56 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9639 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 30 październik 2007 - 09:37

Nie potrafie tak ciąć cytatów, więc odpowiem w punktach @Remku:
-Nie mówię że się nie da łowić szybko, tylko że trzeba się strasznie nakręcić
-10g przynętą spokojnie się śmignie z chociażby revo czy curado - 3x tańszych
-120g już nie używam, bo żal sobie rękę wyrywać. Są duże i lżejsze.max to niecałe 100-fatso14F, mefisto spokojnie daje mu radę

@Pitt
Nie mówię że się jack zawija o linkę (mam ze 40cm tytanu który jest sztywny) tylko że powstają luzy linki, rownież ze sliderem.

p.s.
Dostaję masakrycznie dużo powiadomień.... rano 153 powiadomienia o odpowiedzach na forum, mimo że postów mniej niż naście

#57 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3198 postów

Napisano 30 październik 2007 - 09:39

z tego co widać to baygame ma sporo płytsza szpulkę od curado 301. Ale... kto wie może pozostałe wymiary sa identyczne. Kup i sprawdź ! !! :lol: B)

jw

#58 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 30 październik 2007 - 09:43

standek to wylacz sobie subskrypcje watkow :mellow: przeciez i tak sam sprawdzasz czy coś sie dzieje

#59 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 30 październik 2007 - 09:44

z tego co widać to baygame ma sporo płytsza szpulkę od curado 301. Ale... kto wie może pozostałe wymiary sa identyczne. Kup i sprawdź ! !! :lol: B)

jw

z tego co widze to ta szpula ma standardowa glebokosc maszynki typu medium.zobacz sam to cos ok 12lb/ 110 y czy jakos tak :mellow:

bedzie w sam raz w miejsce 201DC :mellow: (do moich potrzeb) <_< <_< <_<

#60 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3198 postów

Napisano 30 październik 2007 - 09:52

Mifek
standardowa pojemność, ale szpulka jest bardzo szeroka. Zapytaj Ogawę jak jest wyprofilowany od wewnatrz wodzik. Czy standardowo jak w Curado czy moze tak przemyślnie jak w AR? Jeśli szpula ma takie rozmiary to przy rzutach moze być dziwny efekt tarcia linki przy skrajnych położeniach. Wszak to multi do zabaw w slonym srodowisku powinien pozwolić machnąć daleko..
Może pokaż, ze jesteś odważny :mellow: i kup nowego duzego alphasa 15OL. Mniejszy, lżejszy od 301F, przełożenie tez bardziej normalne.. :unsure: nic tylko brać... :unsure: ;) ;)
pozd JW :D




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych