Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
BLANKI

Blanki CTS - Coś z prawdziwego topu ..

blank cts

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
129 odpowiedzi w tym temacie

#81 OFFLINE   barwena1977

barwena1977

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 822 postów
  • LokalizacjaBiałystok

Napisano 20 kwiecień 2012 - 08:55

Właśnie trzymam w ręku SD963-2 8-15lb 10-35gr :D. Pierwsze wrażenie to niewiara w to ze ten kijek może być taki mocny, sprawia wrażenie średniaka do 25gr. Jest szybki ale nie pałowaty,ładuje się elegancko, czuć zapas mocy. Ja mam na kołowrotku pleciugi 15 i 20lb i głównie tej drugiej używałem. Szczytówka sprawia wrażenie dość tęgawej ale to tylko pozory, jest niezwykle czuła. Szybko męczy rybki pozwala na pewny, bez spadkowy hol. Blr też nie jest zły ale ja osobiście jakbym miał robić dzisiaj podobny kijek wybrałbym coś innego choć Ctsa swego baaaardzo lubię.
Pozdrawiam!

#82 OFFLINE   Patryk1125

Patryk1125

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1885 postów
  • LokalizacjaTarnobrzeg
  • Imię:Patryk

Napisano 20 kwiecień 2012 - 11:15

A do czego ten kijek potrzebujesz? i przede wszystkim jakie kije lubisz? Posiadam obecnie podanego CD. Na pierwszy rzut oko sprawia wrażenie delikatniejszego ale to kij raczej do ciężkich zadań. Przynęty poniżej 18g ładuje średnio. Moim zdaniem optymalny zakres przynęt to 20-35g a nawet i więcej. Kij szybki, sztywny ale nie pałowaty. Jeśli rozważasz krótsze kije to weź pod uwagę Cd XLS BLRXLS296MH 2,40 10-35g 10-20lb. Blank nieco wolniejszy niż Blue Rapid i zdecydowania do 35g.

#83 OFFLINE   Bury knives

Bury knives

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 842 postów
  • Lokalizacjahttps://www.facebook.com/buryknives

Napisano 20 kwiecień 2012 - 19:05

. Blr też nie jest zły ale ja osobiście jakbym miał robić dzisiaj podobny kijek wybrałbym coś innego choć Ctsa swego baaaardzo lubię.
Pozdrawiam!

Witaj Wojtek,a jaki masz na mysli.jak nie cts???ja juz mam jeden i BAAARDZO mi pasuje i raczej zostane przy tej firmie,lecz chyba sie szarpne na 20lb,i ciezkie oranie dna,żadne tam pierdu pierdu :mellow: na zabawe lekko srednią bedzie dłuższy 15lb.


#84 OFFLINE   Bury knives

Bury knives

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 842 postów
  • Lokalizacjahttps://www.facebook.com/buryknives

Napisano 25 kwiecień 2012 - 17:08

[quote]
. Blr też nie jest zły ale ja osobiście jakbym miał robić dzisiaj podobny kijek wybrałbym coś innego choć Ctsa swego baaaardzo lubię.
Pozdrawiam!
[/quote]
Witaj Wojtek,a jaki masz na mysli.jak nie cts???ja juz mam jeden i BAAARDZO mi pasuje i raczej zostane przy tej firmie,lecz chyba sie szarpne na 20lb,i ciezkie oranie dna,żadne tam pierdu pierdu :mellow: na zabawe lekko srednią bedzie dłuższy 15lb.

[/quote]
Juz znalazłem, :mellow: zamówilem cts-a 2,4m w jednym,kawałku mocy 20lb, do42gr wyrzutu,za jakieś 3 miesiace będzie blank :wacko: aby do lata,do lata B) .

#85 OFFLINE   Baars

Baars

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1227 postów
  • Lokalizacjaokolice Odry...
  • Imię:Wojtek

Napisano 25 kwiecień 2012 - 18:59

2.40 w jednym kawałku - ja bym się nie pisał na coś takiego...
Transport to będzie wyzwanie :lol:
Oczywiście nie podważam wyboru - firma CTS bez żadnych zastrzeżeń - górna półka ale ten jednoskład :wacko:

#86 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 25 kwiecień 2012 - 19:15

No Dareczku to bolasy już powinny się bać B).Transport trochę przedymany ale kijek będzie superowy, idealne ugięcie bez żadnych przesztywnień, jednym słowem miodzio B).

#87 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 26 kwiecień 2012 - 16:30

jednoczesciowka w tej dlugosci nie jest taka straszna jak by sie wydawac moglo
lowie od zeszlego roku CTS'em w jednym kawalku o dlugosci 2.30 z hakiem, 15 lb do 18 gram i ... nie zamienilbym sie ... swietna wedka, lekka i doskonale wywazona, energiczna, czula, ciepla i w stosunku do tego co sie trzyma w reku mocna ... klenie 55+ wyskakuja z najgrubszego nurtu bez mrumru ...
OK, wprawdzie nie o to sie pytales ale moze i ta informacja sie przyda :D

#88 OFFLINE   Bury knives

Bury knives

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 842 postów
  • Lokalizacjahttps://www.facebook.com/buryknives

Napisano 26 kwiecień 2012 - 22:10

Transport jednocześciówki.......jak trzeba bedzie to zona osobnym autem bedzie mi go wozic.jednego cts-a mam w 3składzie,a teraz ze sie pływadło zrobiło,a i wisła u nas duza i szeroka,to i kij mocny trzeba..i po rozmowie z(R.H)juz teraz wiem ze to co misie lubia najbardziej :mellow:
  • wildriver lubi to

#89 OFFLINE   saalar

saalar

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 610 postów

Napisano 28 kwiecień 2012 - 19:42

Mam zamówiony blank 6'6 20lbs CTS w kolorze GOLD (665 jak dobrze pamiętam) i teraz szukam pomysłów na zbrojenie. Kijek będzie zbrojony prawdopodobnie w Fishingart więc moja rola to tylko wybrać komponenty. Jak macie jakies pomysły to ja chętnie coś obejrze. W sumie to mogłem wziąc jakiś standard ale tych kolorów jest tam tyle, że grzechem było nie wybrac czegoś co będzie wyglądało oryginalnie skoro już wydaje kasiore. Kijek pod multik oczywiście.

#90 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 28 kwiecień 2012 - 20:47

i pewnie pod lune 253l?? <_<

#91 OFFLINE   saalar

saalar

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 610 postów

Napisano 28 kwiecień 2012 - 20:57

Jo Mifek! Bardzo bym chciał ale jest duża szansa, że będzie za ciężka. Podłącze coś lżejszego pewnie, choc kolorek by pasował. zmienie wtedy login na MIDAS :lol:

#92 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 20 czerwiec 2012 - 13:18

mam pytanie do uzytkownikow lub 'macaczy pracownianych' o blank CTS SD863-2 dlugosc 8’6 8-15lb 2pc cw.10-35 M Fast

jakie macie spostrzezenia, jak te blanki sie zachowuja, z jakimi przynetami i w jakich warunkach lowiska (interesuje mnie przede wszystkim uciag i wielkosc rzeki) sprawuja sie dobrze lub sie nie sprawuja wogole?

za wszelakie uwagi dziekuje z gory :D

#93 OFFLINE   blackabyss

blackabyss

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 926 postów

Napisano 20 czerwiec 2012 - 18:03

Ostatnio caly czas wedkuje kijem wykonanym na tym blanku.
Moje sugestie moga byc subiektywne, bo ten blank poprostu mi lezy ;/
Dosc smukly, malo zbiezny blank, z solidna gruboscia scianki jak to w cts-ach ale bez przesady.
Wedkuje z brzegu przede wszystkim nad Odra, przynety najczesciej gumy na glowkach do 20 gr. lub gumy RH

Kij ma swietna kontrole nad przyneta, bez trudu mozna nim podbic gumki nawet 35 gr. Cenie go najbardziej za to, ze ruchem nadgarstka przebija twarde mordy sandaczy, szczupakow. Nie mialem duzej ryby na nim, ale rybki do 70 cm mozna praktycznie wyciagac na klate
Kolega powiedzial mi, ze to szczotka od miotly, ale on nigdy szczotki w reku nie mial
Akcja to faktycznie fast.
Niby 15 lb ale realnie sporo wiecej.
Widzialem, ze chyba Tommy zrobil go pod bolenia, pewnie sie sprawdzi czesc szczytowa nie kleknie nawet w dosc duzym pradzie ze spora przynneta. Wedlug mnie ugnie sie tyle ile trzeba ;/ Napewno nie jest to kij z ugieciem szczytowym, choc progresje ugiecia pokazuje swietnie.
Dla mnie to taki uniwersal wlansie na duza rzeke.
Laduje sie solidnie juz od tych deklarowanych 10 gr. ja niekiedy go nieco przeciazam Embarassed ale jakos nie zauwazylem, abym go w ten sposob krzywdzil.
Oczywiscie ma wpaniala progresje ugiecia.. Pod coraz wiekszym obciazeniem, milo czuc stopniowy przyrost mocy. I wlasnie dzieki tej progresji nie bal bym sie podejsc sredniego wasa.


#94 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 20 czerwiec 2012 - 20:43

dzieki, czy te 15 lb jest porownywalne z 17 w st.croix SC3 lub 20 lb w batsonie RX7? pytam, poniewaz interesuje mnie jak sie ten blank sprawuje z boleniowa drobnica, tak w okolicach 6-7 gram, pytam, bo pewnie probowales? :D

#95 OFFLINE   blackabyss

blackabyss

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 926 postów

Napisano 20 czerwiec 2012 - 20:53

Z st.croix SC3 nie mialem okazji, natomiast jesli chodzi o porownywanie do batona 20 lb z rx7 to mysle, ze jest to podobnie z moca, jednak ten konkretny cts sprawia wrazenie delikatniejszego niz 20 funtowe batony.
Jesli chodzi o zejscie z cw. to slabo to widze, pewnie rzucic sie da, ale nie ma juz takiego komfortu. To nie jest kij do tak leciutkich wabikow.
Ale jak pisalem wyzej, pod moje warunki to super kijek.

#96 OFFLINE   Tomek_N

Tomek_N

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1229 postów
  • LokalizacjaFrankfurt nad Menem

Napisano 20 czerwiec 2012 - 21:54

Akcja to faktycznie fast.

...

Napewno nie jest to kij z ugieciem szczytowym, choc progresje ugiecia pokazuje swietnie.


Nie rozumiem? To fast czy nie?

#97 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 20 czerwiec 2012 - 22:50

Użytkuję tego CTS-a tylko 9'/3 części (15lb, 10-35gr) pod multik. Blaszki 7-8 gram spokojnie latają na całkiem sensowne odległości. Młynek Ryoga 1016HL + tuningowa szpulka.

Od kilku lat wszystkie kije które zleciłem powstały na blankach CTS-a seria Elite LR. Mam rozpiętość od 8 do 30lb były też 40lb. W wykonaniu K.Z. bardzo ładne użytkowe cacka. Perfekcyjnie zmontowane i co najważniejsze - szczęśliwe dla moich wędkarskich poczynań. Jako cecha podstawowa, czuła szczytówka i mocny dolnik, dobrze ładują i oddają energię, dalekosiężne. Nie są glutami a pracując pod znacznym obciążeniem w holu przyginają progresywnie. Bezpieczny hol. Wczoraj miał inaugurację CTS 8'/3 części, 8lb. Pod łódź doholowany duży sandacz, docięty na 35-40 metrze. Spięty w ostatniej fazie, błąd z przyponem strzałowym z mono. Druga zaliczona ryba to leszcz na 65-70cm, przynęta wahadło PN. Kij się giął całkiem nieźle, ani masa i wielkość ryb nie wprowadziły go w zakłopotanie. Wyrzut patyka od 6 do 20 gram. Spokojnie obsługiwał mi blaszki 3 gramy jak i 22 gramy. Można więcej. Taka sama rozpiętość w przypadku 15lb stosownie do swojej mocy. Dolne miałem 6 gram górne 33 gramy - wahadła.
Gorąco polecam tą serię blanków. Sporo moich Kolegów łowi nimi, nikt nie narzeka. Wręcz przeciwnie...
Ten 15lb jesienią był przyklejony do mojej łapy, sporo szczupaków (średniaki) będzie go wspominać...

Na fotce dwa CTS-y. Jeden to 30lb z wahadłem 62 gramy i 15cm, drugi 8lb i blaszka 22 gramy + prezencja z młynkami...



http://img826.imageshack.us/img826/9200/20039093.jpg

http://img62.imageshack.us/img62/1898/10339049.jpg

http://img819.imageshack.us/img819/6026/55998945.jpg

http://img28.imageshack.us/img28/9310/48796341.jpg

http://img546.imageshack.us/img546/4050/36924414.jpg

http://img692.imageshack.us/img692/8076/59144458.jpg

#98 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Napisano 21 czerwiec 2012 - 01:54

Panowie to jak jest z tym ugięciem? Dolnik pracuje czy nie? W moim CD BR 20 lb praktycznie się nie gnie, a potrzebuję kija troszkę bardziej spolegliwego.

#99 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9493 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 21 czerwiec 2012 - 08:45

....potrzebuję kija troszkę bardziej spolegliwego.

Tak sobie kojarzę, że Lamiglasy G1000 albo CertyfiedPro. Nie brałeś pod uwagę?

#100 OFFLINE   blackabyss

blackabyss

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 926 postów

Napisano 21 czerwiec 2012 - 09:49

Tomek_N
Kij opisany jako fast i de facto jest to bliskie prawdzie. Wczesniej mialem stycznosc z cts-em o akcji mod-fast i dalo sie odczuc, ze jest wolniejszy. Mialem tez kilka patykow x-fast i ten kokretny omawiany cts x-fastem napewno nie jest.
Mylisz pojecia akcji z ugieciem, zreszta jak spora grupa ludzi ;/
Akcja kija moze byc fast i jednoczesnie kij nie musi byc szczytowy, lub wybitnie szczytowy. Ten omawiany blank w mojej opini wlasnie taki jest. To wspanialy kij na szczupaka, ja go adoptuje rowniez do sandacza i nie przeszkadza mi to, ze nie ma ugiecia szczytowego. Uzywam sporych gumek, gdzie typowy kij z ugieciem szczytowym, poprostu nie ma takiej kontroli przynety np: w nurcie lub cofkach.
Kij pracuje tak jak Andrzej opisal. Pod obciazeniem z kazdym centymetrem kij poprostu tezeje. Dolnik zachowuje moc, ale nie jest palowany jak typowy hot-shot.





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: blanki, blank, cts

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych