Jump to content

  •      Sign In   
  • Create Account

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Photo

Jaki silnik elektryczny kupić?


  • Please log in to reply
2406 replies to this topic

#861 OFFLINE   @Brig

@Brig

    Przedstawiciel marki KFP Watersports

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1,914 posts
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Arek

Posted 28 November 2016 - 22:16

To był wyłącznie żart.
Kolega Kasiniak 94 jest leniuszkiem lub celowo chce rozpocząć kolejny spór.
Andrzej nie mogę porównać tych silników bo ich nie posiadam.
Mam Ospiana 55 i Min Kotę 36 a jak kiedyś kupię Traxxisa to się wypowiem ale i tak nie jestem specem więc będzie to moja osobista ocena .

#862 OFFLINE   crizz100

crizz100

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1,214 posts
  • Lokalizacjamultikonto (@esoxx87, @Marcisio1, @esexlucius)

Posted 29 November 2016 - 00:21

Dobra , który z krytykujacych Osapiana a chwalacy MinnKote pływał jednym i drugim przynajmniej po 1 sezonie żeby mieć porównanie. Bo bez tego takie opinie są g warte

#863 OFFLINE   @Brig

@Brig

    Przedstawiciel marki KFP Watersports

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1,914 posts
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Arek

Posted 29 November 2016 - 00:29

Zaczyna się.

Edited by brig, 29 November 2016 - 00:34.

  • szemo likes this

#864 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15,596 posts
  • LokalizacjaWarszawa

Posted 29 November 2016 - 01:07

Dobra , który z krytykujacych Osapiana a chwalacy MinnKote pływał jednym i drugim przynajmniej po 1 sezonie żeby mieć porównanie. Bo bez tego takie opinie są g warte

Widziałem kilka Osapianów w akcji. Nie jest dobrze. Kolega piszący kilka postów wyżej zmienił i jest zadowolony. A przepływał na elektryku na pewno wiele tysięcy kilometrów. Więcej ode mnie i od Was zapewne też.



#865 OFFLINE   Pumba

Pumba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,535 posts
  • LokalizacjaGdynia / Tobołowo
  • Imię:Łukasz

Posted 29 November 2016 - 09:08

Dobra , który z krytykujacych Osapiana a chwalacy MinnKote pływał jednym i drugim przynajmniej po 1 sezonie żeby mieć porównanie. Bo bez tego takie opinie są g warte

Ja. Pływałem na tym i na tym w różnych warunkach pogodowych po jeziorach 60 i 600 ha, łódkami, pontonami, katamaranami itp itd przez 2,5 sezonu. Który silnik sprawdzał się lepiej - pisałem wiele razy.



#866 OFFLINE   @Brig

@Brig

    Przedstawiciel marki KFP Watersports

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1,914 posts
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Arek

Posted 29 November 2016 - 09:38

Dlatego następnym zakupem będzie MinnKote ,ale to dopiero jak się Ospian sypnie.:-)
Dam znać kiedy to nastąpi mam go trzy sezony.

Edited by brig, 29 November 2016 - 09:40.


#867 OFFLINE   MARIUSZ 69

MARIUSZ 69

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,042 posts
  • LokalizacjaLubelskie
  • Imię:Mariusz

Posted 29 November 2016 - 10:25

Też ciekaw jestem ile wytrzyma.Pływam pierwszy sezon Osapianem .

#868 OFFLINE   Pumba

Pumba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,535 posts
  • LokalizacjaGdynia / Tobołowo
  • Imię:Łukasz

Posted 29 November 2016 - 11:50

Wytrzyma dużo. Tu nie chodzi o to, że Osapian zdechnie po jednym czy po dwóch sezonach, będzie kręcił prawdopodobnie tyle co Minn Kota. Rozbija się o to, że Minn Kota przewyższa Osapiana w jakości wykonania, w jakości użytych materiałów oraz mocy w silnikach o zbliżonych lb-sach uciągu.


  • godski likes this

#869 OFFLINE   kasiniak94

kasiniak94

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 9 posts
  • LokalizacjaKołobrzeg
  • Imię:Damian

Posted 29 November 2016 - 12:04

Sorry Pany, nie chciałem nikogo prowokować. Już dawno zdecydowałbym się na traxxisa. Jedyne czego się boje to krótka gwarancja na maxymizer-rok. NIe wiem jaka jest ich średnia żywotność, czego można się spodziewać.. a Ospian ma na 4 lata na wszystko.. tu jest najwiekszy dylemat :(
pozdrawiam



#870 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15,596 posts
  • LokalizacjaWarszawa

Posted 29 November 2016 - 12:04

Wytrzyma dużo. Tu nie chodzi o to, że Osapian zdechnie po jednym czy po dwóch sezonach, będzie kręcił prawdopodobnie tyle co Minn Kota. Rozbija się o to, że Minn Kota przewyższa Osapiana w jakości wykonania, w jakości użytych materiałów oraz mocy w silnikach o zbliżonych lb-sach uciągu.

Łukasz, i tak niektórych nie przekonasz. Najtrudniej praktyków co mają pierwszego elektryka i zrobili kilkaset kilometrów. :P

 

Nie napisałeś o lepszej regulacji prędkości, cichszej pracy i śrubie która zbiera mniej ziela.



#871 OFFLINE   tom3

tom3

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 311 posts
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Tomek

Posted 29 November 2016 - 12:15

Sorry Pany, nie chciałem nikogo prowokować. Już dawno zdecydowałbym się na traxxisa. Jedyne czego się boje to krótka gwarancja na maxymizer-rok. NIe wiem jaka jest ich średnia żywotność, czego można się spodziewać.. a Ospian ma na 4 lata na wszystko.. tu jest najwiekszy dylemat :(
pozdrawiam

U mnie Traxxis 55 lbs bez maximizera śmiga od 6 lat bez przykrych niespodzianek.  :)



#872 OFFLINE   kasiniak94

kasiniak94

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 9 posts
  • LokalizacjaKołobrzeg
  • Imię:Damian

Posted 29 November 2016 - 12:15

Czym więcej się szuka tym mniej się wie.  Tu dość wyczerpująca odpowiedź :

 

,,Jeśli chodzi o Minn Kota to 10lat temu był to najlepszy silnik na rynku,

później było już tylko tylko gorzej, oszczędności i projektowanie tańszej produkcji, niestety gorszej.

Traxxis to ostatni dobry silnik Minn Kata, ale nie bez wad:

cienkie przewody, wewnętrzne i zewnętrzne,

maximizery zalewane w żywicy - nienaprawialne - i drogie w zakupie cena 950zł

pękający przegub między rumplem a głowicą - cena 150zł

pękający szybko zacisk głębokości zanurzenia - obecnie nie do dostania ostatnia cena 85zł

mocowanie do pawęży wyrabia się i w przypadku biegu wstecznego wypina się, miało to działać na wpłynięcie na kamień,

korzeń czy inną przeszkodę a po jakimś czasie wypina się bez powodu.

Słabe magnesy, bywa tak że tracą swoją moc- element nie występuje jako część zamienna.

Silnik bardzo cichy ze względu na to że łożysko kulkowe osadzone jest w plastikowym szczotkotrzymaczu, który wytłumia

wszelkie drgania i pracę łożyska, wadą jest to że czasami lekkie uderzenie w czoło śruby wyłamuje go.

Koszt oryginału 180zl plus wymiana 90zł

HasWing Osapian 55/60Max jest silnikiem szybszym i mocniejszym, jest także głośniejszy, związane jest to z tym

że łożysko kulkowe osadzone jest w aluminiowym korpusie silnika, ponadto kolumna jest wykonana z rury aluminiowej

grubościennej która pracę łożyska przekazuje na pawęż łodzi.

Silnik dysponuje większymi obrotami od Minn Koty, ponadto posiada śrubę trzy łopatkową co przekłada się na większą moc

i prędkość łodzi.

Drgania silnika, problem w tym że silniki które posiadają śruby trzy łopatkowe myszą być przewożone 

w szczególnych warunkach:

jak kładziemy silnik na boku to przy śrubie dwu łopatkowej śruba nie dotyka do podłoża,

przy śrubie trzy łopatkowej śruba będzie dotykać dwiema łopatkami co przy dużej temperaturze może je odkształcić!

i tu powstały problemy z drganiami.

Minn Kota nie jest bez drgań, jak zawadzimy śrubą o kamienie drgania się także pojawiają,

ale to dotyczy wszystkich silników, bez względu na markę.

Od 2009r silników sprzedało się ponad 10tys. odsetek reklamacji jest na poziomie 3% około 300szt a niezadowolonych

raptem jest kilku, wpływu na to nie mamy i jeszcze się taki nie urodził co by wszystkim dogodził :)

Co do wyboru, obecnie do HasWing-a dostępnych jest 100% części, do Minn Kota nie dostaniemy:

Wirnika, kolumny silnika, stojanu z magnesami, rumpla - są to elementy nie dostępne!!!

Jak wszędzie są zwolennicy Minn Koty i HasWing-a

PS. jeśli chodzi o drgania i dźwięki przedostające się na łódkę to użytkownicy silników spalinowych także mają problem,

oni to rozwiązują w ten sposób że zakładają na pawęż gumę, na nią dopiero silnik i to wytłumia podobnież sporo drgań

i dźwięków."


  • Michał, Jozi and delux64 like this

#873 OFFLINE   kasiniak94

kasiniak94

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 9 posts
  • LokalizacjaKołobrzeg
  • Imię:Damian

Posted 29 November 2016 - 12:19

U mnie Traxxis 55 lbs bez maximizera śmiga od 6 lat bez przykrych niespodzianek.  :)

Kurcze.. nawet nie wiedziałem, że są traxxisy bez maximizera.. To nie każdy ma?? :| Przy przeglądanych aukcjach każdy traxxis posiadał..



#874 OFFLINE   MARIUSZ 69

MARIUSZ 69

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,042 posts
  • LokalizacjaLubelskie
  • Imię:Mariusz

Posted 29 November 2016 - 12:22

Miałem wcześniej Mk teraz mam Osapiana nigdy nie pisałem który jest lepszy .Stara Mk którą Mam w porównaniu do nowej jest z lepszych materiałów .Mk jest lepiej wykonana to fakt ale jest 2 razy droższa ,a czy jest 2 razy lepsza?.Jeżeli ktoś potrzebuje silnika a w danym momencie nie dysponuje większą ilością gotówki to Osapian jest dobrą opcją.I jak komuś nie przyświeca dewiza "postaw się a zastaw się" to także.
  • Jozi likes this

#875 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15,596 posts
  • LokalizacjaWarszawa

Posted 29 November 2016 - 12:39

Kurcze.. nawet nie wiedziałem, że są traxxisy bez maximizera.. To nie każdy ma?? :| Przy przeglądanych aukcjach każdy traxxis posiadał..

Są dwie wersje. V z maksymizerem i SC bez.



#876 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4,804 posts
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Posted 29 November 2016 - 13:56

Sorry Pany, nie chciałem nikogo prowokować. Już dawno zdecydowałbym się na traxxisa. Jedyne czego się boje to krótka gwarancja na maxymizer-rok. NIe wiem jaka jest ich średnia żywotność, czego można się spodziewać.. a Ospian ma na 4 lata na wszystko.. tu jest najwiekszy dylemat :(
pozdrawiam

Czytając o przejściach kolegów z forum z serwisem Osapiana, to nie wiem czy ta dłuższa (i z tego co wiem nie darmowa) gwarancja to taka zaleta.


  • Pumba and thug like this

#877 OFFLINE   kasiniak94

kasiniak94

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 9 posts
  • LokalizacjaKołobrzeg
  • Imię:Damian

Posted 29 November 2016 - 23:26

pochwale się- zamówiony traxxis 55V i żelówka koyosonic 120ah


Edited by kasiniak94, 29 November 2016 - 23:27.

  • Pumba likes this

#878 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15,596 posts
  • LokalizacjaWarszawa

Posted 29 November 2016 - 23:45

Czym więcej się szuka tym mniej się wie.  Tu dość wyczerpująca odpowiedź :

 

,,Jeśli chodzi o Minn Kota to 10lat temu był to najlepszy silnik na rynku,

później było już tylko tylko gorzej, oszczędności i projektowanie tańszej produkcji, niestety gorszej.

Traxxis to ostatni dobry silnik Minn Kata, ale nie bez wad:

cienkie przewody, wewnętrzne i zewnętrzne,

maximizery zalewane w żywicy - nienaprawialne - i drogie w zakupie cena 950zł

pękający przegub między rumplem a głowicą - cena 150zł

pękający szybko zacisk głębokości zanurzenia - obecnie nie do dostania ostatnia cena 85zł

mocowanie do pawęży wyrabia się i w przypadku biegu wstecznego wypina się, miało to działać na wpłynięcie na kamień,

korzeń czy inną przeszkodę a po jakimś czasie wypina się bez powodu.

Słabe magnesy, bywa tak że tracą swoją moc- element nie występuje jako część zamienna.

Silnik bardzo cichy ze względu na to że łożysko kulkowe osadzone jest w plastikowym szczotkotrzymaczu, który wytłumia

wszelkie drgania i pracę łożyska, wadą jest to że czasami lekkie uderzenie w czoło śruby wyłamuje go.

Koszt oryginału 180zl plus wymiana 90zł

HasWing Osapian 55/60Max jest silnikiem szybszym i mocniejszym, jest także głośniejszy, związane jest to z tym

że łożysko kulkowe osadzone jest w aluminiowym korpusie silnika, ponadto kolumna jest wykonana z rury aluminiowej

grubościennej która pracę łożyska przekazuje na pawęż łodzi.

Silnik dysponuje większymi obrotami od Minn Koty, ponadto posiada śrubę trzy łopatkową co przekłada się na większą moc

i prędkość łodzi.

Drgania silnika, problem w tym że silniki które posiadają śruby trzy łopatkowe myszą być przewożone 

w szczególnych warunkach:

jak kładziemy silnik na boku to przy śrubie dwu łopatkowej śruba nie dotyka do podłoża,

przy śrubie trzy łopatkowej śruba będzie dotykać dwiema łopatkami co przy dużej temperaturze może je odkształcić!

i tu powstały problemy z drganiami.

Minn Kota nie jest bez drgań, jak zawadzimy śrubą o kamienie drgania się także pojawiają,

ale to dotyczy wszystkich silników, bez względu na markę.

Od 2009r silników sprzedało się ponad 10tys. odsetek reklamacji jest na poziomie 3% około 300szt a niezadowolonych

raptem jest kilku, wpływu na to nie mamy i jeszcze się taki nie urodził co by wszystkim dogodził :)

Co do wyboru, obecnie do HasWing-a dostępnych jest 100% części, do Minn Kota nie dostaniemy:

Wirnika, kolumny silnika, stojanu z magnesami, rumpla - są to elementy nie dostępne!!!

Jak wszędzie są zwolennicy Minn Koty i HasWing-a

PS. jeśli chodzi o drgania i dźwięki przedostające się na łódkę to użytkownicy silników spalinowych także mają problem,

oni to rozwiązują w ten sposób że zakładają na pawęż gumę, na nią dopiero silnik i to wytłumia podobnież sporo drgań

i dźwięków."

Ta opinia to nie jest czasem z serwisu który jest importerem Osapianów?



#879 OFFLINE   Tomek_

Tomek_

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 52 posts
  • LokalizacjaChełm

Posted 30 November 2016 - 08:29

porównywanie w/w silników to jest tak jak porównywanie np. kołowrotków każdy kręci jeden lżej jeden ciężej jeden kosztuje mnie jeden więcej itp.

przy zakupie trzeba kierować się zasobnością kieszeni i tu każdy wydaje tyle ile chce a na wodzie i minnkot i inne chinczyki też będą pływać...



#880 OFFLINE   Pumba

Pumba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,535 posts
  • LokalizacjaGdynia / Tobołowo
  • Imię:Łukasz

Posted 30 November 2016 - 09:19

porównywanie w/w silników to jest tak jak porównywanie np. kołowrotków każdy kręci jeden lżej jeden ciężej jeden kosztuje mnie jeden więcej itp.

przy zakupie trzeba kierować się zasobnością kieszeni i tu każdy wydaje tyle ile chce a na wodzie i minnkot i inne chinczyki też będą pływać...

Ja jestem innego zdania. Przy zakupie należy kierować się własnymi potrzebami (małe akweny, duże akweny, trolling, okazjonalne pływanie, duża łajba, mała łajba itp.) i dopiero konfrontować to z zasobnością portfela.


  • psulek and Tomasz eS like this