Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Rzeź troci wędrownej :(


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
65 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   pafek

pafek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 772 postów
  • Lokalizacjapstrągowe strumienie

Napisano 07 listopad 2007 - 18:35

Koledzy zobaczcie co się wyprawia na pomorzu :(

http://fors.com.pl/viewtopic.php?u=34&topic=58961&p= 0



#2 OFFLINE   Redzi

Redzi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1866 postów
  • LokalizacjaBolenie nad Wisłą

Napisano 07 listopad 2007 - 18:54

co najgorsze raczej dużo mażna nie wywalczyć, albo będą tak dlużyć rozmowy że i tak w tym terminie co trzeba siecie będą przebywać w wodzie!

#3 OFFLINE   BartekP

BartekP

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 435 postów
  • LokalizacjaSulejówek

Napisano 07 listopad 2007 - 19:22

Podobno można tanio załatwić sobie AK 41 :angry:

#4 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 07 listopad 2007 - 19:45

jedyna wzmianka o akcjiach kłusoli była ostatnio w teleexpresie 05.11.2007 ale ludzie nawet z TV traktóją to w formie ciekawostki i śmiesznego newsa :angry: :angry: :angry: śmichy chichy a kłusole i tak robia swoje,pozatym wyszło że to najwazniejsze były te nadajniki a nie ryby,żenada poprostu :angry:


WZNIANKA POD KONIEC OKOLO 14-TEJ MINUTY.

http://www.itvp.pl/informacje/video.html?channel_id=499& site_id=836&genre_id=-1&form_id=-1&video=29015

#5 OFFLINE   Suchy498

Suchy498

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 235 postów
  • Lokalizacja*********

Napisano 07 listopad 2007 - 19:56

Co to siedzieje w tym kraju jak tak dalej bedzie to nei ma co liczyć na udane połowy :( bo zabraknie ryb. Niestety tak dzieje sienietylko z trocią lecz z każdą prawie ryba :(

Ja jestm ciekawy jak by tym kłusolom tak brzuch rościąć jak by sieczuli :angry:

#6 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9639 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 07 listopad 2007 - 21:21

Podobno można tanio załatwić sobie AK 41 :angry:

bosz ja myślałem że to 47 :mellow:

#7 OFFLINE   pafek

pafek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 772 postów
  • Lokalizacjapstrągowe strumienie

Napisano 07 listopad 2007 - 21:25

To co siętam dzieje to jest poprostu straszne, mimo ze mieszkam daleko od tego miejsca to szczeże współczuje wędkarzom, którzy pilowali tarlisk, zakładali nowe gniazda tarłowe ... przez jakiegoś nieodpowiedzialnego prezesa wszystko na marne.

Swoją droga powinno CBA się tym zajć, smierdzi mi jakąś większą łapówą dla prezesa za wydanie decyzji o przegrodzeniu szlaku tarłowego.

#8 OFFLINE   warciak

warciak

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 680 postów
  • LokalizacjaJarocin

Napisano 07 listopad 2007 - 21:49

witamy w Polska :(  niestety



#9 OFFLINE   abarth7

abarth7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 588 postów
  • LokalizacjaWołomin

Napisano 07 listopad 2007 - 22:36

Co za kraj,wcale się nie zdziwię jak za jakieś 2 lata zamiast siat kłusole będą walić granaty i dynamit do wody,przecież i tak robią co chcą:(

#10 OFFLINE   KOMANCZ

KOMANCZ

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 281 postów
  • LokalizacjaŚwinoujście

Napisano 07 listopad 2007 - 22:37

Niestety dzieję się tak co roku ...... za zgodą dyrekcji Parku Narodowego. Wiele atramentu i farby drukarskiej wylano np. w Wędkarskim Świecie.
Nad rzekami teraz jest ruch w biznesie. Przypomina mi się taka historia. Będąc w styczniu nad Regą, rozmawiamy z tubylcem z Trzebiatowa. Z oddali widzimy wolno sunącą czarną drogą terenówkę - Straż rybacka from Szczecin. Strażnicy podjechali poprosili o papiery. Autochton stwierdził głośno: ku......a, gdzie byliście w listopadzie ? Kolega Jakubek zapytał ... skąd pan wie, że ich nie było ? Z uśmiechem i lekko tlącym się petem w ustach odpowiedział, że mordował ryby !!

#11 OFFLINE   pafek

pafek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 772 postów
  • Lokalizacjapstrągowe strumienie

Napisano 07 listopad 2007 - 23:05

Dziękujemy za poparcie naszej akcji zmierzjącej do uratowania troci przed rzezią w czasie wędrówki tarłowej. Protestując przeciw całkowitemu przegrodzeniu jeziora Łebsko jednocześnie wyrażacie sprzeciw wobec najgorszych, szkodliwych, wstecznych sił w PZW, które wyraziły zgodę na te haniebne działania. Zachęcamy do poczytania forum Pana T.Rudnika, na którym usiłuje się on tłumaczyć z podjętej decyzji. Lektura prezentowanych tam argumentów powinna przekonać wszystkich, że to TPRŁ ma rację. Zachęcamy do zamieszczania dalszych głosów sprzeciwu. Zaprotestowały już dziesiątki wędkarzy- zrób to i Ty!
http://www.teorud.com/forum.php



#12 OFFLINE   pablom

pablom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • LokalizacjaSulejówek

Napisano 08 listopad 2007 - 06:28

To już druga taka akcja na Łebskim w tym roku. Mam rodzine w Łebie, więc bywam tam kilka razy w roku. W maju siaty stały, też była tylko mała luka (10-15m) aby statki turystyczne przepływały, dodam jeszcze tylko że było to zaraz po zarybieniu smoltem.

#13 OFFLINE   Kuba

Kuba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2417 postów

Napisano 08 listopad 2007 - 10:02

Moze ktos zadalby pytanie o te sprawe na tzw. portalu korporacyjnym zgpzw?? ja nie moge, jestem na remote i zaraz wybywam...

#14 OFFLINE   kryst

kryst

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2028 postów

Napisano 08 listopad 2007 - 11:26

F@#k ! :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: Oni są niereformowalni!

Temat jest wałkowany m.in. w prasie wędkarskiej od dawna. Były zapewnienia, że przestaną - a tu znowu!
Różne słowa cisną się na usta @#$%&& .....

Mam nadzieję, że kiedyś przyjdzie czas zapłaty, ale czy wtedy zostaną jakieś trotki?

Kryst

#15 OFFLINE   pablo

pablo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 223 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 08 listopad 2007 - 23:09

Ja tam współczuję wszystkim z tamtego regionu. Rzeki które mogłyby być prawdziwym wędkarskim eldorado, są w praktyce martwe. Jaki to by był rozwój dla całego regionu nie muszę wyjaśniać. Na miejscu ludzi którzy by mogli żyć z turystyki wędkarskiej chyba bym tę babę zabił.

#16 OFFLINE   argrabi

argrabi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 665 postów
  • LokalizacjaPiachowo

Napisano 09 listopad 2007 - 07:48

Może zamiast emocjonować się, warto poznać fakty.. Bo manipulacja, choćby w najlepszej sprawie, często gubi (fotki ikry w miskach pochodzą sprzed kilku lat)..
Co do tych faktów - chętnych zapraszam do wątku na WCWI.
Łebskie trocie

Czytelnikom (i nie tylko) WŚ-ia Romka Pietrzaka przedstawiać nie trzeba..


#17 OFFLINE   Teodor

Teodor

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 09 listopad 2007 - 22:40

Wczoraj Lęborku odbyło się spotkanie. W spotkaniu uczestniczyli Prezesi Kół z Rejonu Lębork Marian Ślęzak – Prezes Towarzystwa, Zygmunt Lisiecki, Marcin Kostuch, Grzegorz Kościuk, Tomek Borowiecki. W trakcie dyskusji przedstawiłem powody dla których zgodziłem się na przegrodzenie ciągu migracji tarłowej.
Zadzwoniła do mnie w poniedziałek 5 listopada br. Pani Dyrektor Słowińskiego Parku Narodowego, z prośbą o wyrażenie zgody na przegrodzenie miejsc wędrówki troci sieciami dla pozyskania 500 000 sztuk ziaren ikry. Park ma w zadaniach ochronnych zapisane zarybienia wylęgiem troci w ilości: 300 000 sztuk na Łebę i Okolicę oraz 200 000 sztuk smolta na Łebę. Obiecała, że na razie nie będą przegradzali siatkami, jednak mają prawo połowu do 25 listopada, złowili dotychczas 30 troci, więc gdy zajdzie konieczność postawienia sieci, to się skontaktuje i mnie poinformuje. Umówiliśmy się, że nie rozmawiamy o kilogramach na które mają zgodę, tylko o ilości ziaren ikry. Pani Dyrektor stwierdziła, że po uzyskaniu tej ilości ikry, rybacy przestaną łowić ryby. To był dobry kontrakt. Powtórzę, to był dobry kontrakt. Po pierwsze w interesie ryb, po drugie – podwójnie wędkarzy. Zadzwoniłem do Prezesa Towarzystwa Przyjaciół Rzeki Łeby, prosiłem o opinię, Prezes podjął właściwą decyzję – zgodził się. W poniedziałek wieczorem zadzwonił do mnie Prezes, ten który z rana wyraził zgodę i stwierdził, że TPRŁ – nie wyraża zgody. We wtorek zadzwoniłem do M. Kostucha, który zapytał mnie dlaczego nie rozmawiałem z nim lub Lisieckim a z Prezesem. Tym mnie zaskoczył, odpowiedziałem, że zadzwoniłem do Prezesa!!!!! Po kilku minutach zadzwonił do mnie Lisiecki, w trakcie rozmowy poinformował mnie, że zniszczą mnie media. Dla jasności dodam, pytałem Towarzystwo o stanowisko, a nie musiałem. Sygnatariuszami porozumienie jest SPN i ZO PZW, w wypracowaniu porozumienia uczestniczył Z.Lisiecki, reprezentując Starostwo Lęborskie.
Rzeka Łeba nie jest do dzisiaj przegrodzona siatkami. W sadzach rybacy obecnie mają 80 ryb. Z kilograma ryby otrzymujemy od 1 500 – 2 000 sztuk ziaren ikry, to rybacy muszą złowić jeszcze drugie tyle ryb, dla jasności 150/160 sztuk. Park realizuje to zadanie. Wykonawcą jest ta sama spółka co przed laty. Jednak w Parku jest nowa Pani Dyrektor, która jest osobą wrażliwą, kompetentną, znajomą Karola Zacharczyka. Karol za Panią Dyrektor ręczy. Jeżeli ikry nie będzie pobierał Park, to kto poniesie koszty utrzymania punktu odłowu tj. 25 - 30 tys. złotych. Ja za ten punkt odłowu i decyzję wręczę Pani Dyrektor kwiaty. A Wy co pisaliście? Dżentelmeni!
Tarło naturalne czy sztuczne? W rzece Łebie i jej dopływach jest maksymalnie 200 gniazd tarłowych, z tych gniazd na tarło wraca 0,2 promila tarlaków, tj. około 1 600 sztuk troci. Dopóki rzeki nie są drożne i brak tarlisk musi odbywać się tarło sztuczne. Oczywiście tarło nie odbywa się tak, jak na zdjęciach przedstawił M. Kostuch – te zdjęcia są z 2001 roku. Między innymi za tą działalność Dyrektora, ówczesna Pani Wiceminister, prof. Ewa Simonides wylała go z Parku, a ja zostałem członkiem PROP. Film z tej barbarzyńskiej akcji nagrali członkowie Towarzystwa Przyjaciół Rzeki Łeby ukrytą kamerą. W tym roku pierwsze tarło odbędzie się w poniedziałek w Łebie. W tym tarle będę uczestniczył jako obserwator. Uczestnictwo swoje zadeklarowali członkowie TPRŁ.
Rozumiem tych, którzy mnie nie znają, po tym co przeczytali na stronie Doliny Łeby. Przegrodzony ciąg migracji tarłowej - TO JEST KŁAMSTWO. Zobaczyli pocięte ryby, pomyśleli – z tego roku - TO JEST MANIPULACJA. Zobaczyli, że chodzi o Prezesa Okręgu – TO ZŁODZIEJ, ŁAPÓWKARZ, itd., itp.
I zaczęli pisać, dokładać. To miał być sukces. Sukces ma wielu ojców. Teraz nawet matki zabrakło! Ucichło. Nie udało się? Zabrakło charakteru. Daliście się Panowie zmanipulować!
Prawdą jest, że Społeczna Straż w Lęborku jest skuteczna, że zostały wybudowane trzy naturalne tarliska, za to wielokrotnie Kolegom z TPRŁ DZIĘKOWAŁEM. Staram się pomóc we wszystkich sprawach z które do mnie docierają. Jestem im za to głęboko wdzięczny.
I jeszcze jedno. Dziesięć lat temu wykryto u mnie raka żołądka, resekcja, podczas operacji wszczepiono WZW B i C. Żółtaczka się rozwijała gdy pobierałem chemię. Od półtora roku mam rozwalony system immunologiczny. Nie wolno mi się denerwować, przeżywać stres. A dzisiaj mam imieniny. W przyszłości zapytajcie zanim zaczniecie mnie opluwać.
p.s. Bobry w Damnicy zagrażają doprowadzalnikowi wody do wylęgarni, tj. 3 200 metrów kanału. Jeden dziennikarz nie zrozumiał, drugi fachowiec w Świecie Wędkarskim złośliwie się wykazał, a Wy tym do mnie strzelaliście. A jak ja mam się bronić? Mam wędkarzy oddawać do sądu?
Teodor Rudnik
Prezes ZO PZW w Słupsku

#18 OFFLINE   kryst

kryst

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2028 postów

Napisano 10 listopad 2007 - 05:42

Jeśli to , co pisze prezes jest prawdą, to dałem d......y Embarassed
Przepraszam! Embarassed
A jednak, ciągle mam pozostało pytanie: Czy pozyskiwanie ikry odbywa się na żywej, czy z martwej ryby?

Embarassed

Kryst

#19 OFFLINE   Tomaszek

Tomaszek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 477 postów
  • LokalizacjaCo. Kerry

Napisano 10 listopad 2007 - 09:36

No to się Teodor użaliłeś, jaki to biedny jesteś. Jak Cię funkcja przerasta to zrezygnuj.

#20 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4435 postów

Napisano 10 listopad 2007 - 10:14

No to się Teodor użaliłeś, jaki to biedny jesteś. Jak Cię funkcja przerasta to zrezygnuj.


Witam,

@Tomaszek,

Dziwisz sie ze Pan Teodor sie zali? Przeczytaj sobie wczesniejsze posty i zobacz co bylo napisane na jego temat! Na pewno do milych to nie nalezalo wiec uwazam ze ma uzasadnione podstawy szczegolnie ze byla to manipulacja i nic innego.

Pozdrawiam,

Bujo




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych