Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Uwaga - wysyp kleszczy!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1796 odpowiedzi w tym temacie

#1741 OFFLINE   Szymon82

Szymon82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1575 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Szymon

Napisano 31 marzec 2023 - 16:23

Tylko jak sprawdzić czy wszystkie bakterie zostały wybite ? Nie ma metod określających ilość bakterii .

#1742 OFFLINE   oldSeb

oldSeb

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 45 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Sebastian

Napisano 01 kwiecień 2023 - 07:49

Według mojej wiedzy nie ma takiej metody. Test Elispot 2 jest dobry przy ocenie stanu infekcji, to jedyny test którym można monitorować postęp leczenia ale jego negatywny wynik nie daje oczywiście 100% gwarancji braku bakterii. Popularny test Western Blott nie nadaje się zupełnie - wykrywa obecność przeciwciał, które niektórzy ludzie noszą do końca życia nawet gdy bakterii w organizmie już nie ma.

Z tego względu leczy się trochę na ślepo -  dla świeżych antybiotyk na 6 tygodni czyli dwa pełne trzytygodniowe cykle rozwojowe borelli a starsze infekcje to zazwyczaj terapia aż do ustąpienia objawów + 3 miesiące. Tyle, że to teoria bo zazwyczaj nie udaje się zaleczyć wszystkich objawów więc nigdy nie wiadomo do końca jak postępować. Walka z tą bakterią jest bardzo trudna dlatego kluczowe są pierwsze miesiące od infekcji, wówczas jest najłatwiej ale pod warunkiem wdrożenia solidnej terapii.



#1743 OFFLINE   Szymon82

Szymon82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1575 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Szymon

Napisano 01 kwiecień 2023 - 09:10

Terapia aż do ustąpienia objawów + 3 miesiące. W mojej opinii kompletnie nie ma to sensu . Organizm działa tak , że nie jest cały czas na takich samych obrotach .Dlatego ludzie umierający na raka miewają pomimo zaawansowania stadium i kolejnych przerzutów okresy gorsze i lepsze gdzie teoretycznie czują się lepiej pomimo postępu choroby.
To samo z powikłaniami po boreliozie - są okresy lepsze i gorsze.
Co do antybiotyków i terapii długoterminowych nie wiem czy wszyscy mają świadomość szkód jakie wyrządzają. Większe dawki niż standardowe to też zabójstwo organizmu .
Doksycyklina sama w sobie w standardowej dawce brana przez 3 tygodnie wyrządza niesamowite spustoszenie. Niech każdy robi ze swoim organizmem co uważa za słuszne. Osobiście współczuję wszystkim dotkniętym tą chorobą, jeszcze bardziej kiedy zrujnowała ich zdrowie , ale warto przemyśleć postępowanie i zastanowić się nad obraną drogą .

#1744 OFFLINE   witeg

witeg

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 168 postów
  • Imię:Witek

Napisano 01 kwiecień 2023 - 10:26

Metod ilościowych oznaczania bakterii w organizmie faktycznie nie ma, jakościowe owszem są  - PCR. https://boreliozaonl...tyce-boreliozy/

@Szymon82 wypowiadasz się w temacie boreliozy z pozycji eksperta, czy mogę zapytać o kwalifikacje?



#1745 OFFLINE   Szymon82

Szymon82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1575 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Szymon

Napisano 01 kwiecień 2023 - 12:27

Witeg czy Ty jestes ichtiolog skoro rozmawiasz o rybach lub pracujesz w fabryce blanków pisząc o wędkach ? Żaden ze mnie ekspert z kwalifikacjami . Ja mam to z głowy, ale gdybym słuchał innych mądrusiów to gdyby mnie zawiało i połamało w krzyżu to bym leciał na 6 miesięcy antybiotykoterapii :D i szczerze mam głęboko czy ktoś moje rady weźmie do siebie. Mamy wolność słowa jak i postępowania.
Experta masz w linku wcześniej obalającego te wszystkie mity . Tylko co z tego ? :D:D
Mogę spokojnie obrać w tym wątku pozycję Sławka kiedy to się na niego zbieramy za jego odbiegające od głównego nurtu poglądy a On ma na to wszystko i tak wywalone :D

Użytkownik Szymon82 edytował ten post 01 kwiecień 2023 - 13:05


#1746 OFFLINE   witeg

witeg

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 168 postów
  • Imię:Witek

Napisano 01 kwiecień 2023 - 12:59

O wędkach nie piszę, a nawet jeśli już coś kiedyś mi się zdarzy, to zaznaczam, że jest to punkt widzenia lajkonika. O rybach raczej też nie rozmawiam z pozycji znawcy tematu. Z parazytologii, mikrobiologii, immunologii, farmakologii i toksykologii kiedyś coś liznąłem, w przypadku boreliozy jak wspomniałem doszło wiele lat obserwacji rozwoju tej choroby na żywo i szukania sposobów radzenia sobie z nią. Na tej podstawie wyciągnąłem jedynie jeden wniosek "wiemy, że nic nie wiemy", szansę na wyleczenie daje szybka, intensywna terapia antybiotykowa, która też nie zadziała w 100% przypadków, przypadki przewlekłe w większości można jedynie zaleczyć, nie mając pewności z czym tak naprawdę walczymy, czy wciąż trwającą infekcją, czy reakcjami immunologicznymi nią spowodowanymi, czy skutkami ubocznymi zastosowanych leków, czy wszystkim po trochu.



#1747 OFFLINE   radek_u

radek_u

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 324 postów

Napisano 01 kwiecień 2023 - 14:18

Experta masz w linku wcześniej obalającego te wszystkie mity . Tylko co z tego ? :D:D

Koles co nie jest lekarzem i raz jest ekspertem od  bb a innym razem od żylaków w dupie   :D

Dobrze, że jednak zaufałem lekarzowi specjalizującemu się w chorobach odkleszczowych i świadomie wybrałem metodę leczenia.



#1748 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4891 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 01 kwiecień 2023 - 15:19

Absolutnie nic nie mam do lekarzy, wielce ich sobie cenię jako bardzo ważną społecznie grupę zawodową, nie zamiaruję też w żaden sposób deprecjonować wiedzy ani postponować zaangażowania - co wcale nie przeszkadza, przy całym moim szacunku, aby móc dopuścić możliwość błędnej diagnozy, a także czysto biznesowego podejścia.do chorób i chorych. Nawet niedawno, w medialnej ciszy, doznała znaczącej porażki charyzma ich nieomylności.. 

 

Nie bójcie się tak, bo się obertroll zacznie bać o was  :D  


  • gulf i Szymon82 lubią to

#1749 OFFLINE   witeg

witeg

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 168 postów
  • Imię:Witek

Napisano 01 kwiecień 2023 - 15:27

Koles co nie jest lekarzem i raz jest ekspertem od  bb a innym razem od żylaków w dupie   :D

(...)

Ekspert ekstremalny.

Przypomniała mi się scenka sprzed kilkunastu lat, kiedy to popularne były szkolenia dla rolników, finansowane z funduszy unijnych. Znajomy w stopniu doktora habilitowanego, z wykształcenia zootechnik zajmujący się hodowlą bydła, zarówno od strony teoretycznej jak i praktycznej, pewnego dnia powiedział, że jedzie jako ekspert szkolić z hodowli pszczół.

- Ej, ale ty przecież nigdy pszczołami się nie zajmowałeś, to jaki z ciebie ekspert?

- Ekstremalny. Z tego na czym się kto zna, to każdy głupi potrafi być ekspertem, z tego o czym nie masz pojęcia to wyższy poziom.


Użytkownik witeg edytował ten post 01 kwiecień 2023 - 15:35


#1750 OFFLINE   Szymon82

Szymon82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1575 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Szymon

Napisano 01 kwiecień 2023 - 16:11

Dlatego Panowie , powodzenia i na zdrowie :D

#1751 OFFLINE   Czoper

Czoper

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1165 postów

Napisano 01 kwiecień 2023 - 21:52

Podobno bolerioza to nie tylko kleszcze a nawet i komary..
Podobno to broń biologiczna XXI wieku...a takie niepozorne.

#1752 OFFLINE   Qh_

Qh_

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 654 postów
  • LokalizacjaKobierzyce
  • Imię:Marcin

Napisano 01 kwiecień 2023 - 22:05

Jak kiedyś miałem rumień i terapię to kleszcza nie było i się dowiedziałem od lekarza, że większość przypadków (wtedy) bywa od gzów a nie kleszczy.

Szczególnie dlatego, ze ludzie tego nie kojarzą.

 

Komar raczej wątpię, bo żre raz w życiu i raczej żłopie niż wymienia treści, do tego kilka sekund … ale w tym zakresie wypowiedziałem się jako ekspert ekstremalny  ;)

Pszczoły vs zwierzaki mnie tak nie przerażają jak ci ekstremiści z netu którzy 3 lata temu byli ekspertami od covid, rok temu od wojny a teraz od importu zboża …

Nie myślałem, ze kiedyś to powiem, ba nawet pomyślę, ale wolność słowa powinna mieć tez swoje granice. A co najmniej powinno się ponosić odpowiedzialność za to co sie mówi.



#1753 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4891 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 02 kwiecień 2023 - 07:52

https://www.pekao.co..._lata60-80.html

 

Póki co, pamięć mnie nie zawodzi. Pierwsze Rifle w PeKaO kupiłem  :) Te atomizery trafiały się w kosmetycznych pakietach, dodatku do magazynu dla kobiet Quelle. Bardzo ładnie pachniały.. prawie tak jak Off..    



#1754 OFFLINE   Biesan

Biesan

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1110 postów

Napisano 02 kwiecień 2023 - 10:44

Jaka odpowiedzialność, wystarczy wszystko przemilczeć i umyć ręce.

Użytkownik mepps edytował ten post 02 kwiecień 2023 - 10:54


#1755 ONLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18584 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 02 kwiecień 2023 - 12:33

Sześciu dzisiaj ściągnąłem ze spodni i to w jakieś 2,5 h łowienia... zwinąłem się wcześniej znad wody, chociaz ryby brały bo to średnia przyjemność ja robactwo człowieka obłazi - skakały z trawy prawie jak koniki polne :ph34r:



#1756 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1933 postów

Napisano 02 kwiecień 2023 - 19:24

Dzisiaj spacer z wędką po małej rzeczce, przed wyjściem dokładnie spryskałem spodnie, kurtkę i czapkę Brosem na kleszcze, w składzie DEET i jakaś permetryna.

 

To co spotkałem nad rzeczką to jakiś horror, na prawie każdej suchej trawie kleszcz a na niektórych nawet cztery widziałem.  Różnego koloru, czarne, ciemnie ale nawet czerwone. Kilka zdjąłem ze spodni. Teraz wszystko się pierze w temp 60*C z dodatkiem zakrętki sody kaustycznej, ja po długim prysznicu z klasycznym, piekącym, mydłem. Jestem dobrej myśli ale na myśl aby tam znów pójść aż mnie wstrząsa. a to moja ulubiona rzeczka....



#1757 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4891 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 03 kwiecień 2023 - 06:47

Panowie, opanujcie nerwy. Przecież ilość kleszczy jest żywym świadectwem nieustannie poprawiającego się stanu przyrody, Przynajmniej dla miastowego ekologisty :) Nie bądźcie takimi kleszczofobami, cały świat patrzy na was!

Bezprzykładnej chemizacji - stop!!  :)


  • guciolucky i BOB lubią to

#1758 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4913 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 03 kwiecień 2023 - 18:22

Byłem w weekend dwa dni na Pomorzu, po 12h dziennie nad rzeką, przy okazji testowałem Brosa. Nic mi się nie wbiło a wieczorem wytrzasałem po kilka trupów z ubrań nad wanną. Wygląda na to, że Bros działa ale ostatecznie wypowiem się za dwa miesiące bo chcę to jeszcze dokładniej sprawdzić u siebie na Warmii i Mazurach u nas kleszcze są najtwardsze.

Załączony plik  IMG_20230324_164947.jpg   65,3 KB   15 Ilość pobrań
  • Friko lubi to

#1759 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10147 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 03 kwiecień 2023 - 18:46

Panowie, opanujcie nerwy. Przecież ilość kleszczy jest żywym świadectwem nieustannie poprawiającego się stanu przyrody, Przynajmniej dla miastowego ekologisty :) Nie bądźcie takimi kleszczofobami, cały świat patrzy na was!

Bezprzykładnej chemizacji - stop!!  :)

Sławku, zacytuję fragment piosenki

..."Do serca przytul psa, Weź na kolana kota, Weź lupę popatrz - pchła! Daj spokój, pchła to też istota"...

Dalej, nic nie ma o miłości do kleszczy, więc gońmy to paskudztwo!!!

 


Użytkownik BOB edytował ten post 03 kwiecień 2023 - 18:47

  • Sławek Oppeln Bronikowski i bob74 lubią to

#1760 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4891 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 03 kwiecień 2023 - 19:25

Spodziewam się filmu grozy, w niedalekiej przyszłości  :)

 

Czyż być może w tym świecie pełnym wrzasku i złości, coś, cokolwiek  co pozbawiłoby nas radości z naszej życiowej pasji? Taki banalny drobiazg? Litości  :) Nie pękam od pół wieku.. 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych