Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Witam z drugiej strony


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
53 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 14 grudzień 2007 - 08:22

Witaj Tadeo :D . Zamieszkujesz najpiekniejszy skrawek Ameryki Ponocnej . Okno na zachod to Ocean ...okno na wschod , polnoc i poludnie to Gory Skaliste . Czy jest szansa ze bedziesz nam opisywal swoje przygody wedkarskie i dolaczal zdiecia ? ...wszyscy by sie ucieszyli . Jestem bardzo ciekawy czy masz jakies doswiadczenia z szczupakami lub muskie na terenie Kolumbii Brytyjskiej . Zapraszam do rozmow i basni B)



Witam serdecznie na naszm forum. Dołączam się do prośby Jerrego :D Bardzo chętnie opublikuję artykuły.

Pozdrawiam
Remek

#22 OFFLINE   kwasik

kwasik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 746 postów
  • LokalizacjaLegionowo

Napisano 14 grudzień 2007 - 09:05

Tadeo
To łowisz na Fraser River, czy gdzie indziej? Co łowisz?
Z tego co wiem z literatury to stolicą Kolumbii Brytyjskiej jest chyba Wiktoria (nie wiem jak to się pisze), a nie Wancuwer (też nie wiem jak to się pisze :D, ale się dowiem :D).
witam i pozdrawiam

#23 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 14 grudzień 2007 - 12:32

@Kwasik
Faktycznie stolicą KB jest Victoria, a nie Vancouver jak napisałem, a pisze się tak jak napisałem :mellow:
Pozdro Jachu

#24 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3529 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 14 grudzień 2007 - 12:57

Witaj Tadeo na forum,miejscówę do Połowu masz wyczesaną to bezdyskusyjne :D teraz tylko czekany na jakieś relacyjki foto,ech jak popatrzyłem w necie co to za miejsca ,to wymiękłem ciutkę :mellow: <_< :mellow:

#25 OFFLINE   kwasik

kwasik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 746 postów
  • LokalizacjaLegionowo

Napisano 14 grudzień 2007 - 14:06

Tadeo
Masz zadanie przenieść stolicę stanu KB z Wiktorii do Vancouwer. :D
Jesiotrów nie łowisz?
pozdr

#26 OFFLINE   Tadeo

Tadeo

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 47 postów
  • LokalizacjaWestbank BC

Napisano 14 grudzień 2007 - 14:48

Hej guys.
Dziekuje za serdeczne przywitanie. macie super stronke tutaj. Gdzie mysle bedziemy mogli podzielic sie doswiadczeniami, bo prawdziwie sposoby troche mamy inne. Na poczatek musze przyznac ze jestem chory na ciezka chorobe.Zaczela sie 15lat temu gdy sprowadzilem sie z Alberty do BC. Jest nieuleczalna i tylko czeste przebywanie nad rzeka przynosi mi okresowa ulge.Na szczescie moja zona rozumie moje ciezkie polozenie wiec jezdze nad te rzeki chociaz raz w tygodniu. Wszystko sie dzieje wedle kalendarza biologicznego oczywiscie. Najpierw wiec z Pacyfiku wchodzi do rzek
STEEL HEAD,krol ryb, waleczny, sprytny, akrobatyczny, a taki srebrny ze trzeba ciemne okulary zakladac :mellow: Steelhead wchodzi do wielu rzek sterefy lasow deszczowych. Konczy sie on w kwietniu. Od maja otwiera sie mighty FRASER rzeka wielkosci wisly,ale do konca wysokogorska, rozpedzona i niebezpieczna. Mamy w niej biale jesiotry- dinozaury do 600kg. Tylko C&R bo rosna zbyt wolno.Zaczynaja byc plodne dopiero po 25 latach.
W maju wiec wchodzi do Fraser SPRING SALMON, najwiekszy z lososi i bardzo poszukiwany. Dochoda nawet do 40kg i trzeba je gonic lodka lub brzegiem bo lamia sprzet i rwa power pro bez pytania. Spring idzie az do pazdziernika i naklada sie z czterema innymi lososiami. Sa to: pink, czyli rozowy, sockeye czyli nerka po rosyjsku no i koho, akrobatyczny kuzyn steelheada.Lososie te wchodza w grupach po 10-15 milionow( nie przesadzam) i niektore ida 1500km w glab ladu, A jak ktos chce to moze sobie tez pojechac nad jeziorko, ale ja na male rybki niestety nie mam juz czasu,ale to juz inny temat. Fraser ma pare doplywow w dolnej strefie gdzie ryba ta wchodzi, wyciera sie a pozniej umiera. Jej ciala to pokarm dla nastepnego pokolenia.
Lapanie lososi tak sie rozpanoszylo w moim zyciu ze juz nie znajduje miejsca na polowania ze sztucerem. Tylko zima poluje 3 tygodnie po bialej stopie z lukiem lub kusza. Tzw. otwarcie na bron prymitywna. Nic w tym roku nie upolowalem, ale co sie nachodzilem po gorach to moje. Zamiescil bym chetnie pare fotek, ale nie bardzo wiem jak. Moze by mi ktos poradzil?
Pozdrawiam
Tadeo


#27 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9641 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 14 grudzień 2007 - 16:34

Bardzo ciekawe co piszesz, szczególnie o polowaniu z łukiem, ja czekam na strzały do mojego PSE - niestety ale w większości miejsc w europie wolno polować tylko z gunem...

#28 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 14 grudzień 2007 - 17:23

Zamiescil bym chetnie pare fotek, ale nie bardzo wiem jak. Moze by mi ktos poradzil?

wchodzisz pod wiadomoscia, ktora wlasnie piszesz, na funkcje wyszukiwania, szukasz fotki na twoim PC, zaznaczasz zdjecie i wybierasz funkcje wstaw, to wszystko, mozesz wstawic 2 zdjecia do kazdego postu ... kazde o maksymalnej wielkosci 100 kb, czyli duze fotki musisz komprymowac, robiac rozmiar np. 640X480 albo 800X600 pixel, podczas pomniejszania formatu mozesz tez wybrac opcje 'obnizenia jakosci' do 80%, co znacznie zmniejszy objetosc zdjecia, ale tylko nieznacznie jego 'internetowa' jakosc

ready freddy? :mellow: no to czekamy ;)


#29 OFFLINE   Herman

Herman

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 542 postów
  • LokalizacjaWłodawa

Napisano 15 grudzień 2007 - 11:16

Cześć Tadeo :D
Nie wiem czy pamiętasz, ale kilka lat temu korespondowaliśmy troszkę na temat multiplikatorów, rzeki Fraser i sadzawki w Westbank :D
Pozdrawiam
Sławek Baj

#30 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 15 grudzień 2007 - 13:09

TADEO jakbyś mial problemy ze wstawieniem fotek mozesz wyslac je do mnie na mejla mifek@jerkbait.pl i ja je wstawie tam gdzie chcesz... :D

#31 OFFLINE   wizard

wizard

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 256 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Przemysław

Napisano 15 grudzień 2007 - 16:08

Witajjj tadeooo :mellow:

#32 OFFLINE   Tadeo

Tadeo

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 47 postów
  • LokalizacjaWestbank BC

Napisano 15 grudzień 2007 - 17:08

Herman, Herman, ahtung! ahtung! :D pamietam te rozmowy, ale na innym forum. Te bajorko to 3 hektarowe jeziorko w parku miejskim.
Pelne jest bassa i okonia i nikt tego nie chce lapac. Polkilowe okonie mozna ciagnac jednego a drugim. To obce gatunki tutaj wiec limit(25szt.) jest liberalny, ale i tak zadko kto tam lapie. Wedkarski narod jes rozpsuty :wacko: . tylko salmonidy im w glowach.
Well, oto moja pierwsz proba z obrazkami. Na poczatek dwie stalowki ze Stamp river na wyspie Vancouverskiej. Zdjecia z podrecznego podwodnego pentaxa.

Załączone pliki



#33 OFFLINE   Tadeo

Tadeo

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 47 postów
  • LokalizacjaWestbank BC

Napisano 15 grudzień 2007 - 17:18

Hej z obrazkami wyszlo ok. To moze jeszcze ze dwie. te sa z Fraser river. Ryba to Chinook albo Spring Salmon, nasz najwiekszy salmonid. Strasznie sie znia naganialem po brzegu to troche jestem zasapany na fotkach. Gorska wielka rzeka o poteznym uciagu. I choc uzywam kija SAGE 4120 o mocnym kregoslupie to na pierwszej fotce widac jak ten Chinook testuje ja na wytrzymalosc na zlamanie.

Załączone pliki



#34 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 15 grudzień 2007 - 17:26

o zesz kurde felek!
na dluga brode mikolaja...


coś niesamowitego... no to się doigraliśmy... teraz tadeo będzie się nad nami znęcał takimi fotkami...

i...

i...

... i chwała mu za to!!!! :mellow:

#35 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 15 grudzień 2007 - 17:44

No to leżę i płaczę :D Ale rybska!!!!

Pozdrawiam
Remek

#36 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3529 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 15 grudzień 2007 - 17:48

Ło matko :huh: :huh: :huh: Embarassed niedosyc,że u mnie wszelaka woda (stojaca)juz skuta lodem to sie jeszcze znęcaja nad człowiekiem <_< ,no ale mi sie nawet podoba te znęcanie <_< ,no rybska wspaniałe,

ps ,a co ten kijek sie tak dziwnie wygina? :wacko:

#37 OFFLINE   Tommek

Tommek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1179 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 15 grudzień 2007 - 17:58

Witam,fajne fotki,no i ten kijek ciekawie wygięty :mellow:

Pozdrawiam

#38 OFFLINE   biosteron

biosteron

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1945 postów
  • LokalizacjaNadbużańskie tereny.
  • Imię:Marcin

Napisano 15 grudzień 2007 - 18:14

Witam,fajne fotki,no i ten kijek ciekawie wygięty :mellow:
Pozdrawiam


No wlasnie ciekawy jestem jaka akcje ma ta wedka na fotce :D


#39 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 15 grudzień 2007 - 18:45

Widze Tadeo ze swietnie sobie poradziles z wstawianiem zdiec i bardzo dobrze . Chcialbym przypomniec moje pytanie ...jakie masz doswiadczenia z muskie i szczupakiem ? czy w BC wystepuja ?

#40 OFFLINE   Tadeo

Tadeo

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 47 postów
  • LokalizacjaWestbank BC

Napisano 15 grudzień 2007 - 19:24

Szczupak i sandacz jest domena prerii, a muskie wystepuje tylko w zlewisku atlantyckim, czyli we wschodniej Kanadzie. Gdy mieszkalem w Emonton Alberta(12lat temu) to szczupak byl glowna rozrywka wedkarska. Nazywany pieszczotliwie rekinem bagiennym(slough shark).
Brytyjska kolumbia to same gory(Skaliste zreszta) wiec rzek nizinnych nie ma. Skazani wiec jestesmy na salmonidy :mellow: :mellow: i dinozaury w stylu jesiotra bialego i szarego. No ale jakos przezyjemy bez tych szczupakow. :unsure:
Jesli chodzi o kijek to jest to SAGE-4120. Wart wszystkie pieniadze, i tyle tez za niego chca w sklepie :wacko: Pare razy juz udowodnil ze prawa fizyki sie go nie imaja. Przed nim z fantazja polamalem 3 St.Croix wild river kijki w ciagu dwoch lat a od czasu przejscia na kijki sage wszystko jet super. Na tych fotkach jest krotka sesja fotograficzna i uscisk dloni na pozegnanie. :D

Załączone pliki






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych