Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Pierwszy zestaw castingowy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2484 odpowiedzi w tym temacie

#841 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3696 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 09 sierpień 2017 - 06:22

Casting "wciągnął" mnie na całego i zastanawiam się na ultra lightem. Wyczaiłem taki zestaw:

EFFZET Zibi,

Quock D-Lite,

co o nim myślicie?



#842 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4553 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 09 sierpień 2017 - 06:52

Alex w tych pieniądzach to ja poszukalbym czegoś sprawdzonego nawet używanego.
  • Alexspin lubi to

#843 OFFLINE   HaDe

HaDe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1882 postów
  • Imię:Hubert

Napisano 09 sierpień 2017 - 07:04

Casting "wciągnął" mnie na całego i zastanawiam się na ultra lightem. Wyczaiłem taki zestaw:

EFFZET Zibi,

Quock D-Lite,

co o nim myślicie?

Przede wszystkim od ilu gram zaczyna się Twój UL? Łowisz na gumki, woblery, czy błystki? Zamiast takiego multiplikatora proponowałbym Ci lekką szpulę założyć do Tatuli CT (bo chyba takową posiadasz). Będziesz miał jako taki !!! ogląd na temat. Z wędzisk, to możesz zakupić na Ali Kuyinga Tetona 2-10 g. Ten jest tańszy i sprawdzony już w bojach. Jeżeli chciałbyś tuningową szpulę - skrobnij na priv.

 

I dobra rada: wchodzisz na cienki lód. Stoooooooopniowo schodź z gramaturą przynęt, bo się szybko zniechęcisz i dołączysz do zwolenników opinii, że castingowy UL, to fanaberia i "wyważanie otwartych drzwi".


  • Alexspin lubi to

#844 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3696 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 09 sierpień 2017 - 09:01

(...) I dobra rada: wchodzisz na cienki lód. Stoooooooopniowo schodź z gramaturą przynęt, bo się szybko zniechęcisz i dołączysz do zwolenników opinii, że castingowy UL, to fanaberia i "wyważanie otwartych drzwi".

Dzięki za radę, tak właśnie czynię. Mój obecny cast ma CW 10-35g, rozpocząłem naukę od przynęt 25-30 gramowych a ostatnio zszedłem już do tej dolnej granicy, a nawet zaryzykowałem 8g, daje radę, tylko muszę zmniejszyć średnicę plecionki, bo aktualnie mam 0,23mm.

Też nie byłem przekonany do casta UL, ale "zassało" mnie na całego i muszę spróbować... ;)

 

PS

Ten Teton jest bardzo ciekawy, ale najchętniej kupiłbym KONGER Streeto Caster 1-9g, tyle że ich w tej chwili nie ma na rynku.


Użytkownik Alexspin edytował ten post 09 sierpień 2017 - 09:18

  • HaDe lubi to

#845 OFFLINE   HaDe

HaDe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1882 postów
  • Imię:Hubert

Napisano 09 sierpień 2017 - 09:30

Dzięki za radę, tak właśnie czynię. Mój obecny cast ma CW 10-35g, rozpocząłem naukę od przynęt 25-30 gramowych a ostatnio zszedłem już do tej dolnej granicy, a nawet zaryzykowałem 8g, daje radę, tylko muszę zmniejszyć średnicę plecionki, bo aktualnie mam 0,23mm.

Też nie byłem przekonany do casta UL, ale "zassało" mnie na całego i muszę spróbować... ;)

 

PS

Ten Teton jest bardzo ciekawy, ale najchętniej kupiłbym KONGER Streeto Caster 1-9g, tyle że ich w tej chwili nie ma na rynku.

Co do Kongera się nie wypowiem, Tetona chętnie Ci pożyczę na testy.


  • Alexspin lubi to

#846 OFFLINE   drag

drag

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1654 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 09 sierpień 2017 - 12:42

Casting "wciągnął" mnie na całego i zastanawiam się na ultra lightem. Wyczaiłem taki zestaw:

EFFZET Zibi,

Quock D-Lite,

co o nim myślicie?

Moim zdaniem jeśli chodzi o kij to powyższy DAM się pewnie nada,choć nie jest to sprawdzona opcja.Komponenty dobre.Natomiast jeśli chodzi o jakość wykonania to Tetony wypadają moim zdaniem lepiej.DAMa miałem w rękach  ale nim nie łowiłem.Trochę nadlewek lakieru,przelotka szczytowa w egzemplarzu który oglądałem była lekko zwichrowana-żaden szał.Tetona 3-8 lb miałem,teraz mam lżejszego 4lb i zdecydowanie polecam.Bardzo dobra jakość wykonania,również fajne ugięcie.

Właściwości rzutowe bardzo fajne.Górne 4lb i 4 gramy wyrzutu moim zdaniem zaniżone.Wczoraj cały dzień nim łowiłem.Spokojnie znosi główkę 5g+2"gumki,woblerki twich 5-6g także można podać bez problemu i właściwie poprowadzić.Jeszcze co do wykonania i uzbrojenia-jeśli dobrze pamiętam to któryś z naszych forumowych  rodbuilderów pisał że w odróżnieniu od wielu innych chinoli z Ali jest na tyle poprawnie uzbrojony że nie ma potrzeby go przerabiać.Dobry kij i to nie w relacji jakość-cena, tylko po prostu dobry.

Co do multika-jeśli cię kusi UL zdecydowanie poszukałbym coś sprawdzonego i dedykowanego.Abu Revo LT na przykład.Chyba najtańszy z dedykowanych i sprawdzonych multiplikatorów do UL,pojawia się na giełdzie dość regularnie,ceny z reguły w okolicach 600 PLN.się kręcą(piszę oczywiście o używkach).Naprawdę  warto a jak cię wciągnie castingowy UL możesz też za niewielkie pieniądze dokupić lekką szpulkę na Ali.A jak już się zastanawiasz to raczej jesteś przegrany i wciągnie :D .

Nie bez znaczenia jest też to że linkowany DAM tak na prawdę zupełnie nie wiadomo jak się spisuje,nie wiem czy ktoś go testował.Opcji lżejszej szpulki nie ma i pewnie raczej nie będzie a i sprzedać w razie czego raczej trudno.

Tatula CT lub CT Type R jest opcją jak najbardziej ale chyba mimo wszystko  do L a nie do UL.Mam Type R z lekką szpulka przy Graphiteleaderze,używam od 5g skupionej masy do 15g i świetnie chodzi w tym zakresie.Do UL trochę na siłę.

Podsumowując-jak chcesz popróbować to przede wszystkim złóż pasujący zestaw.Powiedziałbym w sporym uproszczeniu że kij mniej ważny,na multiku nie ma co oszczędzać bo nie będzie hulało i tylko się zniechęcisz.Warto kilka PLN dołożyć żeby się fajnie bawić :) .Moja konkretna propozycja-zapolowac na używkę LT,któryś z Tetonów(polecam lżejszego 4lb) i jazda :) .


  • BOB, HaDe i Alexspin lubią to

#847 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3696 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 10 sierpień 2017 - 06:23

Co myślicie o tym kijku?



#848 OFFLINE   WalterW

WalterW

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 391 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Waldek

Napisano 10 sierpień 2017 - 06:26

Odpowiedni Blanka na casta, pracuje, powinien dobrze rzucać. Opis wedle ręki poprawny.
  • Alexspin lubi to

#849 ONLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10144 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 10 sierpień 2017 - 07:13

Jeśli kij jest opisany jako szybki a grubość szczytówki prawidłowo oddaje to zdjęcie ... raczej bym nie liczył na komfortowe zejście poniżej 3gr


  • Alexspin lubi to

#850 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3696 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 10 sierpień 2017 - 07:30

Tak też jest opisane CW według norm USA. Co prawda według norm EUR jest to 1-11g ale chyba bliższe prawdy są te parametry USA.

Może ktoś miał styczność z tym kijkiem i się wypowie?

 

PS

Opis ze strony FISH On:

Model            Length Piece Lure Weight  Line  Rating Action Type

AVC662ULF     6’6″    2 pc   1/8 – 1/4oz  2-6lb   Fast      Casting

 

Potwierdzałoby opinię Roberta.


Użytkownik Alexspin edytował ten post 10 sierpień 2017 - 07:49


#851 ONLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10144 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 10 sierpień 2017 - 09:17

Alku i polecam Ci na początek przygody z UL "chńczyka" Teton do 4gr. Połowiłem nim praktycznie przez cały urlop nad jeziorem. Łowiłem głównie na obrotówki od 1 do 3 i gumki 2' i 3' na główkach od 1,5gr do 8gr. Pięknie sygnalizował nawet małe okonki. A największy 37cm dał dużo uciechy. Przyłowem było kilka szczupaczków. Największy 67cm i kijek też dał radę. 

(Kij uzupełniał Aldebaran BSF 2016)


  • SID i Sawiola lubią to

#852 ONLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10144 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 10 sierpień 2017 - 15:08

Tutaj masz wszystko ;)

http://jerkbait.pl/t...wędki-przynęty/



#853 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4553 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 10 sierpień 2017 - 17:41

 

Prawie, a jak wiadomo prawie robi różnicę ;)


  • BOB lubi to

#854 ONLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10144 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 10 sierpień 2017 - 18:16

No tak ale zdecydowanie wolę "składaka" od Kamila niż nie wiadomo jak opisane pseudo UL seryjne. Co do ABU LT to raczej nie mamy wątpliwości no może tylko co do różnicy w cenie w stosunku do pseudo UL, firm mających niewielkie doświadczenie w konstruowanie takich modeli ;)  



#855 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4553 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 10 sierpień 2017 - 18:33

Składaki mają swój urok ;)



#856 OFFLINE   hose4ras

hose4ras

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 387 postów
  • LokalizacjaDarłowo
  • Imię:Arkadiusz
  • Nazwisko:<’)))>{

Napisano 10 sierpień 2017 - 19:51

...revo lt na lozyskach kattobi daje rade juz obrotówką w rozmiarze 0.

3 gramowa głowka plus paproch czy jakas inna mala gumka - czyli lotna przyneta to juz pelen komfort. Lepszego mlynak na "juz" nie znajdziesz.

 

Jezeli chodzi o kijek to jak najbardzie kuying z tym ze ja zaproponuje ta mocniejsza wersje czyli 662 L 2-10gr 3-8lb. Kijek laduje sie od samego machania a bedziesz mogl i polowic troszke ciezej 

Naprawde warto kupic tetona!


Użytkownik hose4ras edytował ten post 10 sierpień 2017 - 19:53


#857 OFFLINE   Tomaszek90

Tomaszek90

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 4 postów
  • LokalizacjaBytom
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:O

Napisano 12 sierpień 2017 - 19:45

witam koledzy mam do was ogromna prosbe chcialbym zebyscie mi doradzili w zakupie pierwszego multiplikatora shimano caius 151,okuma ceymar c 266 wlx,Abu Garcia black max3,spro cimca. Przynet jakich bede uzywal to od 10 do 70g. Z gory dziekuje za pomoc i pozdrawiam serdecznie

#858 OFFLINE   erqgth

erqgth

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 333 postów
  • LokalizacjaOLSZTYN
  • Imię:Krzysiek

Napisano 12 sierpień 2017 - 20:22

Nic nie wiem na temat powyższych młynków ale mogę zaproponować sprawdzony sprzęt który wytrzyma na pewno więcej :).
Abu Morrum
http://jerkbait.pl/t...26#entry2200826

#859 OFFLINE   Novis

Novis

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1743 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Nowicki

Napisano 12 sierpień 2017 - 20:35

witam koledzy mam do was ogromna prosbe chcialbym zebyscie mi doradzili w zakupie pierwszego multiplikatora shimano caius 151,okuma ceymar c 266 wlx,Abu Garcia black max3,spro cimca. Przynet jakich bede uzywal to od 10 do 70g. Z gory dziekuje za pomoc i pozdrawiam serdecznie

Znowu wynalazki z naszego rynku sklepowego. Co Was tak ciągnie do tych sklepowców. Że nowe? Że opisane przez dystrybutora jako najwyższej klasy?Odpuść sobie ten marketingowy belkot i poczytaj forum.



#860 OFFLINE   karkoszek

karkoszek

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1785 postów
  • LokalizacjaGryfino
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Lures.pl

Napisano 12 sierpień 2017 - 21:56

witam koledzy mam do was ogromna prosbe chcialbym zebyscie mi doradzili w zakupie pierwszego multiplikatora shimano caius 151,okuma ceymar c 266 wlx,Abu Garcia black max3,spro cimca. Przynet jakich bede uzywal to od 10 do 70g. Z gory dziekuje za pomoc i pozdrawiam serdecznie

jak chcesz to mam shimano scorpion 1501 na sprzedaż. poczytaj na forum, dużo już o nim było.
  • Tomaszek90 lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych