Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Rzeź troci wędrownej :(


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
65 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   kryst

kryst

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2028 postów

Napisano 10 listopad 2007 - 10:28

@Bujo

Nie wiem czy do końca była to manipulacja. Po pierwszej emocjonalnej reakcji bez sprawdzenia faktów (za co przeprosiłem Embarassed) zabrałem się za szukanie innych informacji. I są one trochę sprzeczne, ani tak dramatyczne jak pierwsza wzmianka, ani tak praworządne, jak pisze Teodor. Szukam dalej i potwierdzam. Jak uzyskam wiarygodne i potwierdzone info, to przedstawię je na forum.
Myślę, że tak powinienem zareagować od samego początku. No cóż, duży BŁĄD z mojej strony. :(

Kryst

#22 OFFLINE   Tomaszek

Tomaszek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 477 postów
  • LokalizacjaCo. Kerry

Napisano 10 listopad 2007 - 14:25

@Bujo
Nie chodzi mi o przedstawienie innego puntu widzenia, za co Teodorowi chwała, ale o jego wywnętrzenia na temat własnego stanu zdrowia. Wybacz, ale nie widzę związku z pozyskiwaniem ikry i całym tematem. A jerkbait.pl nie jest forum medycznym - również.

#23 OFFLINE   Teodor

Teodor

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 11 listopad 2007 - 23:26

Pisząc o łapówce, i to większej, to widziałeś jakiś związek między rzeczywistością a swoim wspóczuciem! Współczułeś manipuatorom a mnie pomówiłeś. Zdrowie ma to do rzeczy - nie interesują mnie pieniądze, bo po co? Wartością jest dla mnie życie - nie tylko moje!, również ryb! Jednak byś zrozumiał - ryb nie jadam. Egzystencjalne zagadnienia - łapiesz! nie kojarz tego słowa z łapówka. Zycze dużo radości.

To co siętam dzieje to jest poprostu straszne, mimo ze mieszkam daleko od tego miejsca to szczeże współczuje wędkarzom, którzy pilowali tarlisk, zakładali nowe gniazda tarłowe ... przez jakiegoś nieodpowiedzialnego prezesa wszystko na marne.

Swoją droga powinno CBA się tym zajć, smierdzi mi jakąś większą łapówą dla prezesa za wydanie decyzji o przegrodzeniu szlaku tarłowego.



#24 OFFLINE   pafek

pafek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 772 postów
  • Lokalizacjapstrągowe strumienie

Napisano 11 listopad 2007 - 23:46

[quote]
To co siętam dzieje to jest poprostu straszne, mimo ze mieszkam daleko od tego miejsca to szczeże współczuje wędkarzom, którzy pilowali tarlisk, zakładali nowe gniazda tarłowe ... przez jakiegoś nieodpowiedzialnego prezesa wszystko na marne.

Swoją droga powinno CBA się tym zajć, smierdzi mi jakąś większą łapówą dla prezesa za wydanie decyzji o przegrodzeniu szlaku tarłowego.
[/quote]

[/quote]

No cóż, faktycznie, to co napisałem było przesadą i nierozważne.

Jeżeli 6 lat temu rozcinano brzuchy rybom aby pozyskać ikrę to ja i chyba więcej osób chciałoby zobaczyć jak to wyglada w tym roku. Jeżeli może pan wkleić fotki na forum uspokoiłoby to mnie i myślę całą brać wędkarską.

Ze swojej strony przepraszam za napisane pochopnie słowa.


#25 OFFLINE   sochun

sochun

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 171 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 12 listopad 2007 - 00:40

@Bujo
Nie chodzi mi o przedstawienie innego puntu widzenia, za co Teodorowi chwała, ale o jego wywnętrzenia na temat własnego stanu zdrowia. Wybacz, ale nie widzę związku z pozyskiwaniem ikry i całym tematem. A jerkbait.pl nie jest forum medycznym - również.


Czasami warto policzyć do 10... Pamiętasz pewnego Pika? Byłeś jego zażartym krytykiem.

Pozdrawiam.

#26 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3395 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 13 listopad 2007 - 15:59

Koledzy,

proszę o zachowanie UMIARU i kultury osobistej w tego typu dyskusjach. Lepiej zastanowić się kilka razy, zanim napisze się jakieś oskarżenia lub niemiłe słowa w stosunku do innych osób, których się nie zna!
Proszę o kulturalną wymianę informacji.

Myślę, że powinniście przeprosić za swoje mocne słowa...




@Teodorze,

dziękujemy za wyjaśnienia.
Życzę zdrowia!!!



#27 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4912 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 14 listopad 2007 - 07:58

Brak elementarnej kultury , paszkwilanctwo userów , już właściwie nie szokuje .
Często jest to danie główne , specialite de la maison niektórych portali . Żenuje mnie coś innego ..
Jak łatwo każde pierdnięcie , każdy bzdet , jest objawieniem tylko dlatego , że jest z pochodzenia medialny . I ilu ma natychmiastowych , gorliwych i bezkrytycznych wyznawców . Samodzielne myślenie niektórych boli ..

#28 OFFLINE   Kuba

Kuba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2421 postów

Napisano 14 listopad 2007 - 11:11

Samodzielne myślenie niektórych boli ..

Potega mediów, panie... news dobrze podany, odpowiednio uwiarygodniony zdjeciami, dramatyczny komentarz. Ciemny lud to kupi, jak mawial (p)osel Kurski. I nie tylko ciemny, kto ma bowiem czas i ochote zeby sie prawdy doszukiwac? Nieliczni jedynie.


#29 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 14 listopad 2007 - 12:05

Nie zmienia to faktu że chętnie zobaczył bym zdjęcia z tegorocznej akcji, jako wyrzut było postawione że zdjęcia były robione z ukrycia - cóż mnie oficjalna propaganda słabo wkręca i foty upozowane niewiele wniosą do tematu. Chętnie zobaczyłbym foty robione włąsnie przez opozycję, nawet opatrzone egzaltowanym kometarzem. Bo tak jakoś dziwnie się skłąda (i tu bynajmniej nie zarzucam niczego ani nie sugeruję p. Teodorowi, to taka uwaga ogólna) że na papierach to zarówno rybacy jak i całe PZW są na ogół ok. Jak wygląda to w rzeczywistości większość z nas wie, jak nie wiem to wystarczy chyba chwile połowić na dowolnej polskiej ogólnodostępnej wodzie żeby sobie szybki pogląd na temat ocrony wód i zarybień wyrobić.


Swoją drogą skoro na rzekach łososiowych w Polsce, na Rabie i w kilku innych miejscach działają różne Towarzystwa które pilnją, zarybiają z własnej kasy, przygotowują tarliska itd to PO KIEGO GRZYBA nam w tych miejscach PZW??? Żeby łowić odłów kontrolny jak na Słupii?? Nie lepiej by wodę przekazać ludziom któym naprawdę zależy niż organizacji której mottem powinno zostać:
niefektywność, brak profesjonalizmu, mentalnie zostaliśmy w czasach napoleońskich....

#30 OFFLINE   Teodor

Teodor

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 14 listopad 2007 - 20:34

Witam,
czy w Towarzystwach są inni ludzie niż w PZW. Prawie 95% to są ci sami. Nie podejmę sie odpowiedzieć, dlaczego tak jest. Czy przesadzam, nie pisałem nic o sobie, tylko na temat. A da przykładu: przez 11 lat jestem kierownikiem obozu dwutygodniowego dla dzieci i młodzieży. Ile to tygodni razem? Za prace na obozie, a jest to nie wątpliwie odpowiedzialność, nie pobrałem żadnej zapłaty, bo uważałem, że nie wypada. Uczestnik za pobyt płaci 400 zł. Kto jeszcze w Polsce robi tak tanie dwutygodniowe obozu?
Tarło troci w Łebie, cz. I i cz. II zdjęcia są na mojej stronie w aktualnościach. Proszę zajrzeć. Pozdrawiam.
www.teorud.com

#31 OFFLINE   pablo

pablo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 230 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 14 listopad 2007 - 23:02

Witam,
czy w Towarzystwach są inni ludzie niż w PZW. Prawie 95% to są ci sami.

Poproszę o źródło danych. Oczywiście chodzi o ludzi na stanowiskach a nie zwyczajnych członków PZW?

PS. Skoro tak mało tych naturalnych tarlisk to może odłowić więcej ryb do sztucznego tarła i zlikwidować okres ochronny. :>

#32 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 15 listopad 2007 - 01:41

Tarło troci w Łebie, cz. I i cz. II zdjęcia są na mojej stronie w aktualnościach. Proszę zajrzeć. Pozdrawiam.
www.teorud.com


http://www.teorud.com/galeria/2007-11-14_21-40-25/lleba%2005 8.jpg
:wacko:

http://www.teorud.com/galeria/2007-11-14_21-40-25/lleba%2008 2.jpg
:wacko:

Żeby nie było ze bubam, po prostu trochę mnie zaskoczyły foty. Ale może tak to wygląda?? Nie wiem

#33 OFFLINE   kryst

kryst

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2028 postów

Napisano 15 listopad 2007 - 05:51

@Teodor,

To nie jest atak na Ciebie, tylko ogólne stwierdzenie:

Zdjęcia pokazują, że cały proceder uzyskiwania ikry, jest niereformowalny, podtrzymuje to co napisałem. Ikrę pobieracie z martwej ryby.

Kryst

#34 OFFLINE   kryst

kryst

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2028 postów

Napisano 15 listopad 2007 - 12:19

Troszkę więcej w temacie.
Proszę poczytajcie też forum. :(

http://www.flyfishin...sg.php?id=68907

Pzdr. Kryst

#35 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4912 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 15 listopad 2007 - 18:22

Standardy obyczajowe jak widać , szybsze są ode mnie . Jestem więc staromodnym dreptakiem , i kudy mi do zaawansowanego savoir vivre niektórych ..
Jak widać , aktywność i zaangażowanie Teodora świetnie zrównoważyć można prostą , acz cokolwiek ślepą i nierozumną defamacją .
To modny koncept - pomniejszyć kogoś , aby sie z nim zrównać , a nawet przewyższyć ..

#36 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 15 listopad 2007 - 18:23

Witajcie Koledzy.
To co powiem, będzie bardzo kontrowersyjne, ale niestety prawdziwe. Zarybienia trocią czy
łososiem są generalnie finansowane przez czynniki związane z Urzędami Morskimi, Instytutem
Rybactwa itd. Głównie są to jednostki finansowane z budżetu. W ich rozumieniu troć czy
łosoś, który (która) wszedł do rzeki jest to ryba stracona, bo nie złowili jej rybacy. Wiem, że to przykre ale tak jest, w tym kontekście połowy czy raczej pozyskiwanie tarlaków to działania priorytetowe. Dopóki nie zmieni się podejście do tzw. gospodarki
trociowo-łososiowej i nie dotrze do czynników decydentnych fakt, że na kilogramie złowio-
nych łososiowatych przez wędkarzy można zarobić dużo więcej niż na tym złowionym przez
rybaków niewiele się zmieni. To tyle niestety.
Pozdrowienia Jachu

#37 OFFLINE   Mysha

Mysha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 989 postów
  • LokalizacjaOstrołęka

Napisano 15 listopad 2007 - 19:35

Żeby nie było ze bubam, po prostu trochę mnie zaskoczyły foty. Ale może tak to wygląda?? Nie wiem


Tak to wygląda. Tak samo wygląda to w Irlandii. Przejedź się na ośrodek hodowlany, niedaleko Galway pracuje nawet Polak.

O PZW nie chce mi się pisać bo już była taka niejedna dyskusja i jest to bicie piany. Pamiętam, że miała byc jakaś petycja i się zmyła. Typowy słomiany zapał.


#38 OFFLINE   bigos

bigos

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 650 postów
  • LokalizacjaIrlandia

Napisano 15 listopad 2007 - 22:16

Mysz, Kuba mnie dobrze zna, gdyby chcial sie czegokolwiek dowiedziec to by zapytal .Pominmy jego,identyczna sytuacja panuje w Polandzie-nie warto pytac, bo przeciez kazdy wie najlepiej.Tak jak napisal Mariusz na ff- sa fora gdzie sie jedni przez drugich nakrecaja ,klepia bzdury i nikt ich nie sprowadza do pionu.Ja tu sie nie bede wypowiadal merytorycznie bo nie widze partnerow do merytorycznej dyskusji - z Toba to sobie moge przez telefon pogadac:) Pozdrawiam
Temat sage poszedl w swiat ,jak koles da mi konkretne ceny to go do Ciebie przekieruje.Jak wroce z ziemi obiecanej to zrobimy deal.Nara

#39 OFFLINE   Teodor

Teodor

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 16 listopad 2007 - 00:31

Niestety masz rację. A szczegóły to tylko pozory. No i nie Urzędy Morskie a Okręgowe Inspektoraty Rybołóstwa Morskiego, itd. a my się możemy nawet pozabijac.Pozdrawiam.

#40 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 16 listopad 2007 - 14:18

Cześć Bigos!!

Szczerze mówiąc to zdecydowałem się zabrać głos po fotach troci z 200któregoś roku, pamiętam że była wtedy ostra zadyma.

Mnie mało obchodzą szczegóły przeprowadzania tarłą, ale historia o kilku rybakach patroszących zwierzęta na żywca i wrzucających je do skrzynki.....
Dlatego jak zobaczyłem foty ryb wymiętoszonych do ostatniej ikry to szczerze mówiąc pomyślałem sobie.... mam nadzieję że dali im wcześniej w pałę i nie robili tego na żywca.
Dzięki uprzejmości Bigosa mogłem zobaczyć farmę, tarła dzięki Bogu nie :wacko:
W zasadzie tematem było przegrodzenie całkowite rzeki w czasie ciągu, niestety bez podania danych o małej ilości tarlisk.