Jump to content

  •      Sign In   
  • Create Account

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Photo

Megabass F7-74 DG Destruction 74XH jaki multiplekator?


  • Please log in to reply
270 replies to this topic

#61 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11,308 posts
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Posted 30 October 2007 - 09:57

jurek ale to daiwa

a bay game skurczyk ladny jest...

http://www.konky-jp....aygame_img2.jpg
http://www.konky-jp....aygame_img3.jpg

tylko gdzie on ma hamulec???
http://www.konky-jp....aygame_img4.jpg



#62 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3,198 posts

Posted 30 October 2007 - 10:03

tylko gdzie on ma hamulec???





a poco ci hamulec?? :huh: Miszczu redaktor nie potrzebuje hamulców.. :lol:

pozd JW :D

#63 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11,308 posts
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Posted 30 October 2007 - 10:16

[quote]

tylko gdzie on ma hamulec???


[/quote]



a poco ci hamulec?? :huh: Miszczu redaktor nie potrzebuje hamulców.. :lol:

pozd JW :D
[/quote]
a o ktorym miszczu mowisz..

ja tylko tak z ciekawosci zapytalem :mellow: :blush::blush::blush:Embarassed

#64 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9,353 posts

Posted 30 October 2007 - 10:30

sorry kuba, ale bez luzu linki, gliderami, nie da jerkowac :D

ps. ze big bait i salt water nie ida w parze, nigdy nie doczytalem, sorry, moj blad :D

#65 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26,625 posts
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Posted 30 October 2007 - 10:41

Dostaję masakrycznie dużo powiadomień.... rano 153 powiadomienia o odpowiedzach na forum, mimo że postów mniej niż naście


Usuń subskrybcję wątków! Profil/Subskrybcje/ i tam gdzieś powinno być porzuć subskrybcję lub coś podobnego. W profilu Preferencje ustaw Wybierz domyślne powiadamianie: na NIE.

Daj znać czy pomogło.

Pozdrawiam
Remek


#66 OFFLINE   peresada

peresada

    Tug is the Drug....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,293 posts
  • LokalizacjaBow River

Posted 30 October 2007 - 10:59

chcialbym wrzucic mimochodem w temat, ze im wyzsze przelozenie, tym slabsze przekladnie (z reguly), do tego dochodzi srednica szpulki i jej szerookosc a takte rozstaw korbki, sa kolowrotki z przelozeniem 4:1 i jezeli chodzi o predkosc zwijania linki, zaden revo czy curado 7:1 nie ma szans, a problem lapania linki przez jacka czy burta mozna rozwiazac odpowiedim przyponem B)

@kryst444, skoro masz male lapki, to zastanow sie jeszcze nad daiwa big bait special :D

witam!
tu się zgadzam - mam na myśli żywotność przekładni. wszystko wskazuje na to że ta z wysokim przełożeniem szybciej się zużyje.
chciałbym jednak zapytać czy w praktyce ktoś spotkał się z takim objawem powiedzmy w curado? naprawdę jestem ciekaw jak długo taka przekładnia wytrzyma.
pozdrawiam!


#67 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11,308 posts
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Posted 30 October 2007 - 11:04

tak jak peresada mowi. mniejsza zywotnosc szybkiej przekladni to fakt w zasadzie niezaprzeczalny.. pytanie ile wynbosi zywotnosc takiego curado 5:1 i takiego 7:1 ... bo teoria teoria... a praktyka praktyka.. to ni sa maszyny ktore sie zajezdza w tydzien czy miesiac... przynajmniej przy naszym cywilym lowieniu :D

#68 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3,198 posts

Posted 30 October 2007 - 11:09

nowe curado D jest na rynku od wiosny zeszłego roku, chyba za krótko, żeby zajechać na amen takie konstrukcje. Poza wyrzymałością jest jeszcze aspekt komfortu pracy. kręcąc multikiem o przełożeniu 5.0 nie czuć żadnych wybracji, szumów itd, nawet jak na końcu jest spora wirówka czy rapalka DT. Z przełozeniami powyzej 5,8 już tak idealnie nie jest... :D
JW

#69 OFFLINE   peresada

peresada

    Tug is the Drug....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,293 posts
  • LokalizacjaBow River

Posted 30 October 2007 - 11:14

jak wytrzyma 2-3 sezony to ok. :lol:
jurek - curado używam wyłącznie do jerków wiec żadnych wibracji nie wyczuwam. młynkiem zwijam tylko luz żyłki. w sumie w moim przypadku przekładnia nie dostaje chyba aż tak po dupie - sam nie wiem. zobaczymy.
pozdrawiam!

#70 OFFLINE   peresada

peresada

    Tug is the Drug....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,293 posts
  • LokalizacjaBow River

Posted 30 October 2007 - 11:15

jak wytrzyma 2-3 sezony to ok. :lol:
jurek - curado używam wyłącznie do jerków wiec żadnych wibracji nie wyczuwam. młynkiem zwijam tylko luz żyłki. w sumie w moim przypadku przekładnia nie dostaje chyba aż tak po dupie - sam nie wiem. zobaczymy.
pozdrawiam!


z resztą koniec tej gatki szmatki - jadę na ryby :D
pozdrawiam!

#71 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3,198 posts

Posted 30 October 2007 - 11:21

a ja na plaże :huh: :huh: :huh: ;) :lol:

#72 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11,308 posts
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Posted 30 October 2007 - 11:24

taaaa a ja popracowac na bay game 301f :mellow:

#73 OFFLINE   Thymallus

Thymallus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,837 posts
  • Lokalizacjainternet

Posted 30 October 2007 - 11:44

MIfku@ masz rację, że w cywilu nie chodzi o tydzień czy o miesiąc. No chyba, że ktoś używa takiego multika zawodowo na kanałach wokół Szczecina w kółko to może być problem :lol:

pozdrawiam

#74 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26,625 posts
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Posted 30 October 2007 - 12:26

[quote]
chcialbym wrzucic mimochodem w temat, ze im wyzsze przelozenie, tym slabsze przekladnie (z reguly), do tego dochodzi srednica szpulki i jej szerookosc a takte rozstaw korbki, sa kolowrotki z przelozeniem 4:1 i jezeli chodzi o predkosc zwijania linki, zaden revo czy curado 7:1 nie ma szans, a problem lapania linki przez jacka czy burta mozna rozwiazac odpowiedim przyponem B)

@kryst444, skoro masz male lapki, to zastanow sie jeszcze nad daiwa big bait special :D

[/quote]
witam!
tu się zgadzam - mam na myśli żywotność przekładni. wszystko wskazuje na to że ta z wysokim przełożeniem szybciej się zużyje.
chciałbym jednak zapytać czy w praktyce ktoś spotkał się z takim objawem powiedzmy w curado? naprawdę jestem ciekaw jak długo taka przekładnia wytrzyma.
pozdrawiam!

[/quote]


Peresada, TAK. Ja się spotkałem z takim czymś. Po 2 latach intensywnego (ale to było na prawdę intensywne używanie) DC7 na boleniach mój chodzi przy nowych multikach jak dziadek. Mówię to całkiem szczerze. Niestety luzy pojawiły się właśnie na mechaniźmie i przekładni. Nadal chodzi wyśmienicie ale wspomniany Dc 201 nie dał się tak łatwo jak DC7. Ten chodzi SUPER pod kaźdym względem.

Pozdrawiam
Remek

#75 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11,308 posts
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Posted 30 October 2007 - 13:22

o prosze a to niespodziewajka.... ale to sie dobrze nawet sklada przynajmniej nie bede chorowal na DC7. choc z drugiej strony w sumie to sie niemal juz wyleczylem z systemu DC :mellow:

#76 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26,625 posts
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Posted 30 October 2007 - 13:24

o prosze a to niespodziewajka.... ale to sie dobrze nawet sklada przynajmniej nie bede chorowal na DC7. choc z drugiej strony w sumie to sie niemal juz wyleczylem z systemu DC :mellow:


Ale ja mifciu napisałem - bardzo ostre użytkownaie. W wielu przypadkach to nie ma zastosowania :D Myślę, że inne to by się już całkowicie rozsypały ten trzyma się bardzo dobrze ale już nie chodzi tak jakby był nowy (jak porównuję np. z mg7 albo z innymi).

Pozdrawiam
Remek

#77 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11,308 posts
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Posted 30 October 2007 - 13:27

spoko remek spoko... ja tak intensywnie nie łowię... ale DC7 i tak se ni kupie... :mellow: no chyba ze by zrobili go w jakiejś ładnej czarnej wersji :mellow: :mellow:


choć z drugiej strony... pewien mily uzytkownik obical ze moze popracować nieco nad designem moich maszynek przy pomocy aerografu :mellow:

#78 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3,198 posts

Posted 30 October 2007 - 13:38

spoko remek spoko... ja tak intensywnie nie łowię... ale DC7 i tak se ni kupie... :mellow: no chyba ze by zrobili go w jakiejś ładnej czarnej wersji :mellow: :mellow:


choć z drugiej strony... pewien mily uzytkownik obical ze moze popracować nieco nad designem moich maszynek przy pomocy aerografu :mellow:

zawsze możesz kupic antaresa DC z przełożeniem 5.8 B)

#79 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11,308 posts
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Posted 31 October 2007 - 15:50

jurek bo w trąbke... chcesz mi znowu w glowie namieszac.... po dzisiejszym dniu wariata mam juz dość :mellow:

ale do rzeczy. jako, że się na prawdę nieźle napalilem na bay game, a znudziło mi się czekanie na curado 301 który bedzie jednak troche drogi...pomyślałem ze... co se nie... no to juz go prawie kupilem. zastanawial mniejednak fakt nie posiadania rozetki hamulca rzutowego na osce szpulki. najpierw pomyslalem ze moze zdjeli zeby fotka byla ladna... o ja naiwy... ale ze 4 lata dociekliwosci w pracy nie poszlo na marne wiec postanowilismy z jurkiem podrążyć temat. oto czego się dowiedzieliśmy:

SHIMANO baygame 301F is a reel for boats.

Therefore, since it is the type dropped to a bottom, the brake system
is not attached.

A method only has that press down with a finger or a mechanical brake
knob adjusts.

Best regards.

R,Ogawa


multik klasy BOAT pod jigging... wiec mu hamulec nie potrzebny. z jednej strony powinno to niesc (klasa i przeznaczenie multika) jego moc. z drugiej strony... skoro nie jest przewidziany do rzucania to ... cholera wie co bedzie robiul przy rzucaniu do ktorego projektowany ni byl... wiec sobie pomsylalem ze chba jednak podziękuje za te zabawe.. no to drąze dalej temat... jak juz jestem na plat.co.jp to moze wezme DAIWA MILLIONAIRE 203SW. ladna, swietnie mi sie nią rzucało nad Popradem, co se nie... pojawil sie tylko jeden problem... millionaire na placie nie jest tani. kosztuje niewiele mniej od conquesta 201 (ktorego zawsze kochałem) na ebayu. wiec... moze by tak poszukać millionaire na ebayu.. Jest... tylko czemu tylko rozmiar mniejszy... czyli 103SW... efekt mogl być tylko jedny.. pozostalem wierny shimano... sciagam Conquesta 201 ktorego zakup planowalem od dawien dawna... :mellow:
teraz nic tylko czekac az paczka przyjdzie do POLSKA :mellow:

#80 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3,529 posts
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Posted 31 October 2007 - 17:25

:lol: niezła historyjka,na szczęście skończyła sie dobrze czyli CC201 :mellow: .Pan to je dobry wybor Pan :mellow: