Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
BLANKI

Blanki CTS - Coś z prawdziwego topu ..

blank cts

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
129 odpowiedzi w tym temacie

#101 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 21 czerwiec 2012 - 10:35

Nom... racja. Akcja to kinetyka kija. Ugięcie to statyka. :D

#102 OFFLINE   porto

porto

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 110 postów

Napisano 25 czerwiec 2012 - 11:21

Prosze o pomoc w wyborze blanku na szczupaka. Lowisko glownie rzeki ale czasami tez wody stojace. Dlugosc w granicach 2,5-2,7m. Zaznaczam iz na wodach tych wystepuje naprawde gruby szczupak. Lowie tylko i wylacznie na zylke.
Myslalem o CTS Elite SD903-2.

#103 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 25 czerwiec 2012 - 19:59

Cześć

Fajny blank, łowię nim. Jednak jak ma być rzeczny szczupak i do tego gruby to proponuję oczko wyżej - SD904-2, czyli 20lb. Na sucho wyglądają podobnie, pod obciążeniem czuć różnicę. Ja przeskoczyłem tą dwudziestkę i mam następne pokrycie w mocy 25 i 30lb. W ten sposób uzbierałem dosyć szeroki wachlarz dopasowany do każdych warunków i łowiska... Ten który sugerujesz może być zbyt słaby w przypadku większej sztuki uciekającej w zawady gdy wypada dać mu totalnego stopa. Na swoim jeszcze tego nie robiłem, użytkowo łowi się wspaniale, zero spadów. Zdecydowanie 9'!


Pozdrawiam

#104 OFFLINE   Tomek_N

Tomek_N

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1229 postów
  • LokalizacjaFrankfurt nad Menem

Napisano 26 czerwiec 2012 - 13:58

Tomek_N
Kij opisany jako fast i de facto jest to bliskie prawdzie. Wczesniej mialem stycznosc z cts-em o akcji mod-fast i dalo sie odczuc, ze jest wolniejszy. Mialem tez kilka patykow x-fast i ten kokretny omawiany cts x-fastem napewno nie jest.
Mylisz pojecia akcji z ugieciem, zreszta jak spora grupa ludzi ;/
Akcja kija moze byc fast i jednoczesnie kij nie musi byc szczytowy, lub wybitnie szczytowy. Ten omawiany blank w mojej opini wlasnie taki jest. To wspanialy kij na szczupaka, ja go adoptuje rowniez do sandacza i nie przeszkadza mi to, ze nie ma ugiecia szczytowego. Uzywam sporych gumek, gdzie typowy kij z ugieciem szczytowym, poprostu nie ma takiej kontroli przynety np: w nurcie lub cofkach.
Kij pracuje tak jak Andrzej opisal. Pod obciazeniem z kazdym centymetrem kij poprostu tezeje. Dolnik zachowuje moc, ale nie jest palowany jak typowy hot-shot.


Jezeli kij jest opisany jako fast, to oznacza to ze zmiana srednicy blanku na calej jego dlugosci jest duza. Powoduje to, ze kij ma akcje szczytowa.
Jezeli kij jest opisany jako slow, to oznacza to ze zmiana srednicy blanku jest bardzo mala. Powoduje to akcje paraboliczna.

Szybkosc blanku z tym nie ma absolutnie nic wspolnego. Szybkosc lub sila sprezystosci jest zalezna od uzytego
materialu.

A ze sie tlumaczy fast jako szybki blank, to juz taki nasz europejski nawyk :unsure:

#105 OFFLINE   porto

porto

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 110 postów

Napisano 26 czerwiec 2012 - 15:59

Witam. Ktos z Was ma CTS-a o mocy 6-10lb i 9-28g? Jak sie sprawuje?
Szukam uniwersalu który bedzie dobry zarowno na klenia jak i na przylów szczupaka czy sandacza.

#106 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 26 czerwiec 2012 - 17:49

Uniwersalny to jest taki szampon :lol: :lol:.
A tak na poważnie To np jest taki CD BR 2,75m 7-17lb 7-28g owy CTS też będzie dobry, jeszcze lepszy resstaffine monster boron 83M.Wiele takich blanków spełni Twoje oczekiwania B).

#107 OFFLINE   blackabyss

blackabyss

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 926 postów

Napisano 26 czerwiec 2012 - 18:44

[quote title=Tomek_N napisał(a) dnia wto, 26 czerwiec 2012 02:58][quote]

Jezeli kij jest opisany jako fast, to oznacza to ze zmiana srednicy blanku na calej jego dlugosci jest duza. Powoduje to, ze kij ma akcje szczytowa.
Jezeli kij jest opisany jako slow, to oznacza to ze zmiana srednicy blanku jest bardzo mala. Powoduje to akcje paraboliczna.

Szybkosc blanku z tym nie ma absolutnie nic wspolnego. Szybkosc lub sila sprezystosci jest zalezna od uzytego
materialu.

A ze sie tlumaczy fast jako szybki blank, to juz taki nasz europejski nawyk :unsure:
[/quote]
Ad.1
Kto Cie tak skrzywdzil, ze masz takie wypatrzone zdanie o klasowych kijach o akcji fast ??
Kij moze byc fast i nie musi miec duzej zbieznosci, gdyz akcja fast moze byc uzyskana przede wszystkim poprzez uzyty material, w tym wypadku wysoki modul. Znam mase takich blankow spiningowych, posiadaja akcje fast lub nawet x-fast a jednoczesnie posiadaja stosunkowo mala zbieznosc. Natomiast x-fast np: talona z serii VI+ hot-shoty owa szybkosc akcji zawdzieczaja przede wszystkim rodzaju konstrukcji tzn. sporej zbieznosci, szczytowka bardzo spolegliwa, a nieco nizej sporo miesa, ktore decyduje, ze te kija sa rowniez fast lub x-fast. Te Talony to swietne konstrukcje, ale prawda jest, ze sa nieco przestarzale.
Odnosnie jeszcze do Ad.1 jest mnostwo blankow muchowych akcje maja fast i jak to muchowki pracuja niemal srodkiem( ugiecie zdecydowanie nie jest szczytowe), sa przy tym smukle czyt. malo zbiezne, ale akcje maja fast, a nawet czesto x-fast..
Blankiem spiningowym o akcji fast z ugieciem - bliskim typowym muchowka, a jednoczesnie bardzo malo zbieznym, sa chocby blanki gattiego serii srx. Posiadam model srx 862-2M i jestem zachwycony jego praca.

Idealnym kijem spiningowy bylby kij o akcji x-fast lub chociaz fast, z mala zbieznoscia blanku, a jego ugiecie od szczytu bylo by progresywne, az po rekojesc. Poki co najlepsze firmy produkujace blanki, probuja dazyc do tego. Generalnie szybkosc blanku zawsze jest pozadana, zarowno pod sandacza jak i pod jazia, roznice powinny sie objawiac spolegliwoscia - a ta z koleji powinna determinowac rodzaj konstrukcji (mozesz czyt. ugiecie)i konkretne przenaczenie danego blanku.

Tak namieszalesz, tym przywiazaniem akcji fast do duzej zbieznosci i akcji slow do zbieznosci malej, ze ja zaczynam watpic czy Ty miales kiedys spining w reku.. ?

#108 OFFLINE   wiktos

wiktos

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 178 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Wiktor
  • Nazwisko:eN

Napisano 26 czerwiec 2012 - 18:54

@Jozi klenie chcesz łowić na 17 funtowego BR? :mellow: Kijka w ręku nie miałem ale powinien dać rade jeśli szczupak sandacz ma być tylko przyłowem <_<

#109 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 26 czerwiec 2012 - 18:58

@Wiktoś ale on jest od 7lb więc kleniory obsłuży :D.
Dlatego tylko szampon taki jest :D.

#110 OFFLINE   wiktos

wiktos

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 178 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Wiktor
  • Nazwisko:eN

Napisano 26 czerwiec 2012 - 19:08

Hmmm to może czas się nim zainteresować bo pomału szukam czegoś na Wisełkę Krakowską gdzie pływa jak wiadomo wszystko <_<

#111 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 26 czerwiec 2012 - 19:19

Na Wisełkę to do Krzysia Z, na Dobrego Pasterza 116 w Krakówku i coś dobierzesz B).

#112 OFFLINE   Tomek_N

Tomek_N

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1229 postów
  • LokalizacjaFrankfurt nad Menem

Napisano 26 czerwiec 2012 - 19:43

Masz racje, mnie sie pomieszalo ACTION z TAPER.

Taper is the reduction in diameter of the rod blank from its butt to its tip

A castingi ktore ja kupuje zazwyczaj maja podane wlasnie TAPER, np. regular.

A fishing rod's action is a function of three primary factors, blank material, taper and thickness of the blank.

Pozdrawiam

#113 OFFLINE   blackabyss

blackabyss

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 926 postów

Napisano 26 czerwiec 2012 - 19:56

Tyle masz postow.. ze juz sam zaczelm tlumaczyc zagadnienie jak zul pod sklepem 3 po 3 ;/ bo mi rece poprostu opadly ;0
Jeszcze mam taka mysl odnosnie omawianego blanku.
Wracajac do tego cts-a o ktorym mowa..
Ktos kiedys na forum zarzucil, ze cts-y nie sa nowoczesnymi konstrukcjami. Moze cos w tym jest, jednak cts w porownaniu do duzej czesci innych klasowych blankow, ma mala przewage na rzecz uzytych roznych materialow w jednym blanku. Sa to zapewne lata doswiadczen i tajemnice konstrukcji firmy. Gotowy wyrob objawia sie absolutna progresja, bez przesztywnien, ktora jest tak bardzo pozadana. Cts kazdy ma dosc gruby szczyt dlatego tez, ta progresja nie ma miejsca od samej szczytowki, tylko nieco nizej.
Oczywiscie cts moglby z blankami jeszcze zejsc nieco z wagi, tylko czy blanki, by zachowaly swoja charakterystyke ?? troche watpie, bo technologia obrobki mat weglowych, niemal doszla juz do kresu mozliwosci. Ale pozyjemy, zobaczymy, moze cos tam jeszcze wymysla.. ;/

#114 OFFLINE   Tomek_N

Tomek_N

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1229 postów
  • LokalizacjaFrankfurt nad Menem

Napisano 26 czerwiec 2012 - 20:40

Ale gdyby np. material na dlugosci calej wedki byl taki sam to moja wypowiedz by sie zgadzala (z wytrzymalosci materialow musi to wynikac) Ale to juz proba obrony A przyznalem sie do bledu, bo sie po prostu pomylilem.



#115 OFFLINE   BACIAR

BACIAR

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 183 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk

Napisano 26 czerwiec 2012 - 21:25

Witam. Ktos z Was ma CTS-a o mocy 6-10lb i 9-28g? Jak sie sprawuje?
Szukam uniwersalu który bedzie dobry zarowno na klenia jak i na przylów szczupaka czy sandacza.



Witam ,

Ja używam takiego CTS'a 9' na bolki i w zeszłym roku miałem przyłów w postaci sumka 105 - poradził sobie bez najmniejszego problemu , więc możesz być spokojny. Te lb w CTS'ach troszkę mylące są w porównaniu do konkurencji...

Pozdrawiam
Piotr

#116 OFFLINE   Wobi

Wobi

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 1601 postów
  • LokalizacjaPl

Napisano 27 czerwiec 2012 - 09:38

Dla mnie takim uniwersałem jest talon 100MXF2,obsługuje od wobka 3cm do 30g(guma+łeb)ale ma jedną wadę troszkę waży no i to nie CTS.... :(

#117 OFFLINE   Kajtelek2

Kajtelek2

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1334 postów
  • LokalizacjaAluminiowe Miasto

Napisano 27 czerwiec 2012 - 13:38

Może bardziej Talon VI+ MXF2 8'6 7-28g ja nad nim myślę ostro <_<.Podobno ciągnie różne wabiki,będzie od Jazia po Sandacza.

#118 OFFLINE   porto

porto

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 110 postów

Napisano 27 czerwiec 2012 - 14:00

Może bardziej Talon VI+ MXF2 8'6 7-28g ja nad nim myślę ostro <_<.Podobno ciągnie różne wabiki,będzie od Jazia po Sandacza.

Moze... Ten CTS ma blank o mocy 6-10lb i 9-28g. Tu zakres użytecznych ciężarów wynosi 3-4 do 25g. Wędka ta sprawdzi się zarówno przy lżejszym wędkowaniu (kleń, jaź) jak i przy mocniejszych przyłowach typu sandacz, szczupak.

#119 OFFLINE   Wobi

Wobi

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 1601 postów
  • LokalizacjaPl

Napisano 27 czerwiec 2012 - 15:00

Może bardziej Talon VI+ MXF2 8'6 7-28g ja nad nim myślę ostro <_<.Podobno ciągnie różne wabiki,będzie od Jazia po Sandacza.


właśnie takiego mam tylko 10' ,jak dla mnie mega uniwersał z ogromnym zapasem mocy,da się przyjemnie łowić od 3-4cm kleniowego wobka,ale metrowy szczupak na krutkim dyszlu ,czy sum piętnastak nie stanowi dla tego blanku problemu.

#120 OFFLINE   porto

porto

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 110 postów

Napisano 28 czerwiec 2012 - 17:22

Zdecydowalem sie na tego CTS-a. Zostala kwestia dlugosci. Do tej pory lowilem wedziskami w dlugosciach 2,75 i 3m.
Waham sie pomiedzy 8’6″ 6-10lb 2pc a 9’0″ 6-10lb 2pc. Lowie glownie na rzekach.





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: blanki, blank, cts