Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
BLANKI

Lamiglas SI Series Steelhead 3M "Powrelux" Resin

blank lamiglas

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
81 odpowiedzi w tym temacie

#61 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 29 grudzień 2013 - 10:27

Arku o to Twoje wyjaśnienie w temacie bełkotu marketingowego mi chodziło.Znam Cię trochę i doskonale wiem, że nie dałbyś się wmanewrować w gierki typu ochy, achy badziewnego sprzętu :lol: .

Należysz do ludzi, którzy cenią swój wizerunek i spokojnie na Twojej opinii można opierać zakup wędki :) .



#62 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5360 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 29 grudzień 2013 - 10:42

zaczerwieniłem się -_-  Józek a nie ma takiego emoticona żeby to krótko skomentować,- dziękuję za uznanie ;)



#63 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 29 grudzień 2013 - 10:46

zaczerwieniłem się -_-  Józek a nie ma takiego emoticona żeby to krótko skomentować,- dziękuję za uznanie ;)

Spoko po Twoim uświadomieniu z blankiem SI nabyłem XMG :) .



#64 OFFLINE   Riqelme

Riqelme

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 338 postów
  • LokalizacjaTarnobrzeg

Napisano 29 grudzień 2013 - 18:02

Jest taka emotka ale w necie vatMDSc.gif  Fajnie że są ludzie którzy piszą co myślą bez zbednych ochów i achów



#65 OFFLINE   grzegorz88

grzegorz88

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 239 postów

Napisano 03 styczeń 2014 - 02:28

Ja mimo wszystko czuje pewien niedosyt. Były ochy i achy, byl masakryczny zasięg,

czucie nanożywicy, byla jedna z najlepszych jesli nienajlepsza uniwersalna 12lbs. Poszukiwania 12lbs mialy

być zakończone. Spadły dwa sandacze, uświadomiony Jozi wybrał

XMG, pojawily się w temacie takie okreslenia  jak "marketingowy bełkot", phenix ma jeszcze wiekszy zasięg i jest podobnie czuły, a kijek poszedł do ludzi. Brakuje mi jakiejś puenty.

 

To jak to z tymi blankami? Warto czy Phenix/Xmg to jednak bardziej udane konstrukcję? 

W kleniojaziookoniowaniu Si 8lbs mógłby być ciekawszy od Xmg i Fx902?

Blank był "eletryczny" jak wysoki moduł czy "rozmyty" w transmisji drgań jak sredni węgiel?

W Cp brakuje mi transparentnosci, czuć każdy kontakt przynęty z rybą czy zawadą, ale czasem widzę branie i nigdy nie pomyślał bym, że to ryba a nie kolejny kamień, nie widząc calej akcji.

Pozdrawiam


Użytkownik grzegorz88 edytował ten post 03 styczeń 2014 - 02:41

  • krzychun lubi to

#66 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 03 styczeń 2014 - 07:16

Ja mimo wszystko czuje pewien niedosyt. Były ochy i achy, byl masakryczny zasięg,

czucie nanożywicy, byla jedna z najlepszych jesli nienajlepsza uniwersalna 12lbs. Poszukiwania 12lbs mialy

być zakończone. Spadły dwa sandacze, uświadomiony Jozi wybrał

XMG, pojawily się w temacie takie okreslenia  jak "marketingowy bełkot", phenix ma jeszcze wiekszy zasięg i jest podobnie czuły, a kijek poszedł do ludzi. Brakuje mi jakiejś puenty.

 

To jak to z tymi blankami? Warto czy Phenix/Xmg to jednak bardziej udane konstrukcję? 

W kleniojaziookoniowaniu Si 8lbs mógłby być ciekawszy od Xmg i Fx902?

Blank był "eletryczny" jak wysoki moduł czy "rozmyty" w transmisji drgań jak sredni węgiel?

W Cp brakuje mi transparentnosci, czuć każdy kontakt przynęty z rybą czy zawadą, ale czasem widzę branie i nigdy nie pomyślał bym, że to ryba a nie kolejny kamień, nie widząc calej akcji.

Pozdrawiam

No może z Arkiem nie jesteśmy tak zdolni aby dać konkretną odpowiedź co z porównywanych kijów wybrać :D .Raczej ciężko wykonać test na odległość, nie mając wszystkich kijów w ręce :D .

Ja wybrałem XMG bo stwierdziłem, że powinien spełnić moje oczekiwania, czy spełni nie wiem, też mi nikt nie podał na "tacy" 100% rozwiązania :D .



#67 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5360 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 03 styczeń 2014 - 07:33

Należy Ci się grzegorzu88 puenta,- skoro tak dokładnie doczytałeś i sprzeczności wyłowiłeś i co ważniejsze do późnej nocy Ci to głowę zaprzątało :)

Od końca zacznę bo tu leży wyjaśnienie,- sprzedałem bo kij nie dał rady dużej brzanie i stałem z nim w ręku tak bezradny jak dziecko a szczytówka drapała mnie już po dłoni :lol:  :lol:  :lol: co dla mnie oznacza iż oddziaływanie wędki na rybę było mizerne i czego nie mogłem stwierdzić wcześniej łowiąc ryby średnie...

Nabrałem wówczas wątpliwości do tej konstrukcji i zacząłem porównywać jeszcze bardziej dokładnie i z każdym razem troszkę mi się z nosa obsuwały różowe okulary.

Absolutnie nie chce napisać ani zrobić wrażenia, że to kiepski kij ale u mnie się ostatecznie nie sprawdził. Po pierwsze straciłem rekordową rybę w stosunkowo łatwym łowisku, po drugie poza pierwszymi odczuciami nie zachwycił mnie w tzw boju czymś nadzwyczajnym, po trzecie nabrałem przekonania - być może nieuzasadnionego....że mój ulubiony dotychczas Lamiglas został bardzo z tyłu jak chodzi o nano technologię i skromnie i bezpiecznie w postaci 4 wędek z tej grupy (notabene jednej z najbardziej popularnych w USA) wypuścił takie testowe baloniki,- poprawne ale nie nowatorskie...

To ostatnie zdanie można również potraktować jako dorabianie ideologi do jakiegoś nie udanego pomysłu,- mojego nie udanego pomysłu :lol:  :lol:  :lol:  :lol:


  • Jozi lubi to

#68 OFFLINE   grzegorz88

grzegorz88

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 239 postów

Napisano 03 styczeń 2014 - 23:58

Witam, o to właśnie mi chodziło. 

Zamówiłem Fx902, jesli nie sprosta 5cm wobkom i nie będzie wystarczająco

czuły, to będę dalej szukał gralla.

Do Lamiglasa z nano może wrócę po 2014, jak powerluxa zastąpią innym materialem, i bedzie to coś na miarę NRX'a.

Dziękuję i pozdrawiam.


Użytkownik grzegorz88 edytował ten post 04 styczeń 2014 - 00:35


#69 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5360 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 04 styczeń 2014 - 08:50

FX 902 raczej nie sprosta 5cm wobkom "ogólnie" 5 czy 6cm to wielkość którą obsługuje jedynie w tych wobach które zabierają nieznaczną ilość wody i z pominięciem silnego nurtu. Lamiglas z serii SI 8lb jest bardzo miękki i śmiem twierdzić, ze to kij który spodoba sie niewielkiej grupie miłośników klusek.

FX 902 przy nim to bez mała wzór sztywności  :rolleyes:

Mam nadzieję, że popełniłeś literówkę i kupiłeś do takich zastosowań FX 903 :)


Użytkownik Rheinangler edytował ten post 05 styczeń 2014 - 07:32


#70 OFFLINE   grzegorz88

grzegorz88

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 239 postów

Napisano 04 styczeń 2014 - 10:37

5cm dla woblerów 2,5g typu Rapala Orginal czy Krakusek nr1. A tak to 

2-4cm do 4 gram. Jeszcze blanku w pracowni nie ma, więc mogę wszystko zmienić. Lubie kijki pracujące po sam korek ale żeby

było z czego zaciąć.

Myślę jeszcze nad XMG1142LL.


Użytkownik grzegorz88 edytował ten post 04 styczeń 2014 - 10:40


#71 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5360 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 04 styczeń 2014 - 10:45

To co innego, takim jak Rapala oryginal 5cm da rade i to z przyjemnością, 2-4cm i 4g także, tylko z SDR 4cm może być już większy problem w nurcie.

Na sporych rybach kij sie gnie po rekojeść kleń ok 60cm potrafi już go mocno przygiąć z dolnikiem włącznie, największe bolki i jazie (zimowe) na nim jakie miałem miały +-70cm i hol nie sprawiał problemu ;)

Ja tylko zbity troszkę z pantałyku byłem bo tu gawędzimy o 12lb Lamim a tu nale 8lb Phenix i kuku :lol:  :lol:  :lol:  :lol:



#72 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 04 styczeń 2014 - 21:14

Arek Phenix ,o który rozmawialiśmy testy przeszedł wzorowo.Wczoraj łukasz nim porzucał i zdecydowanie wprowadza do oferty.Przesynąłem 5 przelotek blizej rekojeści i w końcu gnie się jak powinien.Mega czucie i mega moc ,a rzuty na małych ringach szokująco dalekie :) Mysle ,że to jest to czego szukasz :D



#73 OFFLINE   grzegorz88

grzegorz88

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 239 postów

Napisano 04 styczeń 2014 - 21:26

Zawsze Arku mam nadzieję, że jako jerkbaitowa, blankowa wyrocznia potwierdzisz słuszność wyboru.

Niestety jest zupelnie na odwrót. Orginala 5tke to i mosquito

pociągnie, ale pewnie pod krakuskiem czy Widłem 5cm to już Fx w sporym nurcie sie wyłoży..

 

Dlatego poszukam Fxa z drugiej ręki do okoniowania.

A na duże uciągi i wobki 2-5cm zamówię Si lub Xmg, jak będę miał możliwość porównania.

 

Mógłbyś jeszcze tylko napisać czy Si w transmisji drgań i brań, przypominał wysoki moduł czy raczej średni?

 

pozdrawiam



#74 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5360 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 05 styczeń 2014 - 07:55

....Problem jest tylko jeden,- nie jestem żadną wyrocznia tylko wydaje trochę więcej pieniędzy na tzw nowe konstrukcje, mam wciąż frajdę z łowienia i przy tym czasu mi nie brakuje  ;) więc czasem dzielę się swoimi przemyśleniami żeby inni nie wydawali więcej niż mogą lub muszą....

 

- ale do rzeczy.Łowiąc FX 902 często zakładam Widła 5 czy nawet 6cm ale to kwestia wyczucia miejsca i warunków, więc nie można uczciwie napisać że kij bez problemu obsługuje ww wabie. Tu jest właśnie ta różnica miedzy własnym doświadczeniem a korzystaniem z opisów doświadczeń. Opis dla wielu czytelników wg mnie powinien zawierać informacje sprawdzalne w sensie 'bezwzgledności" ,- łowiska, metody, potencjalnych ryb,- fajnie jak się uda pokazać granice, ale zawsze to tylko są granice tzw "mojej wody, mojego wyobrażenia o łowieniu danym narzędziem"...

Dlatego słowo "w sporym nurcie" dziwnie zawsze brzmi dla opisującego bo np: każdy 21g kij w nurcie kilku ze znanych mi reńskich opasek też się położy pod SDR-em 4cm podczas gdy spokojnie łowi sie nim sandacze na 8cm wobki w mniejszym nieco nurcie (czyli tam gdzie ryby są :D  ) który może przez niektórych wędkarzy np znad górnej Odry uznany za szalony wręcz :D .

Mam nadzieję, że udało mi się Ci trochę rozjaśnić tę niełatwą do wyraźnego poprowadzenia granicę



#75 OFFLINE   Baars

Baars

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1228 postów
  • Lokalizacjaokolice Odry...
  • Imię:Wojtek

Napisano 05 styczeń 2014 - 08:21

Arek Phenix ,o który rozmawialiśmy testy przeszedł wzorowo.Wczoraj łukasz nim porzucał i zdecydowanie wprowadza do oferty.Przesynąłem 5 przelotek blizej rekojeści i w końcu gnie się jak powinien.Mega czucie i mega moc ,a rzuty na małych ringach szokująco dalekie :) Mysle ,że to jest to czego szukasz :D


A o czym mowa :) jeśli można ciut więcej, czyżby chodziło o tego travelka?

#76 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5360 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 05 styczeń 2014 - 08:24

Chodzi Wojtku o 2 częściowego długasa 2,9m M-1 ok 12-14lb do ok 25g  :rolleyes:  :rolleyes:  :rolleyes:  :rolleyes:


Użytkownik Rheinangler edytował ten post 05 styczeń 2014 - 08:25


#77 OFFLINE   Baars

Baars

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1228 postów
  • Lokalizacjaokolice Odry...
  • Imię:Wojtek

Napisano 05 styczeń 2014 - 08:27

Hmmmmm, no no Arek obawiam sie, że na tych "dwóch" w tym roku sprawy nie zakończysz :)

#78 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5360 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 05 styczeń 2014 - 08:27

Arek Phenix ,o który rozmawialiśmy testy przeszedł wzorowo.Wczoraj łukasz nim porzucał i zdecydowanie wprowadza do oferty.Przesynąłem 5 przelotek blizej rekojeści i w końcu gnie się jak powinien.Mega czucie i mega moc ,a rzuty na małych ringach szokująco dalekie :) Mysle ,że to jest to czego szukasz :D

Wieczorkiem,- po rybach sie odezwę,- łapy mi już latają  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  oj im starszy jestem tym głupszy,- zamiast odwrotnie :lol:  :lol:  :lol:  :lol:



#79 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5360 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 05 styczeń 2014 - 08:29

Hmmmmm, no no Arek obawiam sie, że na tych "dwóch" w tym roku sprawy nie zakończysz :)

Tja.... wiesz jak to jest Wojtek,- im więcej zapewnień (nawet słusznych) tym więcej zasad do złamania ;)



#80 OFFLINE   grzegorz88

grzegorz88

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 239 postów

Napisano 05 styczeń 2014 - 14:40

Arku gdy napisałeś o tym, że te 5-6cm to jednak w wodzie

prawie stojącej, potwierdziłeś to co pisali inni użytkownicy.

Miałem już kijek, którym dało się w pewnych warunkach polowić

ledwo wymiarowych sandaczy na orginala 7cm, jednak w mojej wodzie,

niekiedy 4cm agresor przeciągał szczyt.

 

Powinna powstać jerkbaitowa baza charakterystyk blanków.

Miejsce gdzie każdy mógłby zrecenzować swoje wędzisko,

tak jak Ty to robisz.

Dzięki i pozdrawiam.







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: blanki, blank, lamiglas