Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jaki silnik elektryczny kupić?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2421 odpowiedzi w tym temacie

#121 ONLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15609 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 03 styczeń 2014 - 14:34

panowie są w dobrej cenie motorguide varimax 40 i  55lb.na aledrogo.nowe na gwarancji.

Ma ktoś może te silniki albo może pomierzyć w sklepie maksymalną grubość pawęży? W moim starym MotorGuidzie rozstaw uchwytu był mniejszy niż w Kotce i kilka razy sie sparzyłem. Później dla bezpieczeństwa zabierałem deskę i dwa ściski stolarskie jakby co....



#122 OFFLINE   busz231

busz231

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1967 postów
  • LokalizacjaChoszczno

Napisano 03 styczeń 2014 - 19:43

no ja sobie tą 40-stkę sprawiłem.wejdzie na 8-mio centymetrową.



#123 ONLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15609 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 03 styczeń 2014 - 23:36

To poszerzyli. Bo Traxxis, następca mojego MotorGuide po wstępnych pomiarach wejdzie na 8-9 cm.



#124 OFFLINE   busz231

busz231

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1967 postów
  • LokalizacjaChoszczno

Napisano 04 styczeń 2014 - 09:43

z tego co zauważyłem to 40-stka ma całe mocowanie plastykowe i inaczej jest skonstruowane składanie silnika nie ma typowego jęzora tylko boczne gałki.o ile dobrze pamiętam w kumpla 45-ce mocowanie było aluminiowe z typowym składaniem.



#125 OFFLINE   n15

n15

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 219 postów

Napisano 02 kwiecień 2014 - 14:05

       Odgrzewam kotleta w odmianie: Minn Kota Endura Max czy Traxxis?

  Do tej pory pływałem na silniku Endura 40. Silnik przez okres kilku lat użytkowania sprawował się bez zarzutu. Mając na względzie oszczędności prądu oraz pewne polepszenie osiągów ( moja łódka jest dość ciężka i przy pływaniu stawia spory opór, silnik radził sobie z nią powiedzmy średnio) postanowiłem kupić nowy silnik z maximizerem.

 Opcje są takie: Endura Max 45 lub Traxxis 45V, oba w zasadzie w tej samej cenie lub ewentualnie Endura Max 50 za dopłatą do ceny poprzedników ok.150zł. Co wybrać?



#126 OFFLINE   mariuszwf

mariuszwf

    Zaawansowany

  • Forumowicz+ bez giełdy
  • PipPipPip
  • 817 postów
  • Lokalizacjapodlaskie
  • Imię:Mariusz

Napisano 02 kwiecień 2014 - 14:18

Moim zdaniem, zmieniając min kotę 40 na 45 max lub traxxis nie otrzymasz mocy zbyt wiele, w rachubę wchodzi tylko min kota  55.



#127 OFFLINE   n15

n15

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 219 postów

Napisano 02 kwiecień 2014 - 14:43

Moim zdaniem, zmieniając min kotę 40 na 45 max lub traxxis nie otrzymasz mocy zbyt wiele, w rachubę wchodzi tylko min kota  55.

 

 Bardzo mi na zwyżce osiągów nie zależy. Przy tej łódce nawet 55 nie zrobi z niej demona. Endura Max 55 to +300zł do Max 45, a także zwiększona masa i średnica silnika. W porównaniu do "45" jest cięższy o 2,5kg ("45"-8 kg, "55"-10,5 kg, a więc sporo więcej do dźwigania), większa średnica to także większe opory w wodzie pewnie więc, przy tej samej szybkości płynięcia, większa konsumpcja prądu..



#128 OFFLINE   mariuszwf

mariuszwf

    Zaawansowany

  • Forumowicz+ bez giełdy
  • PipPipPip
  • 817 postów
  • Lokalizacjapodlaskie
  • Imię:Mariusz

Napisano 02 kwiecień 2014 - 14:50

Mi raczej chodziło ni tyle o prędkość co moc silnika ( nagła zmiana pogody, ucieczka do brzegu ) pewien zapas mocy zawsze powinien być, sam mam thustera 45 i przymierzam się do zmiany na 55.



#129 OFFLINE   Sebalos

Sebalos

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1249 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Seba

Napisano 02 kwiecień 2014 - 15:34

Powiem krótko,bierz najmocniejszy na jaki Cię stać,mocy nigdy dość. Maximizer mile widziany.



#130 OFFLINE   busz231

busz231

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1967 postów
  • LokalizacjaChoszczno

Napisano 02 kwiecień 2014 - 19:04

kombinujesz trochę słabo.2.5kg cięższy silnik i troszkę większa średnica to opory które są znikome i nikt tego nie odczuje.gdybym miał taki problem z kupnem to bym się cieszył bo napewno wybór padł by na minn kotę traxxis 55 ze starej dobrej produkcji które są dostępne nawet nowe.

#131 OFFLINE   n15

n15

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 219 postów

Napisano 02 kwiecień 2014 - 22:11

  Może i słabo kombinuję, ale Traxxis 55V to już wydatek o ponad 800zł większy od pozycji wyjściowej (silnik z krajowej dystrybucji z 3 letnią gwarancją).

  Jeżeli chodzi o samo 2,5kg to nie ma sprawy, problem jednak w tym, że nie są to jedyne a dodatkowe kilogramy do dźwigania. Z racji tego, że nie jestem młodzieniaszkiem, o czym ciągle mi przypomina  mój kręgosłup, sporej odległości do pokonania między łódką a samochodem i tego, że pływam niemal zawsze sam, każdy dodatkowy kilogram sprzętu to nie żarty. Nawet nie chcę myśleć o tym, że musiałbym nosić np. drugi akumulator.

  Co do Traxxisów, raczej nowszej niż starej produkcji, to słyszałem przynajmniej w przypadku niektórych egzemplarzy o niezbyt starannym ich wykonaniu. A miał być to silnik o wzorcowej jakości. Ciekawe jak pod tym względem wypada Endura Max?



#132 OFFLINE   busz231

busz231

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1967 postów
  • LokalizacjaChoszczno

Napisano 03 kwiecień 2014 - 20:06

widać że jesteś zdecydowany do modeli które wymieniłeś.ciężko doradzić-bierz co ci bardziej pasuje i tak na jedno wychodzi.jeśli zależy ci na kasie rozważ motorguide warimax.

#133 OFFLINE   tom3K

tom3K

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 81 postów

Napisano 04 kwiecień 2014 - 18:44

Mój Motorguide Varimax 55 w czasie gwarancji jest obecnie drugi raz w naprawie,  Za tydzirzeń mija okres gwarancyjny i boję się że nie dotrwa końca sezonu.

Starsze modele znajomi użytkują po 8 lat bezawaryjnie, o serii Varimax niestety takich opinii nie usłyszysz.



#134 ONLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15609 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 04 kwiecień 2014 - 19:19

Wydaje mi się, że powinni Ci przedłużyć gwarancję o czas który spędził w naprawie. A na wymienione podzespoły gwarancja leci od nowa...



#135 OFFLINE   busz231

busz231

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1967 postów
  • LokalizacjaChoszczno

Napisano 04 kwiecień 2014 - 19:19

a co mu dolega?

#136 OFFLINE   kotwitz

kotwitz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2378 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Kamil

Napisano 04 kwiecień 2014 - 20:03

Na cztery zakupione w tym samym czasie varimaxy 55 zepsuł się tylko mój choć można było spokojnie pływać i olać usterkę wyświetlacza bluevis. Skończył się sezon i oddałem na gwarancji, odebrałem i następny sezon używałem bez problemu. Widocznie trafiłeś felerny model :ph34r:
Kolega @Godski ma rację.



#137 ONLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15609 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 04 kwiecień 2014 - 20:17

Ciekawe jak jest z Traxisami z maksymizerem. Mój hula juz czwarty sezon. Jedynie ten górny zatrzask musiałem skleić . Pękł, ale raczej przez to, że go trochę przekoślawiłem przy zamykaniu. I dolna tulejka podtrzymująca mocowanie na kolumnie wyłazi.


Użytkownik godski edytował ten post 05 kwiecień 2014 - 11:37


#138 OFFLINE   tom3K

tom3K

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 81 postów

Napisano 04 kwiecień 2014 - 21:15

a co mu dolega?

Pierwsza usterka, całkowicie odmówił posłuszeństwa dioda się zaświeciła ale po przekręceniu rączki wirnik już nie zareagował i jak na pech to w dniu startu na zawodach. W ramach naprawy wymienili główkę silnika. Druga usterka to przełącznik biegu wstecznego, w efekcie silnik tylko płynął do tyłu.



#139 OFFLINE   kotwitz

kotwitz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2378 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Kamil

Napisano 04 kwiecień 2014 - 23:53

Według mnie najlepsze mocowanie do pawęży miały pierwsze motorguidy z maximizerem ( chyba seria fw ht? ) . Było tak pancerne, że nie miało się tam co popsuć. Te w dzisiejszych silnikach jakieś takie delikatne...

#140 OFFLINE   nrt80

nrt80

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 303 postów

Napisano 05 kwiecień 2014 - 06:04

I dolna tulejka podtrzymująca mocowanie na kolumnie wyłazi.


Mam to samo. Ona ma 2 kolnierze i dolny się z czasem roztrzaskuje o silnik. Z chęcią bym taka kupił, a najlepiej 2:-) , i wymienil.