Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

ABC kupowania na ebayu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
42 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 06 listopad 2007 - 12:58

Niezle jaselka...ale czy w Atenach wypuscili Cie bez problemu z tym zielonym dowodem?


Nawet nie chcieli patrzeć

Pozdrawiam
Remek


#22 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 07 listopad 2007 - 18:18

A tak wracając do tematu - jak robić zakupy to chyba teraz dobry moment, dolar leci na łeb na szyję, można się naprawdę tanio obkupić :D

#23 OFFLINE   @slider@

@slider@

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2730 postów

Napisano 07 listopad 2007 - 18:27

Kurs Dolara
1 USD = 2,46zł

a także

100 JPY = 2,17zł

Na dzień dzisiejszy


Pozdrawiam
Slider

#24 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 08 listopad 2007 - 09:25

Będzie spadał :D tak więc spokojnie :D

#25 OFFLINE   @slider@

@slider@

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2730 postów

Napisano 19 listopad 2007 - 10:54

Nadszedł czas na zakup pierwszego multika.Zawsze chyba jest taniej na portalach aukcyjnych niż w sklepie internetowym czy normalnym. Szperając w necie znalazłem ciekawą stronę poświęconą kupowaniu na zagranicznym eBayu.Dla tych którzy zamierzają coś kupować na eBayu. Na stronie znajdują się informacje co do przesyłki, przykłady listów do sprzedawców itp.

http://www.infoaukcja.com/

Pozdrawiam
Slider

#26 OFFLINE   magnum666

magnum666

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 116 postów

Napisano 22 listopad 2007 - 09:41

Pomocny link, warto tam zajrzeć żeby zaznajomić się z zakupami przez Ebay.
Przygotowuje się do pierwszych zakupów, na pierwszy plan idą przynęty, później echo(w zależności od tego jakie będą wyniki zakupu przynęt).
Pozostaje jeszcze kwestia kursu waluty $.
Czy ktoś ma jakieś przecieki na ten temat?


#27 OFFLINE   nemo

nemo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 125 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 22 listopad 2007 - 10:14

Najpopularniejszy na ebayu sposób zapłaty za towary to Paypal. Paypal przelicza dolary na złotówki mniej więcej po takim kursie, jakbyś kupował dolary w banku (szczegółowe wartości znalazłem kiedyś w helpie, paypala, bądź ebaya, nie pamiętam już). Ale dla przykładu: 1 listopada kwotę 232,5$ ebay przeliczył mi na 575 pln (taka kwota widniała przy zakupionym w dolarach przedmiocie). Paypal ściągnął z karty natomiast 597,08. Pozdrawiam. Piotrek

#28 OFFLINE   magnum666

magnum666

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 116 postów

Napisano 21 styczeń 2008 - 22:42

Dzięki za wszelkie wskazówki odnośnie kupowanie na ebay'u. Dziś dotarła do mnie pierwsza dostawa z USA.
Płatność, przesyłka, żaden problem. A więc nie taki diabeł straszny :D
Sezon zaczynam dopiero 1 maja, dlatego teraz pozostaje mi tylko nacieszyć się nowo nabytymi przynętami :D


#29 OFFLINE   krist444

krist444

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 113 postów
  • LokalizacjaBanagher (Ireland)

Napisano 22 styczeń 2008 - 13:54

W Irelandi juz 2 razy placilem vat za wedki poczta 22e a w UPS
34e :D a jedna przyszla bez oplat :D i nie mam pojecia od czego to zalezy

#30 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4440 postów

Napisano 22 styczeń 2008 - 14:07

Witam,

Generalnie zalezy to od zadeklarowanej przez sprzedajacego wartosci przesylki. W UK towary o wartosci ok 50 funtow nie podlegaja clu. Kurierzy maja tez inne oplaty za oclenie.

Pozdrawiam,

Bujo

#31 OFFLINE   krist444

krist444

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 113 postów
  • LokalizacjaBanagher (Ireland)

Napisano 22 styczeń 2008 - 14:16

Bujo chyba masz racje chyba powyzej 120e kasuja a jedna byla ponizej 120e i nie placilem czekam teraz na withe python zobacze ile mnie skasuja a propo juz drugi dzien fedex wozi ja miedzy Shannon a Dublin znowu nie moga do mnie trafic :(

#32 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 23 styczeń 2008 - 13:07

Bo mieszkasz na zadupiu :mellow:

A pochwal się co przyszło??

#33 OFFLINE   krist444

krist444

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 113 postów
  • LokalizacjaBanagher (Ireland)

Napisano 24 styczeń 2008 - 08:24

he zadupie :lol: elitarna dzielnica :mellow:
St. Croix Reign 8 ft, 4 wt [/B]
Abu Revo Premier chwaliles go jest super a kretyni z dublina 2 miesiace dostarczali pierdolony UPS Embarassed
no i dlugo oczekiwana dotarla wczoraj :mellow:
MEGABAS F7-76 RDti White Python piekny :mellow: :mellow: sliczny bedzie z conquestem 201dc :mellow:

#34 OFFLINE   amalker

amalker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 514 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Łukasz

Napisano 21 marzec 2014 - 14:57


Uwaga!
Zgodnie z polskim prawem za towary sprowadzane z za granicy naliczene jest cło (na art. wędkarskie coś około 4%) oraz podatek VAT 22%. Do tego dochodzą koszty manipulacyjne (niewielkie). Wartości do opłaty naliczane są na podstawie załączonej faktury lub deklaracji celnej. Podstawą naliczenia opłat na odprawie celnej jest wartość przedmiotu (zadeklarowana wartość) powiększona o koszty przesyłki.

Pozdrawiam
Remek

 

Temat nie do końca dotyczy mojej sytuacji ale jakoś tam się wiąże a nie chcę tworzyć nowego wątku...

Meritum sprawy jest wspólne.

 

Powiedzcie mi proszę jak wygląda sytuacja z prezentami?

Dostałem pismo, że czeka na mnie w Zabrzu na poczcie przesyłka z Japonii i mam zadeklarować jej wartość...

Wiem akurat co to jest i wartość jej także mogę w przybliżeniu określić, ale nie bardzo wiem jak to udowodnić... 

Wydawało mi się, że powinien to zadeklarować  wysyłający? Czy to znaczy, że tego nie zrobił, czy po prostu to należy do moich obowiązków? 

Jeszcze tam nie dzwoniłem ale będę wdzięczny jeśli ktoś ma jakieś doświadczenia i chciałby się nimi podzielić... 



#35 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 21 marzec 2014 - 15:15

A ten nadawca to rodzina, znajomy? Na pewno nie możesz udowodnić? Czasem rachunki gdzieś się potrafią zagubić  ;) . Jak nie to UC sam w ostateczności Ci oszacuje wartość. W deklaracji celnej wypełnionej przez nadawcę wartość powinna być. Nie ma kopii tego w liście? 



#36 OFFLINE   amalker

amalker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 514 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Łukasz

Napisano 21 marzec 2014 - 15:21

Znajomy... nic nie dostałem właśnie, poza informacją że za 20 dni odeślą jeśli się nie określę...

W przesyłce jest używany Scorpion i mniej więcej na podstawie licytacji podobnych przedmiotów na eBayu mógłbym określić jego wartość ale czy to im wystarczy?



#37 OFFLINE   Jano

Jano

    mode raptor

  • Moderatorzy
  • 3206 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 21 marzec 2014 - 15:37

Znajomy... nic nie dostałem właśnie, poza informacją że za 20 dni odeślą jeśli się nie określę...

W przesyłce jest używany Scorpion i mniej więcej na podstawie licytacji podobnych przedmiotów na eBayu mógłbym określić jego wartość ale czy to im wystarczy?

Wszystko zależy od tego, czy to co powiesz lub pokażesz smutnym panom w UC będzie dla nich przekonujące... jeżeli tak -> ufff, koniec sprawy, opłata i multik w twoich rękach, jeżeli nie... oszacują sami, jak się nie zgodzisz paczkę pewnie odeślą. Im lepiej się przygotujesz i wiarygodniejsze dowody zgromadzisz tym lepiej. Aha, i nie zapominaj o uroku osobistym, potrafi zdziałać cuda :lol:



#38 OFFLINE   amalker

amalker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 514 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Łukasz

Napisano 21 marzec 2014 - 15:43

Dla mnie to nie jest jakaś gardłowa sprawa i jak odeślą to tragedii nie będzie choć trochę szkoda...

z drugiej strony na to też liczę, że jak mi nie będzie zależeć to go puszczą, bo radość mniejsza i brak satysfakcji z dokuczenia komuś ;)

Tutaj trochę żartuję nie mam żadnych złych doświadczeń i myślę, że tam pracują normalni ludzie jednak...

 

Zadzwonię w poniedziałek i dam znak sygnał jak poszło... :)

 

Ł>>



#39 OFFLINE   amalker

amalker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 514 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Łukasz

Napisano 21 marzec 2014 - 16:32

Dostałem właśnie mail od wysyłającego - napisał: "used reel $30.00 and gift" - trochę przesadził...

Pewnie nie uwierzyli i dlatego jest problem... Chciał dobrze.

Kurcze zaczynam się denerwować, teraz nie wiem co robić, nie chcę mieć kłopotów ani też robić ich komuś.

Może lepiej niech go odeślą faktycznie... Jeśli podam inną wartość to będzie niekonsekwencja i zacznie się dochodzenie... jak potwierdzę to skłamię i też kłopoty... 

 

Hm... jestem w kropce...

 

- może nic nie deklarować i poprosić urząd o wycenę?

Nikt nie miał podobnej sytuacji?



#40 OFFLINE   amalker

amalker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 514 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Łukasz

Napisano 24 marzec 2014 - 15:56

Tak więc dziś zadzwoniłem w sprawie mojej przesyłki. Odebrała kobieta co przyjąłem za złą monetę, żony wędkarzy zazwyczaj nas nienawidzą, uznając, że jesteśmy przyczyną nieobecności całymi dniami i nocami ich mężów…

 Ale jakoś poszło, urok osobisty i tzw. bajer na niewiele się zdają bo dopiero na kolejnym etapie – urzędu celnego – przesyłka jest weryfikowana.

Obierający określa wartość przedmiotu nie wysyłający co jest dziwne bo teoretycznie możemy nie wiedzieć co jest w środku…

Usłyszałem formułkę - pouczenie dotyczące odpowiedzialności karnej art. 233 k.k.. Ogólnie traktowała mnie jak cwaniaka do momentu aż nie zaproponowałem by to oni ustalili wartość przedmiotu. Stanęło na tym, że wysyłam oświadczenie. Powołuję się na ceny podobnych przedmiotów w Japonii. Zaznaczyłem, że jeśli moje oświadczenie budzi wątpliwości to proszę o odesłanie przesyłki do nadawcy. Kupiłem niedawno nowego skorpiona a ten trafił się trochę szczęśliwym zbiegiem okoliczności, więc ewentualnie będzie na zapas, a jak nie dotrze, to też się z tym już pogodziłem..