Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Sezon otwarty - Troć&Łosoś 2008


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
715 odpowiedzi w tym temacie

#461 OFFLINE   kwasik

kwasik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 746 postów
  • LokalizacjaLegionowo

Napisano 06 maj 2008 - 10:08

Dołączam moją rybkę z 1 maja - srebrny samiec 73 cm złowiony w Rościnie na garbatkę roboty mojego brata po 13-tej.
B) B) B)
remek - dzieki za pomoc w obróbce.
pozdr

Załączone pliki

  • Załączony plik  wasik.jpg   94,96 KB   306 Ilość pobrań


#462 OFFLINE   falgmar

falgmar

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 276 postów
  • LokalizacjaWłocławek

Napisano 06 maj 2008 - 10:15

Panie Kazimierzu - gratulacje !!! Nareszcie coś srebrnego na forum i to do tego z Parsęty :D

#463 OFFLINE   kwasik

kwasik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 746 postów
  • LokalizacjaLegionowo

Napisano 06 maj 2008 - 10:24

falgmar
Dzieki.
Myślę, że możemy sobie mówić po imieniu.
A ryba wzięła w pierwszych kilkudziesieciu rzutach, brat nie chciał mi zrobić zdjecia jak ją zobaczył, zrobił zdjecie, rzucił aparat i chwycił za wędkę i rzuał zawzięcie, bez rezultatu, na morzu mnie za to pobił w dorszach.
pozdr


#464 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 06 maj 2008 - 12:36

Kaziu, mistrzu wielkie gratki, masz farta do Parsęty nie ma co. Piękna ryba, jednak nie ma jak królowa. A tak na marginesie wczoraj powyżej Ząbrowa (na kamieniach) padło srebro ok 100 cm, nie znam szczegółów, ale mam dostać fotkę to wstawię informacyjnie. Gratulacje jeszcze raz B) B) B)
Pozdro Jachu

#465 OFFLINE   falgmar

falgmar

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 276 postów
  • LokalizacjaWłocławek

Napisano 06 maj 2008 - 12:57

falgmar
Dzieki.
Myślę, że możemy sobie mówić po imieniu.
A ryba wzięła w pierwszych kilkudziesieciu rzutach, brat nie chciał mi zrobić zdjecia jak ją zobaczył, zrobił zdjecie, rzucił aparat i chwycił za wędkę i rzuał zawzięcie, bez rezultatu, na morzu mnie za to pobił w dorszach.
pozdr


Z tym Panie to ja tak trochę żartobliwie :D Kaziu napisz gdzie ją dostałeś - blisko zapory czy dalej na mostach
Pozdr.

#466 OFFLINE   kwasik

kwasik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 746 postów
  • LokalizacjaLegionowo

Napisano 06 maj 2008 - 13:08

Jachu
Dzięki, byliśmy też w Ząbrowie na kamieniach, i w Rościęcinie, i na Bardach, gdzie złowiłem taką troche ponad wymiar i w Karlinie, ale kilka razy wracalismy do Rościna, z wiadomego powodu. :D
falgmar
Wzięła ze 300 metrów od zapory pod krzakiem przy moim brzegu, tam gdzie złowiłem kilkanascie lat temu swoją pierwszą troć ( to było na pierwszej wyprawie w pierwszej godzinie !),domy widoczne w tle to zabudowania na początku Rościna.
pozdr

#467 OFFLINE   falgmar

falgmar

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 276 postów
  • LokalizacjaWłocławek

Napisano 06 maj 2008 - 13:14

Parsęta Królową jest....hej! :mellow:

#468 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 06 maj 2008 - 13:24

Kazik, gratulacje, piękne srebro

#469 OFFLINE   Lanio

Lanio

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 299 postów

Napisano 06 maj 2008 - 18:05

Fiu fiu ladne sreberko :D

#470 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 06 maj 2008 - 23:22

[quote title=kwasik napisał(a) dnia Tue, 06 May 2008 11:08
remek - dzieki za pomoc w obróbce.
pozdr [/quote]

Nie ma za co :D Gratulacje! Piękna ryba!

Pozdrawiam
Remek

#471 OFFLINE   TERMOS

TERMOS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1900 postów
  • LokalizacjaDyslektyk ze Sztokcholmu.
  • Imię:Rafal
  • Nazwisko:K.L

Napisano 10 maj 2008 - 13:54

Tak sie ostatnio zastanawialem nad charakterystyka blachy lososiowej.Czy sa takowe czy tez moze trociowa i lososiowa jest taka sama .Napewno jest roznica jezeli chodzi o blaszki na ktore lowi sie Tu ,najczesciej sa to podlozne typu toby lub proste cybara ,sa tez grobe podlozne plastikowe lekko wygiete.
Niespotaklem sie jeszcze ze tubylcem lowiacym na nasze krajowe lub karliko -podobne klepance .Mam kilka takowych Janusz Waliszewski&co ,ciekawi mnie czy beda dzialc na Skandynawskie potoki a w szczegolnosci na lososka , jak te podlozne .A moze macie jakies swoje killery ?
Na lax-a a nie na troc. :D

#472 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 10 maj 2008 - 22:17

Witaj THERMOS.
Będą działać i to jak. Byłem kilka razy na Morrum pod koniec lat 90, łowiliśmy oczywiście na nasze karlinki. W 97 złowiłem łososia 126 cm 15,60kg we wrześniu na odcinku nr.2 łącznie na wszystkich wyjazdach złowiliśmy 17 szt od 8kg do wspomnianego wyżej, wszystko na karlinki produkcji Stefana Przychoćko. Jako ciekawostkę powiem Ci, że po moim sukcesie wędkarze którzy byli wtedy na Morrum, z Danii, Niemiec itd., miejscowi również wykupili od nas prawie wszystkie nadwyżki towaru :lol: :lol: :lol:
Pozdro Jachu.
PS. Jak miałbyś jakieś pytania czy potrzeby pisz na priv

#473 OFFLINE   TERMOS

TERMOS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1900 postów
  • LokalizacjaDyslektyk ze Sztokcholmu.
  • Imię:Rafal
  • Nazwisko:K.L

Napisano 12 maj 2008 - 19:19

Będą działać i to jak. Byłem kilka razy na Morrum pod koniec lat 90, łowiliśmy oczywiście na nasze karlinki. W 97 złowiłem łososia 126 cm 15,60kg we wrześniu na odcinku nr.2 łącznie na wszystkich wyjazdach złowiliśmy 17 szt od 8kg do wspomnianego wyżej, wszystko na karlinki produkcji Stefana Przychoćko. Jako ciekawostkę powiem Ci, że po moim sukcesie wędkarze którzy byli wtedy na Morrum, z Danii, Niemiec itd., miejscowi również wykupili od nas prawie wszystkie nadwyżki towaru


Gratuluje sukcesow ,Morrum to rzeczka legenda do dzis dnia.
15,60 B) Sliczne rybsko prosze pana :D ,polskie blaszki i niemam pytan a wlasciwie mam kilka .Ciekawi mnie jaka technika polawialiscie ,czy blaszka szla po dnie czy wyzej .Pisz co i jak bom ciekaw .Janusz moze jakies fotki konkretnych modeli gdzies wygrzebiesz ?Zerknac niezaszkodzi.

#474 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 12 maj 2008 - 21:01

Witaj THERMOS.
Łowiliśmy, że tak powiem, po naszemu czyli tak jak łowię na Parsęcie. Oczywiście uwzględniając różnice wynikające z charakteru Morrum, w szczególności niektórych jej odcinków, tych bardziej kamienistych. Ale w zasadzie to zawsze był podobny sposób prowadzenia, staraliśmy się zawsze możliwie głęboko ale bez przesady, no i jak zwykle na nowej wodzie kombinowaliśmy trochę. Ogólnie zasady prowadzenia wahadła opisałem w artykule o wahadłach trociowych, który wiem, że czytałeś. Najskuteczniejsze w naszym wypadku okazały się wahadła w kolorze biały mat, zarówno karlinki jak i trzebiatówki (mówię tu o trzebiatówkach Stefana P.), przygotuję jakieś fotki modeli, które były skuteczne i wstawię. Pomyślałem też, że jak będziecie łowić w czerwcu to są duże szanse na srebro, a wtedy nie trzeba prowadzić wahadła aż tak wolno i przy samym dnie, wystarczy w pół wody. Dokładniej wszelkie doły, jamy przed i za kamieniami, rynny pomiędzy nimi ale również spokojne głębsze płanie. To tak pokrótce. B)

#475 OFFLINE   TERMOS

TERMOS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1900 postów
  • LokalizacjaDyslektyk ze Sztokcholmu.
  • Imię:Rafal
  • Nazwisko:K.L

Napisano 16 maj 2008 - 09:11

Janusz -dziekuje za informacje teraz tylko trzeba to dobrze praktycznie wykorzystac.Fotki tez mile widziane .
pozdrawiam serdecznie

#476 OFFLINE   pablom

pablom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • LokalizacjaSulejówek

Napisano 19 czerwiec 2008 - 12:27

Wczoraj nad Regą, sobie ciut połowiłem (znaczy porzucałem) przez ponad 2godziny miałem 2 brania, niestety luz na żyłce nie pozwolił mi na wykożystanie ich. Brania następowały zaraz po kontakcie przynęty z wodą. Przynęta to oczywiście K3 p. S. Przychoćki.

Załączone pliki



#477 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 19 czerwiec 2008 - 21:21

To gdzie Ty byłeś nad tą Regą, powyżej Trzebiatowa ?

#478 OFFLINE   pablom

pablom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • LokalizacjaSulejówek

Napisano 19 czerwiec 2008 - 21:33

Niżej,we Włodarce

#479 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 19 czerwiec 2008 - 21:52

Aaaa, no tak, niezbyt często łowię na Redze, chyba, że na górnej, więc nie załapałem. W rejonie Włodarki to byłem chyba nie więcej jak dwa-trzy razy :lol:

#480 OFFLINE   pablom

pablom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • LokalizacjaSulejówek

Napisano 19 czerwiec 2008 - 21:55

Ja trzeci raz. Za dwa tyg. zamierzam Parsęte cały dzionek orać - więc spodziewaj się telefonów z zapytaniem o wyniki z nad rzeki <_< A jeszcze dziś dostałem kilka blach od S. Przychoćki więc nie ma przebacz <_<




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych