Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wolicie dlugie czy krotkie?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
93 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   staszek

staszek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 819 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Stanisław
  • Nazwisko:wiadomo jakie

Napisano 02 wrzesień 2013 - 09:54

ostatnio przesiadłem się na kije o długości do 2,13 i to jest to.

 

Co do kol. fomadron: boczny trok jest nie zakazany .Każdy stara się maksymalnie skutecznie łowić ryby , jesteśmy łowcami poszukującymi skutecznych metod . Boczny trok jest metodą skuteczną , to fakt . Ale to od nas zależy co zrobimy ze złowionymi rybami.  Dam Ci mój przykład . Wróciłem z 2 tygodniowego pobytu nad polskim jeziorem . Próbowałem ja i jeszcze dwóch moich szwagrów wszystkiego (spining) i co- dopiero kiedy zrobiłem bocznego troka regularnie zacząłem łowić okonie. Dużo okoni, baaaaaaaaaardzo dużo okoni . Takich od minimum 18cm do ponad 42 cm (średnia to chyba 30cm) i wszystkie zapięte za pysk (no,może z kilka ciut głębiej ale nie na tyle by wyrywać im skrzela i flaki ) .

Byłem nad wodą w 10 osób (3 osoby łowiące....)  i oczywiście zjedliśmy też złowione przez nas ryby.

Całe 20 sztuk zjedliśmy ............., po 2 okonie na łeb przez 2 tygodnie ............ . Reszta , nie przesadzam ale setki okoni pływają w wodzie i dalej sobie rosną.

Poszukujemy  łownych woblerów , przynęt , kombinujemy jak konie pod górę . I kiedy już znajdziemy naprawdę łowny to wyrzucamy bo za.........łowny ????? Nie przesadzajmy .



#22 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 02 wrzesień 2013 - 09:57

Ja osobiście wolę dłuższe wędziska do połowu w rzece  tak ok. 270- 280 cm. Z tego względu, że  bardzo lubie łowić ryby z pod ukraińsko- białoruskiego brzegu więc muszę mieć z czego ciąć na odległości kilkunastu kilkudziesięciu metrów.

 

moglbys rozwinac? :)



#23 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4480 postów

Napisano 02 wrzesień 2013 - 10:06

moglbys rozwinac? :)

 

Pitt,

 

Lowilem duzo na Bugu sporo nizej. Dla mnie minimum to 3 metry, glownie 3.20 gdy lowilem z brzegu szczupaki czy sandacze. Rzeka jest dzika, w wiekszosci bardzo dzika. Ryb nalezy sie spodziewac przy wszelkiego rodzaju wysokich burtach gdzie krotszym wedziskiem nie jestes w stanie poprowadzic przynety rownolegle bedac ograniczony przez przeszkody terenowe. Dodatkowo sa przykosy i w wielu wypadkach zasieg wiekszy nawet o kilka metrow to kwestia zlowienia a nie zlowienia ryby.

 

Watek taki generalnie do d..y bo za duzo mozliwych kombinacji w zaleznosci od wody na jakiej lowimy :) Okonie, sandacze, szczupaki, za chwile dojda sumy i tarpony czyli do d..y podobnie jak wszystkie stelle :) :) :) 


  • Tomasz eS lubi to

#24 OFFLINE   staszek

staszek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 819 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Stanisław
  • Nazwisko:wiadomo jakie

Napisano 02 wrzesień 2013 - 10:12

Pitt,

 

Lowilem duzo na Bugu sporo nizej. Dla mnie minimum to 3 metry, glownie 3.20 gdy lowilem z brzegu szczupaki czy sandacze. Rzeka jest dzika, w wiekszosci bardzo dzika. Ryb nalezy sie spodziewac przy wszelkiego rodzaju wysokich burtach gdzie krotszym wedziskiem nie jestes w stanie poprowadzic przynety rownolegle bedac ograniczony przez przeszkody terenowe. Dodatkowo sa przykosy i w wielu wypadkach zasieg wiekszy nawet o kilka metrow to kwestia zlowienia a nie zlowienia ryby.

 

Watek taki generalnie do d..y bo za duzo mozliwych kombinacji w zaleznosci od wody na jakiej lowimy :) Okonie, sandacze, szczupaki, za chwile dojda sumy i tarpony czyli do d..y podobnie jak wszystkie stelle :) :) :)

Popieram.

Inaczej łowię (czym innym) okonie , a czym innym sandacze

Stella nie jest do dupy :lol:  a może jest :ph34r: . Nie miałem jej a chcę mieć więc jest ..............



#25 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 02 wrzesień 2013 - 10:16

mi nie chodzilo o odleglosc rzutu czy prezentacje wabika, tylko o ciecie na odleglosc w stosunku do dlugosci kija :)



#26 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4480 postów

Napisano 02 wrzesień 2013 - 10:19

mi nie chodzilo o odleglosc rzutu czy prezentacje wabika, tylko o ciecie na odleglosc w stosunku do dlugosci kija :)

 

A to ja nieznaju :) Lowilem glownie modelem Batsona o delikatnej szczytowce i bardzo mocnym dolniki, taki hot-shotowaty. Zacinalo sie dobrze chociaz bolen pod drugim przegiem potrafil sie spiac :( 



#27 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 02 wrzesień 2013 - 10:45

Michał,to nie kij,nie Stella tylko boleń był do dupy ... Bo nie potrafił sie zaciąć
  • Bujo lubi to

#28 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3377 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 02 wrzesień 2013 - 10:49

No dokladnie, kazdy ma jakies przyzwyczajenia i w zaleznosci od warunkow zalezna jest dlugosc.Niewatpliwie, krotsze kije waza mniej i po kilkugodzinnym podbijaniu chyba da sie odczuc roznice.

 

 

Pitt,

 

Lowilem duzo na Bugu sporo nizej. Dla mnie minimum to 3 metry, glownie 3.20 gdy lowilem z brzegu szczupaki czy sandacze. Rzeka jest dzika, w wiekszosci bardzo dzika. Ryb nalezy sie spodziewac przy wszelkiego rodzaju wysokich burtach gdzie krotszym wedziskiem nie jestes w stanie poprowadzic przynety rownolegle bedac ograniczony przez przeszkody terenowe. Dodatkowo sa przykosy i w wielu wypadkach zasieg wiekszy nawet o kilka metrow to kwestia zlowienia a nie zlowienia ryby.

 

Watek taki generalnie do d..y bo za duzo mozliwych kombinacji w zaleznosci od wody na jakiej lowimy :) Okonie, sandacze, szczupaki, za chwile dojda sumy i tarpony czyli do d..y podobnie jak wszystkie stelle :) :) :)

No jakby kolega przeczytal dobrze caly watek a nie tylko wypowiedzi co niektorych to wiedzialby , ze chodzi glownie o gumy, ich prezentacje, a nie lowienie sumow okoni i tarponow.Kolega zestawil taka roznorodnosc a  ograniczyl sie tylko do dzikiej rzeki jaka jest Bug natomiast jest wiele rzek uregulowanych gdzie stojac na szczycie glowki mozna sobie poradzic pewnie i krotszym kijem.

Watek moze i do d...py, podobnie jak wszytskie stelle.A moze tylko do jednej d..py ?



#29 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4480 postów

Napisano 02 wrzesień 2013 - 11:15

No jakby kolega przeczytal dobrze caly watek a nie tylko wypowiedzi co niektorych to wiedzialby , ze chodzi glownie o gumy, ich prezentacje, a nie lowienie sumow okoni i tarponow.Kolega zestawil taka roznorodnosc a  ograniczyl sie tylko do dzikiej rzeki jaka jest Bug natomiast jest wiele rzek uregulowanych gdzie stojac na szczycie glowki mozna sobie poradzic pewnie i krotszym kijem.

Watek moze i do d...py, podobnie jak wszytskie stelle.A moze tylko do jednej d..py ?

 

I co to zmienia? Rozne lowiska, rozne wedki, lodka, brzeg, glowki, opaski, dzikie burty. Lowilem wszedzie, rozne wedki sa potrzebne by lowilo sie wygodnie. Gdyby temat byl o dlugosc na jednym z nich to ok ale w tym wypadku ..... :) 


  • Wojtek B., Tomasz eS i ktm777 lubią to

#30 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3377 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 02 wrzesień 2013 - 11:30

Chodz i to komu czym sie lepiej lowi i prowadzi przynete.Jedni wola krotki kij do lowienia z brzegu inni siegaja po dlugi lowiac na lodce.Ale watek nie jest o tym jaki kij gdzie..Tylko kto jakim lowi z brzegu.Ty 3-3.20m i jest ok.



#31 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4480 postów

Napisano 02 wrzesień 2013 - 11:39

Chodz i to komu czym sie lepiej lowi i prowadzi przynete.Jedni wola krotki kij do lowienia z brzegu inni siegaja po dlugi lowiac na lodce.Ale watek nie jest o tym jaki kij gdzie..Tylko kto jakim lowi z brzegu.Ty 3-3.20m i jest ok.

 

Nie prawda, wygodniej  mi sie lowi 7', wygodniej mi sie lowi 8', wygodniej mi sie tez lowi 9'. Jedyny problem, ze nie zawsze sie da  ;) Wtedy lowie dluzszymi :) 



#32 OFFLINE   ummagumma

ummagumma

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 114 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Krzysiek

Napisano 02 wrzesień 2013 - 12:48

Ja myślę, że trzeba zapytać dziewczyny o to ;-)



#33 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 02 wrzesień 2013 - 13:04

po przemysleniu, zdecydowanie wole dlugie  biggrin.gif

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Załączony plik  yüüp.jpg   193,91 KB   22 Ilość pobrań

 

 


  • Wojtek B. i Dienekes lubią to

#34 OFFLINE   misiek116p

misiek116p

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 553 postów
  • LokalizacjaBiłgoraj/Włodawa/Chełm
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Magdziak

Napisano 02 wrzesień 2013 - 13:13

moglbys rozwinac? :)

 

 

Tak. Już to robię. Wyobraź sobie rzut na odległość ok 35 -40 m. (Mówię o łowieniu na gumy z opadu) Dłuższy kij pozwala na mniejszy kontakt plecionki z wodą, robi się mniejszy łuk.Jeżeli chodzi o cięcie jeżeli masz krutszy kij to żeby nadać siłę cięciu musisz zrobić to mocniej i ruch, który wykonujesz musi być dłuższy i w tym momencie tracisz sekundę a w przypadku sandacza to może być już po ptakach.



#35 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 02 wrzesień 2013 - 13:17

aha ... mam propozycje ... wez wobler, moze byc uzbrojony, zamocuj go do linki, wez w dlon i przebiegnij sie jakies 40 metrow, nastepnie popros kogos, zeby zacial z kija 2 m, 2.40, 2.70 i 3 m ... a potem pogadamy o wyniku tego latwego w realizacji empirycznego eksperymentu :)


  • Tomasz eS i kotwitz lubią to

#36 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3377 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 02 wrzesień 2013 - 13:37

Nie prawda, wygodniej  mi sie lowi 7', wygodniej mi sie lowi 8', wygodniej mi sie tez lowi 9'. Jedyny problem, ze nie zawsze sie da  ;) Wtedy lowie dluzszymi :)

Teraz trafiles w 10tke, chodzilo miedzy innymi  o wygode.



#37 OFFLINE   misiek116p

misiek116p

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 553 postów
  • LokalizacjaBiłgoraj/Włodawa/Chełm
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Magdziak

Napisano 02 wrzesień 2013 - 15:40

aha ... mam propozycje ... wez wobler, moze byc uzbrojony, zamocuj go do linki, wez w dlon i przebiegnij sie jakies 40 metrow, nastepnie popros kogos, zeby zacial z kija 2 m, 2.40, 2.70 i 3 m ... a potem pogadamy o wyniku tego latwego w realizacji empirycznego eksperymentu :)

Pisałem o łowieniu na gumę w opadzie a nie na wobler :) . A Tobie proponuje zrobić taki test:

W zaznaczonym miejscu połuż samą główkę przywiązaną do linki na przy kiju 210 cm i z pozycji 45 stopni podnieś do pionu po czym zmierz odległośćo jaką przesunęła się główka. Tak samo zrób z kijem 270 i zobaczysz o co chodziło mi. A na woblery niełowię ;)


Użytkownik misiek116p edytował ten post 02 wrzesień 2013 - 15:43


#38 OFFLINE   misiek116p

misiek116p

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 553 postów
  • LokalizacjaBiłgoraj/Włodawa/Chełm
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Magdziak

Napisano 02 wrzesień 2013 - 16:25

Co wyjdzie? Bo jakoś książki do matematyki nie mam pod ręką.



#39 OFFLINE   mateusz998

mateusz998

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 299 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 02 wrzesień 2013 - 16:28

coś na temat chyba :)  http://jerkbait.pl/t...adu#entry946655



#40 OFFLINE   skippi66

skippi66

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1723 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:K.

Napisano 02 wrzesień 2013 - 16:30

Na dystansie 30 - 40 metrów, różnica pomiędzy kijem 2,0 a 2,7 będzie niezauważalna. Pomimo książki do matematyki. To naprawdę nie o to chodzi.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych