Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Zakup łodzi - rozterki, pytania, informacje


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
791 odpowiedzi w tym temacie

#721 OFFLINE   dolot

dolot

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 181 postów
  • LokalizacjaKielce
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Kozieł

Napisano 20 maj 2020 - 14:59

Necko 390 stabilna szeroka cena koło 7k pln ustawienie silnika do pływania w ślizgu w pojedynkę to męka, jeśli nie masz zamiaru wieszać dużego silnika i pływać w ślizgu to do pchania wody wystarczy A i nie jest to golas jak u konkurencji. Masz 3 bakisty relingi z nierdzewnej uchwyty na wędkę dwie małe bakisty na żywca z odplywem wody na środku skrzynie z funkcją ławki którą można wyjąć i robi się więcej miejsca u mnie producent w cenie dołożył jeszcze płytę alu pod montaż windy kotwicy. Dobre było w moim przypadku to że jak pojechałem to stały zrobione gotowe i po prostu wybrałem. Po tygodniu pojechałem z przyczepą po odbiór z zamontowana płytą.

#722 OFFLINE   cabage

cabage

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1517 postów
  • LokalizacjaOpole
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Tohatsu/Mercury/Lowrance/MG/Ram Mounts

Napisano 20 maj 2020 - 17:13

Z bardzo stabilnych jednostek wziął bym pod uwagę Pegazus 380. Przepływałem 3 sezony i byłem mega zadowolony. Cenowo nie jest najtaniej ale jakość, stabilność i bezpieczeństwo na najwyższym poziomie. Sama waga i wymiary mówią za siebie. 180kg i 3,8m x 1,75m.

#723 OFFLINE   wesoływędkarz

wesoływędkarz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 104 postów
  • LokalizacjaToruń
  • Imię:Marek

Napisano 20 maj 2020 - 17:40

Moje wody to niewielkie najwyżej kilkudziesięciohektarowe jeziora. W temacie wyboru łodzi próbowałem rozpoznać w pierwszej kolejności producentów którym można zaufać i liczyć na dobry egzemplarz łodzi. Okazuje się, że każdy ma swoich zwolenników i przeciwników. Jako, że pływać będę samemu skupiam się na łodziach do 3,5m. Delfina 360 wpadła mi w oko jednak łodzie tej szerokości gorzej pływają na elektrykach, pomijam już fakt, że znowu krąg wyboru się poszerza...a ja próbuję go zawęzić. Czy polmir i antila są godne zaufania?

#724 OFFLINE   bassy

bassy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1939 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 20 maj 2020 - 18:26

Ważna jest też bliskość w razie gwarancji. Dlatego nie biorę pod uwagę łódek z daleka. Warto to rozważyć.

#725 OFFLINE   CORNEL

CORNEL

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 215 postów

Napisano 20 maj 2020 - 18:48

Moje wody to niewielkie najwyżej kilkudziesięciohektarowe jeziora. W temacie wyboru łodzi próbowałem rozpoznać w pierwszej kolejności producentów którym można zaufać i liczyć na dobry egzemplarz łodzi. Okazuje się, że każdy ma swoich zwolenników i przeciwników. Jako, że pływać będę samemu skupiam się na łodziach do 3,5m. Delfina 360 wpadła mi w oko jednak łodzie tej szerokości gorzej pływają na elektrykach, pomijam już fakt, że znowu krąg wyboru się poszerza...a ja próbuję go zawęzić. Czy polmir i antila są godne zaufania?

Z Torunia do Chojnic masz 119km, a w Chojnicach jest zagłębie produkcji łódek. Jest tam też kilka fajnych modeli do użytku wedkarzy. Rozważ jednak zakup docelowej łódki. Kiedyś Koledzy napisali, że powinno się od razu kupić większą, mocniejszą łódkę. To samo z silnikiem. 

Sam przerabiałem temat z pontonami, łódkami, silnikami i pewnie jeszcze nie skończyłem poszukiwań złotego grala.  ;)  ;)  ;)



#726 OFFLINE   cabage

cabage

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1517 postów
  • LokalizacjaOpole
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Tohatsu/Mercury/Lowrance/MG/Ram Mounts

Napisano 20 maj 2020 - 18:50

Dobrze zrobiona łódź nie wymaga bliskości w razie nieszczęścia i korzystania z gwarancji... Tak na przykład jest z firmą Pegazus - zwróć uwagę na mniejsze modele 300 i 310 , może akurat Ci podpasują 

 

http://www.pegazus-boats.pl/modele.php


Użytkownik cabage edytował ten post 20 maj 2020 - 18:51


#727 OFFLINE   karkoszek

karkoszek

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1793 postów
  • LokalizacjaGryfino
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Lures.pl

Napisano 20 maj 2020 - 19:20

Powinni Ci płacić za reklamę tego Pegazusa...

#728 OFFLINE   cabage

cabage

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1517 postów
  • LokalizacjaOpole
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Tohatsu/Mercury/Lowrance/MG/Ram Mounts

Napisano 20 maj 2020 - 19:46

Zadowolony klient to najlepsza reklama...

#729 OFFLINE   Krzysztof

Krzysztof

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 511 postów
  • LokalizacjaNiemcy

Napisano 20 maj 2020 - 20:22

Powinni Ci płacić za reklamę tego Pegazusa...


Bo to dobrze wykonane lodzie.
Ale nie tylko Produkt sié liczy ,wazne jest podejscie firmy so klijenta.

#730 OFFLINE   Jacques

Jacques

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 106 postów
  • LokalizacjaPodlasie
  • Imię:Jacek

Napisano 20 maj 2020 - 20:23

Ja też jestem bardzo zadowolony z Pegaza  :D

fajne i solidne łódki



#731 OFFLINE   cabage

cabage

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1517 postów
  • LokalizacjaOpole
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Tohatsu/Mercury/Lowrance/MG/Ram Mounts

Napisano 20 maj 2020 - 20:35

Ja też jestem bardzo zadowolony z Pegaza  :D

fajne i solidne łódki

 

 

Bo to dobrze wykonane lodzie.
Ale nie tylko Produkt sié liczy ,wazne jest podejscie firmy so klijenta.

Wam też Pegazus płaci za reklamę jak mi ? Ejj chłopy, wstydźcie się....  :ph34r:  :ph34r:  :ph34r:  :ph34r:



#732 OFFLINE   Krzysztof

Krzysztof

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 511 postów
  • LokalizacjaNiemcy

Napisano 20 maj 2020 - 20:53

Wam też Pegazus płaci za reklamę jak mi ? Ejj chłopy, wstydźcie się....  :ph34r:  :ph34r:  :ph34r:  :ph34r:


No pewnie

#733 OFFLINE   Jacques

Jacques

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 106 postów
  • LokalizacjaPodlasie
  • Imię:Jacek

Napisano 20 maj 2020 - 21:56

grube miliony  :lol:  :lol:  :lol:



#734 OFFLINE   bassy

bassy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1939 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 21 maj 2020 - 07:36

Dobrze zrobiona łódź nie wymaga bliskości w razie nieszczęścia i korzystania z gwarancji... Tak na przykład jest z firmą Pegazus - zwróć uwagę na mniejsze modele 300 i 310 , może akurat Ci podpasują

http://www.pegazus-boats.pl/modele.php

Zauważ, że nie oczerniłem żadnej firmy. Z doświadczenia wiem , że czasem kwestia gwarancji ma znaczenie. Nawet mercedesy za milion mają przrzejścia w serwisach i gwarancja jest kluczowa. Kolega dokona wyboru samodzielnie. W swoim budżecie i tyle. A w ogóle najlepsze jest aluminium, nie traci tak wartości przy odsprzedaży itp. Można tak w nieskończoność. Ja wolę bliżej łodź z papierami itp. Niektórzy kupują romany jest pełno ogłoszeń. Pytam typa jaki producent a on że nie wie- to już patologia

Użytkownik bassy edytował ten post 21 maj 2020 - 07:41


#735 OFFLINE   perch22

perch22

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 331 postów
  • LokalizacjaMazury
  • Imię:Jan

Napisano 21 maj 2020 - 07:55

Witam, jeżeli stawiasz na stabilność łodzi to polecam Ci  łódeczkę IWA 390 z polmiru pływałem nią 10 lat i nic się z nią nie działo,byłem z niej bardzo zadowolony , spokojnie można spiningować w dwie osoby stojąc bez obawy wywrotki ,a jeżeli w przyszłości chciał byś szybciej popływać to na hondzie Bf10km , jedna osoba + wędkarski majdan popłynie 30km/H   ,ja zmieniłem na Romanę bo kupiłem większy silnik 20km,żeby pływać z  lekkim zapasem mocy.

 

IWA 390 +honda bf10km


Użytkownik perch22 edytował ten post 21 maj 2020 - 08:05


#736 OFFLINE   ememiks

ememiks

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 205 postów
  • LokalizacjaWolin
  • Imię:Tomasz

Napisano 21 maj 2020 - 15:56

Witajcie, przede mną zakup pierwszej łódki. Przeczytałem tematy na jb.pl od deski do deski i mam już małe pojęcie teoretyczne, wiem nawet czego oczekuję od łodzi. Stabilność stawiam wyżej niż prędkość pływania, łódkę popychał będzie elektryk a w przyszłości jakaś spalinka 6km. Łodzie solar 360 i pokrewne z ceną 5000pln za "golasa" odpadają. Aktualnie biorę pod uwagę łodkę polmir (Agata 333), łodzie antila (barg350 lub andrea 320) i sorba (Jacek 320). Proszę o opinie w temacie wymienionych łódek lub sugestie innych, które według Was powinienem rozpatrzeć.

Jak już wymieniłeś łodzie Jacek i Agatka, rozumie że to takie bardziej tańsze to ja polecam ABC 385  golas chyba za 3 tyś  mamy tu taki kompromis cena do jakości i pływalności. Mam ją już kilka lat i pływa świetnie i jest stabilna dla spiningisty polecam w 2 osoby stojąc łowimy i nie ma mowy o jakiś bujaniach czy niekontrolowanych przechyłach. Konstrukcja sprawdzona bo to chyba formą do delfina czy solara 360. Silnik to aby w ślizgu to 10 może 8 dała by radę. Wcześniej miałem 4m x 1.50 ani to nie pływało na silniku a stać na tym panie zapomnij tu w tym ABC 385 to aż chce się tańczyć ;)



#737 OFFLINE   pietro

pietro

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 52 postów
  • LokalizacjaMazowsze
  • Imię:Witek

Napisano 21 maj 2020 - 22:37

perch22 jak Ci się pływa Romaną z silnikiem 20, właśnie kupiłem Romanę 430 i nad "motórkiem" myślę ? 



#738 OFFLINE   M a r a s

M a r a s

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1166 postów
  • LokalizacjaZS
  • Imię:Marek

Napisano 22 maj 2020 - 06:32

Z tego co wiem od posiadaczy ABC 385 to ma ona taką przypadłość ,że płynąc w ślizgu podłoga faluje ... A dwa to oznaczenie 385 nie oznacza jej długości bo w rzeczywistości jest mniej. 

I teraz pytanie czy warto "zaoszczedzić" te kilka stówek czy też dołożyć i kupić łódż bez tych mankamentów.Ale na to już sam powinien sobie odpowiedzieć kupujący.

 

Swego czasu to ktoś przeliczył wagę i cenę ABC 385 i wyszło ,że Wigry 355 wychodzi taniej ! 



#739 ONLINE   Bartek1989

Bartek1989

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 485 postów

Napisano 22 maj 2020 - 07:08

A Ka-boat 385? Z bliska nie oglądałem ale na wodzie ładnie wyglądała. Znajomy ma iwa 390 z polmiru i sobie chwali. Taka prosta, stabila, dosyć dobrze wykonana jak za ta kase, burty wysokie. Dla mnie za mało bakist. Generalnie dużo plywa tych lodzi

#740 OFFLINE   cabage

cabage

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1517 postów
  • LokalizacjaOpole
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Tohatsu/Mercury/Lowrance/MG/Ram Mounts

Napisano 22 maj 2020 - 07:30

Miałem do czynienia z kilkoma egzemplarzami Ka-boats, z silnikiem montowanym pod stero-ciąg. W każdej widziałem pęknięcie pawęży spowodowane przez zrobienie za małych otworów do pracy stero-ciągu ( szczególnie na lekko ztrymowanym silniku cięgna rozrywają otwór przy pawęży ). Paskudnie to wyglądało.

 

Być może co innego jeszcze wpływa na takie pęknięcia...