Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Sezon otwarty - Troć&Łosoś 2008


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
715 odpowiedzi w tym temacie

#481 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 19 czerwiec 2008 - 22:12

Nie ma sprawy, jak będziesz się wybierał to dzwoń B)

#482 OFFLINE   pablom

pablom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • LokalizacjaSulejówek

Napisano 19 czerwiec 2008 - 22:14

Z przyjemnością zadzwonię, jak miałbyś czas to zapraszam - przewodnik się przyda B)

#483 OFFLINE   costi

costi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 134 postów

Napisano 24 czerwiec 2008 - 18:02

Koledzy zdradźcie jak wygląda sytuacja ze sreberkami.
Trochę powiało, wiem że padło trochę rybek, ale my możemy dopiero na weekend.
Jakie są wasze prognozy :Rega, Słupia, Parsęta?
Gdzie jechać i czy będzie jeszcze po co, niby ma wiać ale z tymi prognozami pogody różnie bywa...

dzięki i pozdrawiam

#484 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 24 czerwiec 2008 - 18:34

Powiem tak, dla mnie osobiście tylko Parsęta, ale jak trzeba jechać kawał drogi, to tam gdzie bliżej. Tak naprawdę to nie ma znaczenia gdzie, jak masz złowić to złowisz, nawet na asfalcie, jak to mówimy o naszym koledze Mundku. :lol: :lol: :lol:

#485 OFFLINE   costi

costi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 134 postów

Napisano 24 czerwiec 2008 - 18:38

co prawda, to prawda :mellow:
Tylko, że my doginamy prawie 400km i chcielibyśmy się optymalnie wstrzelić, bo poopalać to ja się mogę nad Odrą B)
Więc jakie są twoje prognozy Janusz?

#486 OFFLINE   kwasik

kwasik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 746 postów
  • LokalizacjaLegionowo

Napisano 25 czerwiec 2008 - 07:20

Na wędkomanii piszą, że ostatnio połowili na Wieprzy.
A na Parsęcie za tydzień zawody: Święto Troci i Łososia w Białogardzie, a za 3 tygodnie Święto Łososia w Dygowie.
Jedzie ktoś?


#487 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 25 czerwiec 2008 - 08:27

Kaziu, ja się nie wybieram, może wydać się dziwne ale nie lubię łowić na takich imprezach. :lol:

@costi, nie da się podać prognozy, jakieś ryby łowią w ostatnich 10-ciu dniach kilka sztuk, jedna około metra i jedna 7kg, nie widziałem ale źródło informacji pewne. Woda w Parsęcie niska, ostatnio nie dmuchało, ale ryby zawsze w rzece są co innego ich złowienie, tu nie ma lekko. Chyba, że się trafi na świerze srebro, ale trafić trudno szczególnie gdy się jedzie z daleka. Nie ma innej rady trzeba być jak najczęściej i łowić.
Pozdro Jachu

#488 OFFLINE   kwasik

kwasik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 746 postów
  • LokalizacjaLegionowo

Napisano 25 czerwiec 2008 - 08:52

Ja też jedyne zawody w jakich uczestniczę to Salmo Parsęty - byliśmy z bratem na wszystkich 11-tu, mamy plan bywać na nich co roku dalej.

#489 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 13 lipiec 2008 - 21:34

Troszkę się ruszyło na Parsęcie, słychać o rybach łowionych tu i tam. Ja dzisiaj trochę pobiegałem z wędką, bez efektów. Widziałem jedną spławiającą się, całkiem przyzwoita była, wyszła trzy razy, ale brać oczywiście nie chciała. Poniżej fotka miejscówki gdzie dokazywała.



Załączone pliki



#490 OFFLINE   kwasik

kwasik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 746 postów
  • LokalizacjaLegionowo

Napisano 14 lipiec 2008 - 06:59

Jachu
Zdjęcia to Wrzosowo?
W sobotę, chyba, popatrzę sobie na te okoliczności przyrody osobiście w naturze.
:D
pozdr
k wasik


#491 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 14 lipiec 2008 - 07:04

Jachu
Zdjęcia to Wrzosowo?
W sobotę, chyba, popatrzę sobie na te okoliczności przyrody osobiście w naturze.
:D
pozdr
k wasik


Cześć Kaziu,
Nie, to lewy brzeg rzeki poniżej mostu w Bardach. To znaczy, fotki zrobione z lewego brzegu. :D

#492 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 14 lipiec 2008 - 11:36

Janusz, a ja mam wieści, że na Słupi ładne srebra padły w sobotę. Spławów było też sporo. B)

#493 OFFLINE   kwasik

kwasik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 746 postów
  • LokalizacjaLegionowo

Napisano 14 lipiec 2008 - 12:27

Umfa
Nie róbcie mi smaku.
W piątek będę na przysiędze naszego małego w Ustce i planowałem do Dygowa na sobotę, a tak to może zostanę na Słupii?
:D

#494 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 15 lipiec 2008 - 22:05

Kaziu,
Farciarzu, wszystko jedno czy Słupia, czy Parsęta na bank coś złowisz, i tego Ci życzę B)

#495 OFFLINE   kwasik

kwasik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 746 postów
  • LokalizacjaLegionowo

Napisano 16 lipiec 2008 - 08:49

Jachu
Z tym farciaż(rz)em to leciutko przesadziłeś, wychodzi mi jedna ryba (czytaj: troć, bo łososie złowiłem dotychczas tylko dwa; na Salmo w 2004 r.) na Parsęcie na 10 dni nad rzeką, a na Drwęcy na 20 dni nad rzeką.
B)
Chyba będzie Słupia w piątek, a Parsęta w sobotę.
pozdr

#496 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 20 lipiec 2008 - 23:09

Dzisiaj Parsęta kolejny raz nauczyła mnie pokory, ale po kolei. Pojechałem tak jak tydzień temu na odcinek poniżej mostu w Bardach. Jest tam bardzo fajna miejscówka kleniowa, duże głazy w nurcie pomiędzy nimi warkocze zielska, nad zielskiem ok 0,5 do 1m wody. Więc postanowiłem pobawić się trochę z kleniami, dosyć szybko udało mi się zaciąć pierwszego a chwilę później drugiego, niestety nie wyjąłem rzadnego z nich, miejscówka przy brzegu ma pas roślinności tak na ok 2,5m, więc można próbować rybę jedynie wyślizgiem po tym zielsku, nie udało się, nie ważne i tak klenie trafiłyby do wody, jedynie fotek, których nie ma trochę szkoda. Później trafił się przyzwoity szczupak, który wziął spod zwaliska ograniczającego miejscówkę od dołu. Wypiął się pod nogami, w tym zielsku. Wszystkie ryby wzięły na Butchera, czarnego z żółtymi akcentami. Jakieś pół godziny po tym szczupaku przy wyjmowaniu wobka z wody pokazał się zanim solidny wir, acha pomyślałem pewnie jeszcze jeden szczupak. Wykonałem chyba trzeci rzut i stało się, potężne branie tak na oko ze cztery pięć metrów od brzegu, woda się rozstąpiła i oczom moim ukazała się troć (może łosoś, pewien nie jestem) tak spokojnie 100cm, natychmiastowy odjazd pod drugi brzeg, potem w dół, zatrzymanie w nurcie chwila spokoju i dalej jazda pod prąd i skośnie pod drugi brzeg. Ryba szła cały czas tuż po powierzchnią wrażenie niesamowite. A ja z tym swoim kleniowym sprzęcikiem mogłem tylko wędkę trzymać (Power Grip 2-15g i żyłka 0.20). I tak minęło ok 10-15min już zaczynałem mieć nadzieję, że się uda, niestety potwór wpłynął w krzaki pod moim brzegiem tyle, że ze 25m pow. mojego stanowiska. Nic nie mogłem zrobić starałem się tylko utrzymywać naprężoną linkę, cały czas czułem rybę gdyby odeszła w nurt może by się udało, jednak ONA weszła głębiej pod krzak prawdopodobnie żyłka gdzieś się lekko przyklinowała i szalg trafił całą amortyzacje. Po krótkiej chwili okazało się, że trotka się wypięła, kilka zdecydowanych pociągnięć i wyjmuję wobka z wyprostowanymi kotwicami i po zawodach. No cóż 5cm Butcher to jednak nie przynęta trociowa, a szczególnie jego kotwice. Ale te chwile holu, które przeżyłem to i tak jazda bez trzymanki, jeszcze teraz jak to piszę trzęsą mi się kolana. :huh: :huh: :lol: :lol: :lol:

#497 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 21 lipiec 2008 - 00:10

Janusz, i masz wspaniałą przygodę, takich się nie zapomina i opowiada przy ogniskach. :mellow:
Też miałem podobną historię dwa dni temu na Wisełce, ale to na inny wątek kiedyś przy okazji. Mariusz już wie na priv, bo to u niego i dzięki niemu. B)

Jeszcze zrobisz nie jedno zdjęcie takiej metrówce :D
Gratuluję niespodzianki.

#498 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 21 lipiec 2008 - 00:21

Dzięki Robert, fakt hol to była niezła jazda, a fotka, a właściwie jej brak, to mała strata. Kontak z rybą był i to najważniejsze. A na tym sprzęcie to i tak długo ją trzymałem. :D :huh: :D

#499 OFFLINE   kwasik

kwasik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 746 postów
  • LokalizacjaLegionowo

Napisano 21 lipiec 2008 - 07:08

Jachu
No, piękna przygoda.
A teraz moja opowieść.
W piątek byłem rano na przysiędze syna w Ustce.
Wieczorem pojechałem na Słupię, gdzie miałem branie jakieś sto metrów poniżej ujścia Gnilnej, ale mi się spięła, albo trotka, albo pstrąg.
W sobotę rano na Biesiadzie Łososiowej (tak nazwali zawody i to co potem :D ) w Dygowie.
Już po ósmej miałem rybę, tu uwaga: według Twojej opowieści to w tym miejscu co Twoje Branie. Koło kamienia?
Troć 60 cm 2,80 kg. Wzięła po spławieniu się na garbatkę.
Na koniec pojechałem powyżej mostu w Bardach i tam przy palikach na środku rzeki w napływie przy burcie miałem branie na woblerka Mejera takiej troci która pozwoliłaby mi wygrać zawody.
W końcu byłem piąty, a zawody wygrał kolega z trocią 5,20 kg. 70 ludzi złowiło 11 ryb, więc ryba jest. Znów bym chciał nad parsętę.
Po zawodach pojechałem na Rościno. Tylu spławów troci jeszcze w życiu w jeden wieczór nie widziałem. W końcu o zmroku wzięła mi nieduża w tym miejscu co w maju, ale się spięła.

#500 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 21 lipiec 2008 - 09:40

Gratki Kaziu, a mówiłeś, że nie jesteś farciarzem :lol: .

Jeżeli to miejsce gdzie miałeś pierwszą rybę jest ok. 2km poniżej mostu w Bardach i ten duży kamień jest pod prawym brzegiem, to faktycznie ta sama miejscówka. Ja tam łowię z lewego brzegu, łatwiej obłowić większy obszar miejscówki, tylko z ew. rybą jest gorzej przez pas zielska przy brzegu, a dno przy samym brzegu jest tak muliste, że nie da się wejść do wody.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych