Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Nasi milusińsy czyli koty, psiaki i inne zwierzaki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1717 odpowiedzi w tym temacie

#161 OFFLINE   witek

witek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 960 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 18 marzec 2014 - 07:40

Matka, odpalaj cysternę! :D

 

WN163509.jpg


  • Wojtek B. lubi to

#162 OFFLINE   cristovo

cristovo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisano 22 marzec 2014 - 23:48

autocenzura


Użytkownik cristovo edytował ten post 06 marzec 2015 - 00:26


#163 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 06 maj 2014 - 10:29

Okno na świat, czyli koci telewizor:

 

Załączony plik  1.jpg   63,76 KB   18 Ilość pobrań

 

A po tak męczącym zajęciu.....relaks! ;)
 

 

Załączony plik  5.jpg   46,67 KB   19 Ilość pobrań

 

 

Załączony plik  3.jpg   113,44 KB   18 Ilość pobrań

 

 

 

 

Pozdrówka!

Kamil



#164 OFFLINE   Profil_Nieaktywny

Profil_Nieaktywny

    Sparta Rods

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3476 postów
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Borucki

Napisano 06 maj 2014 - 12:01

Ma na imię czy się wabi nie wiem :D Albert na niego wolamy ;)
  • czaro73, Krystekwolf i kotwitz lubią to

#165 OFFLINE   stoner

stoner

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1535 postów
  • LokalizacjaJaworzno
  • Imię:Irek

Napisano 08 maj 2014 - 20:22

Panowie mam ostatnimi czasy, straszny dylemat a mianowicie: chcę zakupić sobie i dla mojej rodziny psa. Od prawie czterdziestu lat jak żyję zawsze towarzyszył mi wilk. Pamiętam z pięć tych psów, wszystkie miały tak samo na imię i żyły długo, koncząc swój żywot w podobny sposób (paraliż tylnych kończyn ze ślepotą i głuchotą). Stwierdziłem że czas coś zmienić, może jakaś inna rasa?

Pies zawsze ma duży wybieg i żyje na wolnym powietrzu. W domu, to raczej za malucha tylko bywał. Je praktycznie to co ja.

Zawsze ma gotowaną zupę, Nie raz po pijaku stołowałem się z jego gara i jakoś różnicy nie odczułem.

Wiem że każdy zwierzak jest indywidualny, ale może coś polecicie.



#166 OFFLINE   Ricci

Ricci

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 345 postów
  • LokalizacjaŻagań

Napisano 08 maj 2014 - 20:35

http://pies-piesek-p...-border-collie/

 

Bynajmniej o takim ja marzę,ale na razie robota koliduje....



#167 OFFLINE   stoner

stoner

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1535 postów
  • LokalizacjaJaworzno
  • Imię:Irek

Napisano 08 maj 2014 - 20:44

Ricci. Brałem już go pod uwagę. Koleżanka ma takiego i jestem pod wrażeniem. Bardzo fajny psiak.

Jakaś rasa pasterska chyba najbardziej by mi odpowiadała, ze względu na wybieg jakim dysponuje



#168 OFFLINE   Ricci

Ricci

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 345 postów
  • LokalizacjaŻagań

Napisano 08 maj 2014 - 20:59

Stoner,będziesz zadowolony. Te psy są stworzone do życia w rodzinie,no i zawsze Cię przypilnuje koło michy ;)  ;)  ;) . Praktycznie nie trzeba ich szkolić,są bardzo bystre. No i z chęcią będzie brykał rybaczyć z Tobą. 



#169 OFFLINE   stoner

stoner

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1535 postów
  • LokalizacjaJaworzno
  • Imię:Irek

Napisano 08 maj 2014 - 21:14

To jest właśnie to czego potrzebuję , mianowicie zabrać psa na ryby. Lubię wyskoczyć na cały weekend nad wodę w dzicz. Do tej pory byłem sam przeważnie a jakiś milczący słuchacz moich narzekań, by się przydał.



#170 OFFLINE   alex62

alex62

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 499 postów
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 08 maj 2014 - 21:17

A może jeśli lubisz chodzić na rybki,jesteś w miarę usportowionym facetem i masz czas dla swojego pupila,to pomyślałbyś o wyżle waimarskim ?



#171 OFFLINE   stoner

stoner

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1535 postów
  • LokalizacjaJaworzno
  • Imię:Irek

Napisano 08 maj 2014 - 21:38

Powiem szczerze że jakoś ten wyżeł weimarski nie za bardzo mi pasuje, Nie wiem dlaczego ale może, że nigdy go nie widziałem i nie znam tej rasy. Przypuszczam że, jak bym miał styczność z psiakiem tej rasy, pewnie by mnie zauroczył.


Użytkownik stoner edytował ten post 08 maj 2014 - 21:38


#172 OFFLINE   Ricci

Ricci

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 345 postów
  • LokalizacjaŻagań

Napisano 08 maj 2014 - 21:43

Nie,tylko nie wyżła :D ! Tzn.Pies jest klasa,miałem Czeskiego Fouska,wszystko cacy ale z wody to by nie wychodził :lol: . Każdy przelot ptaka nad wodą kwitował od razu skokiem i płynięciem za nim. Szał pipy normalnie! Zabierałem go na gliniankę bo tam się kąpiele miejscowej "prosperity"odbywały,a on sobie ganiał za ptaszkami z zadartym łbem tratując wszystko na swojej drodze :) . Potem dostałem zakaz przychodzenia ze swoim pupilem,bo psina stwierdziła że,obwąchiwanie wylegujących się pań,jest równie zajmujące :lol: . Wyżeł-woda=żywioł!


  • stoner lubi to

#173 OFFLINE   stoner

stoner

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1535 postów
  • LokalizacjaJaworzno
  • Imię:Irek

Napisano 08 maj 2014 - 21:46

No tak. wypłoszył by wszystko łącznie z brzegówkami :lol:



#174 OFFLINE   marcinesz

marcinesz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1184 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 08 maj 2014 - 21:47

Cześć,

 

Border collie to bardzo aktywny pies, wszędzie go pełno. Nie wiem, czy wybieg mu "wystarczy". I musisz organizować mu zajęcie fizyczne i umysłowe - wybieganie się, frisbee, aportowanie piłeczek itp. Poczytaj na wikipedii i fora borderów.

I odnośnie borderów i zaganiania owiec - koniecznie wpisz sobie w youtube "extreme shepherding" i obejrzyj filmiki, które się wyświetlą, z borderami w ważnych rolach :-).

 

Ja mam z kolei sukę FCR czyli Flat Coated Retriever. To mało w Polsce znana rasa, jest przodkiem Golden Retrievera. Jestem super zadowolony z psa, ale to bardzo wrażliwa w układaniu rasa - zero karania, krzyku, negatywnego korygowania. Maksymalnie dużo pozytywnych zachęt, smakołyków. Ale niesamowicie szybko się uczy - jeszcze takiego czegoś nie widziałem. To pies myśliwski, musi biegać, ale bardzo, bardzo ciepły, spokojny po wybieganiu, inteligentny i rodzinny. Idealny do naszych dzieci. Na takim nam zależało. I bardzo lubi lizać po twarzy :).

 

Tak wygląda :):

Załączony plik  collage_20140508223748493_20140508223922409.jpg   537,16 KB   18 Ilość pobrań

 

Pozdrawiam,

Marcin



#175 OFFLINE   marcinesz

marcinesz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1184 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 08 maj 2014 - 21:50

Miałem wyżła niemieckiego - z rozpędu skakał ze skarpy do Pilicy, a potem piszczał, bo nurt go znosił i miał problem z dopłynięciem do brzegu...

A FCRy to jeszcze większe wodołazy - gliniance nie przepuści, a jak się zmęczy, to czasami przy aporcie po drodze kładzie się w kałuży. I bardzo lubi tarzać się w śniegu. Ale w łódce grzecznie leżała na dnie :).



#176 OFFLINE   alex62

alex62

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 499 postów
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 08 maj 2014 - 21:52

Waimary są ciut inne, bardziej stabilne, a samce podobno nawet próbują bronić ,,swoich" - oczywiście nie próbuję wmawiać że to idealny pies.



#177 OFFLINE   Ricci

Ricci

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 345 postów
  • LokalizacjaŻagań

Napisano 08 maj 2014 - 21:54

No tak. wypłoszył by wszystko łącznie z brzegówkami :lol:

Nie ogar nad wodą,wypłoszone,obszczekane,no i przegonione..łącznie z amatorami białej ryby

 

Cześć,

 

Border collie to bardzo aktywny pies, wszędzie go pełno. Nie wiem, czy wybieg mu "wystarczy". I musisz organizować mu zajęcie fizyczne i umysłowe - wybieganie się, frisbee, aportowanie piłeczek itp. Poczytaj na wikipedii i fora borderów.

I odnośnie borderów i zaganiania owiec - koniecznie wpisz sobie w youtube "extreme shepherding" i obejrzyj filmiki, które się wyświetlą, z borderami w ważnych rolach :-).

 

Ja mam z kolei sukę FCR czyli Flat Coated Retriever. To mało w Polsce znana rasa, jest przodkiem Golden Retrievera. Jestem super zadowolony z psa, ale to bardzo wrażliwa w układaniu rasa - zero karania, krzyku, negatywnego korygowania. Maksymalnie dużo pozytywnych zachęt, smakołyków. Ale niesamowicie szybko się uczy - jeszcze takiego czegoś nie widziałem. To pies myśliwski, musi biegać, ale bardzo, bardzo ciepły, spokojny po wybieganiu, inteligentny i rodzinny. Idealny do naszych dzieci. Na takim nam zależało. I bardzo lubi lizać po twarzy :).

 

Tak wygląda :):

attachicon.gifcollage_20140508223748493_20140508223922409.jpg

 

Pozdrawiam,

Marcin

To lizanie po twarzy...bezcenne :lol:  :lol:  :lol:



#178 OFFLINE   Ricci

Ricci

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 345 postów
  • LokalizacjaŻagań

Napisano 08 maj 2014 - 21:57

Marcin wie "o co kaman?". Dodałbym jeszcze tarzanie się w krowich plackach,późne powroty ze skruszoną miną :D . Po czym szlauch,kąpiel,i na koniec eleganckie otrzepanie przy "panciu" :lol:



#179 OFFLINE   stoner

stoner

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1535 postów
  • LokalizacjaJaworzno
  • Imię:Irek

Napisano 08 maj 2014 - 22:01

Marcinesz pięknego pieska masz. Wszystkie zdjęcia wyglądają jakby piesek nieźle pobiegał.

Jestem zwolennikiem ruchu dla psów, a szczególnie dla tych, które tego wymagają, według  mnie inaczej psiaki się męczą



#180 OFFLINE   marcinesz

marcinesz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1184 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 08 maj 2014 - 22:22

To super. Ja jak miałem wyżła, to byłem jeszcze na studiach i miałem co innego w głowie... Dlatego pies jak się nie wybiegał, to dostawał takiego pierdolca w mieszkaniu, że jak kot biegał z jednego końca mieszkania do drugiego i z powrotem... Ale też był super pies i łezka się w oku kręci, jak go wspominam.

 

A teraz moja "flatka" w weekend, jak wie, że jestem w domu, to po jej porannym krótkim załatwieniu potrzeb, daje mi potem spokojnie zjeść śniadanie, ale później tak długo mnie nagabuje, aż wyjdę z nią i ją zmęczę w lesie. Jak już się kładzie po przyniesieniu mi aportu, to ją jeszcze wtedy 10-cioma rzutami piłki na sznurku dorzynam :). I wygląda tak jak na pierwszej fotce z miską, a moje córy się śmieją, że pies dyszy jak kosiarka spalinowa :). Pies zmęczony, pies szczęśliwy :P.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych