Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Łowienie białorybu na spinning


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4085 odpowiedzi w tym temacie

#361 OFFLINE   kokosz77

kokosz77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 543 postów
  • Lokalizacjawww.madlen-styl.eu
  • Imię:M1CHAL
  • Nazwisko:Steszew

Napisano 21 luty 2015 - 19:51

A siadlo cos na to , bo ja raczej woda stojaca  , a to przynety raczej na rzeczne klenie .



#362 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 8002 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 21 luty 2015 - 20:56

A siadlo cos na to , bo ja raczej woda stojaca  , a to przynety raczej na rzeczne klenie .

 

Na tego zielonego brzydala zadnego klenia nie zlowilem, okonie za to gryzly ;)



#363 OFFLINE   Jozin

Jozin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 607 postów
  • LokalizacjaWędkarska Pustynia

Napisano 21 luty 2015 - 21:14

Niech tylko lody zejdą to ruszam na żwirownie, może bzdręgi już będą gryzły ;) jak daleko jesteście w stanie rzucić czymś takim 1gr ze swoich sprzętów ? W warunkach neutralnych. 



#364 OFFLINE   tyczkasport1

tyczkasport1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 438 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz
  • Imię:Dariusz

Napisano 21 luty 2015 - 22:52

Wszystko zależy od warunków i sprzętu ale tymi przynętami często nie trzeba daleko rzucać bardziej liczy się ciche podejście/podpłynięcie do stanowisk wypatrzonych ryb lub ich domniemanych stanowisk na bliską odległość. Szczególnie wiosną nie ma co szukać za daleko roślinność i płytka woda cieplejsza nawet o ułamki stopnia przyciąga ryby warunek to ich nie spłoszyć :-)

#365 OFFLINE   Melanzyk

Melanzyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3064 postów
  • LokalizacjaDublin / Częstochowa / Lubaczów
  • Imię:Maciej

Napisano 22 luty 2015 - 00:57

Siemka chłopaki.

 

Byłem dziisaj na targach i wydłubałem takie "cosie".

Starałem się wybierać najcięższe przynęty i na oko myślałem, że te owinięte lametą łapią z 1g a tu się okazało w domu, że najcięższe mają aż 0,3g :(

Kupiłem żyłkę 0,14 Greysa. Najcieńsza jaką znalazłem na całych targach :wacko:  Problem w tym, że żyłka jest czarna. Nie będzie to w niczym przeszkadzac?

 

 

Załączony plik  P1070569.jpg   107,06 KB   23 Ilość pobrańZałączony plik  P1070571.jpg   111,28 KB   15 Ilość pobrańZałączony plik  P1070572.jpg   104,58 KB   17 Ilość pobrańZałączony plik  P1070573.jpg   99,09 KB   15 Ilość pobrań

 

Nada się to do czegokolwiek? Czy mogę muchującemu kumplowi prezent zrobić? :D

Ukręci mi ktos odpłatnie kilka przynęt? :ph34r:

 

Pozdrawiam

Melek



#366 OFFLINE   Kuballa44

Kuballa44

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 701 postów
  • Imię:K

Napisano 22 luty 2015 - 01:46

Czucie przynęty na kiju, będzie, delikatnie mówiąc, mizerne.Jak dobrze machniesz to te 15 metrów poleci. Na prawde dobrze machniesz. Raczej będziesz musiał obserwować żyłkę/na upatrzonego.
Mówię o puchowcach, cięzko mi powiedzieć o reszcie przynęt.
Czy czarna bedzie przeszkadzać, tu nie powiem, cieżko u mnie z wiedzą jak płochliwe w tym temacie są duże białoryby.
Niby gruntowcy robią przypony z plecionek bądź i na nie łowią, A np morska płoć czy leszcz to już całkiem grubą żyłką łowiona jest.
Może będzie w Twoim przypadku tak samo. :)
Te daddy's to czy dobrze widzę, pływające, topwaterowe jigi? Unoszą się dzięki bardzo gęstej jeżynce, czy nie dałoby sie takim tworem rzucać spinnem i ponosi mnie? :>



#367 OFFLINE   kokosz77

kokosz77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 543 postów
  • Lokalizacjawww.madlen-styl.eu
  • Imię:M1CHAL
  • Nazwisko:Steszew

Napisano 22 luty 2015 - 08:42

Siemka chłopaki.

 

Byłem dziisaj na targach i wydłubałem takie "cosie".

Starałem się wybierać najcięższe przynęty i na oko myślałem, że te owinięte lametą łapią z 1g a tu się okazało w domu, że najcięższe mają aż 0,3g :(

Kupiłem żyłkę 0,14 Greysa. Najcieńsza jaką znalazłem na całych targach :wacko:  Problem w tym, że żyłka jest czarna. Nie będzie to w niczym przeszkadzac?

 

 

attachicon.gifP1070569.jpgattachicon.gifP1070571.jpgattachicon.gifP1070572.jpgattachicon.gifP1070573.jpg

 

Nada się to do czegokolwiek? Czy mogę muchującemu kumplowi prezent zrobić? :D

Ukręci mi ktos odpłatnie kilka przynęt? :ph34r:

 

Pozdrawiam

Melek

Te kilka jak widze to ma glowki wolframowei one powinny warzyc troche wiecej , ja przynajmniej obciazam swoje nimfy glowkami wolframowymi , i one na lekkim kiju i cienkiej zylce leci bardzo przyjemnie.



#368 OFFLINE   krakus

krakus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 795 postów
  • LokalizacjaAFG...

Napisano 22 luty 2015 - 08:46

-->> Melanzyk = wez Kolego pod uwage, że kilka z tych przynęt nasiąknie wodą i minimalnie staną się cięższe reszte możesz zastosować np. do troka.

Co do żyłki ja stosuje 0,12 i 0,10 w zależności czy w łowisku jest np. więcej roślinności i jak dalko musze rzucać.



#369 OFFLINE   tyczkasport1

tyczkasport1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 438 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz
  • Imię:Dariusz

Napisano 22 luty 2015 - 09:28

Ja łowię zazwyczaj 0,12 żyłka ale zdarza się też plecionka konger techron 0,03 i czasem mam wrażenie że przeszkadza rybom ale innym razem zupełnie nie zwracają na to jakby uwagi...Co do 0,3 grama może być ciężko z rzutami 0,3 a 0,5 to jednak już prawie drugie tyle... Te z głowkami wolframowymi mogą faktycznie tyle ważyć jeśli główka nie jest duża lub nie ma dodatkowo lamety...
Jeśli termin nie palący to mogę coś wydłubać do testów na zagramaniczne rybki :-)
  • qmichalq lubi to

#370 OFFLINE   JanuszD

JanuszD

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 518 postów
  • LokalizacjaLubartów - Jelenia Góra

Napisano 22 luty 2015 - 10:55

Siemka chłopaki.

 

Byłem dziisaj na targach i wydłubałem takie "cosie".

Starałem się wybierać najcięższe przynęty i na oko myślałem, że te owinięte lametą łapią z 1g a tu się okazało w domu, że najcięższe mają aż 0,3g :(

Kupiłem żyłkę 0,14 Greysa. Najcieńsza jaką znalazłem na całych targach :wacko:  Problem w tym, że żyłka jest czarna. Nie będzie to w niczym przeszkadzac?

 

 

attachicon.gifP1070569.jpgattachicon.gifP1070571.jpgattachicon.gifP1070572.jpgattachicon.gifP1070573.jpg

 

Nada się to do czegokolwiek? Czy mogę muchującemu kumplowi prezent zrobić? :D

Ukręci mi ktos odpłatnie kilka przynęt? :ph34r:

 

Pozdrawiam

Melek

Witaj

O ile sprzęt tzn. kij sam się ładuje to coś tam poleci. Zawsze możesz zaraz za oczkiem dołożyć taką spławikową nacinaną śrucinę 0,2g czy troszkę większą. Czarny kolor dla ryb jest podobno neutralny/ nie widzą go, czy też nie odbierają jako zagrożenie a jako tło. Bardziej problematyczna może być grubość/ sztywność przy 0,14. Jak żyłka za bardzo będzie spowalniała pracę/ opad i zostawała nie napięta/ pofalowana (zależy czy jest sztywna i ma dużą pamięć) to jak wyżej doregulujesz zestawem śrucin. Jak to w wędkarstwie, warto kombinować a na wszystko jest jakiś sposób :)

Pozdrawiam i sukcesów, byle się nie zniechęcać i za szybko nie poddawać, zawsze jakieś są ;)

Janusz



#371 OFFLINE   Okonhel

Okonhel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1056 postów
  • Lokalizacjajuż nie Hel
  • Imię:Jacek

Napisano 22 luty 2015 - 11:59

Siemka chłopaki.

 

Byłem dziisaj na targach i wydłubałem takie "cosie".

Starałem się wybierać najcięższe przynęty i na oko myślałem, że te owinięte lametą łapią z 1g a tu się okazało w domu, że najcięższe mają aż 0,3g :(

Kupiłem żyłkę 0,14 Greysa. Najcieńsza jaką znalazłem na całych targach :wacko:  Problem w tym, że żyłka jest czarna. Nie będzie to w niczym przeszkadzac?

 

Nada się to do czegokolwiek? Czy mogę muchującemu kumplowi prezent zrobić? :D

Ukręci mi ktos odpłatnie kilka przynęt? :ph34r:

 

Pozdrawiam

Melek

 

 

Mozesz metr od przynęty zacisnąć śrucinę (osłabisz lekko żyłkę), możesz też w podobnej odległości zawiązać krętlik i on bedzie Twoim obciążeniem i pomoże osiągnąć dłuższy rzut. Możesz też użyć zestawu do bocznego troka.

 

Masz PW.



#372 OFFLINE   szymanek69

szymanek69

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 615 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp
  • Imię:Jarek
  • Nazwisko:Szymankiewicz

Napisano 22 luty 2015 - 13:45

Generalnie białoryb poławiam muchówką ( wygodniej podać lekki wabik ) ale spinem również( lecz bardziej rzeczny - krąp,płoć, leszczyk itp. ) Poniżej kilka wabików które stosuję. Tu głównie jigi robale na główkach 1gr / 0,7 wolfram  haki #8 ( spokojnie można zejść do rozmiaru 10 / 12 ) Przy kijku 2-9 gr i plecionce 0,04 spokojnie się rzuca.

DSCN2594.jpg

Drugi zestawik bardzej na rzekę, bardziej do spławiania ( prąd wody ułatwia przemieszczanie wabików )

DSCN2596.jpg



#373 OFFLINE   Kuballa44

Kuballa44

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 701 postów
  • Imię:K

Napisano 22 luty 2015 - 14:26

Na fotce nr1 dwa robale mają ogonki na przegubie?
Świetne mikruski!



#374 OFFLINE   szymanek69

szymanek69

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 615 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp
  • Imię:Jarek
  • Nazwisko:Szymankiewicz

Napisano 22 luty 2015 - 14:42

Na fotce nr1 dwa robale mają ogonki na przegubie?
Świetne mikruski!

Tak - czasami jak mi się chce ;)  stosuję taki patencik ( fajnie to faluję przy prowadzeniu ) zapożyczone i ciut zmodyfikowane z   https://www.youtube....h?v=Li-ruygxyJ8 Polecam - gryzą :D  Z drugiej strony proste wabiki równie skuteczne - cała gama sztucznych robali Berkley'a   http://www.pirania-s...imitacje-robali czy też najmniejsze korpusy twisterków+ hak +główka ( ołowiana czy wolframowa ) = szybka super przynęta ( też gryzą :D  )


  • Kuballa44 lubi to

#375 OFFLINE   Jozin

Jozin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 607 postów
  • LokalizacjaWędkarska Pustynia

Napisano 22 luty 2015 - 14:55

Właśnie mam zamiar kupić jakieś robale Berkley'a i je zbroić najmniejszymi jigami i na mormyszkach wolframowych ;)

Gdzie dorwać takie maleńkie woblerki ?


Użytkownik adrionn911 edytował ten post 22 luty 2015 - 15:08


#376 OFFLINE   tyczkasport1

tyczkasport1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 438 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz
  • Imię:Dariusz

Napisano 22 luty 2015 - 15:54

http://jerkbait.pl/t...m/#entry1625051
Np tutaj :-) sam korzystam i szczerze polecam min. właśnie do połowu białorybu ;-)
Paweł na pewno też coś doradzi jeśli będzie trzeba dodatkowo radzę uważać na pchełki bo bardzo często na te maleństwa szczególnie najmniejsze o dziwo potrafi dziabnąć zębaty i to słusznych rozmiarów... U mnie kilka w granicach 70cm wyjechało na te mikrusy więc już słusznych rozmiarów przyłów :-)

Użytkownik tyczkasport1 edytował ten post 22 luty 2015 - 15:58


#377 OFFLINE   Jozin

Jozin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 607 postów
  • LokalizacjaWędkarska Pustynia

Napisano 22 luty 2015 - 17:42

Tylko że ja na fotce widzę że są mniejsze niż 2cm ;) 



#378 OFFLINE   tyczkasport1

tyczkasport1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 438 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz
  • Imię:Dariusz

Napisano 22 luty 2015 - 17:48

Paweł też robił mniejsze jeśli dobrze pamiętam +/- 15 mm niż 2 cm ale zapewniam że wzdręgi o ile mają chęć na jedzenie to 2cm wobka czasem trzeba z gardła wyciągać... :-)

#379 OFFLINE   kokosz77

kokosz77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 543 postów
  • Lokalizacjawww.madlen-styl.eu
  • Imię:M1CHAL
  • Nazwisko:Steszew

Napisano 22 luty 2015 - 17:52

http://jerkbait.pl/t...m/#entry1625051
Np tutaj :-) sam korzystam i szczerze polecam min. właśnie do połowu białorybu ;-)
Paweł na pewno też coś doradzi jeśli będzie trzeba dodatkowo radzę uważać na pchełki bo bardzo często na te maleństwa szczególnie najmniejsze o dziwo potrafi dziabnąć zębaty i to słusznych rozmiarów... U mnie kilka w granicach 70cm wyjechało na te mikrusy więc już słusznych rozmiarów przyłów :-)

Na klenia jazia napewno klasa ,  ale jesli chodzi o rybki typu wzdregi płotki to lepiej sprawdza sie male twistery czy jakies mikrojigi.:D



#380 OFFLINE   Jozin

Jozin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 607 postów
  • LokalizacjaWędkarska Pustynia

Napisano 22 luty 2015 - 17:57

Z samej chęci posiadania chciałbym takie maluszki :)