Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Nasi milusińsy czyli koty, psiaki i inne zwierzaki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1717 odpowiedzi w tym temacie

#181 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15991 postów

Napisano 08 maj 2014 - 22:36

Powiem szczerze że jakoś ten wyżeł weimarski nie za bardzo mi pasuje, Nie wiem dlaczego ale może, że nigdy go nie widziałem i nie znam tej rasy. Przypuszczam że, jak bym miał styczność z psiakiem tej rasy, pewnie by mnie zauroczył.

Teriera Rosyjskiego sobie kup.



#182 OFFLINE   kotwitz

kotwitz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2378 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Kamil

Napisano 08 maj 2014 - 23:11

Polecam Ci psa rasy Fila Brasileiro. Początki nie należą do najłatwiejszych i trzeba mieć twardą rękę ale później to już jest miłość do końca życia :) . Psy są bardzo inteligentne i bardzo rodzinne. Nie toleruje obcych. Na ryby w dzicz jak znalazł, nie pozwoli zrobić Ci krzywdy. Przy tym nie chorują, jedyny problem to często brud w uszach.

#183 OFFLINE   MarcinZet

MarcinZet

    GO BARBLESS!!!

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2749 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Zawora

Napisano 08 maj 2014 - 23:54

Żeby podtrzymać równowagę (kociaki górują jak widzę w temacie;)) wrzucę moją psinę. Akurat na czatach po pajka.

 

DSC_4418.JPG


  • Artech, Ricci i kotwitz lubią to

#184 OFFLINE   Meme

Meme

    booom

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3094 postów
  • LokalizacjaWarszawa - Tarchomin
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Oświeciński

Napisano 09 maj 2014 - 03:51

To dalej wyrównujemy - kundelek - choć jakbym sie uparł bym mógł twierdzić ze to Alpejski gończy krótko nożny .... Żadnemu ptaku nie daruje :D

296_2936_zps1cd9794c.jpg

296_2939_zps7ee58ff2.jpg

296_2966_zpsb8017c82.jpg



#185 OFFLINE   witeg

witeg

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 168 postów
  • Imię:Witek

Napisano 09 maj 2014 - 05:07

stoner - jak czytam pies na dworze i pasterski mam jedno skojarzenie - podhalan. :)

Tylko to zdecydowanie inne psy niż owczarki niemieckie. Owczarek niemiecki ciągle pyta - Weźmy, zróbmy coś, coś chcesz ode mnie, no powiedz, gdzieś mamy iść, co przynieść...... Podhalan - czy to naprawdę konieczne, przemyślałeś to dobrze, na pewno??? No dobra, skoro już tak się uparłeś... Ej koleś no pogięło cię???? 3 razy tego patyka przynosiłem, a ty go ciągle wyrzucasz, jak ci potrzebny to teraz idź sam.

Nie potrzebują tyle ruchu i zajęć co Border Collie, ONki, co nie znaczy, że ruch i kontakt z człowiekiem można odpuścić. To psy dość niezależne, mające swoje zdanie, dość łatwo je wychować, dość trudno wytresować.


  • cristovo lubi to

#186 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 09 maj 2014 - 09:34

Polecam Ci psa rasy Fila Brasileiro. Początki nie należą do najłatwiejszych i trzeba mieć twardą rękę ale później to już jest miłość do końca życia :) . Psy są bardzo inteligentne i bardzo rodzinne. Nie toleruje obcych. Na ryby w dzicz jak znalazł, nie pozwoli zrobić Ci krzywdy. Przy tym nie chorują, jedyny problem to często brud w uszach.

Coś tego typu miał swego czasu moj były szef. Bydle takie (pies - chociaz szef też) ze merdajac ogonem w biurze potrafil meble przestawiać :D


  • marcinesz, @slider@ i kotwitz lubią to

#187 OFFLINE   witeg

witeg

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 168 postów
  • Imię:Witek

Napisano 09 maj 2014 - 12:29

 

Pies zawsze ma duży wybieg i żyje na wolnym powietrzu. W domu, to raczej za malucha tylko bywał.

 No sorry panowie, ale jak sobie wyobrażacie wyżła gładkowłosego, czy fila brasileiro na świeżym powietrzu zimą? Sweterek i kożuszek +centralne w budzie?

Jak ma to być "podwórzowiec" to w grę wchodzą jednak bardziej owłosione rasy.

W kwestii psów pasterskich, to są dwa rodzaje - zaganiające (Border Collie, Aussie,....) i pilnujące stada - duże psy pochodzące od Mastiffa Tybetańskiego. Pierwsza grupa to pracoholicy, jak codziennie nie zmorduje się ich fizycznie i umysłowo, będą świrować, druga grupa wymaga mniej pracy, ale sensownej, błędy w wychowaniu mogą być przyczyną czyjeś śmierci lub kalectwa.



#188 OFFLINE   stoner

stoner

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1535 postów
  • LokalizacjaJaworzno
  • Imię:Irek

Napisano 09 maj 2014 - 15:35

Witek,Zdecydowanie wolę tą pierwszą grupę. Nie chcę aby mój pies, przez moje złe wychowanie komuś zrobił krzywdę.

Nie wybiorę też psa, który nie będzie się nadawał do przebywania na wolnym powietrzu


  • Ricci lubi to

#189 OFFLINE   marcinesz

marcinesz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1184 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 09 maj 2014 - 17:12

Pytanie, czy te zaganiacze będą szczęśliwe cały czas na wybiegu, tym bardziej, że podczas dorastania będą w domu. Teoretycznie tak, ale nie wiem, na ile one łakną bliskości z człowiekiem.
Poza tym nie miałbym trochę sumienia trzymać psa w ostre mrozy na dworze.

Ja moją flatkę trzymam w domu - ale to też taka rasa, że musi być blisko człowieka - po prostu ona łaknie wciąż bliskości (przynajmniej w zasięgu wzroku) z człowiekiem.
Poza tym dla mnie posiadanie psa to również radocha z ciągłego z nim kontaktu - licząc się oczywiście z tym, że jest z tym więcej zachodu / sprzątania itp.

Użytkownik marcinesz edytował ten post 09 maj 2014 - 21:40

  • Ricci i kotwitz lubią to

#190 OFFLINE   witeg

witeg

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 168 postów
  • Imię:Witek

Napisano 09 maj 2014 - 18:07

No to jest pewien konflikt interesów. :)  Te zaganiające są psami wyhodowanymi do ścisłej współpracy z człowiekiem, potrzebują stałego kontaktu z przewodnikiem, skutkiem tego średnio się nadają do przebywania na wybiegu, chyba że cały dzień będziesz się kręcił koło domu.

Psy z drugiej grupy jak nie ma ich pana,zajmują się tym do czego są stworzone - pilnują i nie widać, żeby były z tego powodu nieszczęśliwe. Ale oczywiście potrzebują kontaktu z człowiekiem i zdecydowanie wolą być ze swoimi ludźmi niż same.

Od wielu lat mam psy w typie podhalana i polecam tę rasę w większości przypadków kiedy ktoś rozsądnie podchodzący do posiadania psa, potrzebuje towarzysza, stróża, przyjaciela rodziny, psa który spokojnie może przebywać cały rok na dworze. Podobnie jak inne psy z nimi spokrewnione śpią na śniegu, po śnieżycach często udają zaspy, pomimo dobrej budy i kilku legowisk do wyboru.

Głównym powodem dla którego polecam podhalany jest ich zrównoważenie, łatwość wychowania, przy zachowaniu podstawowych zasad nie ma problemu z nadmierną agresją.  Jednak są to psy dość specyficzne, tzn. nie ma co się łudzić, że z pasją będą wykonywały komendy :) .


  • marcinesz lubi to

#191 OFFLINE   kotwitz

kotwitz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2378 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Kamil

Napisano 09 maj 2014 - 22:04

Coś tego typu miał swego czasu moj były szef. Bydle takie (pies - chociaz szef też) ze merdajac ogonem w biurze potrafil meble przestawiać :D

To prawda, jak się cieszy i jak nie śpi ( a średnio bydle śpi 14-16h dziennie ) to czasami aż boli jak strzeli kitą :)
 

 

 No sorry panowie, ale jak sobie wyobrażacie wyżła gładkowłosego, czy fila brasileiro na świeżym powietrzu zimą? Sweterek i kożuszek +centralne w budzie?

Jak ma to być "podwórzowiec" to w grę wchodzą jednak bardziej owłosione rasy.

 

Masz rację. Jakoś tak z przyzwyczajenia napisałem bo u mnie psy w domu mieszkają choć zawsze można psu zrobić legowisko na zimę np. w garażu



#192 OFFLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6311 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Napisano 22 maj 2014 - 16:57

Staaary peebało cię, jaki jerkbait!? Ja tu raczę drzemać  :)

Załączony plik  20140522_174716.jpg   45,11 KB   11 Ilość pobrańZałączony plik  20140522_174808.jpg   48,33 KB   11 Ilość pobrańZałączony plik  20140522_174855.jpg   49,58 KB   12 Ilość pobrań

 



#193 OFFLINE   seiken

seiken

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 421 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Michał

Napisano 28 maj 2014 - 13:44

Nie ma jak popatrzyć na "pracowników" z góry :P

69necw.jpg

 

Słodkie lenistwo ,no wszak na dożywotnim płatnym urlopie się jest :lol:

m7yqdt.jpg

 

Kto wychlał moje piwo :D

2nvf8eh.jpg



#194 OFFLINE   Krystekwolf

Krystekwolf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1464 postów

Napisano 18 czerwiec 2014 - 01:30

Takie klimaty ...skoro i tak nie śpię :huh:

Prawie 50 kilowy motor do sanek :lol: mojej córy .

Oczywiście serwisuje(ładuje baterie ;) ) się w łóżku ,szkoda że moim :(

Nikt nie chce w swoim spać ,tylko w koi biednego ojca ,stojącym w kąciku ehhhh...452284_DSC_0100.JPG452285_DSC_0345.JPG452286_DSC_0347.JPG452287_DSC_0425.JPG



#195 OFFLINE   MarcinZet

MarcinZet

    GO BARBLESS!!!

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2749 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Zawora

Napisano 20 czerwiec 2014 - 19:48

Krystek, bardzo ladna siersc - czy to tylko na zdjeciu taki efekt? Co psiakowi dajesz jesc?

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

#196 OFFLINE   Krystekwolf

Krystekwolf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1464 postów

Napisano 20 czerwiec 2014 - 20:13

Marcin ale czyja sierść ? Żony ,córki czy labradora :lol: :lol: :lol:

Psiaka to karmię Joserą -jeden posiłek,drugi jakaś wątróbka gotowana albo inne mięsko.Czasem świńska nóżka dla zaostrzenia apetytu ;)  i oczywiście witaminy .Chętnie ją je od początku ,hodowca karmi swoje tym ,plus kozie mleko .Powiem Ci że na foto wyszedł średnio,zrobię mu jakieś w normalnym świetle, to zobaczysz jak wygląda .


Użytkownik Krystekwolf edytował ten post 20 czerwiec 2014 - 20:14


#197 OFFLINE   MarcinZet

MarcinZet

    GO BARBLESS!!!

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2749 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Zawora

Napisano 20 czerwiec 2014 - 20:16

Oczywiscie ze o zony mnie chodzilo hahaha;) fajna psiura.

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka
  • Krystekwolf lubi to

#198 OFFLINE   Krystekwolf

Krystekwolf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1464 postów

Napisano 20 czerwiec 2014 - 20:25


Oczywiscie ze o zony mnie chodzilo hahaha;) fajna psiura.

 

Szczególnie wtedy jest fajny, jak zaparkuje w nocy na nogach śpiącego ,budzisz się po czasie i myślisz że ktoś Ci stopy amputował :lol:

Zjadł mi swojego czasu pół mieszkania :ph34r: :blink: ale i tak jest kochany ,przylepa .



#199 OFFLINE   MarcinZet

MarcinZet

    GO BARBLESS!!!

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2749 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Zawora

Napisano 20 czerwiec 2014 - 20:27

Znam ten scenariusz, moja doslownie pozarla mi kiedys cala sofe. Mniam mniam.

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

#200 OFFLINE   Krystekwolf

Krystekwolf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1464 postów

Napisano 20 czerwiec 2014 - 20:36

Najpierw było łóżko córy ,potem mój piękny góralski taboret-krzesełko ,tylko wióry z niego zostały.

O dywanach żony nie wspomnę :P ,miał gryzaki i różne cuda,a i tak rąbał wszystko.

Nic go na razie nie boli ,ale kiedyś pójdę i tak i go prześwietlę,bo jestem ciekawy co ma w środku jeszcze :ph34r:






Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych