Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Blank na okonia

okoń blank

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
877 odpowiedzi w tym temacie

#661 OFFLINE   PatLove

PatLove

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 698 postów
  • LokalizacjaLBN
  • Imię:Marcin

Napisano 12 kwiecień 2016 - 15:32

Hubertus wszystko ok ale ja lowie tylko i wyłącznie z łódki i te blanki sa dla mnie za długie, dlatego nie biorę ich pod uwage

Użytkownik PatLove edytował ten post 12 kwiecień 2016 - 15:40


#662 OFFLINE   woblerwz

woblerwz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaBrzeg
  • Imię:Wojtek

Napisano 12 kwiecień 2016 - 16:47

SJ9000 nigdy mi nie leżał w przeciwieństwie do oryginału który mial udawać.



#663 OFFLINE   PatLove

PatLove

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 698 postów
  • LokalizacjaLBN
  • Imię:Marcin

Napisano 12 kwiecień 2016 - 18:34

Poza tym blanki zaproponowane przez Hubertusa sa praktycznie w cenie STC,a jezeli juz mam wydać 400pln, to chyba lepiej zainwestować w STC.

Panowie mam jeszcze prośbę-podajcie jakas alternatywę dla STC 3S69MLXF w dwuskladzie.

Użytkownik PatLove edytował ten post 12 kwiecień 2016 - 18:49


#664 OFFLINE   "Paweł"

"Paweł"

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaTam gdzie nie biorą :)
  • Imię:Pawel
  • Nazwisko:S

Napisano 12 kwiecień 2016 - 20:45

5SC :)


  • Friko lubi to

#665 OFFLINE   woblerwz

woblerwz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaBrzeg
  • Imię:Wojtek

Napisano 12 kwiecień 2016 - 20:56

Nie ma, tylko custom. MLXF w SC V są dwuskładowe w długości 7'6". I są ostrzejsze w szczycie. Dają radę okoniom ale na łódkę to już maksymalna długość. 76MLXF-B uzywam z brzegu, mocna okoniówka, lekka sandaczówka na klatki.



#666 OFFLINE   PatLove

PatLove

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 698 postów
  • LokalizacjaLBN
  • Imię:Marcin

Napisano 12 kwiecień 2016 - 21:03

Jeżeli udałoby mi się go wyrwać za 400pln to bardzo chętnie :) aczkolwiek 7'6" to dla mnie już trochę za długo. A tak bardziej na poważnie? Pytam bo zastanawiam się, czy uda mi się te 210cm w monoblanku przetransportować jakoś bezkolizyjnie do SE ale jeżeli rzeczywiście nie ma alternatywy w dwuskładzie to będę musiał jakoś to wykombinować.


Użytkownik PatLove edytował ten post 12 kwiecień 2016 - 21:48


#667 OFFLINE   PatLove

PatLove

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 698 postów
  • LokalizacjaLBN
  • Imię:Marcin

Napisano 14 kwiecień 2016 - 18:51

Po lekturze kilku wątków rowniez na zagranicznych forach jest jeszcze jeden pomysł: Phenix M1 MXS69L. Co myślicie?

Użytkownik PatLove edytował ten post 14 kwiecień 2016 - 19:07


#668 OFFLINE   PatLove

PatLove

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 698 postów
  • LokalizacjaLBN
  • Imię:Marcin

Napisano 17 kwiecień 2016 - 17:57

Nikt nic?

#669 OFFLINE   woblerwz

woblerwz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaBrzeg
  • Imię:Wojtek

Napisano 17 kwiecień 2016 - 17:59

Jak w tytanach to da radę.


  • Fatso lubi to

#670 OFFLINE   "Paweł"

"Paweł"

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaTam gdzie nie biorą :)
  • Imię:Pawel
  • Nazwisko:S

Napisano 17 kwiecień 2016 - 19:14

Więc kolega musi szukać niskobudżetowych tytanów :) Zawsze można minimy założyć do kija 10lb dadzą radę  :)



#671 OFFLINE   malinabar

malinabar

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2299 postów
  • Lokalizacjapłd.-zach.
  • Imię:Bartek

Napisano 17 kwiecień 2016 - 23:15

Po lekturze kilku wątków rowniez na zagranicznych forach jest jeszcze jeden pomysł: Phenix M1 MXS69L. Co myślicie?

Marcin , użytkuję MXS72L od dwóch sezonów . Kijek niezmiernie mi podszedł . Założeniem był okoń na grubo / sandacz na lekko . Łowisko płytkie , tak 1,5 - 3 m . Zakres obsługiwanych przynęt 3" - 4" od 5gr do 12 gr . Czasami nawet 14 gr . Te 4" to oczywiście takie wąskie  ;) . Kij bardzo czuły , szybki a jednocześnie bardzo chętnie wchodzący w ugięcie pod rybką . I to w piękne ugięcie , które nie przestaje mnie zachwycać . Okoń 25- 30 cm i amortyzacja . Szczupak 75 - 80 cm i głębsze ugięcie . Boleń pod 80 dych szalejący na krótkim dyszlu - jeszcze głębiej . Ma się wrażenie takiego nie kończącego się uginania bez stawania dęba jak w Croixach , które do podobnego ugięcia potrzebowały znacznie większych wyzwań a co mi osobiście nie do końca w nich pasowało . Oczywiście przy podobnych mocach blanku . Łowię praktycznie tylko z łódki na jigi , czasami jakiś gliderek  ale mam wrażenie , że ten blank ma duży potecjał jeśli chodzi o komfortowy zakres obsługiwanych wabików i szeroko pojęty uniwersalizm . Także do zastosowań brzegowych / pstrągowych . I mam go w essexach , z którymi jeszcze się nie pogryzł  :D .

Aaa - i z zacięciem sandałka też nie było jak dotąd problemu  :) .

SCVMLXF to oczywiście też fantastyczne blanki są , żeby nie było żem oczadział  ;) . Tylko inne nieco .


Użytkownik malinabar edytował ten post 17 kwiecień 2016 - 23:19

  • wildriver i S.N. lubią to

#672 OFFLINE   "Paweł"

"Paweł"

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaTam gdzie nie biorą :)
  • Imię:Pawel
  • Nazwisko:S

Napisano 18 kwiecień 2016 - 09:40

Użytkuję kilka wędeczek  na blankach phenixa i bardzo podobało mi się określenie kolegi , że uginają sie bez końca. Tak dokładnie jest ...SPXUL gnie się w nieskończoność FX 902  i 862 także ...dla mnie kapitalne blanki . I szczerze mówiąc wolę je bardziej niż st.croixy . Phenixy mają więcej finezji - tak jak by bardziej pod moje predyspozycje  :)

 

Pzdr



#673 OFFLINE   PatLove

PatLove

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 698 postów
  • LokalizacjaLBN
  • Imię:Marcin

Napisano 18 kwiecień 2016 - 21:47

malinabar dzięki za wypowiedź, właśnie takiej opinii potrzebowałem. Generalnie ja chcę ten krótszy blank ale po tym, co napisałeś myślę, że będzie idealny pod moje potrzeby. 



#674 OFFLINE   Krismuaythai

Krismuaythai

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 280 postów
  • LokalizacjaZielona Góra

Napisano 02 grudzień 2017 - 18:38

Jak w temacie szukam blanku w jednej części długość do 2.3m moc 4-5lb, zakres przynęt 2g+keitech 2” do 7g+ keitech. Póki co zastanawiam sie nad Suzuki 4lb, ULXF4lb oraz Kraag 5lb. Co możecie powiedzieć o tych blankach koledzy?? Moze macie inne propozycje??

#675 OFFLINE   "Paweł"

"Paweł"

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaTam gdzie nie biorą :)
  • Imię:Pawel
  • Nazwisko:S

Napisano 02 grudzień 2017 - 20:54

Jak chcesz szybko to strzelisz sobie w kolano i zaraz ten kij wyląduje na giełdzie w cenie komponentów. Zastanów się dobrze ,a nie na szybko . Na szybko to można kup...e zrobić a i to nie zawsze się udaje ;)

#676 OFFLINE   Krismuaythai

Krismuaythai

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 280 postów
  • LokalizacjaZielona Góra

Napisano 02 grudzień 2017 - 22:38

Potrzebny mi kij szybko, wiec chciałbym skupić sie na opiniach kolegów którzy mieli odczynienia z tymi blankami zeby mieć jakiś ogląd

#677 OFFLINE   uvex

uvex

    Forumowicz

  • PATRON
  • PipPip
  • 285 postów
  • LokalizacjaSkarżycho
  • Imię:Robert

Napisano 02 grudzień 2017 - 23:10

Jak w temacie szukam blanku w jednej części długość do 2.3m moc 4-5lb, zakres przynęt 2g+keitech 2” do 7g+ keitech. Póki co zastanawiam sie nad Suzuki 4lb, ULXF4lb oraz Kraag 5lb. Co możecie powiedzieć o tych blankach koledzy?? Moze macie inne propozycje??

 

 Jeżeli chodzi o ulxf to tutaj masz wszystko

 

http://jerkbait.pl/t...dingowa/page-86

 

Jeżeli ma być 7 gram + nieduża, smukła gumka to raczej ten do 6 lb Odnośnie kraga F to proponuję Ci gdzieś potestować, gdyż jest to całkowicie inna konstrukcja jak ulxf. Być może krag xf będzie lepszy. Osobiście wiem tylko tyle że ulxf jest bardziej uniwersalny i spokojnie ogarniesz wszystkie okoniowe przynęty, nie tylko gumki. Kragi bardziej ukierunkowane są pod silikon

 

Edyta: Jest jeszcze z FA ulf ale zakładając te 7 gr + keitech to też raczej do 6 lb


Użytkownik uvex edytował ten post 02 grudzień 2017 - 23:15


#678 OFFLINE   Hubertus

Hubertus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1854 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 02 grudzień 2017 - 23:20

Jak w temacie szukam blanku w jednej części długość do 2.3m moc 4-5lb, zakres przynęt 2g+keitech 2” do 7g+ keitech. Póki co zastanawiam sie nad Suzuki 4lb, ULXF4lb oraz Kraag 5lb. Co możecie powiedzieć o tych blankach koledzy?? Moze macie inne propozycje??

Ja bym przede wszystkim zastanowił ie nad stylem łowienia, jesli te kajtki maja być ostro animowane to Kraag 5lb bedzie idealny pod takie zastosowania, to szybka szpada i czuciowo elektryk, jesli animacja ma być delikatniejsza to suzuki.

Ulxf jak najbardziej czuły jak Kraag i łagodniejszy w ugięciu.



#679 OFFLINE   Krismuaythai

Krismuaythai

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 280 postów
  • LokalizacjaZielona Góra

Napisano 02 grudzień 2017 - 23:28

Ja bym przede wszystkim zastanowił ie nad stylem łowienia, jesli te kajtki maja być ostro animowane to Kraag 5lb bedzie idealny pod takie zastosowania, to szybka szpada i czuciowo elektryk, jesli animacja ma być delikatniejsza to suzuki.
Ulxf jak najbardziej czuły jak Kraag i łagodniejszy w ugięciu.


Tylko czy Kraag 5lb rzuci wystarczająco daleko 2g plus kajtek i jak z czuciem przy prowadzeniu??

#680 OFFLINE   Hubertus

Hubertus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1854 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 03 grudzień 2017 - 01:29

Rzuci bez problemu
A jak wcześniej napisałem czucie jest na najwyższym poziomie





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: okoń, blank

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych