Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jaki silnik elektryczny kupić?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2406 odpowiedzi w tym temacie

#841 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 20 listopad 2016 - 10:07

Mam pytanie odnosnie różnic w pływaniu 45lb, a 55lb? Obecnie mam prawie nowego Osapiana 45lb (bez max). Sprzedałem moja mała spaline, kupując większa. Mam mozliwosc kupic w dobrych pieniądzach nowa Minn Kote Endura Max 55lb. Opłaca sie sprzedac i wymienić tego Osapiana na mocniejsza Minn Kote? Elektryk używany jest u mnie jedynie na 2 niedużych jeziorach ze strefa ciszy (ok 30ha) i ew na Żuławskich kanałach (zeby nie targać spaliny). Pytanie tylko czy te 10lb poprawia mi jakos zauważalnie pływanie? Lodz to ABC385.

Użytkownik Żbiku edytował ten post 20 listopad 2016 - 10:09


#842 OFFLINE   iNSaNeMaN

iNSaNeMaN

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 302 postów
  • LokalizacjaGdynia
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Wedkarski Instynkt

Napisano 20 listopad 2016 - 10:59

Napewno Minn kota > Osapian . Nic więcej nie wiem , sam czaję się na jakiś silnik i sam chętnie poczytam co koledzy mają do powiedzenia ;)

#843 OFFLINE   Pumba

Pumba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2535 postów
  • LokalizacjaGdynia / Tobołowo
  • Imię:Łukasz

Napisano 20 listopad 2016 - 11:33

Mam pytanie odnosnie różnic w pływaniu 45lb, a 55lb? Obecnie mam prawie nowego Osapiana 45lb (bez max). Sprzedałem moja mała spaline, kupując większa. Mam mozliwosc kupic w dobrych pieniądzach nowa Minn Kote Endura Max 55lb. Opłaca sie sprzedac i wymienić tego Osapiana na mocniejsza Minn Kote? Elektryk używany jest u mnie jedynie na 2 niedużych jeziorach ze strefa ciszy (ok 30ha) i ew na Żuławskich kanałach (zeby nie targać spaliny). Pytanie tylko czy te 10lb poprawia mi jakos zauważalnie pływanie? Lodz to ABC385.

Zdecydowanie się opłaca. Przerabiałem to już - pływałem po tych samych łowiskach co Ty na Osapianie 45 lb i często przy wietrze brakowało mocy, nie mówiąc już o upierdliwości obierania zielska ze śruby w cieplejszych porach roku. Kupiłem Traxxisa 55 i problem zniknął.


  • godski lubi to

#844 OFFLINE   Tabor

Tabor

    OO7

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 891 postów
  • LokalizacjaInnemiejsce
  • Imię:Tetryk
  • Nazwisko:Tetryk

Napisano 20 listopad 2016 - 14:42

Nie wiem czy można wstawiać link do sklepu ,  ale w tym czeskim sklepie można w dobrej cenie kupić Ospiana . Właściciel dobrze mówi po polsku i traktuje poważnie klientów . Trzeba dzwonić i pytać o te silniki .

 

http://shop.charlie-...ar-55lb-10.html



#845 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 20 listopad 2016 - 14:58

Tylko bez maxymizera.U nas też Kupisz za 900zł taki silnik.

#846 OFFLINE   thug

thug

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1119 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 20 listopad 2016 - 15:02

Żbiku odnosząc się tylko do różnicy w mocy korzyść odczujesz jedynie w trudniejszych warunkach pogodowych. Na flaucie będzie praktycznie  ta sama prędkość. Przemyśl jak często zdarza Ci się pływać w gorszych warunkach i czy warto z Twojego punktu widzenia dokonać takiej zamiany. Maximizer zawsze jest dodatkową korzyścią  ze względu na wyraźną oszczędność prądu.

Celowo nie odnoszę się do polemiki minn kota vs haswing bo już za dużo tego na forum.


Użytkownik thug edytował ten post 20 listopad 2016 - 15:03


#847 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 21 listopad 2016 - 01:09

Mam kolejne pytanie, co sie moze spieprzyc w trakcie użytkowania w takim Minn Kota Endura Max 55lb?
Silnik, ktory mam mozliwosc kupic jest nowy, nie używany, nie odpalany, jednakze nie ma niestety gwarancji.
Cena jest niższa o ponad 500zl niz oferty, jakie znalazłem w Polsce w sklepach internetowych.

Pytanie, czy te 500zl sa warte braku gwarancji?

Odnosnie sytuacji, w których użytkował bym silnik elektryczny, to przede wszystkim 2 małe jeziora ze strefa ciszy (ok 30ha). Do tego kanały, gdzie jest trochę zielska i mozliwosc wplatania sie w nie. Wypadów na takie wody z silnikiem elektrycznym ok 10-12 w roku pewnie.

Użytkownik Żbiku edytował ten post 21 listopad 2016 - 01:12


#848 OFFLINE   NARA

NARA

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 748 postów

Napisano 21 listopad 2016 - 05:24

Mam pytanie odnosnie różnic w pływaniu 45lb, a 55lb? Obecnie mam prawie nowego Osapiana 45lb (bez max). Sprzedałem moja mała spaline, kupując większa. Mam mozliwosc kupic w dobrych pieniądzach nowa Minn Kote Endura Max 55lb. Opłaca sie sprzedac i wymienić tego Osapiana na mocniejsza Minn Kote? Elektryk używany jest u mnie jedynie na 2 niedużych jeziorach ze strefa ciszy (ok 30ha) i ew na Żuławskich kanałach (zeby nie targać spaliny). Pytanie tylko czy te 10lb poprawia mi jakos zauważalnie pływanie? Lodz to ABC385.

Bierz w ciemno chłopie. Mam takiego maxxum 10 lat i nic się nie spieprzyło. Aha raz zawiesiła się szczotka i tyle. Tylko że ja mam starą wersje taką bardziej kanciatą.


Użytkownik norbertkrakow edytował ten post 21 listopad 2016 - 05:28


#849 OFFLINE   kasiniak94

kasiniak94

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 9 postów
  • LokalizacjaKołobrzeg
  • Imię:Damian

Napisano 21 listopad 2016 - 17:44

Witam kolegów, przeczytałem większość wątków jednak pomyślałem, że założę swój.

Mianowicie mam ponton 270cm, waga ~45kg, pływam po jeziorze 70ha, jednak planuje wybrać się na większe -600ha.

Nie wiem jaki silnik i akumulator wybrać.. Jestem w stanie włożyć 2-3 tyś.  Myślę o 55lbs minn koty z maxymizerem, jednak czy jest sens do takiego małego pływadełka? Przeważnie pływam z ojcem myślę , ze nasza waga z całym sprzętem nie przekroczy 300kg

Pozdrawiam



#850 OFFLINE   woblerek48

woblerek48

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1178 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska

Napisano 21 listopad 2016 - 17:54

witam Jak masz pływać na 600h jeziorze to wcale nie przesadzasz .Jest wtedy bezpiecznie pływanie i przy zmianie pogody można szybko spłynąć do brzegu.Miałem osobiście taki problem na zbiorniku Nielisz 30lbs silnik i mała łódka i niestety wiatr mnie zepchnął na drugi brzeg .Spacerek w koło zbiornika po samochód .Dobrze że wszystko się skończyło .Obecnie spalinówka i większa łódka .



#851 OFFLINE   kasiniak94

kasiniak94

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 9 postów
  • LokalizacjaKołobrzeg
  • Imię:Damian

Napisano 21 listopad 2016 - 18:09

Tyle, że na tym 600 to raczej okazjonalnie. W sumie nie jestem jeszcze pewien czy odwiedzę owe jezioro.. Najczęściej łowie na 15hektarówych i na 70tce

Dlatego się zastanawiam czy  55lbs to nie przesada i lepiej kupić mocniejszy aku. Najlepiej byłoby się zmieścić w 2500zł, a sam silniczek max 55lbs to koszt ok 2tyś. Na upartego mogę wydać 3tyś, jednakże nie wiem czy warto.. Z tego co wyczytałem w kochanych internetach to prędkości większej i tak nie rozwinę, tyle , że zapas mocy. Tu pojawia się pytanie czy np 45lbs nie ma wystarczającej mocy..  Myślałem  też o takim rozwiązaniu, tylko się trochę obawiam tego aku. Zapytałem sprzedawce to odpowiedział, że to firma ,,lamex"- nic o niej nie mogłem znaleźć http://allegro.pl/mi...6525417466.html



#852 OFFLINE   Paprykarz

Paprykarz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1953 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 21 listopad 2016 - 18:15

Nie ma co się zastanawiać, kup Pan wiosła. Będzie zdrowiej i taniej. 

Zaraz znowu się forum zapieni od zdecydowanych wypowiedzi za i przeciw. 

Make Peace - kup wiosła.



#853 OFFLINE   kasiniak94

kasiniak94

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 9 postów
  • LokalizacjaKołobrzeg
  • Imię:Damian

Napisano 21 listopad 2016 - 18:25

Paaaaaanie,wiosła już mam :D to co myślicie o tym zestawie? :)



#854 ONLINE   MARIUSZ 69

MARIUSZ 69

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2042 postów
  • LokalizacjaLubelskie
  • Imię:Mariusz

Napisano 21 listopad 2016 - 19:03

Silnik Ok, ale aku to bym pomyślał czy jest warty zakupu.Lepiej kup sam silnik, a aku bardziej znany, sprawdzony.



#855 OFFLINE   kasiniak94

kasiniak94

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 9 postów
  • LokalizacjaKołobrzeg
  • Imię:Damian

Napisano 21 listopad 2016 - 19:56

http://allegro.pl/ak...5615093284.html

 

http://allegro.pl/la...5216124122.html

 

i minn kota max 55lbs

 

będzie śmigać przez lata?


Użytkownik kasiniak94 edytował ten post 21 listopad 2016 - 20:02


#856 ONLINE   jkos

jkos

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 79 postów
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Kosiorek

Napisano 21 listopad 2016 - 20:40

Ja kupilem dwa razy taniej.
MK Clasic 55lbs za ok1200 z marketu sportowego, Aku kwas 100Ah glebokiego rozladowania Za 450, ladowarke mialem.
Plywam i sadze ze starczy na lata. Zastanawiam sie nad regulatorem zewnetrznym narazie na czas gwarancji.

#857 OFFLINE   kasiniak94

kasiniak94

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 9 postów
  • LokalizacjaKołobrzeg
  • Imię:Damian

Napisano 28 listopad 2016 - 21:22

Stoję przed wyborem ospiana lub traxxisa, znalazłem takie aukcje, że  różnica cenowa wynosi 600zł. Co wybrać?



#858 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15596 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 28 listopad 2016 - 21:26

Stoję przed wyborem ospiana lub traxxisa, znalazłem takie aukcje, że  różnica cenowa wynosi 600zł. Co wybrać?

Zaraz się wojna zacznie. Powyżej masz opinię użytkownika który pływał na jednym i drugim.

Przeczytałeś tematy o elektrykach na forum? Tam jest wszystko.

Ja mam Traxxisa grubo ponad 5 lat i w życiu bym się na Osapiana nie wymienił.



#859 OFFLINE   @Brig

@Brig

    Przedstawiciel marki KFP Watersports

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1914 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Arek

Napisano 28 listopad 2016 - 21:46

A ja mam Osapiana i nigdy w życiu nie zamienił bym na Traxxisa.:-)

Użytkownik brig edytował ten post 28 listopad 2016 - 21:55


#860 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15596 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 28 listopad 2016 - 21:57

A ja mam Osapiana i nigdy w życiu nie zamienił bym na Traxxisa.:-)

Za dopłatą pewnie byś się zamienił  ;)  :ph34r:

 

A tak poważnie? Dlaczego ? :ph34r:


Użytkownik godski edytował ten post 28 listopad 2016 - 21:57