Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Boleń, brzana - jaki blank?

blank boleń brzana

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
81 odpowiedzi w tym temacie

#61 OFFLINE   Dokuś

Dokuś

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1338 postów
  • Lokalizacjaどこ水と自然!
  • Imię:Dok

Napisano 08 maj 2017 - 22:41

Zobacz sobie talona VI+ 305 do 14gr bardzo fajny blank

Toż właśnie również proponowałem ten i troszkę mocniejszy model we wcześniejszym poście. Te Talony są stworzone właśnie do połowu  silnych, rzecznych ryb na nieduże przynęty a o to Koledze @korol chyba chodziło!... ;)


  • korol lubi to

#62 OFFLINE   korol

korol

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2199 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:K

Napisano 09 maj 2017 - 08:03

Pozwólcie, że dopytam. Jak się mają powyższe talony do karabeli 903-2 oraz SP 962-UL?



#63 OFFLINE   hamerhed

hamerhed

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 208 postów
  • Lokalizacjapoznań/giżycko
  • Imię:arek

Napisano 09 maj 2017 - 08:14

wieczorem moge skrobnac pare slow na temat XMG 1142L, jesli jestem zainteresowany.


  • korol lubi to

#64 OFFLINE   pawello

pawello

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 703 postów
  • LokalizacjaMazowsze
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:B.

Napisano 09 maj 2017 - 10:09

Miałem tego Talona 10MLXF i miałem tego SP962-XUL i jak dla mnie to Phenix pozostaje bez konkurencji. Talon też fajny ze sporym zapasem mocy w dolniku, ale SP jest lżejszy i jakby bardziej poręczny.


  • Rheinangler i korol lubią to

#65 OFFLINE   hamerhed

hamerhed

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 208 postów
  • Lokalizacjapoznań/giżycko
  • Imię:arek

Napisano 14 maj 2017 - 16:09

Odnosnie XMG 1142L od kilku lat uzytkowany na Warcie do lekkiego lowienia. Opisany moim zdaniem poprawnie. Dolem ciagnie od tych 3g najlepiej skupionych gora hermes 7cm w srednim nurcie to max jesli chodzi o woby. Z gumisiami - 10g + niezbyt masywna gumka jeszcze sobie radzi. U mnie w 85% pracuje z wobkami reszta go gumisie i od swieta zelastwo. Bardzo dobrze rzuca barylkami w rodzaju 3cm gębale, bonito klen 3,5cm , tonace hornety 4cm i wszystkim co ma skupiona mase. Podobnie swietnie ze wszystkim  do 10g i niezbyt agresywnej akcji, czyli boleniowki, widly wszelkieja masci, woby typu minnow. W przypadku mocno pracujacych wobow powyzej 4cm(np alaski) w nurcie szczyt dosc mocno przysiada.

Slabo wypada w dolnym zakresie w przypadku nielotow, np plywajacy salmo hornet 3cm na 10lb pletce i mocnym wymachu to zasieg ok 15m. Czesto brakuje tych kilku metrow. Czucie wobow bardzo fajne. Nie mam nic do zarzucenia.

Moc zgodna z opisem. Wyjmowalem klenie, bolenie,  brzany i szczupaki do 65cm (wieksze mnie omijaja :P) nie bylo zadnych problemow. Mocy wystarcza by brzana przytrzymana na beton rozgiela kotwice w hornecie. Generalnie blank doskonale amortyzuje i jest na tyle progresywny ze hamulec szczegolnie na zylce rzadko sie uruchamia. 2 -3 bujniecia, odejscie spod nog i rybka na brzegu.

Gdyby cos mu sie stalo robilbym jeszcze raz, chociaz dla mnie to nie jest uniwersal. Tu jesli nie wiem co zastane nad woda wybieram XSH 1022 MT :)


Użytkownik hamerhed edytował ten post 14 maj 2017 - 16:10

  • Rheinangler, korol i Dokuś lubią to

#66 OFFLINE   korol

korol

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2199 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:K

Napisano 23 maj 2017 - 07:38

Jeszcze raz dziękuję za wszystkie komentarze.
Zdecydowałem się na SP-962-UL. Pewnie z pracowni jednego z forumowiczów, z której mam już 2 wędki.
Oczywiście dalej będę gromadził wszelkie info i bacznie śledził pojawiające się tematy w zakresie rzecznych 10lb :)

Na razie muszę tylko odwlec budowę, bo najprawdopodobniej w najbliższym czasie będę wymieniał samochód na swój dotychczasowy obiekt pożądania :)

 



#67 OFFLINE   "Paweł"

"Paweł"

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaTam gdzie nie biorą :)
  • Imię:Pawel
  • Nazwisko:S

Napisano 23 maj 2017 - 07:49

Zdecydowałem się na SP-962-UL. Pewnie z pracowni jednego z forumowiczów, z której mam już 2 wędki.


 

Będziesz Pan zadowolony :)


  • korol lubi to

#68 OFFLINE   MajKar

MajKar

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 497 postów
  • LokalizacjaRyki
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Majek

Napisano 24 maj 2017 - 18:33

Bardzo dobry wybór, warto dołożyć do tego delfina, bardzo uniwersalna wędka obsłuży niezbyt duże boleniówki w stylu Siek-M Siga 7cm, a jak trzeba główka 2g paproch i dłubanie za okoniem też jest możliwe. 



#69 OFFLINE   Voiteh

Voiteh

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 774 postów
  • LokalizacjaTarnów
  • Imię:Wojtek

Napisano 03 czerwiec 2017 - 10:17

Podłączam się do pytania kolegi korola,potrzebuje kijek pod klenia w długości 2,75m który obsłuży małe wobki,smużaczki,gumki,zastanawiam sie nad Phenixem FX 902-2,tylko martwi mnie fakt że szczytówka bedzie klękać (http://jerkbait.pl/t...y1631132),rzeka na której łowię może nie ma takiego uciągu jak tu na filmie obok ale zdarzaja sie miejsca gdzie płynie poprostu szybciej,i tu pytanie do was,jaki blank w długości 2,75m warto jeszcze wziąść pod uwagę?

 

Dodam tylko że Phenixa SP-962 XUL miałem,obecnie mam Blassa SLXF966-2N 


Użytkownik Voiteh edytował ten post 03 czerwiec 2017 - 10:18

  • skalka lubi to

#70 OFFLINE   "Paweł"

"Paweł"

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaTam gdzie nie biorą :)
  • Imię:Pawel
  • Nazwisko:S

Napisano 04 czerwiec 2017 - 18:01

Podłączam się do pytania kolegi korola,potrzebuje kijek pod klenia w długości 2,75m który obsłuży małe wobki,smużaczki,gumki,zastanawiam sie nad Phenixem FX 902-2,tylko martwi mnie fakt że szczytówka bedzie klękać (http://jerkbait.pl/t...y1631132),rzeka na której łowię może nie ma takiego uciągu jak tu na filmie obok ale zdarzaja sie miejsca gdzie płynie poprostu szybciej,i tu pytanie do was,jaki blank w długości 2,75m warto jeszcze wziąść pod uwagę?

 

Dodam tylko że Phenixa SP-962 XUL miałem,obecnie mam Blassa SLXF966-2N 

Jeśli sprzedałeś SPXUL-a to kupując fx 902 zrobisz gafę...xul o niebo lepszy - poreczniejszy bardziej uniwersalny . Pod kazdym względem lepsze kije z tego wychodzą ,niż na wspomnianym fx-sie. Ale to tylko moje zdanie mialem oba żeby nie było. No chyba ,że te 15centów tak cie boli i 290 to za dużo ...


Użytkownik "Paweł" edytował ten post 04 czerwiec 2017 - 18:04


#71 OFFLINE   Voiteh

Voiteh

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 774 postów
  • LokalizacjaTarnów
  • Imię:Wojtek

Napisano 04 czerwiec 2017 - 19:30

Jeśli sprzedałeś SPXUL-a to kupując fx 902 zrobisz gafę...xul o niebo lepszy - poreczniejszy bardziej uniwersalny . Pod kazdym względem lepsze kije z tego wychodzą ,niż na wspomnianym fx-sie. Ale to tylko moje zdanie mialem oba żeby nie było. No chyba ,że te 15centów tak cie boli i 290 to za dużo ...

 

nic nie szkodzi na przeszkodzie żeby ukrecić sobie drugi taki kijek :)


  • "Paweł" lubi to

#72 OFFLINE   korol

korol

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2199 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:K

Napisano 06 czerwiec 2017 - 08:24

Czasem mam wrażenie, że zaczynamy gonić niedoścignione.
Swoją karabelkę (wczoraj przyłowiła kolejnego sumka) kupiłem właśnie od Wojtka :)



#73 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4914 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 06 czerwiec 2017 - 22:56

Przerobiłem sporo podobnego chrustu aż w końcu znalazłem kij idealny do takich zadań, RF2SH993-2. Niespotykanie szybki kij z bardzo finezyjną szczytówką, która bardzo wysoko krzepnie i pięknie ale nieubłaganie przechodzi w pałowaty dolnik. Kij kupiłem zupełnie przypadkowo gdyż nigdy PB nie zwracały mojej uwagi a okazał się ideałem jaki od lat rysował się w mojej głowie. Blank kosztuje chyba 40$ i gdyby ktoś miał lub sprowadzał to chętnie kupię na zapas.

Edit: Podaje bezwysiłkowo najmniejsze Stephanowy ale nie ma problemu zaciąć w nurcie cokolwiek na 9cm shad rapa... co ciekawe kij jest lekki, czuły, i nie mam papierowych ścianek. Jedyny kij w jakim nie doszukałem się wad.

Użytkownik guciolucky edytował ten post 06 czerwiec 2017 - 23:05


#74 OFFLINE   dreadknight

dreadknight

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1019 postów

Napisano 07 czerwiec 2017 - 10:31

Przerobiłem sporo podobnego chrustu aż w końcu znalazłem kij idealny do takich zadań, RF2SH993-2. Niespotykanie szybki kij z bardzo finezyjną szczytówką, która bardzo wysoko krzepnie i pięknie ale nieubłaganie przechodzi w pałowaty dolnik. Kij kupiłem zupełnie przypadkowo gdyż nigdy PB nie zwracały mojej uwagi a okazał się ideałem jaki od lat rysował się w mojej głowie. Blank kosztuje chyba 40$ i gdyby ktoś miał lub sprowadzał to chętnie kupię na zapas.

Edit: Podaje bezwysiłkowo najmniejsze Stephanowy ale nie ma problemu zaciąć w nurcie cokolwiek na 9cm shad rapa... co ciekawe kij jest lekki, czuły, i nie mam papierowych ścianek. Jedyny kij w jakim nie doszukałem się wad.

Myślisz, że dłuższe kije z tej serii mogą mieć podobne właściwości jak opisałeś ? Miałeś może do czynienia z jakimś innym modelem ?



#75 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4914 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 07 czerwiec 2017 - 11:51

Niestety mam tylko ten model i to jedyny PB jaki miałem w dłoni ale wiedzę o nich można zaczerpnąć w AR bo importowali te blanki do Polski, cały czas jestem pod wrażeniem tej konstrukcji i aż gęba mi się uśmiecha jak biorę to nad rzekę.

#76 OFFLINE   Karpiu95

Karpiu95

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 884 postów
  • LokalizacjaTurek/Warszawa
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Karpiński

Napisano 05 wrzesień 2017 - 17:46

Ma ktoś 3-częsciowego Talona VI plus 10MF i chciałby podzielić się spostrzezeniami na jego temat ?

#77 OFFLINE   asafa

asafa

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 394 postów
  • LokalizacjaTarnów
  • Imię:Tomek

Napisano 18 październik 2022 - 10:46

Panowie, kilka lat minęło, może macie jakieś nowe typy do połowu brzan na rzekach typu Dunajec i woblery do 6cm? Obecnie używam SP962XUL, ale chciałbym coś z większym zapasem mocy. Zastanawiam się nad ISS1142L.



#78 OFFLINE   Sławek77

Sławek77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1371 postów
  • LokalizacjaWielkopolska

Napisano 18 październik 2022 - 11:04

Panowie, kilka lat minęło, może macie jakieś nowe typy do połowu brzan na rzekach typu Dunajec i woblery do 6cm? Obecnie używam SP962XUL, ale chciałbym coś z większym zapasem mocy. Zastanawiam się nad ISS1142L.


Ja niedawno zrobiłem na blanku FA SLXF10010-2N.
  • asafa lubi to

#79 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4914 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 18 październik 2022 - 12:16

Panowie, kilka lat minęło, może macie jakieś nowe typy do połowu brzan na rzekach typu Dunajec i woblery do 6cm? Obecnie używam SP962XUL, ale chciałbym coś z większym zapasem mocy. Zastanawiam się nad ISS1142L.


Mam iss1142L i mogę polecić, super blank, ma sporo mocy, niemniej dość mocną szczytówkę, która niespecjalnie poda najmniejsze woblerki ale 6cm wobler będzie już ok. Wędka wychodzi lekka, fajnie zbalansowana...
  • asafa lubi to

#80 OFFLINE   asafa

asafa

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 394 postów
  • LokalizacjaTarnów
  • Imię:Tomek

Napisano 18 październik 2022 - 12:20

Ja niedawno zrobiłem na blanku FA SLXF10010-2N.

 

Możesz coś więcej napisać? Łowisz na Warcie wnioskując po lokalizacji? Używasz żyłki czy plecionki? Jak sobie radzi w rzecznej rynnie z woblerem typu SDR 5cm np.? 







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: blank, boleń, brzana

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych