Jump to content

  •      Sign In   
  • Create Account

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Photo

Sezon otwarty - Troć&Łosoś 2008


  • Please log in to reply
715 replies to this topic

#121 OFFLINE   lukomat

lukomat

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2,739 posts
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Materek

Posted 18 December 2007 - 22:24

No tak sea trout to tu maja mizerne, podobno kiedys bylo lepiej. Czytalem jakos niedawno we wspomnianym Trout&Salmon i wnioskuje, ze w Irlandii dochodza do jeszcze mniejszych rozmiarow niz w Szkocji, ale moze sie myle.
W tych gazetach nie pisza o polowie keltow, bo teoretycznie nie wolno ich lapac, a ze sie czesto wieszaja, to inna sprawa. No i jak slusznie zauwazyles sa zdecydowanie mniej waleczne, co chyba jest oczywiste, a na dodatek niesmaczne (w Polsce jadlem tylko raz i pozniej zalowalem, szare, malo aromatyczne mieso, nieporownywalnie gorsze od srebrniaka). Dlaczego ludzie tak sie pchaja nad wode? No a co pozostaje tym, co za lodem nie przepadaja, jak nie oblodzone brzegi pomorskich rzek. Uwazam, ze warto sie wybrac chociaz raz, zeby poczuc klimat i nie mam tu na mysli tloku w centrum Slupska :unsure:
Pozdrawiam

#122 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9,640 posts
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Posted 18 December 2007 - 22:38

Ja naprawdę to wszystko kumam, wiem że jest jak jest i kiedys je łowić trzeba, w ogóle jakis dziwny temat się rozwinął i wychodza na jakiegoś hardmadafaka inkwizytora. Naprawdę daleki jestem od krytykowania kogokolwiek - jak łowi zgodnie z regulaminem i z wyczuciem to przecież najnormalniejsza rzecz na świecie....... Zwracałem jedynie uwage na to że w Polsce jest to postawione na głowie i łowi się nie te ryby co trzeba :mellow:

#123 OFFLINE   pablom

pablom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,024 posts
  • LokalizacjaSulejówek

Posted 18 December 2007 - 22:52

Wydaje mi się że tą całą mode na 01,01 wykreowały media. Nie znam trociarza który woli kelta od srebrniaka. Ale młodzi czytają pisma, chcą się uczyć - a tu w każdej gazecje napisane jak wół, 1-wszy dzień sezonu pało (np) 43 ryby, 2-gi dzię padło(np) 20 ryb, 3-ci dzień padło (np) 5szt. No więc wszyscy nad rzeki, bo większe prawdopodobienstwo złapania.

Ja w ubiegłym sezonie (2007) byłem czterokrotnie nad wodąi doczekałem się jednego brania- niestety nie wykorzystane. Ale są tacy co kilka lat jeżdzą bez kontaktu, i co robią - patrz wyżej

#124 OFFLINE   Radzio

Radzio

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 130 posts
  • LokalizacjaBiałystok

Posted 19 December 2007 - 18:31

Wydaje mi się że tą całą mode na 01,01 wykreowały media. Nie znam trociarza który woli kelta od srebrniaka. Ale młodzi czytają pisma, chcą się uczyć - a tu w każdej gazecje napisane jak wół, 1-wszy dzień sezonu pało (np) 43 ryby, 2-gi dzię padło(np) 20 ryb, 3-ci dzień padło (np) 5szt. No więc wszyscy nad rzeki, bo większe prawdopodobienstwo złapania.



Poza wyżej wymienionymi jeszcze krótkie relacje w niektórych serwisach informacyjnych i zdjęcia spędu różnej maści wędkarzy w centrum Słupska na miejskim odcinku. Czy to ma zachęcać? Myślę, że wielu z pewnością zniechęci.

#125 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4,440 posts

Posted 19 December 2007 - 18:42

Witam,

@ Radzio,

A moze ktos chce byc w centrum zeby spotkac sie ze znajomymi, jakich nie widzial od bardzo dawna. Moze ten ''sped'' dla niektorych oznacza przyjaciol?

Pozdrawiam,

Bujo

P.S. Sezon zaczynam w centrum z powyzszych powodow.

#126 OFFLINE   Radzio

Radzio

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 130 posts
  • LokalizacjaBiałystok

Posted 19 December 2007 - 18:56

Planuję kilkudniową wyprawę na Pomorze lecz będzie to pewnie marzec lub okolice maja. Lepiej łowić w tygodniu, podczas mniejszej frekwencji nad wodą i na niezurbanizowanym odcinku rzeki, o sporych walorach estetycznych.

#127 OFFLINE   pafek

pafek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 772 posts
  • Lokalizacjapstrągowe strumienie

Posted 19 December 2007 - 23:09

Radzio ma rację w 100% styczen na pomorze w sam środek miasta ??? pomyłka jak dla mnie.

Też jadę na trocie na przełomie marca-kwietnia na cały tydzień od poniedziałku do piątku. Celem będzie chyba Łeba, na pewnym uroczym odcinku.

#128 OFFLINE   lukomat

lukomat

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2,739 posts
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Materek

Posted 20 December 2007 - 11:21

Spotkanie z kumplami to tez wazna sprawa, ale ja to zostawiam na wieczor, a w ciagu dnia dam nura w krzaki B)
Pozdrawiam

#129 OFFLINE   Paweł nizinny

Paweł nizinny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 612 posts
  • LokalizacjaOstrołęka
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Stypiński

Posted 20 December 2007 - 21:59

Planuję kilkudniową wyprawę na Pomorze lecz będzie to pewnie marzec lub okolice maja. Lepiej łowić w tygodniu, podczas mniejszej frekwencji nad wodą i na niezurbanizowanym odcinku rzeki, o sporych walorach estetycznych.

Cześć Radek, jak będziesz się wybierał daj cynk
Ja pierwszy raz jade na otwarcie, i mimo że nie lubię łowić w tłoku to przynajmniej chce choć raz poczuć tą atmosfere i zobaczyć jak jest naprawde.
Pozdrawiam Paweł

#130 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4,473 posts
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Posted 20 December 2007 - 23:26

Witajcie Koledzy.
Nie zawsze rozpoczęcie sezonu trociowego musi się kojarzyć z tłokiem. Można zacząć na Par
sęcie, gdzie o tłok poza odcinkiem od Rozcięcina do Kołobrzegu, trudno, bo jest tyle miejsc powyżej, że tłoku nie będzie. Natomiast potwierdzam, że bardzo często chcemy łowić
w tłoku aby spotkać kolegów i znajomych. Dlatego też nie widzę nic złego w tym, że ktoś
chce rozpocząć sezon na Słupi np. w mieście.
Pozdro Jachu

#131 OFFLINE   heniutek

heniutek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 323 posts
  • LokalizacjaMiędzyzdroje

Posted 21 December 2007 - 16:05




Jeszcze 10 dni :o :o :o

#132 OFFLINE   filip0985

filip0985

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 184 posts
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Łukasz

Posted 25 December 2007 - 19:50

Jeszcze 7 dni :mellow:
Coraz większy stres odczuwam w związku z tym i piętrzą mi się pytania w głowie, nad jaką rzekę jechać, nad jedną z tych flagowych czy może nad jakiś dopływik? Jaka będzie woda, pogoda, itd.
Zwariować można, sprzęt prawie, prawie skompletowany poza paroma szczegółami, nic tylko czekać.
Pozdrawiam wszystkich oczekujących na ten magiczny dzień :D

#133 OFFLINE   milo26

milo26

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 129 posts
  • LokalizacjaSzczecin

Posted 26 December 2007 - 10:21

Podobnie jest ze mną. Tysiąc myśli po głowie chodzi: jaka rzeka itp. Ale chyba z Mifkiem postawimy na Drawę, która powoli staje się naszą rzeką Wchodzą do niej trocie i chyba czas udowodnić innym, że jest to prawdą. Nie słyszy się relacji z Drawy, ponieważ może z trzy osoby otwierają na niej swój sezon.

Ps. Siedzę właśnie i czekam, aby temperatura spadła choć do 0 stopni, aby móc pobiegać jeszcze za lipionkami Drawy.

Pozdrawiam :mellow:


#134 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11,308 posts
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Posted 26 December 2007 - 19:51

misiek dobrze kombinujesz... :mellow:

#135 OFFLINE   rocky

rocky

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 730 posts
  • LokalizacjaStarogard Gdański

Posted 27 December 2007 - 20:15

Jak już szefostwo edytowało tytuł wątku to można pisac do woli :lol: :lol: :lol:
Jestem już czerwony jak cegła :mellow:
Na stoliczku w pokoju wędkarskim porozkładane przynęty, nawinięte linki na kołowrotki, kotwice powymieniane, pudełka na przynęty dokupione... .Zastanawiam się jeszce czy zabrac muchówkę... .Chyba tak, bo będę mógł wtedy pogrzebać w muchach i coś ukręcić dla zabicia czasu.
Kurde, jak wytrzymać te PIĘĆ dni :o
Wczoraj to wyszedłem nawet nad rzekę koło domu posprawdzać i poustawiać wobki :mellow:
Aż mi paluchy zgrabiały od przepinania agrafki bo było 2 na minusie B)
W myślach już układam strategię, zastanawiam się w której miejscówce zacząć,jaka będzie woda, jaka pogoda itd :unsure:
Samo rozpoczęcie to rytuał...
O matko jaki jestem porąbany :lol:
Jakby ktoś otwierał sezon na Redzie to proszę o znaki szczególne-ja sam będę ubrany w beżowy polarek z kapturem i stalową polarową czapkę :lol:
A w dniach 4-6 stycznia będziemy ekipą na Redzie:sześcioosobowa załoga Salmo z Pepe i Radziem na czele,Mariusz Teodorowicz, Sworek z kolegą, Baloo, dołączyć chciał też Lukomat, no i oczywiście ja.
Pozdrawiam wszystkich maniaków B)

#136 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4,473 posts
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Posted 27 December 2007 - 21:35

@rocky
mordo ty moja wszyscy jesteśmy porąbani. Ale, ale rozpoczęcie
sezonu w Takim towarzystwie, tylko pozazdrościć. Jak coś będzie
to FOTY koniecznie, bo jak nie, to wiesz ?!!!
Pozdro Jachu

#137 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3,338 posts
  • LokalizacjaChicago

Posted 27 December 2007 - 21:41

Rocky :mellow: to nieomal ja Zlot w Rhinelander ...pamietaj ze masz pozdrowic Towarzystwo od Jacka , Tadka i ode mnie :mellow: i malego kielonka przechylic :lol:...malego <_<

#138 OFFLINE   rocky

rocky

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 730 posts
  • LokalizacjaStarogard Gdański

Posted 27 December 2007 - 21:46

Jachu ,jak miło poczuć bratnią duszę w tej parodniowej depresji oczekiwania :lol:
Foty obowiązkowe :mellow: z otwarcia zrybą czy bez, choć wolałbym z rybą :mellow:
A z wyprawy grupowej, jak będzie o czym to może napiszę B)

#139 OFFLINE   rocky

rocky

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 730 posts
  • LokalizacjaStarogard Gdański

Posted 27 December 2007 - 21:50

Tak Jurku, jakże bym śmiał zapomnieć :mellow: Toż my z Tadziem sporo dokazywali :blush::blush:Embarassed
I kielonka jak obiecałem wychylimy małeeeego za wasze zdrowie :lol:

#140 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3,338 posts
  • LokalizacjaChicago

Posted 27 December 2007 - 22:01

Z rybenkami ma sie rozumiec :blush::lol: