Jump to content

  •      Sign In   
  • Create Account

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Photo

Boleń, brzana - jaki blank?

blank boleń brzana

  • Please log in to reply
81 replies to this topic

#81 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4,996 posts
  • LokalizacjaOlsztyn

Posted 18 October 2022 - 12:50

Akurat do Warty to mam daleko i nie łowię w niej, mieszkam na Warmii. Używam tylko plecionek z przyponem żyłkowym. Kij spokojnie poradzi sobie z sdr 5cm w nurcie. Raczej nie ma blanku 10lb 9'6, który jest równie stabilny i lekki jak infinity. Jest to szybki kij i wystarczająco sztywny. Świetna proporcja mocy szczytówki i dolnika, czuć sprężystość przy podaniach, w ostatnim momencie oddawania energii, blank przyspiesza tym samym dopala przynętę, która w konsekwencji leci dalej niż w przypadku blanków oddających energię płynnie. Podobne zjawisko notowałem w niektórych modelach CTS czy CD NZ BR. Naturalnie w każdym calu jest to Lamiglas i ma cechy XSH ale wysoce wyśrubowane.
  • asafa likes this

#82 OFFLINE   Sławek77

Sławek77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,371 posts
  • LokalizacjaWielkopolska

Posted 18 October 2022 - 14:36

Możesz coś więcej napisać? Łowisz na Warcie wnioskując po lokalizacji? Używasz żyłki czy plecionki? Jak sobie radzi w rzecznej rynnie z woblerem typu SDR 5cm np.?


Łowię nim stosunkowo krótko,głównie dorado stick 5,5cm oraz blagierem 3,5cm na plecionce.W rynnie o dużym uciągu szczyt delikatnie się poddaję i fajnie przekazuje pracę wobka.Wg mnie bardzo czuły blank,gnie się po całości.Bardzo dobrze trzyma rybę.Dopalając sticka 5 śruciną ok.1g przerzucam na luzie prawie całą Wartę w środkowym biegu.

Edited by Sławek77, 18 October 2022 - 14:36.

  • asafa, guciolucky and DP Fishing like this





Also tagged with one or more of these keywords: blank, boleń, brzana