Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Zakup łodzi - rozterki, pytania, informacje


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
791 odpowiedzi w tym temacie

#761 OFFLINE   Rolnik

Rolnik

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 49 postów
  • LokalizacjaŁomża
  • Imię:Błażej
  • Nazwisko:Siwik

Napisano 02 czerwiec 2020 - 12:45

Witam ja tam polecam SPORT YACHT STYLE 470

Fakt za dużo schowków to nie ma ale jest solidnie wykonana.

W wersji Simply 470 można sobie zamówić rożne dodatkowe schowki, skrytki, uchwyty itp. czego tam dusza zapragnie, producent podpowie doradzi zamontuje.

Jednostka jest solidnie wykonana, wielkość w sam raz choć jak każdy wie zawsze po jakimś czasie staje się za mała alby to raczej my mamy za dużo gratów. 

Kiedyś pływała na Yamaha 15 hp 4 stroke i było super  tylko troszkę za wolno,

teraz jest MERCURY F50 ELHPT EFI model na rumpel, z trymem elektrycznym i rozruchem i jest zdecydowanie szybciej teraz można zmienić sprawnie miejscówki.

Na 15 hp pływała 15-20 km/h, na 50 hp w 4 osoby dorosłe 3/4 mocy ok 56-60 km/h nie było jeszcze warunków  by sprawdzić maxa, na rybki z gratami to pewnie odpowiednio wolniej by gratów nie pogubić.

Jednostka dzielna na fali jeszcze nie było pogody na Śniardwach by strachu najeść, choć w granicach rozsądku oczywiście.

Na takich skromnych falkach ok 50-70 cm można pływać 34-40 km/h kadłub dzielnie wszystko znosi. 

Przy ślizgu cała łudź wychodzi z wody, nie jest to sportowy kadłub ale daje radę.

Kilka fotek.


Użytkownik Rolnik edytował ten post 02 czerwiec 2020 - 12:55


#762 OFFLINE   Rolnik

Rolnik

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 49 postów
  • LokalizacjaŁomża
  • Imię:Błażej
  • Nazwisko:Siwik

Napisano 02 czerwiec 2020 - 13:05

Jeszce na temat rumpla może i kierownica jest fajna, wygodna, ale to jednostka na ryby do wędkowania nie pływamy 20 godzin non stop tylko płyniemy rzucamy, zmieniamy miejsce itd...

rumpel nie szarpie, nie drży ręki nie urywa wszystko jest jak w normalnym silniku tylko w większej skali,

w USA to norma tam montują silnika do V8 na rumple tyle że wspomaganiem hydraulicznym,

ale są kraje co pływają bardziej hardcorowo. ;-)

 

https://www.youtube....h?v=t7PAXWd-DOQ

 

https://www.youtube....h?v=Uj4yymmPCkU

 

Jak to mówią rumpel to mój kumpel  :D

Pozdrawiam


  • Paweł J lubi to

#763 OFFLINE   Rolnik

Rolnik

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 49 postów
  • LokalizacjaŁomża
  • Imię:Błażej
  • Nazwisko:Siwik

Napisano 03 czerwiec 2020 - 07:36

SPORT YACHT STYLE 470 + MERCURY F50 ELHPT EFI

IMG-20200510-113524916-2.jpg
IMG-20200510-153331969-HDR.jpg
IMG-20200510-153412038-HDR.jpg
IMG-20200510-153426526-HDR.jpg
IMG-20200510-153435888-HDR.jpg
IMG-20200510-153504885-HDR.jpg
IMG-20200510-153647843.jpg

  • Biesan, Gadget i albercik2 lubią to

#764 OFFLINE   mario

mario

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 3533 postów
  • LokalizacjaP L

Napisano 03 czerwiec 2020 - 07:46

Zdecydowanie polecam wstawianie zdjęć bezpośrednio na forum: http://jerkbait.pl/t...zdjęć-na-forum/


  • Gadget i Rolnik lubią to

#765 OFFLINE   pmiszk1

pmiszk1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 874 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Paweł

Napisano 03 czerwiec 2020 - 08:18

@Rolnik - jak Ci się sprawuje ten duster przy ciąganiu łodzi? Masz 4x4?



#766 OFFLINE   Rolnik

Rolnik

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 49 postów
  • LokalizacjaŁomża
  • Imię:Błażej
  • Nazwisko:Siwik

Napisano 03 czerwiec 2020 - 13:25

Auto mojego Ojca na grzyby na ryby na co dzień

Dacia Duster 2013/2014 r. 1,6 benzyna bez LPG długo poszukiwany od pierwszego właściciela raczej właścicielki oczywiście wersja 4x4 na oponkach BF Gudrige turla się ,

napęd jest mega sprawny w końcu jest zaczerpnięty z nissana X-traila ma tryb 2wd - auto i Loock 4wd jak w nissanie można też wyłączyć ESP chyba to też coś daje jak się zakopiemy w piachu czy jakimś innym błocie ,

auto proste bez wodotrysków ma to co niezbędne,

bagażnik niby spory ale mógłby być jeszcze większy, ale jak się jedzie na ryby to graty na łodzi pod plandekę.

Co do holowania (jazda oczywiście przepisowa) i wodowania łodzi git malina zero problemów -plaza piasek kamienie trawa, na normalnych oponach pirelli szutry/asfalt też zero problemów,

może wersja wysokoprężna byłaby jeszcze lepsza (wyższy moment obrotowy) ale takiej w lux stanie i z przebiegiem ok 50 tyś. to tylko w salonie szukać a nie na rynku wtórnym dla tego wersja benzynowa.

My polecamy Dustera na ryby sprawdza się kiedyś mieliśmy X-traila ale był bardzo drogi w serwisowaniu itp.

Szukaliśmy też VW Caddy 4x4 ale przebiegi taki mają że szkoda gadać, a młodziaki kosztują tyle co nowa łódź z silnikiem + Dacia Duster więc wiadomo dlaczego taki wybór.

Sorki za fotki przy opisie łodzi ale często tu nie zaglądam i pamięć słaba jak te foty się ogarnia.


  • Biesan lubi to

#767 OFFLINE   Jarek B

Jarek B

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 92 postów
  • Lokalizacjamałopolska
  • Imię:Jarek

Napisano 11 czerwiec 2020 - 09:28

Witam, pytanie do właścicieli łódek solar 430. Jakiej średnicy jest korek spustowy-rozporowy??

#768 OFFLINE   Krzysztof

Krzysztof

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 511 postów
  • LokalizacjaNiemcy

Napisano 11 czerwiec 2020 - 09:57

Auto mojego Ojca na grzyby na ryby na co dzień

Dacia Duster 2013/2014 r. 1,6 benzyna bez LPG długo poszukiwany od pierwszego właściciela raczej właścicielki oczywiście wersja 4x4 na oponkach BF Gudrige turla się ,

napęd jest mega sprawny w końcu jest zaczerpnięty z nissana X-traila ma tryb 2wd - auto i Loock 4wd jak w nissanie można też wyłączyć ESP chyba to też coś daje jak się zakopiemy w piachu czy jakimś innym błocie ,

auto proste bez wodotrysków ma to co niezbędne,

bagażnik niby spory ale mógłby być jeszcze większy, ale jak się jedzie na ryby to graty na łodzi pod plandekę.

Co do holowania (jazda oczywiście przepisowa) i wodowania łodzi git malina zero problemów -plaza piasek kamienie trawa, na normalnych oponach pirelli szutry/asfalt też zero problemów,

może wersja wysokoprężna byłaby jeszcze lepsza (wyższy moment obrotowy) ale takiej w lux stanie i z przebiegiem ok 50 tyś. to tylko w salonie szukać a nie na rynku wtórnym dla tego wersja benzynowa.

My polecamy Dustera na ryby sprawdza się kiedyś mieliśmy X-traila ale był bardzo drogi w serwisowaniu itp.

Szukaliśmy też VW Caddy 4x4 ale przebiegi taki mają że szkoda gadać, a młodziaki kosztują tyle co nowa łódź z silnikiem + Dacia Duster więc wiadomo dlaczego taki wybór.

Sorki za fotki przy opisie łodzi ale często tu nie zaglądam i pamięć słaba jak te foty się ogarnia.

W sumie dobre auto bez bajerów .Mniej elektroniki mniej problemów i tansze serwisowanie.



#769 OFFLINE   binio1111

binio1111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 531 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 05 październik 2020 - 17:07

Semper 400WL czy Silver 405 (ten z nowym bardziej "wędkarskim" pokładem)?
Obie łódki bardzo podobne. Dno Sempera 400WL widać na filmie


Fotki silvera405 można zobaczyć tutaj

https://boatic.de//p...lver-yacht.html

Która lepiej pójdzie w ślizgu ( czy jeden michał)?
Jeżeli semper lepszy, to mój Tohatsu 9.8 idzie na giełdę bo semper ma stopę L. Silver405 na S , więc mógłbym zmianę silnika na większy odłożyć na później a na razie pchać wodę Tośką.
I ostatnie pytanie . Czy z tych jednostek da radę podjąć suma powiedzmy 30kg przez burtę, czy grozi nam wywrotka?

#770 OFFLINE   geralt

geralt

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 11 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Adam
  • Nazwisko:W.

Napisano 25 maj 2022 - 11:36

 

Planuje zakup łodzi pod tohatsu 30km krótka stopa (4suw na wtrysku), manetka - wstępny wybór padł na Ka-boats440 z konsolą, cel głównie rekreacyjny (pływanie 4 do 5 osó B) wędkarstwo okazjonalnie - przy czym mam kilka pytań:

 

1. Wasze opinie na temat łodzi (jak się sprawuje po latach itp), zachowanie z podobnym obciążeniem i silnikiem?

 

2. Za reling tylnego oparcia chcą 640zł a za wałek na niego 550 = 1190, dla porównania identycznie wyglądający (i zbliżony wymiarami) reling wraz z oparciem dla dreamline 430 kosztuje 800zł i to uważam za lekkie ździerstwo ze strony Kaboats gdyż wątpię aby aż tak się różniły od siebie... czy orientujecie się kto produkuje/sprzedaje takie relingi i wałki na relingi nie licząc producentów? (montaż to pewnie 4~8 śrub a wałek na ekspres czy podobne rozwiązanie) a zaoszczędzona kasa może iść na inne akcesoria)

 

3. jak/czy ciężko jest dokręcić manetkę... - nie mam pomysła jak dostać się pod spodnią warstwę laminatu aby dokręcić od wewnątrz płytę mocującą manetkę... a filmów na yt jakoś nie znalazłem ;/

 

4 Co byście dołożyli do łodzi co można zamontować jedynie na etapie produkcji inaczej np. osłabi konstrukcje - z tego co mi przyszło do głowy to:

a) relingi

B) uchwyt fotela obrotowego

c) kable akumulatora z przedniej bakisty do rufowej

d) konsola z kierownicą i sterociągiem

e) manetka?



#771 OFFLINE   wook-wlkp

wook-wlkp

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 74 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Łukasz

Napisano 14 październik 2022 - 08:52

Cześć,

 

Rozważam zakup łodzi turystyczno-rodzinno-wędkarskiej YAMAHA YAM 350TAf.

W kontekscie łowienia, przede wszystkim rzeka Warta, i okazjonalnie jeziorka małe/średnie, łowienie 90% (spinning) w jedną osobę (bardzo rzadko dwie osoby).

 

Z rodzinką od święta, wypad piknikowy na kilka godzin (rodzina 2+2).

 

Chce Was zapytac przede wszystkim pod kątem łowienia na rzece, czy taki pontono-rib (z aluminiowym kadłubem) to bezpieczna zabawka?

Pierwotnie myślałem o pontonie Yamaha/Honda, ale kusi mnie ten aluminiowy kadłub, który wydaje się istotnie bezpieczniejszy i trwalszy.

 

Co sądzicie?

 

 



#772 OFFLINE   Artek

Artek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1959 postów
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Artur

Napisano 30 październik 2022 - 22:24

Miał ktoś z Was przyjemność pływania na łódkach firmy Laminex z Sierakowa Wlkp?



#773 OFFLINE   Robas

Robas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2119 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Robert

Napisano 31 październik 2022 - 10:08

Widziałem jeden model na przystani
Strach było wsiadac bardzo cienki laminat

#774 OFFLINE   Artek

Artek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1959 postów
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Artur

Napisano 31 październik 2022 - 19:20

Macie jakieś doświadczenia z łódkami Lobster lub ABC?


Użytkownik Artek edytował ten post 31 październik 2022 - 19:36


#775 OFFLINE   cudak

cudak

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 46 postów

Napisano 11 listopad 2022 - 12:45

Witam,

Co byście wybrali?

1. POLMIR Romana 430
2. DREAM-POINT Dreamline 430

No chyba, że macie jakieś inne podobne jednostki.

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc.

Użytkownik cudak edytował ten post 11 listopad 2022 - 12:46


#776 OFFLINE   GrzesM

GrzesM

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 402 postów
  • LokalizacjaKatowice
  • Imię:Grzegorz

Napisano 11 listopad 2022 - 14:25

A zerknij na Silver 445.

#777 OFFLINE   pawlo29

pawlo29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 966 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Każmierski

Napisano 12 listopad 2022 - 09:19

Sam przerzuciłem trzy łódki  , zanim kupisz zobacz jak jest wszystko wykonane  , grubość laminatu  i bardzo ważne jak to pływa , czy nie jest wywrotna łódka a unikniesz pisania  ,, SPRZEDAM  ŁÓDKĘ BO KUPIŁEM WIĘKSZĄ  często ludzie tak zaczynają  . Taka moja rada a zrobisz jak chcesz   ;)  


  • Maciej_K lubi to

#778 OFFLINE   kozak24

kozak24

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 12 postów
  • LokalizacjaKaszuby
  • Imię:Mariusz

Napisano 23 marzec 2023 - 23:08

Witam, chce kupić sobie łódź, jendnakże w ostatnim tygodniu już zacząłem dostawać mentlik w głowie przegladając oferty producentów i czytając opinie innych o nich. A więc tak, 4 najważniejsze rzeczy dla mnie, które łódź ma spełniać:

- będę z niej łowił w 80-90% na Kaszubach w strefie ciszy (więc elektryk 65 lbs, aby spokojnie dał rade), a tylko 10-20% to by było Żarnowiec, lub inne jakieś bez strefy gdzie można na spalinowym.

- WYSOKA STABILNOŚC - gdyż lubię sobie spinningować na stojąco (na poprzedniej łodzi max 2 godziny łowienia i kręgosłup bolał jak opętany tylko to była 3,6 x 1,3 m Kruger (nawet z żarnowcem z nią nie próbowałem) - kręgosłup ma swoje przeżyte to zbytnio bujanie na stojąco mu nie służy). Dlatego przy nawet lekkiej fali, aby trzymała się w miarę prosto, a nie bujała.

- bezpieczna na większych falach i woda do środka aby się nie lała - na takim żarnowcu jak się zmieni pogoda i jezioro się rozbuja, to abym bezpiecznie dopłynąłem do brzegu

- CENA - nie za miliony dlatego Alu odpada, budżet na samą łódź w granicach do 12 tyś

Co polecacie znając moje wymagania?

Użytkownik kozak24 edytował ten post 23 marzec 2023 - 23:12


#779 OFFLINE   karkoszek

karkoszek

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1786 postów
  • LokalizacjaGryfino
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Lures.pl

Napisano 24 marzec 2023 - 00:19

Ponton może?



#780 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5481 postów
  • Imię:adam

Napisano 24 marzec 2023 - 07:50

W tym budżecie i założeniach , jak kolega wyżej napisał- ponton około 4m i satbilnie bedzie




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych