Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Zakup łodzi - rozterki, pytania, informacje


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
791 odpowiedzi w tym temacie

#741 OFFLINE   wesoływędkarz

wesoływędkarz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 104 postów
  • LokalizacjaToruń
  • Imię:Marek

Napisano 22 maj 2020 - 10:11

Dzięki wam za zaangażowanie w temat, łódkę ABC już wykreśliłem z moich rozważań jakiś czas temu. Skupiam się w dalszym ciągu na agatce 333 z polmiru i barg 350 z antili. Obie mają płaską podłogę na czym mi zależy, agatka jest szersza o 15 centów i to chyba zaważy na ostatecznej decyzji na jej korzyść. Szkoda, że w necie mało opinii na ich temat, nie mówiąc już o wrażeniach z pływania... a może jest tu jakiś użytkownik agaty ? Szczególnie ciekawy jestem jak łódki tej wielkości i ciężarze własnym ok 85 kg pływają na 5,6,7 konnej spalinie... Łódki blisko 4-ro metrowe na tą chwilę odpuszczam.

#742 OFFLINE   Sławek77

Sławek77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1371 postów
  • LokalizacjaWielkopolska

Napisano 22 maj 2020 - 10:17

Dzięki wam za zaangażowanie w temat, łódkę ABC już wykreśliłem z moich rozważań jakiś czas temu. Skupiam się w dalszym ciągu na agatce 333 z polmiru i barg 350 z antili. Obie mają płaską podłogę na czym mi zależy, agatka jest szersza o 15 centów i to chyba zaważy na ostatecznej decyzji na jej korzyść. Szkoda, że w necie mało opinii na ich temat, nie mówiąc już o wrażeniach z pływania... a może jest tu jakiś użytkownik agaty ? Szczególnie ciekawy jestem jak łódki tej wielkości i ciężarze własnym ok 85 kg pływają na 5,6,7 konnej spalinie... Łódki blisko 4-ro metrowe na tą chwilę odpuszczam.


Szczerze mówiąc to boję się jakości przy wadze jednostki o takich wymiarach.Zeby nie było tak że będziesz bał się przemieszczać po podłodze. Ja wolałbym kupić raz a dobrze...😉

#743 OFFLINE   ememiks

ememiks

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 205 postów
  • LokalizacjaWolin
  • Imię:Tomasz

Napisano 22 maj 2020 - 21:44

Szczerze mówiąc to boję się jakości przy wadze jednostki o takich wymiarach.Zeby nie było tak że będziesz bał się przemieszczać po podłodze. Ja wolałbym kupić raz a dobrze...

Panowie bez jaj z tym ABC 385 to tak źle nie jest tak jak pisałem kwestia ceny gdyby było mnie stać to bym pływał rivefox czy porządną aluminiową. Wydaje mi się że trafiło się paru nabywców co chyba myśleli że za kilka tyś zł będą mieli jakość łódki premium. Ja użytkuje już kilka sezonów sam lekki nie jestem bo dużo ponad 100kg i nic tam mi się nie dzieje stoję i łowię i przemieszczam się po łodzi. Kwestia kasy i tyle sporo tych łódek widuję w końcu producent  z mego województwa. Jak widzę łódź 3.5 na 1.35 szerokości to dzięki ... to prawda 385 to nie wymiar łódź ma 3.70x 1.70. Pływałem różnymi wynalazkami ale ta zostaje puki nie skona albo się dorobię ;)



#744 OFFLINE   mentnooki

mentnooki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 467 postów
  • Lokalizacjasiedlce
  • Imię:ANDRZEJ
  • Nazwisko:KRUK

Napisano 24 maj 2020 - 20:49

Też miałem ten problem ABC ,KA-BOATS , SOLARSKY  IWA, WIGRY,  FISHING 430 PROitp .Na amelinium mnie nie stać i river foxy tak więc nabyłem ROMANA 430 PRO firmy BOATBUILDING .Jak na razie dwa wyjazdy więc wiele nie mogę powiedzieć ale jestem zadowolony,wiadomo przesiadka po 10 latach pływania pontonem 360 i ostatni rok TEXAS 360 robi wielką różnicę.Jak na razie polecam


  • nox66 i Robert Crocker lubią to

#745 OFFLINE   Robert Crocker

Robert Crocker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1965 postów
  • LokalizacjaNYC
  • Imię:Bobby
  • Nazwisko:Crocker

Napisano 25 maj 2020 - 07:02

Też miałem ten problem ABC ,KA-BOATS , SOLARSKY  IWA, WIGRY,  FISHING 430 PROitp .Na amelinium mnie nie stać i river foxy tak więc nabyłem ROMANA 430 PRO firmy BOATBUILDING .Jak na razie dwa wyjazdy więc wiele nie mogę powiedzieć ale jestem zadowolony,wiadomo przesiadka po 10 latach pływania pontonem 360 i ostatni rok TEXAS 360 robi wielką różnicę.Jak na razie polecam

Po prostu najrozsądniejszy wybór ....



#746 OFFLINE   wesoływędkarz

wesoływędkarz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 104 postów
  • LokalizacjaToruń
  • Imię:Marek

Napisano 27 maj 2020 - 14:17

Dzięki koledzy, wasze rady dały mi sporo do myślenia. Sprawę zakupu przeciągnę do końca roku. Może ktoś będzie się wyzbywał zestawu "lekko śmiganego" w rozmiarze 360.

#747 OFFLINE   De'Ptak

De'Ptak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 148 postów
  • LokalizacjaNowy Dwór Mazowiecki
  • Imię:Adam

Napisano 30 maj 2020 - 07:13

Jestem posiadaczem sinika Yamaha 5km. Czy jest łódka którą ten silnik wprowadzi w ślizg ?



#748 OFFLINE   wuran

wuran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2163 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Marcin

Napisano 30 maj 2020 - 07:32

Trzymając sie założeń teorii kolegi z forum gdzie ślizg możliwy do 30kg/KM znajdziesz łódkë która razem z Toba, szpejem i silnikiem nie waży więcej niz niz 150kg i masz ślizg. Tyle teoria a praktyka z tego wynikająca to kup 10KM i coś da się dopasować
  • kotwitz lubi to

#749 OFFLINE   Gar4field

Gar4field

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 207 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Kot

Napisano 30 maj 2020 - 14:17

Są takie łodzie. Jedną z typów, to wyścigowa Urbana Coctail Class

https://www.youtube....h?v=d5oBJwxMBNc

https://www.youtube....h?v=dCJFMDQBPb4

 

O ile pamiętam waga łodzi 70 funtów i 250 ładowności co daje w sumie jakieś 145 kilogramów.

 

Generalnie pontony pomimo nieco "upośledzonego" kształtu do ślizgu, ale poprzez swoją lekkość mają mały apetyt na moc.



#750 OFFLINE   ramzes102

ramzes102

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 144 postów

Napisano 30 maj 2020 - 17:23

Witam.
Wiem że jest wiele podobnych tematów ale szukam od jakiegoś czasu i nic nie mogę znaleźć. Łódka musi być otwarta, ok. 5 metrów, pod silnik z rumplem, dla komfortowego spinningowania przez 3 dorosłe osoby. Obecnie posiadam "Romanę" 4.3 x 1,8 m i dla trzech osób jest za mało miejsca. Będę bardzo wdzięczny za wszelkie propozycje.

#751 OFFLINE   Paweł J

Paweł J

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1818 postów
  • LokalizacjaPiła
  • Imię:Paweł

Napisano 30 maj 2020 - 21:52

Witam.
Wiem że jest wiele podobnych tematów ale szukam od jakiegoś czasu i nic nie mogę znaleźć. Łódka musi być otwarta, ok. 5 metrów, pod silnik z rumplem, dla komfortowego spinningowania przez 3 dorosłe osoby. Obecnie posiadam "Romanę" 4.3 x 1,8 m i dla trzech osób jest za mało miejsca. Będę bardzo wdzięczny za wszelkie propozycje.

Ograniczenia nie podane to proszę http://www.alumacraf...Boat.php?id=629

Użytkownik Paweł J edytował ten post 30 maj 2020 - 21:55

  • Dsf lubi to

#752 OFFLINE   ramzes102

ramzes102

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 144 postów

Napisano 31 maj 2020 - 15:33

Ograniczenia nie podane to proszę http://www.alumacraf...Boat.php?id=629

 

No tak. Widziałem, znam ale cena max to 20000zł.



#753 OFFLINE   wuran

wuran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2163 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Marcin

Napisano 31 maj 2020 - 15:34

Witam.
Wiem że jest wiele podobnych tematów ale szukam od jakiegoś czasu i nic nie mogę znaleźć. Łódka musi być otwarta, ok. 5 metrów, pod silnik z rumplem, dla komfortowego spinningowania przez 3 dorosłe osoby. Obecnie posiadam "Romanę" 4.3 x 1,8 m i dla trzech osób jest za mało miejsca. Będę bardzo wdzięczny za wszelkie propozycje.


superlodzie.pl

#754 OFFLINE   ramzes102

ramzes102

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 144 postów

Napisano 01 czerwiec 2020 - 06:47

superlodzie.pl

A coś rodzimych, polskich producentów?



#755 OFFLINE   radmac5

radmac5

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 657 postów
  • Imię:Radek

Napisano 01 czerwiec 2020 - 06:56

Może brema ??

#756 OFFLINE   ramzes102

ramzes102

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 144 postów

Napisano 01 czerwiec 2020 - 12:04

Może brema ??

Cena zdecydowanie powyżej budżetu.  


  • Robas lubi to

#757 OFFLINE   Robas

Robas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2120 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Robert

Napisano 01 czerwiec 2020 - 13:31

Cena zdecydowanie powyżej budżetu.


A może desantowa , ?
https://m.olx.pl/ofe...F7.html?reason=

#758 OFFLINE   ramzes102

ramzes102

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 144 postów

Napisano 01 czerwiec 2020 - 15:46

Ładna  ;)  Troszkę za mało wypasiona  :D



#759 OFFLINE   Paweł J

Paweł J

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1818 postów
  • LokalizacjaPiła
  • Imię:Paweł

Napisano 01 czerwiec 2020 - 18:12

Przymierzałem się kiedyś do takiej ,nawet pływałem ze trzy dni. Jedyny zarzut to mało bakist. http://sportyacht.co...dz-classic-470/

#760 OFFLINE   nurek28

nurek28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1577 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 01 czerwiec 2020 - 19:37

Ta z Olx fajna baza do zabudowy.

Kolega ma i przysposobił i fajnie wyszło.

Pływałem naprawde bardzo stabilna i ful miejsca na wszystkie graty


Użytkownik nurek28 edytował ten post 01 czerwiec 2020 - 19:39