Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Łowienie białorybu na spinning


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4098 odpowiedzi w tym temacie

#1221 OFFLINE   Okonhel

Okonhel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1066 postów
  • Lokalizacjajuż nie Hel
  • Imię:Jacek

Napisano 18 lipiec 2015 - 21:32

Kolejne popołudnie na j. Czos z brzegu z Mikrosem w garści. Ciężko znaleźć dojście do wody a łódką tu nie dysponuję. Po południu lekko ucichł wiatr za to zrobiło się 28 stopni. Złowiłem 13 wzdręg, 22 okonie i okonki, 1 leszczyk i na koniec jedna płotka (brak fotki), łącznie 4 gatunki, prócz 4 okonków wszystko na brązowego mikrojiga a te 4 na pomarańczowego.

Załączony plik  CAM00979.jpg   52,54 KB   21 Ilość pobrań

Załączony plik  CAM00981.jpg   57,68 KB   21 Ilość pobrań

Załączony plik  CAM00982.jpg   50,39 KB   18 Ilość pobrań

Załączony plik  DSC00472_1435477117.jpg   36,05 KB   19 Ilość pobrań


  • Kuballa44, manisz45 i Alexspin lubią to

#1222 OFFLINE   Paavo

Paavo

    Casting Illuminati

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1616 postów
  • LokalizacjaKanta-Hämee - Southern Finland
  • Imię:Paweł

Napisano 19 lipiec 2015 - 06:29

Kolejne popołudnie na j. Czos z brzegu z Mikrosem w garści. Ciężko znaleźć dojście do wody a łódką tu nie dysponuję. Po południu lekko ucichł wiatr za to zrobiło się 28 stopni. Złowiłem 13 wzdręg, 22 okonie i okonki, 1 leszczyk i na koniec jedna płotka (brak fotki), łącznie 4 gatunki, prócz 4 okonków wszystko na brązowego mikrojiga a te 4 na pomarańczowego.
CAM00979.jpg
CAM00981.jpg
CAM00982.jpg
DSC00472_1435477117.jpg


Fajnie połowiłeś...a leszczyk z wytrzeszczem oczu to krąpik 😉.

#1223 OFFLINE   Kuballa44

Kuballa44

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 701 postów
  • Imię:K

Napisano 19 lipiec 2015 - 11:27

Też żem nie próżnował. :P A i dziś jak wszystko będzie dopięte to podjadę. Udało mi się w końcu odpowiednie łowisko znaleźć (tak jak mówiłem, kąpieliska to super sprawa do takiego łowienia) i w końcu sie wybawiłem.

Krąpików sporo, ale nie zrobiłem już fotki bo bateria zdechła. Tak między Bogiem a prawdą to pojechałem na kropki, a okazało się że "rzeka" ma 10 cm głębokości więc odpuściłem... I z żyłką 18tką i kijkiem do 15gram mormyszką przy brzegu pobawiłem się z okoniami i płotkami

. Zdecydowana większość brań jest z opadu... Plus takie łowienie na wzrok to test refleksu, płotki cholernie szybko wypluwają przynętę.

Wszystkie rybki na mormychę z ochotką. Wczoraj gdy klenie mnie olały na rzece, zapolowałem na rzeczne płotki, to przywalił taki ponad 40 cm kleń, ale nie dało się zaciąć, za mały haczyk... :(

T37qtbl.jpg

Gsn2Q9j.jpg

5Vko7X9.jpg

s5C8uEJ.jpg

"A obiję się sam po pysku"
Oipo2Um.jpg


  • kokosz77, Paavo i Alexspin lubią to

#1224 OFFLINE   kokosz77

kokosz77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 543 postów
  • Lokalizacjawww.madlen-styl.eu
  • Imię:M1CHAL
  • Nazwisko:Steszew

Napisano 19 lipiec 2015 - 12:17

Widze ze mormyszki daja rade :D



#1225 OFFLINE   Kuballa44

Kuballa44

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 701 postów
  • Imię:K

Napisano 19 lipiec 2015 - 12:33

Obecnie moja ulubiona przynęta. :) Ale musze kupić lżejsze lub zrobić pare mikrusów pierzastych, bo jednak czasem za szybko opadają, i płotka nie zawsze trafia, jednak to nie szczupak i nie jest taka szybka. :)



#1226 OFFLINE   Okonhel

Okonhel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1066 postów
  • Lokalizacjajuż nie Hel
  • Imię:Jacek

Napisano 19 lipiec 2015 - 12:41

Fajnie połowiłeś...a leszczyk z wytrzeszczem oczu to krąpik .

Pewnie masz rację- dziś za to mi jeden leszczyk spadł - odbił się od liny stalowej promu. Były jeszcze 2 ale tylko goniły przynętę.Do tego standard - trochęokonków, kilka wzdręg, przyzwoita płotka.


  • Kuballa44 i Alexspin lubią to

#1227 OFFLINE   Paavo

Paavo

    Casting Illuminati

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1616 postów
  • LokalizacjaKanta-Hämee - Southern Finland
  • Imię:Paweł

Napisano 19 lipiec 2015 - 13:45

Też żem nie próżnował. :P A i dziś jak wszystko będzie dopięte to podjadę. Udało mi się w końcu odpowiednie łowisko znaleźć (tak jak mówiłem, kąpieliska to super sprawa do takiego łowienia) i w końcu sie wybawiłem.

Krąpików sporo, ale nie zrobiłem już fotki bo bateria zdechła. Tak między Bogiem a prawdą to pojechałem na kropki, a okazało się że "rzeka" ma 10 cm głębokości więc odpuściłem... I z żyłką 18tką i kijkiem do 15gram mormyszką przy brzegu pobawiłem się z okoniami i płotkami

. Zdecydowana większość brań jest z opadu... Plus takie łowienie na wzrok to test refleksu, płotki cholernie szybko wypluwają przynętę.

Wszystkie rybki na mormychę z ochotką. Wczoraj gdy klenie mnie olały na rzece, zapolowałem na rzeczne płotki, to przywalił taki ponad 40 cm kleń, ale nie dało się zaciąć, za mały haczyk... :(

T37qtbl.jpg

Gsn2Q9j.jpg

5Vko7X9.jpg

s5C8uEJ.jpg

"A obiję się sam po pysku"
Oipo2Um.jpg

Ładna ''płocia''.Ja skromnie:leszczyk ''agresor'' Załączony plik  WP_20150708_14_44_33_Pro.jpg   59,65 KB   18 Ilość pobrań i ''łagodniś'' Załączony plik  DSC01432.JPG   80,81 KB   18 Ilość pobrań na pijawkę.


  • Kuballa44 lubi to

#1228 OFFLINE   Paavo

Paavo

    Casting Illuminati

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1616 postów
  • LokalizacjaKanta-Hämee - Southern Finland
  • Imię:Paweł

Napisano 19 lipiec 2015 - 13:50

Pewnie masz rację- dziś za to mi jeden leszczyk spadł - odbił się od liny stalowej promu. Były jeszcze 2 ale tylko goniły przynętę.Do tego standard - trochęokonków, kilka wzdręg, przyzwoita płotka.

Leszcz ma oko średnicy mniejszej lub równej długości ''wcięcia'' pyszczka,krąp zawsze większe,chodzi tu o małe osobniki obu tych ryb. 



#1229 OFFLINE   Kuballa44

Kuballa44

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 701 postów
  • Imię:K

Napisano 19 lipiec 2015 - 14:38

Sporo chyba leszcza u Ciebie Paweł, prawda? Muszę wyczaić gdzie siedzą dziadk i nęcą, to wtedy może jakieś leszcze sie trafią, a nie żyletki. :D
 



#1230 OFFLINE   Paavo

Paavo

    Casting Illuminati

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1616 postów
  • LokalizacjaKanta-Hämee - Southern Finland
  • Imię:Paweł

Napisano 19 lipiec 2015 - 15:44

Sporo chyba leszcza u Ciebie Paweł, prawda? Muszę wyczaić gdzie siedzą dziadk i nęcą, to wtedy może jakieś leszcze sie trafią, a nie żyletki. :D
 

Całkiem sporo...bo leszczyk tutaj to niejadalna ryba,podobnie jak karp,lin i cała reszta białorybu...widywałem rybaków ''amatorów'' którzy wyrzucali leszcze ze swoich sieci z powrotem do jeziora.


Użytkownik Paavo edytował ten post 19 lipiec 2015 - 15:45


#1231 OFFLINE   darks86

darks86

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 353 postów

Napisano 19 lipiec 2015 - 18:43

ktos moze posiada taka wedkę ? Nihonto Red Cut x-tra lite do 8g 200cm  ponoć idzie machać nią 0,5gr

 

Posiadam od paru tygodni. Wybrałem spośród kilku innych modeli, w tym Parabellum 5g, Pezon-Mitchell 7g, Mikado Diamond 7g, Daiwa Megaforce Jigger 9g itd. Najlepiej mi w łapie leżała. Bardziej pracuje blankiem niż np. Mikado Diamond 7g, sporo bardziej niż Sapphire do 7g. Przy energicznym wymachu na sucho ładuje się ponad połową blanku. Przy główkach 1-2g i twisterkach na żyłce 0,14mm lata fajnie - spodziewałem się o wiele gorszych rezultatów. Niestety o mniejszych przynętach nic jeszcze nie powiem, bo dopiero przymierzam się do aż takiego hardcorowego UL'ta. Przypomnij mi się na priv za kilka dni - powinienem mieć już sprawdzone informacje.


  • Spawciu lubi to

#1232 OFFLINE   G_rzegorz

G_rzegorz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1343 postów
  • LokalizacjaKujawsko pomorskie
  • Imię:Grzegorz

Napisano 19 lipiec 2015 - 19:37

Posiadam od paru tygodni. Wybrałem spośród kilku innych modeli, w tym Parabellum 5g, Pezon-Mitchell 7g, Mikado Diamond 7g, Daiwa Megaforce Jigger 9g itd. Najlepiej mi w łapie leżała. Bardziej pracuje blankiem niż np. Mikado Diamond 7g, sporo bardziej niż Sapphire do 7g. Przy energicznym wymachu na sucho ładuje się ponad połową blanku. Przy główkach 1-2g i twisterkach na żyłce 0,14mm lata fajnie - spodziewałem się o wiele gorszych rezultatów. Niestety o mniejszych przynętach nic jeszcze nie powiem, bo dopiero przymierzam się do aż takiego hardcorowego UL'ta. Przypomnij mi się na priv za kilka dni - powinienem mieć już sprawdzone informacje.


A parabelka Ci w ręce nie leżała? :-) Taki sympatyczny kijek zwłaszcza do takiego ultra łowienia. Sam zdecydowałem się na lrf'a do 5 g i nie żałuję:-) Łowienie nim to czysta przyjemność ...

#1233 OFFLINE   kokosz77

kokosz77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 543 postów
  • Lokalizacjawww.madlen-styl.eu
  • Imię:M1CHAL
  • Nazwisko:Steszew

Napisano 19 lipiec 2015 - 20:01

Kolega

 

A parabelka Ci w ręce nie leżała? :-) Taki sympatyczny kijek zwłaszcza do takiego ultra łowienia. Sam zdecydowałem się na lrf'a do 5 g i nie żałuję:-) Łowienie nim to czysta przyjemność ...

 

 

Kolega darks86 przerzucil kilka kiji i ten ktorego opisywal najlepiej mu podpasil ,ot jego subiektywna opinia .

 

Tobie dobrze lowi sie parabellum 0-5 g mialem go i powiem szczeze ze komfort lowiena jak dla mnie zaczyna sie od1,5- 2 gram a to jak na moje mikrusy za duzo  ,tez mialem kilka kijkow  w łapkach seryjnych  i z pracowni  ostatnio stanąłem na phenix Mirage  i pewnie tak juz z nim zostane.:D

 

Ale tak jak napisalem kazdy szuka czegos pod siebie co bedzie pasowac dla jego preferencji , tak ze jeden córke drugi tesciowa :D



#1234 OFFLINE   G_rzegorz

G_rzegorz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1343 postów
  • LokalizacjaKujawsko pomorskie
  • Imię:Grzegorz

Napisano 19 lipiec 2015 - 20:26

Oczywiście, że każdy woli co innego:-) Z Kolegą Darks'em znamy sie osobiście stąd takowe zapytanie:-)

#1235 OFFLINE   kokosz77

kokosz77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 543 postów
  • Lokalizacjawww.madlen-styl.eu
  • Imię:M1CHAL
  • Nazwisko:Steszew

Napisano 19 lipiec 2015 - 21:25

To sporo wyjasnia w waszej dyskusji :ph34r:



#1236 OFFLINE   darks86

darks86

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 353 postów

Napisano 19 lipiec 2015 - 23:57

Parabelka 7g leżałaby i pewnie przy niej bym został, gdybym za szybko nie sprzedał. Testowałem ją na wobkach kleniowych - wcale nie latały lepiej niż na patyku do 20-25g o długości 2,4m, więc odpuściłem ten kijek. Nie sądziłem, że mi się wkręci łowienie UL i to z pływadła. Wklejka 2,8m, która posiadałem była za długa i zaczęło się szukanie. Do modelu 5g robiłem kilka podejść, szukałem też używki. Padło na wklejkę od Mikado, bo:

- mam sentyment do tej firmy, to już 3ci kijek, a z każdego jestem super zadowolony

- wklejkami łowi mi się lepiej niż pełnym blankiem

- wklejka nawet taka do 8g ma w dolniku więcej mocy niż pełen blank do 7-8g. Zbyt często mam przyłowy szczupaków. Dwa pierwsze wypady z tym kijkiem i padło chyba z 7 szczubełków od 30 do 55 cm.

 

A teraz konkretniej w temacie, bo nie bardzo wiem jak do tego podejść: gdzie kupić takie małe mikro jigi, jakie prezentujecie w tym temacie ? Wiem, że większość kręci je sama, ale znam swoje zdolności manualne w kwestiach semi-artystycznych i naprawdę nic dobrego z tego nie wyjdzie. Nie wiem, czy takie łowienie mnie wkręci, więc na początek po prostu kupiłbym kilka sztuk i tyle. Najlepiej jakby ktoś rzucił namiarem z Bydgoszczy, ale za sklepy www również będę wdzięczny.



#1237 OFFLINE   ezehiel

ezehiel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3591 postów
  • LokalizacjaLa La Land
  • Imię:Marcin

Napisano 20 lipiec 2015 - 00:06

Kupić możesz u nas
Każdy z nas robi inaczej, każdy inaczej łowi.
U mnie nie ma krasnopiórek są karasie, płocie, karpie, okonie.

Krasnopiórki biorą w toni, nimfy muszą opadać wolniej, do tego czerwień i falująca jeżynka.
Okoń bierze różnie. Płoć, karaś opad głównie.

Napisz jaka ryba, łowisko.
Mikrusy nie są zbyt lotne ten niecały gram na żyłce różnie lata.



Wysłane z mojego HTC One_M8 przy użyciu Tapatalka

#1238 OFFLINE   ezehiel

ezehiel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3591 postów
  • LokalizacjaLa La Land
  • Imię:Marcin

Napisano 20 lipiec 2015 - 00:08

U mnie teraz tylko to.
Muszę kupić haki

Załączony plik  uploadfromtaptalk1437347269564.jpg   1,39 MB   22 Ilość pobrań

#1239 OFFLINE   Kuballa44

Kuballa44

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 701 postów
  • Imię:K

Napisano 20 lipiec 2015 - 17:09

http://www.e-sklepwe...jig/maciek.htmlwiększość owych sprawdzi się na wzdręgę i okonie. Możesz wybrać sobie cieżar i wielkość haka. Ja bym brał te półgramowe. Grizzly, czerwony, czarny to pewniaki. Ale fakt faktem przebitka lekka w cenie o złotówkę, złoty "pisiont".
kolega @Pawlikowski bardzo ładne jigi robi, jak również @Okonhel. :)
Polecam od siebie również mormyszki i sztuczną ochotkę. Aczkolwiek na wzdręgę nie bardzo, opad jest za szybki troszkę. Płoć, krąp spoko, okonie tez uwielbiają.
Na jazie sprawdziły mi się zielony tułów i czerwony ogonek. Wzdręgi też go lubiły.
I na prawdę polecam Ci spróbować ukręcić coś samemu. Mój swojego czasu najłowniejszy jig powstał z czerwonej nitki i śruciny ołowianej.... Nie był piękny. Ale łowił. :)


Użytkownik Kuballa44 edytował ten post 20 lipiec 2015 - 17:13

  • Okonhel lubi to

#1240 OFFLINE   Okonhel

Okonhel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1066 postów
  • Lokalizacjajuż nie Hel
  • Imię:Jacek

Napisano 20 lipiec 2015 - 17:47

Tak jak Kuba pisze - są pewne kolorystyczne standardy ale są też kolory, które sprawdzą się tylko na Twoim łowisku - niestety musisz do tego dojść sam, zmieniając nad wodą przynęty. Zdarza sie też ze pewniak dziś jutro już nie jest takim pewniakiem w tym samym miejscu lub w następnej zatoczce.


  • ezehiel i Alexspin lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych