Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Chemia w warsztacie .


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
314 odpowiedzi w tym temacie

#141 OFFLINE   bigrafi

bigrafi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1553 postów

Napisano 21 styczeń 2014 - 14:29

Albo być przygotowanym do poprawek po wylaniu :)



#142 OFFLINE   grzesiek11250

grzesiek11250

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 162 postów
  • Lokalizacjatarnobrzeg

Napisano 21 styczeń 2014 - 15:11

Witam mam pytanie zacząłem robić wobki w tamtym roku lakier jakiego używałem to domalux i było ok. Przeszedłem teraz na harzlacka (chyba tak to się piszę :) )i po zanurzeniu wobka w tym lakierze jest efekt jakby nierównej pomarszczonej powierzchni co może być przyczyną? Dodam że maluje lakierami z sikensa.

#143 OFFLINE   Paavo

Paavo

    Casting Illuminati

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1616 postów
  • LokalizacjaKanta-Hämee - Southern Finland
  • Imię:Paweł

Napisano 21 styczeń 2014 - 15:24

Witam mam pytanie zacząłem robić wobki w tamtym roku lakier jakiego używałem to domalux i było ok. Przeszedłem teraz na harzlacka (chyba tak to się piszę :) )i po zanurzeniu wobka w tym lakierze jest efekt jakby nierównej pomarszczonej powierzchni co może być przyczyną? Dodam że maluje lakierami z sikensa.

 

Hartzlack jest widocznie agresywniejszy od Domaluxa i "pogryzł" się z lakierami którymi malowałeś wobler.Rada prosta albo zmień lakier albo farby (najlepiej na akrylowe).



#144 OFFLINE   grzesiek11250

grzesiek11250

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 162 postów
  • Lokalizacjatarnobrzeg

Napisano 21 styczeń 2014 - 16:53

Juz znam przyczyne @Kubas1 do mnie puknął i co nieco mi powiedział, ale dzięki za odp.

#145 OFFLINE   krzychun

krzychun

    Giełda rulez

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2189 postów
  • LokalizacjaWieluń
  • Imię:Krzysiek

Napisano 21 styczeń 2014 - 18:14

Juz znam przyczyne @Kubas1 do mnie puknął i co nieco mi powiedział, ale dzięki za odp.

Mam nadzieję, że nie będziesz zadawał już pytań na j.pl



#146 OFFLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6238 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Napisano 21 styczeń 2014 - 18:46

Juz znam przyczyne @Kubas1 do mnie puknął i co nieco mi powiedział, ale dzięki za odp.

To się podziel, my tu jak w hipisi w komunie wegetujemy to i się dzielimy. Ja na przykład jestem ciekawy, bo mi w ubiegłym roku lakier zaczął żreć akryle- a nie powinien. Go Grzesiek! Go Grzesiek!



#147 OFFLINE   grzesiek11250

grzesiek11250

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 162 postów
  • Lokalizacjatarnobrzeg

Napisano 21 styczeń 2014 - 18:49

A to niby czemu? Nie rozumiem. Napisałem pytanie a że Kuba mieszka niedaleko podszedł i pare spraw mi wyjaśnił.
ps.Nie zamierzam wszczynać kłutni pytanie to pytanie, dowiedziałem sie co i jak to napisałem i podziękowałem koledze że odpisał na mojego posta.
A z Kubą doszliśmy do wniosku że stosuje nie takiego podkładu jak potrzeba.Ja stosowałem biały akryl i najprawdopodobniej to jest przyczyna.

Użytkownik grzesiek11250 edytował ten post 21 styczeń 2014 - 18:59


#148 OFFLINE   krzychun

krzychun

    Giełda rulez

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2189 postów
  • LokalizacjaWieluń
  • Imię:Krzysiek

Napisano 21 styczeń 2014 - 19:29

Ale praktycznie każdy producent ma własny patent na żywicę akrylową, a nie każdemu "gryzie" się z poliuretanami.

Ja też stosuję "biały akryl" na podkład i nie mam problemów. Z szarym i czarnym również. Mam za to jakieś spraye akrylowe, które gdy  zobaczą puszkę z poliuretanem to się kurczą na odległość (tz, po pokryciu spływają jak ta lala)).

A zmierzam do tego, że powienieneś napisać:

Biały podkład akrylowy XXX prawdopodobnie "żre" się z Hartzlackiem.



#149 OFFLINE   grzesiek11250

grzesiek11250

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 162 postów
  • Lokalizacjatarnobrzeg

Napisano 21 styczeń 2014 - 19:36

W tym momencie nie wiem jaki ten akryl mam bo jest przelany do słoika. A po potraktowaniu harzlakiem wygląda jakby sie zmarszczył moze pod wpływem jakiegoś skurczu pod lakierem, zauważyłem też że harzlack stygnie szybciej niz domalux może taż przez to nie wiem.
Wiem źle się wyraziłem napisałem pytanie i za pare minut po problemie a powinienem napisać jakie wnioski wyciągnelismy mój błąd.

Użytkownik grzesiek11250 edytował ten post 21 styczeń 2014 - 19:45


#150 OFFLINE   vitalis24

vitalis24

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 31 postów

Napisano 22 styczeń 2014 - 13:59

myślicie czy kreda mielona zdałaby egzamin jako wypełniacz do żywicy poliestrowej frakcją przypomina wapno, byłem ostatnio z kumplem po pasze w hurtowni i spojrzałem na kredę dla kur i tak wpadło mi do głowy :) ??   



#151 OFFLINE   GregorS

GregorS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 709 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Grzegorz

Napisano 22 styczeń 2014 - 17:26

myślicie czy kreda mielona zdałaby egzamin jako wypełniacz do żywicy poliestrowej frakcją przypomina wapno, byłem ostatnio z kumplem po pasze w hurtowni i spojrzałem na kredę dla kur i tak wpadło mi do głowy :) ??   

Ja sprawdzałem zwykłą fugę w formach i było ok i z epidianem. Musisz uważać z proporcjami  bo będzie się łamać.



#152 OFFLINE   vitalis24

vitalis24

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 31 postów

Napisano 22 styczeń 2014 - 22:08

byłem dzisiaj po domalux kupiłem na próbę litr żywicy poliestrowej novola i 2kg gipsu budowlanego jutro dokupię kredę i zrobię próby



#153 OFFLINE   Pasta

Pasta

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 970 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:P

Napisano 22 styczeń 2014 - 22:21

Nie wiem czy akurat budowlany bedzie odpowiedni. Nie wiem jak zareaguje z żywicą ale z woda zastyga w pare minut, zalezy pewnie od proporcji ale gips szpachlowy bylby bezpieczniejszą opcją.

Ile placiles za zywice?

#154 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 22 styczeń 2014 - 22:31

W żywicy nie ma wody - można zmieszać gips z żywicą, bez dodania utwardzacza reakcji nie będzie. Nawet po kilku dniach - sprawdzałem :)  Natomiast gips itp wypełniacze mają wadę - spore ziarno. Z moich doświadczeń wynika, że należy dodać jak najbardziej miałkie w dotyku dodatki. Można mąkę, która jest lepsza od gipsu, ale najlepiej dodać talk. Odlewy mają fantastyczną gładkość i naprawdę zaskakującą twardość. Nie znalazłem nic lepszego. Talk najlepiej szukać u wulkanizatora, jest 8 -10 razy tańszy niż z apteki, można też kupić na allegro, tylko za przesyłkę zapłacimy więcej niż za produkt ;)


  • vitalis24 lubi to

#155 OFFLINE   vitalis24

vitalis24

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 31 postów

Napisano 22 styczeń 2014 - 22:36

za żywicę około 30zł



#156 OFFLINE   Pasta

Pasta

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 970 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:P

Napisano 24 styczeń 2014 - 14:50

byłem dzisiaj po domalux kupiłem na próbę litr żywicy poliestrowej novola i 2kg gipsu budowlanego jutro dokupię kredę i zrobię próby

 I jak z próbami, robiłeś już coś?



#157 OFFLINE   Homegeon

Homegeon

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 398 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 24 styczeń 2014 - 19:12

nie macie problemu z novolem w postaci skurczu podczas utwardzania gdy wydziela b. wysoką temperature?



#158 OFFLINE   kubaS 1

kubaS 1

    ks-lurebaits

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3025 postów
  • LokalizacjaTarnobrzeg
  • Imię:Kuba

Napisano 24 styczeń 2014 - 19:17

Skurcz jest, ale można go zmniejszyć poprzez dodanie mniejszej ilości utwardzacza plus wypełniacz ;)



#159 OFFLINE   Artech

Artech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2656 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Artur

Napisano 24 styczeń 2014 - 19:31

Do wypełniacza polecam mączkę wapienna  ;)  Stosowałem takową ponieważ mam jej pod dostatkiem w pracy. 

W handlu raczej mało dostępna, można dostać wiaderko na wytwórniach mas bitumicznych.

Jest też mączka dolomitowa - ciężka. Kiedyś widziałem w Tesco jako nawóz w wiaderkach 5l.

Jak by ktoś chciał to w kosztach wysyłki mogę podesłać. Wapienna zwykła jest szara a dolomitowa idealnie biała.


Użytkownik Artech edytował ten post 24 styczeń 2014 - 19:34


#160 OFFLINE   vitalis24

vitalis24

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 31 postów

Napisano 24 styczeń 2014 - 20:45

 I jak z próbami, robiłeś już coś?

dzisiaj 1 połowę zalewałem jutro wrzucę fotkę co z tego wyjdzie nie mam pojęcia do żywicy dodałem talk jako wypełniacz jako rozdzielacza użyłem oleju do smażenia jak odlewałem z sylikonu formę dał rade

Coś takiego stworzyłem

trzpienie na stelaż wstawię po odlaniu połówek

Załączone pliki

  • Załączony plik  wob.JPG   5,82 KB   6 Ilość pobrań

Użytkownik vitalis24 edytował ten post 24 styczeń 2014 - 20:54