Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Sezon otwarty - Troć&Łosoś 2008


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
715 odpowiedzi w tym temacie

#501 OFFLINE   kwasik

kwasik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 746 postów
  • LokalizacjaLegionowo

Napisano 21 lipiec 2008 - 10:06

To w takim razie nie to samo miejsce ( mój kamień jest na lewym brzegu i z niego widać most) , ale wiem o czym mówisz.
Na Twoim miejscu brałbym urlop i siedział nad wodą.
B)
pozdr

#502 OFFLINE   falgmar

falgmar

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 276 postów
  • LokalizacjaWłocławek

Napisano 21 lipiec 2008 - 21:56

@Janusz, @Kwasik - gratuluję emocji, tak trzymać <_<
I ja miałem swoje pięć minut - sreberko tak na oko koło 4- 5 kg spławiło się pięć razy na przeciw mojego stanowiska i gdy już myślałem, że zaraz będzie moje...., przez łowisko przepłynęło kilka kajaków :angry: Już nie połowiłem - niech żyją spływy...
Pozdr.

#503 OFFLINE   ORION99

ORION99

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 314 postów
  • LokalizacjaKoszalin
  • Imię:Rafał

Napisano 21 lipiec 2008 - 22:31

Panowie,
Kurcze jak czytam co się dzieje na mojej kochanej Parsęcie to aż nie mogę usiedzieć w miejscu, jednak faktycznie lipiec to najlepszy miesiąc na srebro na Parsęcie :mellow:
Gratuluję pięknych przeżyć, jeszcze w tym roku zawitam nad wodę :mellow: może sierpień może wrzesień.

Pozdrawiam Kolegów - łówcie i piszcie
Orion B)

#504 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 26 lipiec 2008 - 23:59

Dzisiaj, a właściwie wczoraj byłem w wiadomym miejscu, spławiały się na potęgę. Jendna z nich grasowała w tej samej miejscówce co tydzień temu, czego ja jej tam nie posyłałem, a i tak miała wszystko w ... . A przyzwoita była tak na oko 80+. Na osłodę złowiłek sobie klenia i szczupaka, no właściwie szczupaczka. Ale nic to jutro, tzn. dzisiaj jadę walczyć dalej, może się uda. :D ;) :(

Poniżej miejscówka gdzie grasowała



Załączone pliki



#505 OFFLINE   falgmar

falgmar

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 276 postów
  • LokalizacjaWłocławek

Napisano 27 lipiec 2008 - 09:01

Janusz - nie odpuszczaj <_< Jakie według Ciebie prognozy na wrzesień na Parsęcie w porównaniu z poprzednimi laty ?
Pozdr.

#506 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 27 lipiec 2008 - 09:07

Janusz - nie odpuszczaj <_< Jakie według Ciebie prognozy na wrzesień na Parsęcie w porównaniu z poprzednimi laty ?
Pozdr.


Cześć Mariusz, nie odpuszczam <_<
Prognozy; na podstawie tego co obserwuję, czyli spławy w większości odwiedzanych miejsc, szczególnie pod wieczór, myślę, że wrzesień powinien być dobry. Oczywiście pamiętając, że we wrześniu srebra może być mało, głównie będą to już czarnuchy więc łatwo nie będzie.

#507 OFFLINE   falgmar

falgmar

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 276 postów
  • LokalizacjaWłocławek

Napisano 27 lipiec 2008 - 22:10

A jak tam w tym roku z pleśniawką - spotyka się chore ryby - mam nadzieję że nie.... :unsure:
Pozdr.





#508 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 27 lipiec 2008 - 22:56

A jak tam w tym roku z pleśniawką - spotyka się chore ryby - mam nadzieję że nie.... :unsure:
Pozdr.





Mariusz, o pleśniawce nic nie słychać, wszystkie złowione ryby o których słyszałem były zdrowe.
Dzisiaj znowu 6h na Parsęcie prawie do 22, spławów szczególnie po 20 masa, brać nie chcą taka ich natura, ale ważne, że są. Rozmawiałem z wędkarzem, który tydzień temu pow. mostu w Bardach podbieral drugiemu, srebro 116 cm, niezła jazda była, jak opowiadał, prawie godzina holu.
Ja dzisiaj 6 szczupaków (między 60 a 70 cm) i dwa klenie 40+ wszystko z jednej miejscówki, fotka poniżej.






#509 OFFLINE   falgmar

falgmar

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 276 postów
  • LokalizacjaWłocławek

Napisano 28 lipiec 2008 - 14:36

Fajne głazowisko, sreberko też tu powinno się zaplątać, sczególnie przed samym zmrokiem :D
Pozdr.

#510 OFFLINE   kwasik

kwasik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 746 postów
  • LokalizacjaLegionowo

Napisano 28 lipiec 2008 - 14:42

Jachu
Ty, umfa, nie łap szczupaków, tylko trocie.
A to na zdjęciu, to cały czas to samo miejsce - w Bardach poniżej mostu?

#511 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 28 lipiec 2008 - 15:29

Jachu
Ty, umfa, nie łap szczupaków, tylko trocie.
A to na zdjęciu, to cały czas to samo miejsce - w Bardach poniżej mostu?


Dokładnie Kaziu, ta miejscówka jest bardzo rozległa ma ok. 150m długości. Też wolałbym trocie, ale co zrobię jak nie biorą a szczupłe, nie wspominając o kleniach tak. Zjeżdżając z wody zatrzymałem się jeszcze koło mostu w Bardach i na pierwszym zakręcie powyżej mostu wyszła taka min. 100+ ale oczywiście nie chciała nawet powąchać, a machałem prawie do zmroku. Ale i tak jest fajnie. Rozmawiałem dzisiaj ze Stefanem P. w zeszłym tygodniu w Topolach na Miechęcinie miał rybę, która wyciągnęła Mu prawie całą linkę i bez zatrzymania zchodziła w dół, nie wyjął, ale twierdzi, że ryba musiała być ogromna. Tego samego dnia miał jeszcze dwa brania, jedno zakończone sukcesem, srebro 4,80. Tak, że nie jest źle. Od czwartku do niedzieli jestem codziennie po południu nad wodą, może coś się uwiesi. Jakby co dam znać.
Pzdr.

#512 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 28 lipiec 2008 - 15:41

Mariusz, dokładnie w tym głazowisku miałem w zeszłym tygodniu tego potwora, szkoda, że na kleniowym zestawie. Wczoraj obławiałem tą miejscówkę z dołu, rzucając tuż za kamienie we wsteczne prądy, prowadziłem wahadło (lekkie 15g) tak aby trącało warkocze ziela, jak tylko poczułem, że minąłem warkocze opuszczałem szczytówkę i zwalniałem prowadzenie, efekty były ale niestety tylko w postaci szczupłych. Jakieś 100 m pow. kamieni zaobserwowałem kilka potężnych spławów pod drugim brzegiem. Więc następna wyprawa z drugiego brzegu pow. kamieni zobaczymy czy coś się uda wydłubać.
Pzdr.
PS. Kaziu pytał się czy to ta sama miejscówka i generalnie tak. Już od dawna mam taką swoją metodę, nie biegam po wodzie, staram się poświęcić cały czas na jedną miejscówkę, ale za to bardzo dokładnie, tak łowię też zimą i efekty są. Całą Parsętę już poznałem dawno temu, więc teraz mogę sobie pozwolić na łowienie przez cały dzień na odcinku ok. 150m

#513 OFFLINE   Marcin Goralewski

Marcin Goralewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 735 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Goralewski

Napisano 28 lipiec 2008 - 15:49

a odwiedział ktoś w Was Drwęcę ostatnimi czasy?

#514 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 28 lipiec 2008 - 15:58

a odwiedział ktoś w Was Drwęcę ostatnimi czasy?


Zdaje się, że Mariusz @flagmar pisał coś o sreberku w kontekście kajaków, myślę, że to było na Drwęcy

#515 OFFLINE   falgmar

falgmar

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 276 postów
  • LokalizacjaWłocławek

Napisano 28 lipiec 2008 - 21:56

Dokładnie tak jak prawi Janusz. Spławiało się sreberko na Drwęcy, 15 metrów ode mnie ale tylko do momentu gdy pojawiły się kajaki, potem już nic...Byłem dwa razy ale nic konkretnego się nie uwiesiło, poza szczupłymi i okonkami. Jednak wydaje mi się, że ryba w rzece jest, na pewno nie te ilości co na Królowej ale próbować warto.
pozdr.

#516 OFFLINE   kwasik

kwasik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 746 postów
  • LokalizacjaLegionowo

Napisano 29 lipiec 2008 - 07:26

Na Drwęcy byliśmy na początku miesiąca, bez rezultatu, tylko okonki i szczupaczki. Teraz czekam aż przejdzie Wisłą przybór i się wybiorę.
B)
Sam, bo brat jedzie na 3 tygodnie zobaczyć Amerykę, będzie też łowił z bołta na oceanie.
Ta miejscówka na Parsęcie jest piękna, też powyżej widywałem spławy, choć ja wolę tę wyżej, bo jest dostępniejsza. A Parsętę, też, wydaje mi się, że trochę znam. Na początku jeździłem tam z namiotem i z żoną. Biwakowaliśmy po dwa trzy dni w jednym miejscu i chodziłem w górę i w dół, po jednej i drugiej stronie przez kilka lat po tygodniu w lato od Rościna do Rościęcina.
Teraz jak jedziemy z bratem na dwa, trzy dni to zajeżdżamy w miejsca gdzie złowiłem, no chyba, że są jakieś inne wskazania.
:D
A propos września i pleśniawki: po biesiadzie w Dygowie widziałem tuż poniżej zapory w Rościnie spływającą żywą trąconą troć, przewalała się jakby była rażona prądem, czy to może uszkodzona przy próbie przejścia przez zaporę, czy też kłusuja prądem powyżej zapory?
pozdr

#517 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 29 lipiec 2008 - 16:03

Trochę fotek z dzisiaj, Parsęta z mostu we Wrzosowie, woda coraz niższa.
Widok w dół rzeki

Załączone pliki



#518 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 29 lipiec 2008 - 16:06

I jeszcze dwie, woda niska dzieci się kąpią.

Załączone pliki



#519 OFFLINE   lukomat

lukomat

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2747 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Materek

Napisano 29 lipiec 2008 - 21:29

Jachu brakuje mi tu srebrnych akcentow na tych zdjeciach ;) Ja w sierpniu jeszcze troche poganiam za potokami ale od polowy miesiaca zaczne sie powaznie przestawiac tez na loski. Jak na razie u mnie nie wchodza do rzek. Milem kilka bran, ale zadne nie zakonczylo sie sukcesem, no poza kiloma pstrami, ktore niepotrzebnie narobily mi smaku.
Polamania kija na metrowce!

#520 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 29 lipiec 2008 - 21:36

Luko, też mi brakuje, ale co zrobić, za życzenia dziękuję. A do połamania było blisko, chociaż stary Power Grip pewnie by wytrzymał, ale gdybym wyjął tego potwora co mi się uwiesił, takim trociowym sprzętem to pewnie by mnie zlinczowali :lol:




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych