Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jaki silnik elektryczny kupić?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2421 odpowiedzi w tym temacie

#141 OFFLINE   n15

n15

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 219 postów

Napisano 05 kwiecień 2014 - 10:07

Ciekawe jak jest z Traxisami z maksymizerem. Mój hula juz czwarty sezon. Jedynie ten górny zatrzask muiałem skleić . Pękł, ale raczej przez to, że go trochę przekoślawiłem przy zamykaniu. I dolna tulejka podtrzymująca mocowanie na kolumnie wyłazi.

 

   Dziękuję kolegom @godski i @nrt80. Tego typu cenne spostrzeżenia są dla mnie bardzo ważne. Co prawda jest grupa ludzi (znam takich), którzy są w stanie zepsuć każdą rzecz, jednak kolegów absolutnie o to nie podejrzewam.

   Usterka, która jak widać się powtarza, podobne uwagi słyszałem także od innych, świadczy albo o niedopracowaniu niektórych elementów albo o spadku jakości.

 Będę wdzięczny za tego typu uwagi od innych użytkowników Traxxisa, Varimaxa i Endury Max. Przyznam, że ta ostatnia mnie trochę kusi, jednak łamany rumpel czasami ma swoje zalety.


Użytkownik n15 edytował ten post 05 kwiecień 2014 - 10:07


#142 OFFLINE   n15

n15

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 219 postów

Napisano 06 kwiecień 2014 - 19:23

    Mój wybór zawęził się do alternatywy: Traxxis 45V  lub Endura Max 50.

  Jeśli to możliwe to proszę Kolegę @godski lub Kolegę @nrt80 o fotki wspomnianych elementów Traxxisa, które ulegają uszkodzeniom. 



#143 OFFLINE   nrt80

nrt80

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 303 postów

Napisano 06 kwiecień 2014 - 20:48

kolego, w miejscu zaznaczonym na zdjęciu, między uchwytem a kolumną jest plastikowa tulejka. od góry i od dołu ma kołnierze dzięki którym jeździ po kolumnie razem z uchwytem. problem jest taki, że jak rozluźniasz mocowanie przy wyjmowaniu z łódki i łapiesz za kolumnę w okolicy rumpla wyciągając silnik, to całe mocowanie leci w dół i uderza w silnik właśnie tym kołnierzem z tulejki. jak kołnierzyk się rozwali całkowicie, to tulejka przestaje jeździć z mocowaniem i po podciągnięciu do góry w dół już nie wraca. można ją wcisnąć ręcznie, ale to upierdliwe strasznie. jak się tego nie zrobi to występuje milimetrowy luz między uchwytem a kolumną. który w gruncie rzeczy nie przeszkadza w użytkowaniu... szczerze mówiąc problem by szło rozwiązać po zakupie nowego "montując" jakiś hamulec przy silniku. myślę, że taśma izolacyjna w stożek załatwiła by sprawę. 

 

 

Załączone pliki



#144 ONLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15609 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 06 kwiecień 2014 - 20:54

kolego, w miejscu zaznaczonym na zdjęciu, między uchwytem a kolumną jest plastikowa tulejka. od góry i od dołu ma kołnierze dzięki którym jeździ po kolumnie razem z uchwytem. problem jest taki, że jak rozluźniasz mocowanie przy wyjmowaniu z łódki i łapiesz za kolumnę w okolicy rumpla wyciągając silnik, to całe mocowanie leci w dół i uderza w silnik właśnie tym kołnierzem z tulejki. jak kołnierzyk się rozwali całkowicie, to tulejka przestaje jeździć z mocowaniem i po podciągnięciu do góry w dół już nie wraca. można ją wcisnąć ręcznie, ale to upierdliwe strasznie. jak się tego nie zrobi to występuje milimetrowy luz między uchwytem a kolumną. który w gruncie rzeczy nie przeszkadza w użytkowaniu... szczerze mówiąc problem by szło rozwiązać po zakupie nowego "montując" jakiś hamulec przy silniku. myślę, że taśma izolacyjna w stożek załatwiła by sprawę. 

Ja się starałem tą tulejkę wkleić w uchwyt, ale pierwsza próba się nie udała.

Generalnie brak ten tulejki może spowodować większe wibracje.

A jeśli chodzi o ten zatrzask to jest on widoczny tuż nad uchwytem. Ale ten pękł z mojej winy. 



#145 OFFLINE   n15

n15

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 219 postów

Napisano 06 kwiecień 2014 - 23:54

  Dziękuję Kolegom za szybki odzew i informacje.

 

"...A jeśli chodzi o ten zatrzask to jest on widoczny tuż nad uchwytem. Ale ten pękł z mojej winy. "

Znajomy, który także ma Traxxisa też ma problemy z tym zaciskiem.



#146 ONLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15609 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 07 kwiecień 2014 - 08:36

Bo jak się go przekoślawi przy zamykaniu użyje zbyt dużej siły to niestety pęka.



#147 OFFLINE   Kadet

Kadet

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1003 postów

Napisano 18 maj 2014 - 06:36

Witam.
Ma ktos moze doswiadczenia w reklamacji silnika el. Motorguide lub innego w tym sklepie http://www.sorba.pl/.
Pisza ze prowadza serwis i posiadaja wszystkie niezbedne czesci, ale w zyciu bywa roznie.

#148 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 16 czerwiec 2014 - 17:09

Taka sytuacja. Do silnika 55lbs powinien być akumulator 115-120 ah, wg. danych producenta max. pobór tego silnika to ok 49A.  Da radę do tego aku podłączyć 2x silniczki o poborze max 27A? Można to liczyć dzieląc na pół czy nie ma sensu? Nie wiem, czy taki tematu już był. Uprzedzając pytania. Dotyczy budowy 2 silnikowego małego napędu z dostępnych części. 



#149 OFFLINE   Pietruk

Pietruk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2312 postów
  • LokalizacjaŁomża
  • Imię:Piotr

Napisano 17 czerwiec 2014 - 07:46

  Dziękuję Kolegom za szybki odzew i informacje.

 

"...A jeśli chodzi o ten zatrzask to jest on widoczny tuż nad uchwytem. Ale ten pękł z mojej winy. "

Znajomy, który także ma Traxxisa też ma problemy z tym zaciskiem.

Mi też ten zacisk pękł. Za nowy zażyczyli sobie 200 zł (słownie: dwieście złotych) :angry:

Założyłem aluminiowy od roweru, pod spód dałem podkładkę z węża ogrodniczego. Działa już 3 lata i tam nie ma co pękać. :D


Użytkownik Pietruk edytował ten post 17 czerwiec 2014 - 07:46


#150 OFFLINE   adriano

adriano

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 595 postów
  • LokalizacjaŚwiebodzin
  • Imię:Adrian

Napisano 20 czerwiec 2014 - 21:24

Panowie powiedzcie mi jak wygląda gwarancja MINN KOTA czy te 3 lata obejmuje wszystkie podzespoły silnika czy np.przełącznik ma krótszy okres gwarancji? Pytam bo chce kupic ENDURA MAX 55LB i od jednego sprzedawcy usłyszałem że te 3 lata nie obejmuje wszystkich podzespołów silnika ? tylko wybrane etc.



#151 OFFLINE   Kadet

Kadet

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1003 postów

Napisano 21 czerwiec 2014 - 05:03

Z tego co mi wiadomo, na maximizer jest tylko rok gwarancji.

#152 ONLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15609 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 21 czerwiec 2014 - 23:33

A padł komuś maksymizer w Kotce? Nie słyszałem. Piotrkowskie potrafiy kiedyś, Teraz nie wiem. W Motroguide też potrafią się posypać.



#153 OFFLINE   busz231

busz231

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1967 postów
  • LokalizacjaChoszczno

Napisano 22 czerwiec 2014 - 13:00

tak czy siak wiedzieć warto bo to drogie rzeczy są.

#154 OFFLINE   adriano

adriano

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 595 postów
  • LokalizacjaŚwiebodzin
  • Imię:Adrian

Napisano 22 czerwiec 2014 - 16:25

No padnę normalnie :lol:  sprzedają silniki a nie wiedzą jaka jest na nie gwarancja.Panowie ze sklepu BASS w Warszawie twierdzą że 3 lata na cały silnika a znów Centrum Wędkarskie w Zielonej Górze twierdzi że 3lata na wybrane elementy a maksimizer 3 miesiące.

Kto kłamie ?



#155 OFFLINE   Paprykarz

Paprykarz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1953 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 22 czerwiec 2014 - 16:56

Okres kiedy gwarancja na Minn Koty wynosiła 3 lata już minął. Amerykańskie mają 2 lata ( tzn. te w US) na kartonie jak byk stoi 2 Year  B)  To skąd nasz dystrybutor wyciąga 3 lata (no chyba że od siebie dodaje jeszcze rok ale Normarku o to bym nie podejrzewał...)


  • Karol Krause lubi to

#156 OFFLINE   pmiszk1

pmiszk1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 874 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Paweł

Napisano 22 czerwiec 2014 - 17:05

Panowie, a co sadzicie o Haswingach z maxymizerem?

#157 OFFLINE   Paprykarz

Paprykarz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1953 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 22 czerwiec 2014 - 18:08

Ja osobiście złych doświadczeń nie mam bo używam Minn Koty :D ale sprzedałem dwóm kolesiom Traxxisy którzy wcześniej mieli Haswingi. Bardzo nieparlamentarnie się o nich wyrażali, bardzo... Ale to może taki zbieg okoliczności. Podobno były dłużej w naprawach gwarancyjnych niż na rybach. Mam nadzieję, że nie ściemniali.



#158 OFFLINE   kris1

kris1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 192 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Krzysztof

Napisano 22 czerwiec 2014 - 18:46

Panowie, a co sadzicie o Haswingach z maxymizerem?

Dwa lata używałem 55lbs bez maxymizera(bez awarii) jednak do trollingu niezbedny więc kupiłem 55z maxem.Mija 4 msc.intensywnego używania i na razie nic się nie dzieje -jedyny minus bardzo ciężko chodzi manetka .



#159 OFFLINE   SzymonK

SzymonK

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 261 postów
  • LokalizacjaTomaszów Maz.
  • Imię:Szymon

Napisano 22 czerwiec 2014 - 23:34

Dwa lata używałem 55lbs bez maxymizera(bez awarii) jednak do trollingu niezbedny więc kupiłem 55z maxem.Mija 4 msc.intensywnego używania i na razie nic się nie dzieje -jedyny minus bardzo ciężko chodzi manetka .

 

Też mam 55lb z maksymizerem - od października i jak na razie bez problemów, u mnie manetka chodzi lekko i płynnie.



#160 OFFLINE   pmiszk1

pmiszk1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 874 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Paweł

Napisano 23 czerwiec 2014 - 07:07

A na ile takim 55lb z max i powiedzmy aku 110ah "srednio" plywacie? W sensie ile km da sie zrobic. Mam dylemat czy taki zestaw czy moze jednak spalinka 5km..(kolibri 330D)


Użytkownik pmiszk1 edytował ten post 23 czerwiec 2014 - 07:07