witam
Przymierzam sie do zbudowania dwoch wedek muchowych (na poczatek) i tu moje pytanie;
-czy mozna gdzies w Polsce za rozsadne pieniadze kupic korek w plastrach do budowy rekojesci?
wiem, ze jest w taimen.pl ale nie potrzebuje super grade'a ani nie chce wydawac majatku na pierwsze kije.... 5zl za plasterek to nie na moja kieszen i potrzeby.
A moze znacie jakis tani sklep internetowy skad mozna sciagnac uzbrojenie do wedek (takie jak Cabelas, anglersworkshop czy kookhack znam ale przesylka ze Stanow przy mniejszych kwotach i tak jest dosyc droga....
a moze ktos z Was ma na zbyciu jakies komponenty?
pozdrawiam
kwiat
Rękojeść - korek, pianka, korkoguma
#1 OFFLINE
Napisano 10 listopad 2006 - 21:29
#2 OFFLINE
Napisano 17 listopad 2006 - 21:45
powinieneś skontaktować się z firmą Flyart z Rzeszowa - w taki sposób wykonuje rękojeści p. Artur Bałda. Nigdy o to nie pytałem, ale spróbować warto... może okazać się, że można kupić taniej. Dodatkowo można się skonsultować i mieć pewność, ze otrzyma się takie plastry na jakch Ci zależy.
pozdrawiam
Pietras
#3 OFFLINE
Napisano 18 listopad 2006 - 23:45
CezaryF
#4 OFFLINE
Napisano 20 listopad 2006 - 00:43
pozdrawiam
#5 OFFLINE
Napisano 20 listopad 2006 - 18:27
pozdrwaiam
kwiat
#6 OFFLINE
Napisano 21 listopad 2006 - 18:58
Ciekawy jestem, ile wyjdzie 1 cm korka w pierścieniu przy indywidualnym imporcie z US. Jeżeli wyjdzie poniżej 2,50 zł proszę o informację.
Pozdrawiam,
Ireneusz Matuszewski
#7 OFFLINE
Napisano 04 grudzień 2006 - 23:36
jakby ktos chcial troche kupic, podaje namiary na allegro;
http://ssl.allegro.pl/item147765576_portugalski_korek_na_rek ojesc_cylindry_38x28x8.html
pozdrawiam
kwiat
#8 OFFLINE
Napisano 04 grudzień 2006 - 23:44
siagnalem troche korka, moze bez rewelacji ale byl w dobrej cenie, gdyby byl ktos chetny zapraszam na aukcje;
http://ssl.allegro.pl/item147765576_portugalski_korek_na_rek ojesc_cylindry_38x28x8.html
pozdrawiam
kwiat
Załączone pliki
#9 OFFLINE
Napisano 05 grudzień 2006 - 09:46
Zwróć uwagą jak są ułożone słoje w tym korku ?! Na mój gust to korek do wina. Do rękojeści stosuje się korek ze wzdłużnym ułożeniem słoi.
Pzdr
Tarłoś
- L A i beatbass lubią to
#10 OFFLINE
Napisano 05 grudzień 2006 - 16:29
Kupilem troche korka na rekojesc. Jednak jak zauwazyli koledzy ma on pory ulozone w poprzek. Korek jak pisal sprzedajacy na ebayu odkupil od faceta prowadzacego sklep sportowy (wedkarski?) ktory sprowadzal korek prosto z Portugali. Czytalem opinie jakie wystawili mu kupujacy wczesniej ten korek i ludzie chwalili sobie ten produkt.
Sam sie troche zastanawiam czy tak ciety korek nadawal sie bedzie na rekojesc (wszystkie wedki jakie widzialem ostatnimi czasy maja pory wzdluz rekojesci). O ile dobrze pamietam ojciec mial bambusowki (splawikowe) z rekojescia z korka z porami w poprzek. - po kilkudziesieciu latach (stoja gdzies w garazu) rekojesci sa w dobrym stanie.
ja nie zawacham sie wykonac z nich rekojesci na moich pierwszych muchowkach - tymbardziej, ze korek robi wrazenie mocnego...
chetnie poczytam wasze opinie na temat ulozenia porow w korku
pozdrawiam
kwiat
#11 OFFLINE
Napisano 05 grudzień 2006 - 20:01
Sorrki, oczywiście chodziło mi o pory a nie o słoje ( w końcu kora przyrasta trochę inaczej niż pień drzewa).
Co do starych wędek bambusowych to rzeczywiście korek zamontowany na nich był cięty w poprzek porów.
Pzdr.
Tarłoś
#12 OFFLINE
Napisano 07 marzec 2007 - 13:50
Sorki że tutaj ale towar poszukiwany a ja go mam.
Jesli kogoś interesuje to nadmiar powyzszego surowca wystawiłem na forum ze sprzedażą.
pozdrawiam
kesur
#13 OFFLINE
Napisano 07 marzec 2007 - 14:04
moze napiszesz jaka klasa korka i skad sciagales
Robiles gripy z Exotic Burl Cork ? Moze rzucisz pare fotek swoich rekojesci zrobionych na plastrach
pozdrawiam
#14 OFFLINE
Napisano 07 marzec 2007 - 21:37
Witam!
Może jestem za cienki ale nie, nie robiłem. Z pewnością ciekawa odmiana korka.
Kiedyś zrobiłem Talona LT2 z mocowaniem kołowrotka pod pierścienie aluminiowe. W miejscu gdzie miała się znajdować stopka kołowrotka był odcinek ok. 11-12 cm kauczuko korka raczej z odmiany tych bardziej miękkich. Trzymało to stopke rewelacyjnie, ale pracochłonne było w wykonaniu, tzn. wykonałem to z pieścieni kauczukokorka o grubości 3mm naklejonych na siebie kolejno jeden za drugim. pomimo tego że te pierścienie miały gr. 3mm to wychodziły cztery na centymetr rękojeści (doprasowywałem je do siebie w procesie sklejania). Wyszło fajnie - wręcz rustykalnie ale zdjęcie mam gdzieś głęboko schowane może kiedyś wyciagnę.
Te pierścienie pochodzą z Anglii, najprowdopodobnie z dystrybucji Hopkins&Holloway. Kupione od Angola. Są to resztki jakie mi pozostały. Jak chcesz to mam takie zdjęcie 3x większe i dokładniejsze - mogę podesłać.
A rękojeść wykonałem z takich pierścieni - proszę:
Pozdrawiam
kesur
Użytkownik kesur edytował ten post 20 luty 2013 - 14:19
#15 OFFLINE
Napisano 08 marzec 2007 - 10:15
ta rękojeść wygląda bardzo profesjonalnie o exotic burl cork pytalem z ciekawosci tylko, rozpisuja sie o tym za ocenem to ciekawy byle czy u nas ktos juz probowal
Pozdrawiam
#16 OFFLINE
Napisano 29 listopad 2007 - 11:58
Wymyśliłem sobie, że zbuduje sobie od zera samodzielnie wędzisko. I mam mały problem z rękojeścią. Najpierw chciałem ją zbudować z korka, ale po zastanowieniu doszedłem do wniosku iż istnieje małe prawdopodobieństwo użycia jej w słonej wodzie. Korek jak wiadomo soli nie lubi. Jakie są zalety/wady/różnice między Hypalonem a pianką EVA? Co ma gęstszą/twardszą konsystencję? Wędka jest mocy XHeavy, więc waga materiału na rękojeść nie będzie miała kluczowego znaczenia. Jak postępuje się ze średnicą wewnętrzną: blank ma maksymalną średnicę dolnika 0,66 cala (16,5 mm). Z korkiem generalnie nie ma problemu, bo zawsze można go podpiłować, ale z pianką to chyba nie możliwe. Zakładając, że pianki mają średnicę wewnętrzną 12,5 mm lub 17,4 mm, pytanie czy kupić ciaśniejszą i na żywicy da się ją jakoś naciągnąć na blank, czy też kupić większą, a luki wypełnią się żywicą? Dla wtajemniczonych pytania są pewnie lekko głupie, ale niestety dla mnie informacje n.t. Hypalon'u/EVA'y są wiedzą tajemną.
Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Pozdrawiam
#17 OFFLINE
Napisano 29 listopad 2007 - 13:08
twoje pytanie jest bardzo zasadne, w sumie niewielu wędkarzy odróżnia tak naprawdę Hypalon od Eva, a różnice są spore.
Ale od początku:
pierwsze odnośnie korka: moim zdaniem dobrej jakości korek, bez dziur wypełnionych szpachlą i dobrze zakonserwowany np CorkSeale'm może być z powodzeniem używany w słonej wodzie, szczególnie jeśli mówimy o tak słonej jak nasz Bałtyk. Kiepski opinie na jego temat biorą się z uzywania wędek ze słabym korkiem, gdzie po wypłukaniu szpachli wygląda tragicznie, lub po tym jak masakruje się go o relingi na łodziach, ale w ten sposób można nie tylko korek zniszczyć. Mam klientów którym nawet wymieniam piankę na korek do łowienia w morzu, i latami używają go bez śladów zniszczenia. Spójrzcie na morskie muchówki- tam jest montowany TYLKO korek i sprawdza się świetnie, nawet używany intensywnie w bardzo zasolonej wodzie- ale warunek jeden; musi być naprawdę dobrej jakości.
Ale jeśli wędka ma być często używana w słonej wodzie , lub po prostu nie mamy przekonania do korka z jakichś powodów, to pianki świetnie sie do tego nadają. Rożnice miedzy hypalonem a Eva : pomijając szczegóły technologiczne i materiałoznawcze , Hypalon jest pianką miękką, a jednocześnie najbardziej odporną mechaniczne z używanych w rodbuildingu. Ma też wady: jest ciężki ( przez co nadaje sie głownie do wędek morskich), w dotyku lekko gumowy i nie nadaje sie do żadnej obróbki- musi być kupiony na wymiar do wędki, nawet powiększenie otworu jest strasznie trudne. Za to jest praktycznie niezniszczalny, można go używać w nawet najcięższych warunkach.
Eva jest za to lekka, twarda, ciepła i przyjemna w dotyku, do używania w naszych warunkach śródlądowych jak i morskich doskonale się nadaje. Można ja łatwo obrabiać, tak zmieniać kształt przez toczenie jak i powiększać średnicę otworów grubym tarnikiem.
Jeśli masz piankę Eva to spokojnie możesz użyć tę z mniejszą średnicą i powiększyć otwór, to dużo lepsze rozwiązanie niż wypełnianie szczeliny taśmą papierową, bo sama żywica takiej różnicy nie załatwi- pianki muszą być osadzone wg mnie na sztywno. Jedynie musisz to zrobić dokładnie, by nie rozcentrować otworu.I pamietaj że blanki XHeavy mają na ogół dużą zbieżność, te 16,5 mm to zapewne dół blanku, przy uchwycie kołowrotka będzie już dużo mniej, wiec otwór też musi być do tego dopasowany.
Pozdrawiam
daniel
#18 OFFLINE
Napisano 29 listopad 2007 - 20:16
Wiele osób, również ja, nazywam potocznie piankę hypalonem. Jest to oczywiście nieprawidłowe. Różnice pomiędzy Black Eva a Hypalonem dokładnie opisał Daniel. Jest jeszcze lepszy materiał na rękojeści, wyglądający prawie identycznie jak Black Eva - to Duplon. Jest lżejszy o ok 7-8% i jeszcze bardziej twardy od BE.
Pozdrawiam,
Ireneusz Matuszewski
#19 OFFLINE
Napisano 29 listopad 2007 - 22:54
Pozdrawiam
Remek
#20 OFFLINE
Napisano 29 listopad 2007 - 22:57
Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: tech, tech-rb, korek, pianka, rękojeść
TECH
Hand made →
Rodbuilding (budowa wędek) →
Przelotki węglowe Daiwa AGS?Napisany przez Mekamil , 12 wrz 2023 |
|
|
||
TECH
Hand made →
Rodbuilding (budowa wędek) →
Modyfikacja wędki dwuskładowej na sześcioskładową.Napisany przez OskarEL , 07 sty 2023 |
|
|
||
TECH
Hand made →
Rodbuilding (budowa wędek) →
Rodbuilding a prawoNapisany przez Wojtek Zwolski , 16 gru 2022 |
|
|
||
TECH
Hand made →
Rodbuilding (budowa wędek) →
Przeróbka spinningu na castingNapisany przez zayl990 , 03 lut 2012 |
|
|
||
TECH
Hand made →
Rodbuilding (budowa wędek) →
Przelotka szczytowa o wiekszej średnicyNapisany przez Bolesław , 12 lis 2021 tech-rb, przelotki |
|
|
Użytkownicy przeglądający ten temat: 2
0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych