Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Łowienie białorybu na spinning


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4098 odpowiedzi w tym temacie

#3741 OFFLINE   kruchy15

kruchy15

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 22 postów

Napisano 31 lipiec 2022 - 09:05

Nie za gruba ? Radzi sobie z przynetami 0.5g - 0.7g

Użytkownik kruchy15 edytował ten post 31 lipiec 2022 - 09:32


#3742 OFFLINE   zmorces

zmorces

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 189 postów
  • LokalizacjaCiechanów
  • Imię:Paweł

Napisano 11 sierpień 2022 - 22:22

Biorą dalej :)

Załączone pliki


  • Paavo, Alexspin i wilczybilet lubią to

#3743 OFFLINE   Imar

Imar

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 25 wrzesień 2022 - 11:11

Cześć.

Stoję przed wyborem wędki do dłubania okoni i białej ryby.

Jezioro, brzegi czyste. Okonia, płoć, wzdręga.

Chcę kijek krótki 200-220 centymetrów. Będę chciał operować miękkimi przynętami i micro jigami, dlatego postawiłbym na szczytówkę wklejoną.

Konger WC II Mikros czy Elvis w 2022?

Konstrukcje wyglądają na "wiekowe", jak taki kijek się ma do współczesnych wędzisk.

Czytając forum przeczytałem sporo postów, bardzo starych postów. Podejrzewam że kiedyś bardzo popularne wędziska z powodu że nie było wielu alternatyw.

 

Konger WC II Mikros i Elvis dostępne w okolicach 400 złotych. Nie chciałbym wydać więcej.

Zachęcam do dyskusji. Pozdrawiam.


Użytkownik Jano edytował ten post 25 wrzesień 2022 - 13:32


#3744 OFFLINE   GregorS

GregorS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 714 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Grzegorz

Napisano 25 wrzesień 2022 - 11:58

Na giełdzie wisi elvis od Kamila

Wysłane z mojego M2101K6G przy użyciu Tapatalka

#3745 OFFLINE   Andżej

Andżej

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 515 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 25 wrzesień 2022 - 12:33

Cześć.
Stoję przed wyborem wędki do dłubania okoni i białej ryby.
Jezioro, brzegi czyste. Okonia, płoć, wzdręga.
Chcę kijek krótki 200-220 centymetrów. Będę chciał operować miękkimi przynętami i micro jigami, dlatego postawiłbym na szczytówkę wklejoną.
Konstrukcje wyglądają na "wiekowe", jak taki kijek się ma do współczesnych wędzisk.
Czytając forum przeczytałem sporo postów, bardzo starych postów. Podejrzewam że kiedyś bardzo popularne wędziska z powodu że nie było wielu alternatyw.
 
Konger WC II Mikros i Elvis dostępne w okolicach 400 złotych. Nie chciałbym wydać więcej.
Zachęcam do dyskusji. Pozdrawiam.


Oba kije dobre, Elvis prawdopodobnie lepszy.

#3746 OFFLINE   Jano

Jano

    mode raptor

  • Moderatorzy
  • 3206 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 25 wrzesień 2022 - 13:32

http://jerkbait.pl/t...n-mikros/page-6



#3747 OFFLINE   Norbas7

Norbas7

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 208 postów

Napisano 11 grudzień 2022 - 12:05

Witam.

Chciałbym spróbować UL który pozwoli mi połowić białoryb.

Jaki polecicie do tego kijek w granicach do 300zł? (mam nadzieję że w tych pieniądzach da się już kupić coś czułego co pozwoli wyczuć branie już małego okonka czy białorybu)

Łowię z brzegu.

Głębokość łowisk 2-5m

Głównie wody stojące, czasem okoliczna rzeczka Utrata itp.

Jakiej szukać długości i gramatury?

Zależy mi by kijek miał dzielony i krótki w miarę dolnik jak przykładowo w Jaxon Grey Stream 228cm 1-7g. Przyzwyczaiłem się do tego dzielonego w moich wędziskach spinningowych i pełny dolnik mi już nie podchodzi.

Gdybyście podrzucili do kijka jakąś propozycję młynka w granicach 200-250zł byłoby super, chyba że wystarczy w zupełności Ryobi Ecusima 2000 który posiadam.

Jestem zwolennikiem plecionek. Domyślam się , że przy takim zestawie 0,03 było by dobrym wyborem + oczywiście przypon z fluorocarbonu.

Z góry dzięki i pozdrawiam.



#3748 OFFLINE   wilczybilet

wilczybilet

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1181 postów
  • Imię:Maciej

Napisano 11 grudzień 2022 - 17:10

Witam. Proponuję w wolnych chwilach, w ramach relaxu poczytać ten wątek od początku. Znajdziesz odpowiedzi na zadane pytania, a ponadto zdobędziesz również wiedzę w szerszym zakresie dot. tego tematu. 



#3749 OFFLINE   Norbas7

Norbas7

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 208 postów

Napisano 11 grudzień 2022 - 17:12

Czytam, jednak czas nie pozwala usiąść i całość wchłonąć od razu.

Druga sprawa to 2013 rok a 2022 w sprzęcie i cenach robi różnicę, dlatego postanowiłem zapytać by kupić coś co jest w aktualnej ofercie rynkowej.


Użytkownik Norbas7 edytował ten post 11 grudzień 2022 - 17:13


#3750 OFFLINE   Apisfisha

Apisfisha

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 243 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:W

Napisano 17 grudzień 2022 - 19:13

Ja uważam, że zawsze lepiej zachęcić niż zniechęci hehe. Norbas7 teraz masz wybór naprawdę duży i nie musisz skupiać się na latach świetlnych wstecz, a wystarczy przejrzeć ostatnie dwa lata bo to rozkwit ul, sul i xul hehe. Każdy z nas ma swoje preferencje. Ja jako od ul zaczynałem od SG Troutuzimo 0_7g właśnie z Robi Ecusima tylko w 1000, ale myślę że 2000 w tym wypadku zbytnio nie odbiega. Cieszyłem się z tego zestawu jak dzieciak, bo się spisywał i dawał frajdę. Tej wędki była też wersja o cw. 0-5 i posiadacze sobie również chwalili. Wędka ta to nie wklejka, a używka obecnie pewnie że 150 do 200 zł może chodzić. Wędka ta obsługiwała mi nawet pierwsze mikrojigi w przedziale 0,5-0,8g.Szału nie było ale się dało i frajda była. Oczywiście te 0 w opisie cw trzeba traktować z przymrużeniem oka. Kolejny to Konger WordChampion Elvis cw 0,8g do 4 g wklejka z sparowany z dawał regał 1000 i również łowiłem biaboryb i okonki a nawet okonie.A zapomniałem przed nimi był zestaw ale raczej pod okonie daiwa Megaforce cw 1-9g z daiwa regał 500. To były wszystko zestawy nisko budżetowe, ale się spisywały i wszystkie dawały mi frajdę nad wodą. Obecnie to Nano One cw 0,3 -2,5g z Shimano Soare BB C2000PGSS, ale to już inny przedział cenowy i jest jeszcze wiele droższych zestawień na rynku. Ja na chwilę obecną zatrzymam się tu, ale kto wie jak widzisz choroba postępuje. Nano One nawet nie ma jak porównywać z SG Troutuzimo ale z obu miałem frajdę nad wodą bo najważniejsze to być właśnie. nad wodą. Musisz dobrać sprzęt pod siebie, wybrać co lubisz. Ja lubię troszkę taki oldschool i SG Troutuzimo nadal daje mi frajdę. Hmmmmmmmmm drugi post z rzędu i pisze o oldschool -u, ;) Kończ więc Waść wstydu oszczędź. Tak też kończę rozsądnego wyboru życzę.

Użytkownik Apisfisha edytował ten post 17 grudzień 2022 - 19:33

  • strary i mario70 lubią to

#3751 OFFLINE   Norbas7

Norbas7

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 208 postów

Napisano 17 grudzień 2022 - 19:25

Wędka już u mnie. Na początek wybrałem Flagmana Areata 188cm 0,4-3-5g

Bardzo przyjemna i bardzo delikatna wykałaczka i co mnie pozytywnie zaskoczyło ładnie wykonana.

Kołowrotek Ecusima 2000 pasuje do niej i ładnie ją wyważa. Jednak by zyskać kilkanaście gram już do mnie jedzie Ecusima 2000 wersja 2022.

Także dlatego, że nie chciałem Ecusimy 2000 Vi zabierać z innego zestawu. Lubię jak mam komplet i nie muszę przekładać.

Plecionka na początek mikado dreamline 0,035.

Teraz jestem na etapie kompletowania haczyków muchowych oraz koralików wolframowych i podstawowych przynęt na tak lekkie łowienie.

Muszę obczaić jaki koralik pasuje do jakiego haka tak mniej więcej. Chcę używać pupa 0,9" oraz tanty najmniejsze.

Na początek chyba będzie optymalne.


Użytkownik Norbas7 edytował ten post 17 grudzień 2022 - 19:25


#3752 OFFLINE   Apisfisha

Apisfisha

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 243 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:W

Napisano 17 grudzień 2022 - 19:32

Główki wolframowe 3,5 do 4,5 kolory to już Twoje indywidualne preferencje. Spróbuj również microjigow mochowych bardziej wolny opad. Haki róż 14, 12 i 10 to na początek wystarczy. Więc taaaaaaaaakich rybek życzę

Użytkownik Apisfisha edytował ten post 17 grudzień 2022 - 19:37


#3753 OFFLINE   Norbas7

Norbas7

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 208 postów

Napisano 17 grudzień 2022 - 20:21

Upewniłeś mnie w tym co na początek zakupić :-)

Od wczoraj nazbierałem koszyk na blisko 500 stówek a były w nim praktycznie tylko koraliki wolframowe i haczyki. Jak zobaczyłem sumę to zacząłem metodą dedukcji odrzucać niektóre pozycje uważając , że z czasem jak mnie wciągnie to można przecież dokupić.

Co polecasz z mikrojigów muchowych gotowców? Jest tego sporo. Może jakieś kilka "pewniaków"?

Samo ich robienie nie wygląda na mocno skomplikowane, ale już zakup podzespołów, materiałów , imadeł, wiązarek to sumka rośnie. Na to przyjdzie czas jeśli się wciągnę. Na razie coś kupnego :-)



#3754 OFFLINE   wilczybilet

wilczybilet

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1181 postów
  • Imię:Maciej

Napisano 17 grudzień 2022 - 21:13

Na początek proponuję nie kupować masy mikro jigow. Jig zrobiony z koralika wolframowego 3,5-4mm, haka nr 14 i 1" tanta lub sztuczna ochotka wystarczy. Przy połowie bialorybu, najważniejsze jest odpowiednie prowadzenie wabika , żeby kusić ryby do brania.

Na początku lekko nie jest (bynajmniej w moim przypadku nie było), ale w miarę nabierania doświadczenia zabawa jest przednia. Było dla mnie bez różnicy czy łowie drapieżniki z opadu, czy białoryb, bo kopnięcia były podobne ;).


  • strary lubi to

#3755 OFFLINE   adamos

adamos

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 373 postów
  • Lokalizacjaśląsk

Napisano 18 grudzień 2022 - 10:50

500 stów to już nie zła sumka, moim zdaniem 10 procent tej sumy wystarczy aby dobrze połowić. Na początek zrezygnowałbym z mikrojigów muchowych nie są tak wcale skuteczne, lepsze są te gumowe odpowiednio dociążone. Jig przeciążony dla takiej wzdręgi nie jest atrakcyjny opada jak przysłowiowy kamień w wodę, ryby musiałyby być mocno agresywne, aby za taką przynętą ruszyć a to się rzadko zdarza. Przynęta powinna opadać bardzo powoli co powoduje większe zainteresowanie białorybu. Czasami w przejrzystej wodzie widzę jak wzdręgi miętolą moją przynętę, aż do czasu, gdy któraś z decyduję się na połknięcie wabika i odpłynięcie, branie jest wtedy zdecydowane a przynęta jest głęboko w przełyku.



#3756 OFFLINE   MieczysławS

MieczysławS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 727 postów
  • LokalizacjaSiedlce

Napisano 18 grudzień 2022 - 11:10

No cóż, jeśli przynęta jest głęboko w przełyku, to ryba po takiej przygodzie, ma małe szanse na przeżycie.

Małe szanse nawet wtedy, gdy łowisz na haki bezzadziorowe.



#3757 OFFLINE   wilczybilet

wilczybilet

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1181 postów
  • Imię:Maciej

Napisano 18 grudzień 2022 - 11:35

500 stów to już nie zła sumka, moim zdaniem 10 procent tej sumy wystarczy aby dobrze połowić. Na początek zrezygnowałbym z mikrojigów muchowych nie są tak wcale skuteczne, lepsze są te gumowe odpowiednio dociążone. Jig przeciążony dla takiej wzdręgi nie jest atrakcyjny opada jak przysłowiowy kamień w wodę, ryby musiałyby być mocno agresywne, aby za taką przynętą ruszyć a to się rzadko zdarza. Przynęta powinna opadać bardzo powoli co powoduje większe zainteresowanie białorybu. 

Jeśli chodzi o przynęty, mam podobne spostrzeżenia.  

Wzdręga jest stosunkowo łatwa do złowienia, w sumie z białorybu najłatwiejsza. Przeważnie po namierzeniu ryb wystarczy jednostajne prowadzenie i jest bum. Poprzeczka idzie do góry gdy z premedytacją nastawiamy się np. na płoć. Tutaj już trzeba więcej pokombinować, zastosować bardzo wolny opad, pozostawić na chwilę przynętę na dnie itp.

Powodzenia w kombinowaniu ;)


Użytkownik wilczybilet edytował ten post 18 grudzień 2022 - 11:37


#3758 OFFLINE   Norbas7

Norbas7

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 208 postów

Napisano 18 grudzień 2022 - 13:25

Podacie przykład kilku przynęt które będą wolno opadające i odpowiednie dla wędziska 0,4-3,5g?

Na razie zakupiłem głowki wolframowe  3 - 3,5 - 4mm i do tego haki muchowe jig 12-14-16

Do tego FishUp Pupa 0,9" i tanty 35mm oraz 49mm

CO jeszcze polecacie dokupić?

Za oknem pogoda nie wędkarska więc mam chwilę by skompletować przynęty , nawet z ali.



#3759 OFFLINE   wilczybilet

wilczybilet

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1181 postów
  • Imię:Maciej

Napisano 18 grudzień 2022 - 13:44

Podacie przykład kilku przynęt które będą wolno opadające i odpowiednie dla wędziska 0,4-3,5g?

Na razie zakupiłem głowki wolframowe  3 - 3,5 - 4mm i do tego haki muchowe jig 12-14-16

Do tego FishUp Pupa 0,9" i tanty 35mm oraz 49mm

CO jeszcze polecacie dokupić?

Za oknem pogoda nie wędkarska więc mam chwilę by skompletować przynęty , nawet z ali.

Główka wolframowa 3,5 mm, hak muchowy jig bezzadziorowy nr 14, ew. 12, do tego 1" tanta i nic więcej na początek oprócz kombinowania z prowadzeniem, nie jest potrzebne.

Istotna jest też linka główna. Ja do tak lekkich przynęt nie używam plecionki. Według mnie, poniżej 1 grama lepszy jest miękki FC lub hybryda. 

Kiedyś używałem Varivas Mebaru Gate 2,5 lb, ale miałem problem z kupieniem go (brak dostepności) i obecnie w sezonie letnim używałem Ester Varivasa 2 lb (nie pamiętam dokładnej nazwy). Ester ten ma większą gęstość od żyłki, szybciej tonie i jest mniej rozciągliwy.


Użytkownik wilczybilet edytował ten post 18 grudzień 2022 - 13:48

  • Przemek_M lubi to

#3760 OFFLINE   Karpiu95

Karpiu95

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 912 postów
  • LokalizacjaTurek/Warszawa
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Karpiński

Napisano 18 grudzień 2022 - 13:48

Gumki fishchaser idealnie nadają się do takiego łowienia


  • nowwwak lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 5

0 użytkowników, 5 gości, 0 anonimowych