Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Baza wędek "travel"


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1009 odpowiedzi w tym temacie

#1001 OFFLINE   etherni

etherni

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1847 postów
  • LokalizacjaWschód
  • Imię:Sławek

Napisano 02 październik 2024 - 05:24

Spro mobie stick - ktoś łowił? jak wrażenia?
 
Zastanawiam się konkretnie nad 2.4 3-10 pod małe poperki i woblerki na ciepłych morzach.
 
Ewentualnie jeśli ktoś ma sprawdzony travelek do 10 gram o akcji fast (koniecznie o dobrych parametrach rzutowych) to proszę o info


Sprawdzony travel 2,40 3-12g : Blue Bird Compact. Używam od dwóch lat , kijek bardzo uniwersalny, dobrze wykonany, pięknie pracujący pod rybą. Ogarnia bez problemu woblery pstrągowe, popperki okoniowe, obrotówki do #3, i oczywiście gumy.
CW dołem się zgadza idealnie, góra lekko przeszacowana, tak około 10g realnie. Bardzo dobrze ładuje się przynętami już od 4g łącznej masy, jedyne pytanie czy uznałbyś go za fast. Nie jest to żadna klucha, ani oldschoolowy moderate, ale też daleko mu do szpady o ugięciu 1/4.
  • Obserwator86 lubi to

#1002 OFFLINE   Obserwator86

Obserwator86

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 41 postów

Napisano 02 październik 2024 - 23:31

Spro mobie stick - ktoś łowił? jak wrażenia?

 

Zastanawiam się konkretnie nad 2.4 3-10 pod małe poperki i woblerki na ciepłych morzach.

 

Ewentualnie jeśli ktoś ma sprawdzony travelek do 10 gram o akcji fast (koniecznie o dobrych parametrach rzutowych) to proszę o info

Posiadam od niedawna Pure Lure Stream. Opisany do 5,3 grama, ale to kompletna bzdura. Dołem zaczynamy czuć przynętę w okolicy 2-3 gramów, a górą diabli wiedzą - niby to jest wklejka, ale reszta blanku diabelsko sztywna/szybka. Rzucałem główką 7-8 i 8 cm kopytkiem, nie było problemu. Obrotówka Mepps 2 też bez problemu. Przy dropshocie ciężarek 8g i dalej jest zapas. Na moje oko blank spokojnie by ogarniał górą do 15-18g, ale z racji wklejki trzeba nieco zdjąć. Szacuję 2/3g z dołu i jakieś 12-14g z góry. Kupisz ten kijek na Ali w cenie około 190-210 zł.



#1003 OFFLINE   Przeman

Przeman

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 69 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Przemek

Napisano 03 październik 2024 - 12:05

Cześć! Szukam wędki 180-200cm cw do ok 60g. 3 lub 4 części. Będę wdzięczny za wszystkie polecenia/informacje o istnieniu modeli o takich parametrach.
Pozdrawiam!

#1004 OFFLINE   Mik

Mik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 267 postów
  • Lokalizacja1km od Bałtyku
  • Imię:Michał

Napisano 04 październik 2024 - 19:48

IMG-1604.jpg


Użytkownik Mik edytował ten post 04 październik 2024 - 19:56

  • popper lubi to

#1005 OFFLINE   Mik

Mik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 267 postów
  • Lokalizacja1km od Bałtyku
  • Imię:Michał

Napisano 04 październik 2024 - 19:52

Dam mini.Przerabiałem już wszystko.Ten zostaje , rzeka oraz jezioro.Okoń i szczupak.Za te pieniądze to Lux.Transport mtb lub atv w świetne miejsca robi robotę.


Użytkownik Mik edytował ten post 04 październik 2024 - 19:54


#1006 OFFLINE   Mekamil

Mekamil

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2994 postów
  • LokalizacjaZgierz
  • Imię:Kamil

Napisano wczoraj, 11:24

Piszesz o DAM Shadow Mini Telespin? Też go mam, w wersji 2,1 m/ 5-15 g, też mi się podoba to, że przy tej długości ma tylko 38 cm składu (zmieniłem w nim przelotki, dałem matchowe i znacznie krótsze omotki, więc zyskałem kilka cm) + wywaliłem ten paskudny foregrip i wstawiłem korek jak na reargripie. Absolutnie najbardziej kompaktowy teletravel, jakiego używałem i używam.


  • mikryb lubi to

#1007 ONLINE   jabadaonbis

jabadaonbis

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 73 postów
  • LokalizacjaNowy Sącz
  • Imię:Maciek
  • Nazwisko:Pietras

Napisano wczoraj, 11:37

Kamil, a możesz wrzucić fotkę tak przerobionej wędki? Mówię o tym DAM-ie z linku powyżej

#1008 OFFLINE   Mekamil

Mekamil

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2994 postów
  • LokalizacjaZgierz
  • Imię:Kamil

Napisano wczoraj, 11:41

Proszę

Załączone pliki


  • mikryb lubi to

#1009 ONLINE   jabadaonbis

jabadaonbis

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 73 postów
  • LokalizacjaNowy Sącz
  • Imię:Maciek
  • Nazwisko:Pietras

Napisano wczoraj, 11:50

Dziękuję 😀
A jaka jest szerokość największej przelotki z wędziskiem? Ciekawy jestem, czy zmieścił bym takiego travelka w mojej minitubce😁

#1010 OFFLINE   Mekamil

Mekamil

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2994 postów
  • LokalizacjaZgierz
  • Imię:Kamil

Napisano wczoraj, 11:55

Nie wiem, jaka była oryginalnie, teraz jest dość wysoka, bo i blisko uchwytu, więc ma ok. 7 cm z blankiem






Użytkownicy przeglądający ten temat: 4

1 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych


    mario_s