Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

NAJDŁUŻSZY KIJ UŻYTKOWNIKA FORUM


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
168 odpowiedzi w tym temacie

#121 OFFLINE   MATAS

MATAS

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 192 postów
  • LokalizacjaOslo

Napisano 02 luty 2008 - 22:20

tzn jezeli chodzi o liczbe ludzi aktywnie udzielajacych sie w internecie w tematach castingowych to moze liczba rasowych zwolenników multiplikatora nie przekroczy liczby 100 to sie zgodze. Inaczej ma sie sprawa z osobami które uzywają multiplikatorów do jerkingu ( w ostatnich latach badz co badz ta metoda sie dosc spopularyzowała w Polsce i duzo osob zaczelo uzywac multików ). Sam osobiscie przekonalem znajomych do uzywania ambassadorow w jerkingu i takich osob znam z 30 w samym Poznaniu. No tylko mozna sobie postawic pytanie, czy osoba uzywajaca multika do jerków a korby do zwyklego spinningu jest castingowcem? Dlatego byłem ciekawy jakie kryteria obrałes.

No i pamietajmy tez o osobach ktore nie udzielaja sie w internecie a takich jest chyba zdecydowana wiekszosc, tak wiec wydaje mi sie ze z Polskim castingiem nie jest jeszcze tak zle, przez ostatnie lata dokonał sie ogromny postep i wielu rozpoczelo swoja przygode z castem, ja sam bylem skutkiem tego postepu :mellow:

za tydzien targi w Poznaniu, zobaczymy jaka bedzie frekwencja.

Pozdrawiam

#122 Guest__*

Guest__*
  • Guests

Napisano 03 luty 2008 - 13:36

.


Użytkownik J_J edytował ten post 26 czerwiec 2014 - 07:52


#123 OFFLINE   Thymallus

Thymallus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1837 postów
  • Lokalizacjainternet

Napisano 03 luty 2008 - 14:01

Józek

Nieporozumienia mają tylko miłośnicy korby, którzy na siłę chcą istnieć na zakładce. Chcący może się cofnąć 2 strony do tyłu i tam jest definicja.
Problem nie polega w definicji tylko w braku chęci zapamiętania :D

#124 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 03 luty 2008 - 15:26

za tydzien targi w Poznaniu, zobaczymy jaka bedzie frekwencja.

Pozdrawiam


Niby co tam ma być? Widziałeś listę wystawców? Widziałeś już katalogi producentów na 2008? Jak myślisz, dlaczego wiele firm w tym roku nie zawita na targi w tym producent Twoich ulubionych przynęt? Nie ma co się czarować - na żadne liczące się nowości nie liczę, a na castingowe to już zupełnie.

Pozdrawiam
Remek

#125 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 03 luty 2008 - 15:32

remek skąd ten pesymizm ... :D może w tym roku jakaś inna firma pokaże castingi dla amatorów z rezonansem w rękojeści za niecałe 200 pln :mellow: dla klienta końcowego <_< <_< <_< <_<

#126 OFFLINE   @slider@

@slider@

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2730 postów

Napisano 03 luty 2008 - 15:38

Jak myślisz, dlaczego wiele firm w tym roku nie zawita na targi w tym producent Twoich ulubionych przynęt?


Hmm może dlatego ze targi odbywają sie w Poznaniu i miesiąc później
w Warszawie :unsure: Producenci których nie będzie w Poznaniu będą w Warszawie. Shimano chyba dlatego nie będzie bo Daiwa wystawia swoje produkty? To tak jak na targach w stanach, Cabelas i Basspro.

Pozdrawiam
Slider


#127 OFFLINE   Thymallus

Thymallus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1837 postów
  • Lokalizacjainternet

Napisano 03 luty 2008 - 15:45

slider@
Co ty piszesz za bzdurki. Jaka Daiwa będzie się wstawiać? Gdzie? Kiedy?

#128 OFFLINE   MATAS

MATAS

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 192 postów
  • LokalizacjaOslo

Napisano 03 luty 2008 - 16:30

[quote]


za tydzien targi w Poznaniu, zobaczymy jaka bedzie frekwencja.

Pozdrawiam
[/quote]

Niby co tam ma być? Widziałeś listę wystawców? Widziałeś już katalogi producentów na 2008? Jak myślisz, dlaczego wiele firm w tym roku nie zawita na targi w tym producent Twoich ulubionych przynęt? Nie ma co się czarować - na żadne liczące się nowości nie liczę, a na castingowe to już zupełnie.

Pozdrawiam
Remek
[/quote]


No niestety, wiem ze bedzie bardzo mało firm, a nad tym ze nie bedzie Salmo strasznie ubolewam :( ale chodzilo mi tutaj o frekwencje ludzi zainteresowanych castingiem, pozatym bedzie swietna okazja do spotkania wielu ciekawych osobistosci


@Thymallus - Daiwa bedzie

#129 Guest__*

Guest__*
  • Guests

Napisano 03 luty 2008 - 17:25

.


Użytkownik J_J edytował ten post 26 czerwiec 2014 - 07:51


#130 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 03 luty 2008 - 20:46

@Thymallus - Daiwa bedzie


Chyba jednak Matas nie byłeś na targach. Daiwę odwiedzam już od kilku sezonów i oferta w Polsce ma się ni jak do oferty Daiwa Japan. Jeśli chodzi o multiki i owszem zawsze coś się znajdzie ale ... oferta ta pozostawia wiele do życzenia. No bo jak tu oglądać kolejny sezon coś co nowością żadną nie jest a tylko ciekawostką dla ludzi, którzy nie widzieli multiplikatora. Na mnie Zillion żadnego wrażenia nie robi.

Targi warszawskie? Nic bardziej błędnego. Myślę, że impreza będzie jeszcze bardziej drętwa niż ta w Poznaniu.

Pozdrawiam
Remek


#131 OFFLINE   Thymallus

Thymallus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1837 postów
  • Lokalizacjainternet

Napisano 03 luty 2008 - 21:32

Mateuszu masz rację. Daiwa będzie. Oni w tym roku mają święto 50 lecia. Przygotowują się bardzo starannie do wystawy. Nawet oprócz nowości będzie kilka modeli z t.z. limitowanej serii. N.p. Stizz w wykonaniu specjalnym w pięknym drewnianym pudełeczku ze złoconymi elementami. prawdopodbnie cacuszko. Każdy egzemplarz z indywidualnym numerem i certyfikatem orginalności. Tylko to wszystko będzie dopiero za jakiś miesiąc i nie w Pozaniu, a w Osace, w Japoni.
U nas to może będzie jakieś przedstawicielstwo przedstawicielstwa albo zwykła firma handlowa i wystawi tak jak w ubiegłym roku kilka produktów z napisem Daiwa. Większość z ich nawet nigdy nie przepływało koło Japoni.
Tak, że Mateuszu wyluzuj i podejść do tego z dystansem. :D

pozdrawiam

#132 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 03 luty 2008 - 22:03

Andrzeju,
Targi w Japonii właśnie się odbywają :D Czekam na info bezpośrednio z targów od mojej wtyczki.

Pozdrawiam
Remek

#133 OFFLINE   Thymallus

Thymallus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1837 postów
  • Lokalizacjainternet

Napisano 03 luty 2008 - 22:09

Widzisz remku nie uwzględniłem różnicy czasowej ;) ;) ;)

pozdrawiam

#134 OFFLINE   tornado

tornado

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1703 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk

Napisano 03 luty 2008 - 23:36

Tak tak Daiwa Polska to katalog 16 kartkowy a już Daiwa Niemcy to około 1000stron tak jesteśmy postrzegani.

#135 OFFLINE   @slider@

@slider@

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2730 postów

Napisano 03 luty 2008 - 23:42

1000stron :huh: jak miałem daiwy niemieckiej katalog to mial z 300. Pewnie w Niemczech jest bardziej bogata oferta daiwy niż w Polsce.

Pozdrawiam
Slider

#136 OFFLINE   tornado

tornado

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1703 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk

Napisano 04 luty 2008 - 09:10

Te tysiąc to może przesada ale jest to kawał katalogu B)

#137 OFFLINE   Thymallus

Thymallus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1837 postów
  • Lokalizacjainternet

Napisano 04 luty 2008 - 09:40

Tornado myślę, że najlepiej sobie taki katalog zamówić i sprawdzić ilość stron. Są ponumerowane :D
podaję adres:

https://www.daiwa21....g/cat_fall.html

natomiast na ten czas obejrzyj sobie niektóre nowości f.Daiwa z Osaki. Może będzie nawet coś zamówić. targi jak pisał Remek będą do 9 lutego

http://www.daiwa50th...ory/50thed.html

pozdrawiam

#138 OFFLINE   MATAS

MATAS

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 192 postów
  • LokalizacjaOslo

Napisano 04 luty 2008 - 20:30

Tak, że Mateuszu wyluzuj i podejść do tego z dystansem. :D

pozdrawiam



@ Thymallus , Remek: Panowie przeciez ja odpowiedzialem tylko na pytanie Thymallusa czy bedzie daiwa na targach, uzyłem w mojej odpowiedzi dosłownie DWÓCH SŁÓW daiwa bedzie ( bo jako firma bedzie ), nie komentowałem ani tego jaka bedzie jej oferta, ani tego jak sie prezentuje w Polsce. Nierozumiem dlaczego wyciagneliscie daleko idace wnioski ?? :(

@ Remek: Remku nie rozumiem Twoich uwag i wypowiedzi pod adresem mojej osoby :( wysłałem priva zeby to wyjasnic, bo nie chce tutaj ciagnac tej dyskusji.

Załuje ze w ogole sie odezwałem w tym temacie :wacko:


#139 OFFLINE   tornado

tornado

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1703 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk

Napisano 05 luty 2008 - 11:25

Andrzeju podoba mi się Twoje poczucie wesołości z tego co piszemy ale i tak to nie moja firma,a z tego co już zamówiłem to i tak nerka idzie do ludzi :lol:

#140 OFFLINE   Paweł Bugajski

Paweł Bugajski

    dawniej "kardi"

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 1978 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Bugajski

Napisano 11 luty 2008 - 21:10

Tak jest. Masz rację. Niestety są również na forum samozwańczy fachowcy od długich castingów. Szczególnie nad pomorskimi rzekami. Jak jednak napisałem poprzednio niech żyje dupokracja. I niech sobie używają zamiast 3 nawet 3,2 meta. Ich sprawa.

Nie sądziłem ,że długość stosowanego wędziska wywoła tyle emocji. Dwugłos wspierających się kolegów @Remka i @ Thymallusa-z pewnością znawców tematu-sprowokował mnie jednak do sformułowania kilku uwag. Po pierwsze uważam ,że to cechy multiplikatora,a nie wędziska castingowego powodują iż łowienie staje się tak frapujące,ciekawe,inne w końcu. Będę więc z uporem przymocowywał go do wędek krótkich,średnich i bardzo długich! Wędek odpowiednio skonstruowanych z otymalnych materiałów-bowiem w każdej metodzie,nie tylko w castingu wędzisko odgrywa istotną rolę. Po drugie jest dla mnie oczywiste,że w pewnych warunkach świetnie spisuje się krótka wędka,a w innych długa-no chyba,że wszystko zmieniło się w czasie mojego właśnie zakończonego urlopu ;) . Po trzecie-zawsze warto sięgnąć do analogii. W muszkarstwie rano mogę wyskoczyć nad potok z 2 m muchówką klasy 2 ,a wieczorem na łososie z 5 m kijem do sznura 11.!!! Czy nadal jestem muszkarzem,a jeśli nie to od jakiej długości wędziska przestałem nim być???. Po czwarte to interesuje mnie określenie samozwańczy fachowcy. To tacy którzy nie są z nadania?,tacy bez certyfikatu? :mellow: No i na koniec dupokracja-ale tu już naprawdę nie wiem o co zapytać! :huh: Pozdrawiam.