Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

NAJDŁUŻSZY KIJ UŻYTKOWNIKA FORUM


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
168 odpowiedzi w tym temacie

#101 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 29 styczeń 2008 - 22:31

Tak sobie czytam, i mimo, że casting dla mnie to jedynie w wydaniu ciężkim trociowym. To podoba mi się dyskusja, choć
przyznaję, że nie wszystko do mnie trafia, ale jak napisał
@thymallus antagonizmów nie widzę

#102 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4911 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 30 styczeń 2008 - 06:53

Emocje stosunkowo świeżych odkrywców castingu są widoczne na każdym kroku . Trzeba tylko chcieć zauważyć , że Ameryka odkryta dawno . Nie muszę dramatyzować niczym Hamlet , casting albo spinning .. Oba są moje . Nie podniecają mnie wywody o podświadomych motywach konwersji , z jednego do drugiego sposobu . Nie widzę żadnego powodu do antagonizowania zwolenników , ani grania emocjami adeptów . Wolałbym , aby opisywać castingowe bogactwo , a nie kręcic piruety wśród sezonowych gadżecików ..
To można podciągnąć pod jakieś tam pionierstwo .
Chyba że zmierzasz Remku , do zakonu 50 sprawiedliwych i oświeconych , certyfikowanych ..


#103 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 30 styczeń 2008 - 10:56

Sławku,
Droga jest prosta - pokaż nam swoją wizję promocji czystego i zdrowego castingu, wolnego od japońsczyzny czy amerykanizmów - tzw. naszego, rodzimego castingu znad Wisły i Odry.

Na forum często pojawiają się pytania, na które znasz pewnie odpowiedź - podziel się więc z nami tą wiedzą, nie każ nam jej odkrywać skoro już 50 lat temu została odkryta.

Pozdrawiam
Remek

#104 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4911 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 30 styczeń 2008 - 18:11

No matko jedyna , Remku , naprawdę nie myślałem Cię dotknąć , albo pomniejszyć Twój wysiłek . Chyba na tyle mnie znasz ..
Moje intencje są naturalnie czyste , bardziej chciałbyum to widzieć jako niewinne , słowne hapenningi . Ale dość konkretnie mocowane .
Nieco przywalę ..
Choć praktykuję casting od dawna , i lubię to , aury modelu lansowanego obecnie nie trawię . Wręcz mnie odpycha .
Toż to casting hieratyczny , w kroju dogmatycznym . Luz i swoboda jakby na kartki były .
A bycie animatorem zobowiązuje , Ciebie przede wszystkim , ale tez innych pretendujących do tej roli .
Na dziś widzę krajowy casting jako wydarzenie dość szpetne , z przerostem formy , słabo skrywaną uzurpacją i chęcią zawłaszczenia . Osobowo scena jest podzielona na dwie wioski m.pl i j.pl okładające się z zimną niechęcią sztachetkami . Castingowymi naturalnie . Tu , Thymallusie , znajdziesz pole do poszukiwań polskich przywar , nie tam gdzie szukałeś .. Atmosfera na obu zbliżona , trochę t.w.a. , trochę koterii . Ale są też chlubne wyjątki .
Jest na obu masa cichociemnych , co nie znaczy niezorientowanych , którzy nigdy nie zabiora głosu . Bo przyboczny zgłuszy ..Zupełnie przekręcony jest środek ciężkości . To co jest sensem castingu , czyli techniki połowu , zastosowania , nie istnieje na większą skalę . Preferuje się zbiorowo masturbację sprzętem , kołowrotkiem właściwie . Najlepiej inteligentnym . Cóż za rozkosz !!
Elitarne niczym sam casting .
I jako samiec alfa tego portalu , musisz mieć Remku grubszą skórę , bo nikt Ciebie oszczędzał nie będzie . Ja napewno ..

Mowisz i masz !
W najbliższym cyklu o kiju trociowym , opiszę piękne , długie kije castingowe z seri s/s i pożytki z nich płynące .
Ale poradnika nie mogę , bo tylko przechodniem jestem ..



#105 OFFLINE   bassy

bassy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1941 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 30 styczeń 2008 - 18:54

Ja tylko chciałem ,tak ogólnie, tylko zapytać o długosci kijów jakie posiadacie...................................... Embarassed
Myslę że każdy przeczyta Twój art Sławomirze .

#106 OFFLINE   Thymallus

Thymallus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1837 postów
  • Lokalizacjainternet

Napisano 30 styczeń 2008 - 21:28

do Sławka
Zostałem wywołany do tablicy więc piszę.
Podoba mnie się to, że zamieściłe na zakładce jej subiektywną ocenę. To bardzo dobrze. Na ile ona jest zasadna, a na ile wynika z jakichś animozji to nie mnie rozstrzygać. Mnie podoba się to, że jest taka analiza.
Dla mnie to forum czy też sama zakładka jest takim nowoczesnym sposobem komunikowania się, wymiany poglądów w obszarze castingu. Czy jest to sprzętomania czy dyskusja o technikach rzutowych też rozwiązanie nie należy do mnie. Uważam, że najważniejszą cechą zakładki jest fakt, że ona jest. Porusza problemy castingowe na tyle na ile jest zainteresowanie tak po stronie pytających jak i przedstawiających swoje wizje, racje czy założenia.
Nigdy nie starałem się na zakładce głosić t.z. prawd objawionych. Przedstawiałem czy przedstawiam problemy w oparciu o jakieś tam skromne doświadczenie i staram się pisać tylko o rzeczach które przeszły przez moje łapy. Nie stosuję cytatów, opini osób trzecich czy wypowiedzi ludzi z poza forum. Jak piszę o jakiejś technice, połowie danej ryby to oznacza, że stosowałem tą technikę lub złowiłem kilka ryb danego gatunku i to co piszę jest w oparciu o doświadczenie. Nigdy w oparciu o opinie prasy, szpeców od wędkarstwa w WŚ lub podobnych. Gdyby się jednak znalazł taki cytat w mojej wypowiedzi to jest podane źródło tego cytatu.
Czy zakładka jest doskonała. Odpowiadam - nie. Ale to my ją tworzymy i staramy się coraz bardziej.
Istotne są ramy, reguły, pewien styl. To zależy w jakiejś części również od moderatorów. Na temat w/w wypowiedziałem się na początku istnienia zakładni i nie będę się powtarzał.
Uważam, że na zakładce powinno gościć jak najwięcej wędkarzy. Również jeszcze uprawiających tradycyjny spining. Może z czasem przejdą na casting. Jednak nie zgadzam się na dyskusję o wyższości jednej techniki nad drugą czy wręcz propagowanie korby na zakładce przez n.p. foty ryb z klasycznym kołowrotkiem. Do tego potrzebni są moderatorzy castingowi. Ale o tym już kiedyś pisałem bezskutecznie.
Należy wierzyć Sławku, że ta zakładna będzie coraz doskonalsza i pozwoli przybliżyć casting, techniki castingowe czy sam sprzęt wędkarzom czytającym forum.

#107 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 31 styczeń 2008 - 09:37

Sławku,
Stany emocjonalne, które opisałeś są mi obce. Wybacz proszę ale nadal nie rozumiem Twojej drogi promocji czystego, opartego na luzie castingu. Czyż użytkownik forum pytający o nowość castingową ma otrzymać odpowiedź: wyluzuj gościu ... kup sobie ABU C3 i dowolny kij i łów ryby na casting? Czy raczej użytkownik szuka rzetelnej informacji na jej temat?

Widzisz Sławku, być może tego nie widzisz, albo nie rozumiesz ale ... świat wokół podelga ciagłym zmianom. Znam wędkarzy, pierwszoligowych wędkarzy, którzy sami przyznali, że tak głęboko tkwili w przkonaniu o swoich umiejętnościach (a mają oni umiejętności ogromne), że nie zauważyli postępu jaki wokół nich się wydarzył.

Pozdrawiam
Remek

P.S.
Na prawdę nie widzisz różnicy między wymienionymi przez Ciebie forami?

#108 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4911 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 31 styczeń 2008 - 19:57

Tak z grubsza wygląda rozmowa między uzależnionymi , albo maniakami .
I tak lepiej wypadłem , bo nie jestem takim zajadłym ekstremistą jak Ty ..

