Skocz do zawarto艣ci

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj si臋 lub Zarejestruj by otrzyma膰 pe艂en dost臋p do naszego forum.

Zdj臋cie

ponton jaka wielko艣膰 dla jednej osoby


  • Zaloguj si臋, aby doda膰 odpowied藕
22 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   mk77

mk77

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 42 post贸w

Napisano 07 czerwiec 2013 - 00:55

Mam pytanie przymierzam si臋 do pontonu ale nie mog臋 si臋 zdecydowa膰 na wielko艣膰 cho膰 najbli偶ej mi do d艂ugo艣ci 330. P艂ywa艂 b臋d臋 g艂贸wnie sam, czasami 2 osoby cho膰 to pewnie rzadko, dlatego zastanawiam si臋 jaka wielko艣膰 by艂a by odpowiednia 偶eby by艂 w miar臋 stabilny, by艂o w nim troch臋 miejsca a zarazem 偶ebym da艂 go rade sam bez problemu wodowa膰. P艂ywa艂 b臋d臋 g艂ownie na zapor贸wkach na silniku elektrycznym. Na razie na spalin贸wk臋 mnie nie sta膰 wi臋c rzeki raczej odpadaj膮. Najbardziej podoba mi si臋 ponton firmy proscan marin 330 ks, dam rad臋 to bez problemu sam wodowa膰 czy jednak na jedn膮 osob臋 to niewykonalne? Co s膮dzicie o wyrobach tej firmy? Co mo偶ecie poleci膰 jeszcze w okolicach 3 tysi臋cy? Ma mie膰 koniecznie aluminiow膮 pod艂og臋 i kil nadmuchiwany



#2 OFFLINE   Nebril

Nebril

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 66 post贸w

Napisano 07 czerwiec 2013 - 07:34

Cze艣膰, nie wypowiem si臋 na temat ponton贸w firmy Proscan, bo posiadam HSD Infomedia 320 z airmat膮. My艣l臋, 偶e nie r贸偶ni膮 si臋 od siebie za bardzo. Z wodowaniem nie mam najmniejszych problem贸w, gdy jestem sam ponton na bark i po kolana do wody.Aluminiowa pod艂oga b臋dzie na pewno ci臋偶sza, ale nie s膮dz臋, 偶eby uniemo偶liwia艂o to jednej osobie zwodowanie go. Zawsze mo偶esz pomy艣le膰 o jaki艣 k贸艂kach do wodowania, wtedy to ju偶 w og贸le bajka. Od biedy mo偶esz roz艂o偶y膰 si臋 przy samej wodzie i przesuwa膰 po kawa艂ku najpierw ty艂, p贸藕niej prz贸d i tak na zmian臋. 艁owi艂em ze swojego pontonu w dwie osoby na stoj膮co, na aluminium b臋dziesz m贸g艂 ta艅czy膰, stabilno艣ci na pewno nie zabraknie. Odno艣nie miejsca, zdarza艂o mi si臋 rzuci膰 cum臋 i przykima膰, mog艂em si臋 spokojnie po艂o偶y膰, a mam 188 cm wzrostu, wi臋c my艣l臋, 偶e jak dla jednej osoby w pontonie 3,20-3,30 miejsca jest a偶 nad to pod warunkiem, ze nie bierzesz ze sob膮 polowy swojego sprz臋tu w臋dkarskiego :)



#3 OFFLINE   siwypike

siwypike

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 945 post贸w
  • LokalizacjaToru艅

Napisano 07 czerwiec 2013 - 07:45

Witaj. Je艣li  wi臋kszo艣膰  wypraw b臋dziesz odbywa艂 w pojedynk臋 to raczej mniejszy pontonik bym poleca艂 w granicach 285-300cm ze wzgl臋du na 艂atwiejsze targanie do wody i z wody. Spokojnie zmie艣cisz si臋 z ekwipunkiem i wszelkimi gratami a ze stabilno艣ci膮 nie b臋dziesz mia艂 problem贸w. Dodatkowo mniejsze opory w wodzie bo na elektryku du偶ym pontonem te偶 si臋 za d艂ugo nie pop艂ywa chyba 偶e 2 akumulatory  b臋dziesz mia艂 ze sob膮. Co do silnika to poszuka艂bym raczej spaliny, na forum je艣li poszukasz to s膮 koledzy kt贸rzy mo偶e co艣 doradz膮 -gdzie i co naby膰. Ja osobi艣cie mam ponton Bush-a i je艣li kiedy艣 mia艂bym wymienia膰 to pozosta艂bym przy tej firmie.



#4 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 post贸w
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 07 czerwiec 2013 - 08:30

Co do pontonu tak w ogole to nie ma zbyt wielkiego ;)  (w granicach rozsadku, powiedzmy do 4,5m).

Jezeli oczywiscie narzedzie ma byc uniwersalne..

 

Zupelnie inna sprawa to odpowiedni silnik, mozliwosc skladowania, przenoszenia, wodowania samemu.

 

Jezeli chodzi o napedzanie silnikiem elektrycznym to nie mam doswiadczen ale mysle, ze najslabszy silnik spalinowy bedzie lepszy niz najmocniejszy elektryczny. Warto wiec jednak cos pomyslec...(zwlaszzca ze akumulatory i ladowarka tez kosztuja)

 

Duzo zalezy od ....determinacji, jak sie dobrze przyjrzec na forum to niektorzy koledzy poczynili pewne wynalazki aby wodowac nawet samemu spore jednostki.

Co do firmy to rowniez proponuje sie rozejrzec na forum, bylo o tym sporo a dzis juz ludzie, ktorzy kupili maja za soba pewnien bagaz doswiadczen z uzytkowania.

Osobiscie kupilem z 2 reki Busha, ot pojechalem na ryby a ponton przyjechal juz ze mna... :)

 

Co do tej podlogi aluminiowej to bym sie nie upieral, zimne musi byc jak cholera, przypuszczam ze latwiej tym uszkodzic powloke niz dechami. Airmate bym odpuscil - jeszzce jedna rzecz, ktora moze sie popsuc a dechy zawsze "odpalaja"

 

Gumo


  • Przemek lubi to

#5 OFFLINE   Nebril

Nebril

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 66 post贸w

Napisano 07 czerwiec 2013 - 09:32

Zgadzam si臋, z airmat膮 trzeba bardziej uwa偶a膰. Np. szczupaka, kt贸ry wzi膮艂 na woblera i jedna kotwica wystaje mu z pyska nie k艂ad臋 na dno pontonu, niech zacznie si臋 rzuca膰 i nieszcz臋艣cie gotowe..

Podobnie jak Gumo polecam pod艂og臋 sklejkow膮, nie s膮dz臋, 偶eby aluminium mog艂o w jaki艣 spos贸b uszkodzi膰 gum臋, na brzegach jest pewnie zabezpieczone podobnie jak sklejka, bo system sk艂adania jest pewnie identyczny. Sklejka b臋dzie zwyczajnie l偶ejsza, a odpowiednio zadbana wytrzyma r贸wnie d艂ugo. Poza tym aluminium w s艂o艅cu lubi si臋 nagrza膰.

Ja zdecydowa艂em si臋 na ponton 3,2 pomimo 偶e w wi臋kszo艣ci p艂ywam sam z kilku wzgl臋d贸w. Przede wszystkim przyjemnie jest czasami zabra膰 kogo艣 na ponton, czy koleg臋 kt贸ry w臋dkuje, czy czasami dziewczyn臋, szczeg贸lnie gdy narzeka, 偶e ci膮gle te ryby i ryby, a dla niej czasu nie mam :) . Nie ma wtedy problemu braku miejsca. Kolejna rzecz, ponton od tej d艂ugo艣ci mia艂 kategori臋 bezpiecze艅stwa C. Niby nic ale jaki艣 tam wi臋kszy komfort psychiczny. R贸偶nica wielko艣ci nie sprawia du偶o wi臋kszych problem贸w przy wodowaniu, jest jednak odczuwalna gdy si臋 ju偶 w nim siedzi.

 

Z tego co orientowa艂em si臋 przed kupnem wi臋kszo艣膰 ponton贸w z tej p贸艂ki cenowej jest produkowana w Chinach w jednej fabryce, wi臋c czy b臋dzie to Infomedia, czy Proscan czy te偶 co艣 innego nie powinno robi膰 r贸偶nicy je艣li chodzi o wykonanie.



