Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Odliczanie do odbioru okoniówki "Anusia"


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
357 odpowiedzi w tym temacie

#141 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4439 postów

Napisano 17 wrzesień 2013 - 17:50

Bujo. Po co wogóle wygłaszasz takie opinie.
Tragiczne ( i niegrzeczne ) są takie autorytarne oceny , na jakie właśnie sobie pozwoliłeś.
Każdy z nas ma prawo do takich zabawek za jakie jest skłonny zapłacić bo ma na nie ochotę.
Staszek będzie miał okoniówkę za 1,5 tysia a kto inny kupi sobie za tą kasę HiFi do samochodu , ręczny zegarek Rolexa albo skórzaną teczkę na dokumenty. Jak kupujesz whyski za 200 to masz uciechę że robisz sobie frajdę czy poczucie winy że za tą kasę można się równie dobrze nawalić bryną 15 razy ?
Ja np. kupuję czasem obrazy i grafiki , większość z nich nawet nigdy nie zostały powieszone , nie są też kupione jako lokata - po prostu podobały mi się i w danym momencie zapragnąłem je mieć.
Według ciebie zapewne , jeśli nie wiszą w "salonie " to wystarczyłoby zrobić zdjęcie i sobie wydrukować.
Właściwie jak się zastanowić to praktycznie wszystko co kupujemy za nasze ciężko zarobione pieniądze możnaby kupić znacznie taniej gdyby się kierować tylko wartością utylitarną ; a jednak często ( przeważnie ) jesteśmy skłonni grubo przepłacić przeważnie kierując się nawet nie jakością wykonania a tylko samą nazwą marki.

Więc zejdzcie już ze Staszka i z jego wędki.
Niektórzy z nas mają Megabasy i Evergreeny po 5tyś a do tego multiki po 3tyś , a ryby łowimy te same.

 

Tragiczne jest niezrozumienie tekstu pisanego przez ciebie. Jednak sie mylilem, musze wyjasnic- otoz chodzi mi o to, ze w polskich wodach zostaly tylko okonie, ktore mozna czesto i regularnie lowic. Toc jakby kolega mial metrowe szczupaki pod domem to predzej by szukal dobrej wedki do ich polowu a nie okoni. Jasniej juz czy mam sie tlumaczyc dalej? 

 

Pozdrawiam,

 

Bujo

 

P.S. Moja religia nie pozwala mi na picie alkoholu :) 


  • Kuba Standera lubi to

#142 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4439 postów

Napisano 17 wrzesień 2013 - 17:54

To teraz słów się czepiasz? Ok. Nie rzucałem wędką, o której piszesz. Rzucam jednak moją i wiem co potrafi, a wpisuje się rysopis całkiem nieźle. No ale to pewnie wynika z mojego arcy skromnego doświadczenia i tego, że łowię wyłącznie na polskich wodach, gdzie jak powszechnie wiadomo, ryb nie ma.

 

Pozdrawiam,

 

Radek

 

Porobiliscie sie jacys ostrzy ostatnio. To co napisalem jest pochodna moich doswiadczen polaczonych z kilkoma ludziami, ktorym musialem tlumaczyc dlaczego szczupaki po kilkumetrowym odjezdze sie spinaly mimo mocnego zacinania. Nie traktuje tego jako prawdy objawionej dla wszystkich. Najwazniejsze bys sam byl zadowolony ze swojej wedki i lowil na nia duze ryby czego ci zycze gdziekolwiek bedziesz.

 

Pozdrawiam,

 

Bujo



#143 OFFLINE   staszek

staszek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 819 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Stanisław
  • Nazwisko:wiadomo jakie

Napisano 17 wrzesień 2013 - 18:02

To ja zatem z innej beczki ;)

Nie palę i nie piję . To mam kasę rozdać biednym :lol:

Nie, wolę spełnić swoje marzenie , fanaberię :D .

Spróbowałem rzucać wobki naszych kolegów na diaflexie Robinsona, porażka totalna choć oczywiście można ........ Próbowałem swoim Legendem , także porażka .

 

Mam mieć kasę to sobie ją wydam na "Anusię" . Na płyty i książki także mam :lol: .Do grobu forsy nie wezmę , na dziwki nie wydam, nie przepalę , nie przepiję.

Mam fantazję na okoniówkę za 1500 . I co z tego. Gdybym miał więcej kasy to zapewne wydałbym na nią więcej .

I nie martwcie się - mi tak szybko moje fantazje ułańskie nie przechodzą :lol: - "Anusia" będzie , melepecenie mi nie przeszkadza.

Tak jak napisałem:zawsze można kupić coś tańszego: jeden chce Octavie Kombi a drugi Audi TT .  Czy wykorzysta jej możliwości-a co mi do tego, jak go stać to niech się cieszy


  • Marcel i skippi66 lubią to

#144 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9507 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 17 wrzesień 2013 - 18:04

A ja tam, właśnie na okonie, mam wypasioną w tytany Karabelkę :P .  

Staszek olej dyskusje. Buduj i machaj tym, co Ciebie cieszy, nie malkontentów  ;)



#145 OFFLINE   Dienekes

Dienekes

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2272 postów
  • LokalizacjaSyreni Gród/ Jadwisin
  • Imię:Radosław

Napisano 17 wrzesień 2013 - 18:21

Porobiliscie sie jacys ostrzy ostatnio.

 

E tam, bezrybie nerwy psuje ;) Wracając do tematu, jak dla mnie, to właśnie sztywna pała gubi ryby, czy to okonie, czy to szczupaki. Do jerkowania kij nie może być zbyty ustępliwy, ale czasy, gdy jedyny przepis na wędkę do jerków sprowadzał się do kija od szczotki minęły. Tzn. kij musi być sztywny (i jest), ale pod rybą ma pracować (i pracuje).

 

@ staszek: I bardzo dobrze do tematu podchodzisz - kup kij marzeń, cokolwiek by to nie oznaczało. Sęk w tym, że nie wszystko zawsze jest potrzebne, tzn. nie zawsze działa. Można mieć kij ze wszystkim, co fabryka dała i przemysł z siebie wypluł, ale jeśli to nie działa, to po co przepłacać, dociążać wędkę i zmieniać jej wizerunek? No chyba, że ktoś lubi grube rękojeści i brak proporcji ;) Wiesz, piję do tego rezonansu, o którym wcześniej pisałem.


  • pepso lubi to

#146 OFFLINE   staszek

staszek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 819 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Stanisław
  • Nazwisko:wiadomo jakie

Napisano 17 wrzesień 2013 - 18:25

E tam, bezrybie nerwy psuje ;) Wracając do tematu, jak dla mnie, to właśnie sztywna pała gubi ryby, czy to okonie, czy to szczupaki. Do jerkowania kij nie może być zbyty ustępliwy, ale czasy, gdy jedyny przepis na wędkę do jerków sprowadzał się do kija od szczotki minęły. Tzn. kij musi być sztywny (i jest), ale pod rybą ma pracować (i pracuje).

 

@ staszek: I bardzo dobrze do tematu podchodzisz - kup kij marzeń, cokolwiek by to nie oznaczało. Sęk w tym, że nie wszystko zawsze jest potrzebne, tzn. nie zawsze działa. Można mieć kij ze wszystkim, co fabryka dała i przemysł z siebie wypluł, ale jeśli to nie działa, to po co przepłacać, dociążać wędkę i zmieniać jej wizerunek? No chyba, że ktoś lubi grube rękojeści i brak proporcji ;) Wiesz, piję do tego rezonansu, o którym wcześniej pisałem.

Wiem, właśnie dzięki takim postom uświadomiłem sobie jak ma "Anusia" wyglądać. I rezonansu już nie ma i nie będzie.

Rafał mi sporo podpowiedział , ale to już napisane wcześniej .



#147 OFFLINE   Dienekes

Dienekes

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2272 postów
  • LokalizacjaSyreni Gród/ Jadwisin
  • Imię:Radosław

Napisano 17 wrzesień 2013 - 18:28

Wiesz, nie było moim zamiarem torpedowanie tego patentu w ogóle, ale warto, żebyś potestował różne rozwiązania. Nie zawsze to, co kosztuje najwięcej, jest najlepsze.


Użytkownik Dienekes edytował ten post 17 wrzesień 2013 - 18:28


#148 OFFLINE   staszek

staszek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 819 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Stanisław
  • Nazwisko:wiadomo jakie

Napisano 17 wrzesień 2013 - 18:33

Wiem, dziękuję za podesłanie tematu do przemyśleń. Zamiast rezonasu wziąłem lepszy blank :D .

A "Anusia" posłuży nie tylko na okonie ale na pstrągi z Białej Przemszy także . ;)

I na szczupłego na lekko też da radę :ph34r:



#149 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4439 postów

Napisano 17 wrzesień 2013 - 18:34

E tam, bezrybie nerwy psuje ;) Wracając do tematu, jak dla mnie, to właśnie sztywna pała gubi ryby, czy to okonie, czy to szczupaki. Do jerkowania kij nie może być zbyty ustępliwy, ale czasy, gdy jedyny przepis na wędkę do jerków sprowadzał się do kija od szczotki minęły. Tzn. kij musi być sztywny (i jest), ale pod rybą ma pracować (i pracuje).
 
@ staszek: I bardzo dobrze do tematu podchodzisz - kup kij marzeń, cokolwiek by to nie oznaczało. Sęk w tym, że nie wszystko zawsze jest potrzebne, tzn. nie zawsze działa. Można mieć kij ze wszystkim, co fabryka dała i przemysł z siebie wypluł, ale jeśli to nie działa, to po co przepłacać, dociążać wędkę i zmieniać jej wizerunek? No chyba, że ktoś lubi grube rękojeści i brak proporcji ;) Wiesz, piję do tego rezonansu, o którym wcześniej pisałem.


Kurcze, nie pamietam zadnego spietego duzego szczupaka prawidlowo zacietego na duza przynete. Jak mialby spasc z wielkich kotwic niby.

#150 OFFLINE   staszek

staszek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 819 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Stanisław
  • Nazwisko:wiadomo jakie

Napisano 17 wrzesień 2013 - 18:36

Hehe

Ja nie pamiętam bym kiedykolwiek złowił większego szczupaka :lol:



#151 OFFLINE   Dienekes

Dienekes

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2272 postów
  • LokalizacjaSyreni Gród/ Jadwisin
  • Imię:Radosław

Napisano 17 wrzesień 2013 - 18:45

Kurcze, nie pamietam zadnego spietego duzego szczupaka prawidlowo zacietego na duza przynete. Jak mialby spasc z wielkich kotwic niby.

Ja też nie, ale nie raz słyszałem kwękania ludzi, którym szczupaki spadały, w ich mniemaniu, przez zbyt sztywne wędki. Spięcia ryb to dla mnie jedna wielka niewiadoma, bo przyczyn może być kilka i nigdy nie wiadomo, co tak naprawdę nawaliło. Wiem jedno, jak szczupak jest zapięty za delikatne fragmenty pyska, to przy dużej sile ryby i sztywnym kiju, esox rozerwie sobie w końcu skórę i popłynie wolny, przedwcześnie. Przy prawidłowo amortyzującym kiju, szanse na udany hol są dużo większe. To samo przy okoniach. Przy zapięciu "za kość", różnice raczej się zacierają.



#152 OFFLINE   staszek

staszek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 819 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Stanisław
  • Nazwisko:wiadomo jakie

Napisano 18 wrzesień 2013 - 05:55

Melepecenia część dalsza

 

 

Do zamówienia pozostało 58 dni



#153 OFFLINE   samwieszkto

samwieszkto

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1078 postów
  • LokalizacjaBytom
  • Imię:Jacek
  • Nazwisko:Wichrowski

Napisano 18 wrzesień 2013 - 06:23

No , Panowie . Mało czasu zostało.
Dzisiaj omówmy aspekty społeczno ekonomiczne rodbuildingu na ziemiach Polskich w drugiej dekadzie XXI w . oraz perspektywy rozwoju tej branży w kontekście obecnego kryzysu i postępującej pauperyzacji społeczeństwa , a także prognozy rozwoju na najbliższe lata.
W sesji wieczornej zaś proponuję :
Studia porównawcze na temat doboru korka na uchwyt ze względu na czułość wędki , skuteczność zacięć i komfort użytkowania.

Użytkownik samwieszkto edytował ten post 18 wrzesień 2013 - 07:38


#154 OFFLINE   staszek

staszek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 819 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Stanisław
  • Nazwisko:wiadomo jakie

Napisano 18 wrzesień 2013 - 06:48

Do udziału w panelu wieczornym zapraszam fizjoterapeutę który wyjaśni dlaczego i jak  należy w sezonie zimowym ćwiczyć nadgarstek . Pomoc psychologiczna w zakresie uzależnień mile widziana .


  • samwieszkto lubi to

#155 OFFLINE   staszek

staszek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 819 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Stanisław
  • Nazwisko:wiadomo jakie

Napisano 19 wrzesień 2013 - 07:10

Jak żyć , Panie, jak tu żyć ???

 

 

Kiedy do złożenia zamówienia pozostało 57 dni


Użytkownik staszek edytował ten post 19 wrzesień 2013 - 07:10


#156 OFFLINE   Dienekes

Dienekes

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2272 postów
  • LokalizacjaSyreni Gród/ Jadwisin
  • Imię:Radosław

Napisano 19 wrzesień 2013 - 07:11

Jak żyć , Panie, jak tu żyć ???

Zgodnie z planem i... odliczaniem :D



#157 OFFLINE   staszek

staszek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 819 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Stanisław
  • Nazwisko:wiadomo jakie

Napisano 19 wrzesień 2013 - 07:27

Już trwają przymiarki do rozmów z szacowną małżonką Anią coby o kilka, kilkanaście dni przyspieszyć zamówienie . Trza kupić raz i dwa jakichś wiecheć z kwiatkami, pójść na spacer (brrr-jak ja nie lubię spacerów, zwłaszcza nad wodą, to takie nie produktywne :lol: ) a potem pomiauczeć  , może się uda .

Pozostał potem problem Rafała bo ma tak wyśrubowane terminy, tyle pracy , że głowa boli. Ale jakichś dobry koniaczek pewno potrafi zdziałać cuda (czytaj :przyspieszy wykonanie )


Użytkownik staszek edytował ten post 19 wrzesień 2013 - 07:27

  • Apioo lubi to

#158 OFFLINE   Dienekes

Dienekes

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2272 postów
  • LokalizacjaSyreni Gród/ Jadwisin
  • Imię:Radosław

Napisano 19 wrzesień 2013 - 07:39

Ale jakichś dobry koniaczek pewno potrafi zdziałać cuda (czytaj :przyspieszy wykonanie )

O ile nie zostanie skonsumowany przed wykonaniem wędki ;)



#159 OFFLINE   staszek

staszek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 819 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Stanisław
  • Nazwisko:wiadomo jakie

Napisano 19 wrzesień 2013 - 07:48

To jeszcze nie problem. Większy będzie jak będzie konsumowany podczas robienia :lol: . Ale to może dać na przykład ciekawy spacing


  • Wojtek B. lubi to

#160 OFFLINE   Dienekes

Dienekes

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2272 postów
  • LokalizacjaSyreni Gród/ Jadwisin
  • Imię:Radosław

Napisano 19 wrzesień 2013 - 07:51

Dokładnie to miałem na myśli.