#109 OFFLINE   MichałR

MichałR

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 280 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 31 styczeń 2008 - 21:07

Pozwolę sobie się wtrącić. Moim zdaniem tak z grubsza wygląda rozmowa między pasjonatami szczerze zaangażowanymi. Oby nie ubywało takich jak @Remek ekstremistów i takich jak @Sławek Oppeln Bronikowski czy @Thymallus Sokratesów. To jest nadal bardzo dobry poziom na - powiedzmy to sobie szczerze - najlepszym polskim portalu, który poświęcony jest spiningowi i castingowi. Mój Profesor zwykł mawiać, że duże rzeczy rodzą się w trudach.
Z tą długośćią kijów w tytule wątku, to faktycznie niezłe jaja są :mellow: Ale przecież od zawsze rywalizujemy (jesteśmy też podobno po-nowocześni i post-freudowscy) i możemy się też z samych siebie pośmiać.
Z wyrazami szacunku
Michał



#110 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 31 styczeń 2008 - 22:13

I tak lepiej wypadłem , bo nie jestem takim zajadłym ekstremistą jak Ty ..


Drogi Sławku, zwykłem nie oceniać ludzi ale ... skoro Ty dałeś sobie taki przywilej to i ja pozwolę sobie na podsumowanie naszej owocnej rozmowy. Myślę, że można to zakończyć mniej więcej tak Czarny Rycerzu: http://pl.youtube.co...h?v=2eMkth8FWno

Pozdrawiam
Remek




#111 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4911 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 31 styczeń 2008 - 22:31

W miłej tonacji ,Kapłanie .. Coby Cię kamień obrzędów nie nawiedził..
http://pl.youtube.co...h?v=vOdARZ3bs0k

#112 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 31 styczeń 2008 - 23:37

Moje dwie ulubione sceny filmowe :mellow:

#113 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 01 luty 2008 - 00:02

Nie no fajnie jest.

Byle tak dalej.

:huh: :lol: :lol:

#114 OFFLINE   tornado

tornado

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1703 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk

Napisano 01 luty 2008 - 09:50

Jachu to tylko takie drobne starcie dinozaurów :mellow: tornado

#115 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 01 luty 2008 - 10:01

Cześć,
No nieźle wygląda promocja castingu w Polsce :lol: Może właśnie tak (jak pokazuje Python) przebiega ona niezmiennie .... od 50 lat. Może czas się zastanowić, czy nie warto czegoś zmienić.

Nieźle się ubawiłem tymi dwoma filmikami - gratuluję poczucia humoru :D (sobie też)

Pozdrawiam
Remek

#116 OFFLINE   bassy

bassy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1941 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 01 luty 2008 - 10:28

Tak jesteśmy świadkami niezwykłej ewolucji wątku.. :lol:

#117 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4911 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 01 luty 2008 - 18:20

Casting tak , wypaczenia nie ..
Nic gorszącego się nie dzieje , próbujmy sobie podnieść poprzeczkę , na wielu różnych płaszczyznach .


#118 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 01 luty 2008 - 18:25

Jako Kapłan mówię Amen :D

Podnośmy poprzeczkę tylko nie wiem Sławku czy widziałeś zapowiedź frekwencji na naszych targach wędkarskich. Będziemy pewnie zasypani ofertą sprzętu castingowego.

Pozdrawiam
Remek

#119 OFFLINE   MATAS

MATAS

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 192 postów
  • LokalizacjaOslo

Napisano 02 luty 2008 - 21:45

[quote]
Różnic jest kilka. Podstawowa to taka, że spiningowcy mają całe wielkie forum j.pl. natomiast castingowcy tylko tą małą zakładkę :D

pzdrawiam
[/quote]

A to dobre :D Jak będzie Andrzeju więcej castngowców, którzy będą chcieli dzielić się swoimi spostrzeżeniami mogę i forum otworzyć. Fakt jest taki, że w Polsce castingowców jest z 50 (może więcej ale niewiele).

Pozdrawiam
Remek
[/quote]

Remku, moge wiedziec dlaczego uwazasz ze w Polsce jest 50 lub troche wiecej castingowców ? Czy objales tę grupe pewnymi kryteriami?

Przychodze w pokoju, pytam tylko z ciekawosci ;)

#120 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 02 luty 2008 - 22:01

A ilu jest? Tylko nie mów mi o statystyce zarejestrowanych użytkowników tu i tam. Aktywnych castingowców w Polsce jest mało. Może 50 to przesada ale ... niewiele więcej. Mnie statystyki nie interesują - czyny -> TAK.

Pozdrawiam
Remek