#6 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3417 post贸w
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 07 czerwiec 2013 - 09:58

Zgadzam si臋, z airmat膮 trzeba bardziej uwa偶a膰. Np. szczupaka, kt贸ry wzi膮艂 na woblera i jedna kotwica wystaje mu z pyska nie k艂ad臋 na dno pontonu, niech zacznie si臋 rzuca膰 i nieszcz臋艣cie gotowe..

 

hmm to ta podloga taka cienka czy piszesz o kowicach 5/0 ? pytam bo kolega majacy podloge aluminiowa stanowczo doradza mi airmate bo przedewszystkim w okolicach 0st idzie sobie w glowe strzelic zanim podloge zamontujesz do sztywnego pontonu... mowi, ze juz kilka raz plywal bez podlogi bo sie poddal po 30-40 minutach walki...



#7 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 post贸w
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 07 czerwiec 2013 - 10:00

Nie mialem okazji robic porownania ile wazy podloga aluminiowa/ sklejkowa ale po ogledzinach mozna stwierdzic, ze to ma niewiele wspoplnego ze sklejka zwykl膮. Jest w tym duzo zywicy epoksydowej (innej?) a caly wor wazy ponad 20kg (mam spory ponton).

Jest mozliwosc, ze aluminiowa bedzie lzejsza...

 

Co do wytrzymalosci na scieranie dech to przede mna ktos wstawial krzeselka, ktore jezdzily po podlodze....obtarcia widac ale struktura dech pozostala bez zmian.

 

To prawda - z uwagi na wsp. przenikalnosci cieplnej metalu, jego powierzchnia bedzie latwo przejmowala temperature od tego z czym sie styka - czyli albo mrozi albo pali. :)  Musi tez byc glosniej...

 

Bylo by jeszcze kilka wytycznych odnosnie kupna ale, jak wspominalem, temat tego typu pojawia sie mniej wiecej co tydzien... B)

 

Gumo

p.s. Przy mrozie bedzie podobnie z dechami...

Trzeba montowac szybko zanim mroz scisnie :mellow: no i dobrze jest miec imadla zamiast r膮k, no ale takie juz uroki plywania pontonem.

Bez podlogi? Po kozacku...! :D



#8 OFFLINE   Nebril

Nebril

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 66 post贸w

Napisano 07 czerwiec 2013 - 10:11

hmm to ta podloga taka cienka czy piszesz o kowicach 5/0 ? pytam bo kolega majacy podloge aluminiowa stanowczo doradza mi airmate bo przedewszystkim w okolicach 0st idzie sobie w glowe strzelic zanim podloge zamontujesz do sztywnego pontonu... mowi, ze juz kilka raz plywal bez podlogi bo sie poddal po 30-40 minutach walki...

Nie jest cienka, spokojnie mo偶na na niej sta膰 w dwie osoby. Trzeba by艂oby mie膰 du偶ego pecha, 偶eby dosz艂o do sytuacji opisanej powy偶ej i nie s膮dz臋, te偶 偶eby ka偶da ryba by艂a w stanie to uczyni膰. Gdybym mia艂 ponownie kupowa膰 ponton pewnie zn贸w wzi膮艂bym airmat臋. Powiedzia艂bym, ze to bardziej moje przewra偶liwienie, poniewa偶 na pod艂og臋 k艂ad臋 jeszcze tak膮 mat臋 jak u偶ywa si臋 do jogi. Przy takim zabezpieczeniu nie s膮dz臋, 偶eby mog艂o si臋 co艣 sta膰, po prostu wol臋 dmucha膰 na zimne. Dobrze by艂oby, 偶eby艣 zobaczy艂 na 偶ywo jak to wygl膮da, je艣li tylko b臋dziesz mia艂 gdzie艣 okazj臋.

Jedyny przypadek przebicia airmaty o jakim s艂ysza艂em mia艂 miejsce przy jednoczesnym zmienianiu kotwic w woblerze i rozk艂adaniu pontonu. Przy jego sk艂adaniu, ju偶 po 艂owieniu okaza艂o si臋 ze zdj臋ta kotwica dosta艂a si臋 mi臋dzy pod艂og臋,a bok pontonu i wbi艂a si臋 w airmat臋. Obecnie 艣miga dalej z naklejon膮 艂atk膮.


U偶ytkownik Nebril edytowa艂 ten post 07 czerwiec 2013 - 10:28


#9 OFFLINE   Traq

Traq

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 351 post贸w
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imi臋:Bartosz

Napisano 07 czerwiec 2013 - 19:55

Ja mam Busha 3,30 i w 艣rodku to za obszernie w nim nie jest, osobi艣cie nie wyobra偶am sobie p艂ywania w mniejszym, ani samodzielnego wodowania wi臋kszego... :) Proponuj臋 wybra膰 najwi臋kszy ponton jaki uznasz, 偶e dasz rad臋 zwodowa膰 samodzielnie. Ja ten rozmiar okre艣li艂em sobie na 3,30. 



#10 OFFLINE   paawelek83

paawelek83

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1300 post贸w
  • LokalizacjaO偶ar贸w Mazowiecki

Napisano 11 czerwiec 2013 - 22:35

Mia艂em ponton firmy Proscan i na tle innych "chi艅czyk贸w" niemarkowych jest wykonany bardzo dobrze.

Urzytkowa艂em go przez p贸艂 roku i nie mia艂em z nim 呕ADNYCH problem贸w i nie by艂o wida膰 艣lad贸w jakiegokolwiek zu偶ycia a co tydzie艅 lub czasem 2x w tyg by艂 rozk艂adany, p艂ywany i zn贸w do toreb i tak w k贸艂ko.

Mia艂em wielko艣ci 270 i na jedn膮 osob臋 z du偶膮 ilo艣ci膮 towaru(samo wyposa偶enie obowi膮zkowe zajmuje du偶o miejsca np kapok, ga艣nica, ci臋偶arek, paliwo,akumulator  itp).

Polecam jak najwi臋kszy ponton bo bardzo du偶o miejsca wewn膮trz zabieraj膮 obszerne komory przez kt贸re szeroko艣膰 wewn膮trz zmniejsza si臋 do ok60-70cm a jak planujesz czasem p艂ywa膰 w 2 osoby to miejsce b臋dzie na wag臋 z艂ota.

My艣l臋 偶e je艣li wybierzesz ponton 300-330 d艂 to w cenie dobrego silnika elektrycznego z bateriami i 艂adowark膮 kupisz u偶ywany silnik 4suwowy mercury 6km kt贸ry ju偶 powinien pozwoli膰 na p艂ywanie w 艣lizgu w jedn膮 osob臋.

Ja mia艂em 6km mercurego i si臋 艣lizga艂em, kolega ma honwave 300 i mercurego 5km i r贸wnie偶 si臋 艣lizga.

Co do transportu pontonu do wody to k贸艂ka kt贸re sprzedaje Proscan s膮 bardzo solidne i 艣wietnie si臋 na nich przeci膮ga ponton nawet uzbrojony w silnik i  kup臋 grat贸w w 艣rodku.

jakby艣 mia艂 jakie艣 pytania co do Proscana itp to pisz na priv.

PS. Reklamowa艂em u niego k贸艂ko bo schodzi艂o powietrze i nie by艂o 偶adnych problem贸w i wymiana od r臋ki, posiada on r贸wnie偶 du偶o akcesor贸w dodatkowych. Druga wa偶na sprawa to serwis pontonu masz w Polsce a nie gdzie艣 w 艣wiecie.

Przemy艣l te偶 pontony HSD firmy Info Media ale najlepiej obejrzyj je oba z bliska.



#11 OFFLINE   Artur Z.

Artur Z.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 322 post贸w
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 12 czerwiec 2013 - 13:25

hmm to ta podloga taka cienka czy piszesz o kowicach 5/0 ? pytam bo kolega majacy podloge aluminiowa stanowczo doradza mi airmate bo przedewszystkim w okolicach 0st idzie sobie w glowe strzelic zanim podloge zamontujesz do sztywnego pontonu... mowi, ze juz kilka raz plywal bez podlogi bo sie poddal po 30-40 minutach walki...

 

Rozk艂ada艂em w tym roku kilka ponton贸w na pr贸b臋 (290, 320, 360 ) pod艂ogi alu i plywood przy temp. dok艂adnie -5 , nie ma 偶adnego problemu , wi臋kszo艣膰 problem贸w przy wk艂adaniu pod艂ogi bierze si臋 z tego 偶e ludzie wk艂adaj膮 pod艂og臋 na za bardzo napompowanym pontonie , trzeba upuszcza膰 powietrza a偶 do momentu 偶e wszystko wchodzi swobodnie (lub wiedzie膰 ile najpierw napompowa膰).



#12 OFFLINE   Artur Z.

Artur Z.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 322 post贸w
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 12 czerwiec 2013 - 13:32

Co do rozmiaru , je艣li b臋dziesz p艂ywa艂 tylko w jedn膮 osob臋 i masz zawsze dogodne miejsce do wodowania , to ja wybra艂 bym 320 , je艣li miejsce(a) b臋d膮 utrudnia艂y wodowanie, celowa艂 bym w 270-290 max. (moim zdaniem b臋dziesz mia艂 problem znie艣膰 samemu ponton 320 je艣li nie ma wygodnego miejsca, czasem na k贸艂kach si臋 nie da)

Je艣li p艂ywasz sam do wszystkich tych wymiar贸w wystarczy ci ju偶 silnik 6km aby p艂yn膮膰 w 艣lizgu z pr臋dko艣ciami 25-30 km/h.



#13 OFFLINE   Kajtelek2

Kajtelek2

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1334 post贸w
  • LokalizacjaAluminiowe Miasto

Napisano 13 czerwiec 2013 - 07:59

Mam Kolibri 280 i dla jednej osoby jest super, dzielnie walczy nawet na p贸艂 metrowej fali na wios艂ach.



#14 OFFLINE   thug

thug

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1120 post贸w
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 13 czerwiec 2013 - 10:37

Kajtelek2 a jak radzisz sobie z rozk艂adaniem i wodowaniem pontonu? Dajesz rad臋 sam go przenie艣膰, czy montowa艂e艣 k贸艂ka. Niby nie jest to du偶y ponton, ale nezbyt wygodny do przenoszenia (jak ka偶dy zreszt膮 ;) )


U偶ytkownik thug edytowa艂 ten post 13 czerwiec 2013 - 10:37


#15 OFFLINE   Redzi

Redzi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1866 post贸w
  • LokalizacjaBolenie nad Wis艂膮

Napisano 13 czerwiec 2013 - 20:15

Ja posiadam od tego sezonu Proscana 330, zamontowa艂em k贸艂ka od nich i jest spoko, wodowanie bez 偶adnych problem贸w, miejsca sporo nawet na 2 osoby, dla jednej to ju偶 bajka. Pr贸bowa艂em go sam podnie艣膰 da rad臋, jednak nie wyobra偶am sobie noszenia go dalej ni偶 10m, swoje 58kg wa偶y niestety.

Je艣li wi臋cej 艂owisz sam to celuj w 270-300 spokojnie wystarczy.



#16 OFFLINE   krakus

krakus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 793 post贸w
  • LokalizacjaAFG...

Napisano 13 czerwiec 2013 - 20:51

Witam popatrz Kolego jeszcze za pontonem KOLIBRI KM 300 D dla jednej osoby bomba , solidny material , przes贸wane lawki z czego z jednej mozesz smialo zrezygnowac bo jest zbedna - daje rade na naprawde sporej fali a jak dorzucisz k贸leczka to z calym sprzetem smialo mozesz zwodowac go w malo sprzyjajacych warunkach.



#17 OFFLINE   manonegra13

manonegra13

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 411 post贸w
  • LokalizacjaHiszpania

Napisano 13 czerwiec 2013 - 22:21

Mia艂em 2,5m p艂ywa艂em na elektryku 40lbs do tego bateria 90Ah(28kg) g艂贸wnie troling , przy ma艂ym wietrze(ma艂a 艣rednica p艂ywak贸w) dla jednej osoby by艂o ok, ale bez komfortu , zmieni艂em na suzumar 265 d艂ugo艣膰 270 z air mat膮 ( p艂ywaki 43cm)i spalin贸wk臋 2,5cv czteros贸w dla jednej osoby wystarczaj膮co miejsca cho膰 ma艂y nie jestem (186cm i 96kg) teraz trolujemy cz臋sto we dw贸ch , kolega te偶 nie ma艂y , jest ok ale trzeba ju偶 ogranicza膰 co si臋 zabiera, na pok艂adzie mamy echo, w臋dki, po skrzynce z przyn臋tami, po torbie z prowiantem,  kotw臋 5kg i kanister 5l, nie obowi膮zuj膮 tu przepisy z ga艣nic膮 i kamizelk膮. Do transportu pontonu do auta zrobi艂em w贸zek Za艂膮czony plik  2013-03-21 19.28.39.jpg   145,47 KB   91 Ilo艣膰 pobra艅

do wodowania pontonu z w贸zka wypinam k贸艂ka z "rur膮" na kt贸rej s膮 osadzone (jedna zawleczka na k贸艂ko) i wpinam je tak samo poprzez zawleczk臋 do profila kt贸ry jest przykr臋cony na sta艂e do pontonu Za艂膮czony plik  2013-04-03 19.46.34.jpg   150,77 KB   100 Ilo艣膰 pobra艅

trzecie zadanie kt贸re spe艂nia m贸j w贸zek to stojak na silnik kt贸ry stoi sobie na balkonie ;)

Za艂膮czony plik  2013-03-13 17.22.50.jpg   153,06 KB   100 Ilo艣膰 pobra艅

i jeszcze na koniec ponton nadmuchany

Za艂膮czony plik  2013-03-23 14.10.27.jpg   149,06 KB   93 Ilo艣膰 pobra艅

Je艣li nie masz strefy ciszy radz臋 nawet najmniejszy silnik ale spalinowy , ja jestem z tego zadowolony , pali 1l na oko艂o 5h trolingu , jak pomy艣la艂em 偶e mam nosi膰 te aku to mi si臋 ju偶 odechciewa艂o wyjazdu na ryby :( Jeszcze odno艣nie air maty , jak dla mnie super sprawa, napompowana pompk膮 bravo jest twarda i mo偶na na niej sta膰 bez problemu a monta偶 do bajka, ale o gustach si臋 nie dyskutuje ;)

 

 

 

 



#18 OFFLINE   thug

thug

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1120 post贸w
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 14 czerwiec 2013 - 05:15

Zabezpieczasz jako艣 te profile przykr臋cone na sta艂e do paw臋偶y? 呕eby nie uszkodzi艂y pow艂oki pontonu przy sk艂adaniu go do torby :>



#19 OFFLINE   manonegra13

manonegra13

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 411 post贸w
  • LokalizacjaHiszpania

Napisano 14 czerwiec 2013 - 07:38

Tak dla bezpiecze艅stwa przy sk艂adaniu nak艂adam rur臋 z pianki przeci臋t膮 w zd艂贸偶 , rury piankowe wykorzystywane do ocieplania rur wodnych.

#20 OFFLINE   Kajtelek2

Kajtelek2

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1334 post贸w
  • LokalizacjaAluminiowe Miasto

Napisano 14 czerwiec 2013 - 09:36

Kajtelek2 a jak radzisz sobie z rozk艂adaniem i wodowaniem pontonu? Dajesz rad臋 sam go przenie艣膰, czy montowa艂e艣 k贸艂ka. Niby nie jest to du偶y ponton, ale nezbyt wygodny do przenoszenia (jak ka偶dy zreszt膮 ;) )

Od auta do wody , gdzie 艂api臋 pokonuje jakie艣 50m do 100m.Id臋 na raty pierw ponton Kolibri 280 w torbie jeszcze balast + 5kg i decha na 125cm sosnowa  :)  do siedzenia i na kt贸rej przymocowany jest sonar. Drugim kursem bior臋 torb臋 ze sprz臋tem , kijka i lask臋 z przetwornikiem. Ponton jest gotowy po 20min. kompletny do wyp艂yni臋cia , rozk艂adam sam i woduje.W贸zek mia艂em , gdy by艂 akumulator 偶elowy 100 AH i silnik Minn Kota.

Za艂膮czone pliki


U偶ytkownik Kajtelek2 edytowa艂 ten post 14 czerwiec 2013 - 09:42