Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Boleń - jaki blank?

blank boleń

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
641 odpowiedzi w tym temacie

#281 OFFLINE   pawello

pawello

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 703 postów
  • LokalizacjaMazowsze
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:B.

Napisano 27 czerwiec 2015 - 09:26

Ja do tych zastosowań miałem XST1144F i byłem bardzo zadowolony do czasu aż zaczęła mi przeszkadzać długość 2,90m. Teraz przestawiłem sie na XST1025F i jestem jeszcze bardziej zadowolony. Okazało się że długość 2,60 m jest dla mnie dużo bardziej wygodna, poręczniejsza i  na bolenie nie potrzebuję długiego kija. 



#282 OFFLINE   NAD BUGIEM

NAD BUGIEM

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 290 postów
  • Lokalizacjalubelskie
  • Imię:Paweł

Napisano 27 czerwiec 2015 - 09:36

cd orka to nie to samo co fenwick hmx 2.9, orka jest szybsza


  • Pisarz.......ewski Piotr lubi to

#283 OFFLINE   Pisarz.......ewski Piotr

Pisarz.......ewski Piotr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2675 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 27 czerwiec 2015 - 09:50

XST 1144F łowiłem bolenie przez ostatnich kilka lat . Wędka była robiona w F.C. , w standardowym wykonaniu. W przeciwieństwie do kolegi, lubię długie kije.W tym roku zacząłem łowić bolki Orką w firmowym wykonaniu. Orka jest według mnie wędką bardziej uniwersalną. Batson ma środkowe ugięcie , Orka przesunięte w kierunku szczytu , co predysponuje ją do łowienia na gumę.Może gdyby lżej uzbroić Batsona , stał by się szybszy i z ugięciem bardziej szczytowym. Orka ma więcej mocy w dolniku , a  jednocześnie niższy dolny ciężar wyrzutu. Dlatego uważam że Batson to kij bardzo specjalistyczny , a Orka o wiele bardziej uniwersalny. Najprawdopodobniej Batson niedługo wyląduje na naszej giełdzie.



#284 OFFLINE   Hubertus

Hubertus

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1860 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 27 czerwiec 2015 - 10:02

Robiłem dla kolegi kijek pod bolenia

Composite Developements z serii ExtNano CDEXN-862M, długość 2,60m, cw. 6-24g, linka 8-17lb

Wstepnie nie bardzo widziałem dla tego blanku zastosowanie pod bolka...i mocno sie pomyliłem, wyszła naprawde zajefajna kosa boleniowa, miota już 7 gramowe wobki na duże odległości i pozwala na zacięcie i bezpieczny hol.

Polecam



#285 OFFLINE   Fred A

Fred A

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 279 postów
  • LokalizacjaDom na wiślanym brzegu...

Napisano 27 czerwiec 2015 - 13:08

Ja zaproponował bym Talona VI+ seria Salmon & Stelhead 10,0 MF2 czyli 3,05 do 21gr jest to w mym subiektywnym odczuciu najlepszy kijek pod uganianie się za boleniem.Posiada on spory zapas mocy aby bez ryzyka pokusić się o podczepienie cięższych wabików a akcja tego kijka jest jak dla mnie idealna.Pod rybką pięknie przechodzi w parabolę i trzyma rybkę. ;)


Użytkownik Fred Arbogast edytował ten post 27 czerwiec 2015 - 13:09


#286 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 27 czerwiec 2015 - 13:46

Przeważnie zakres stosowanych przynęt zawiera się w przedziale 8-16g, są to głównie typowe woblery boleniowe (Thrill 7cm, Basun 7-9cm, Tomy czy Matusiak 7-9cm, RH85), jak i gumy RH8-10 i typowe ripery na główkach 8-15g. Nie mniej kij musi sprostać od czasu do czasu takim wabiom jak RH12. Bardziej mi jednak zależy na dolnym zakresie rzutowym (np obrotówka long 2 lub 3) niż miotaniu RH12.

Długość odpowiada mi w przedziale 290-305cm. Wcześniej łowiłem 275cm i jakoś lepiej mi teraz na 290cm.

Pisarz, jakbyś sprzedawał tego XST1144F to daj znać.

Użytkownik Żbiku edytował ten post 27 czerwiec 2015 - 13:47


#287 OFFLINE   pawello

pawello

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 703 postów
  • LokalizacjaMazowsze
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:B.

Napisano 27 czerwiec 2015 - 14:47

Przeważnie zakres stosowanych przynęt zawiera się w przedziale 8-16g, są to głównie typowe woblery boleniowe (Thrill 7cm, Basun 7-9cm, Tomy czy Matusiak 7-9cm, RH85), jak i gumy RH8-10 i typowe ripery na główkach 8-15g. Nie mniej kij musi sprostać od czasu do czasu takim wabiom jak RH12. Bardziej mi jednak zależy na dolnym zakresie rzutowym (np obrotówka long 2 lub 3) niż miotaniu RH12.

Długość odpowiada mi w przedziale 290-305cm. Wcześniej łowiłem 275cm i jakoś lepiej mi teraz na 290cm.

Pisarz, jakbyś sprzedawał tego XST1144F to daj znać.

 

 

Skoro koniecznie 2,90m to XST1144F, z obrotówką long 2 lub 3 spokojnie sobie poradzi. Najmniejsze przynęty jakie do niego stosowałem, to Hornety tonące 4cm i dawał radę. Wg. mnie środkowe ugięcie, a co za tym idzie grubsza/mocniejsza szczytówka jest do boleniowego łowienia bardziej przydatna. Przy ekspresowym prowadzieniu cięższych przynęt lub stawiających większy opór jak np. Hermes szczytówka nie "siada".



#288 OFFLINE   Pisarz.......ewski Piotr

Pisarz.......ewski Piotr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2675 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 27 czerwiec 2015 - 19:03


Pisarz, jakbyś sprzedawał tego XST1144F to daj znać.

Muszę przemyśleć sprawę . Mam nadzieję że Ci się nie spieszy. :)


  • Luciano79 lubi to

#289 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • Twórcy
  • PipPipPipPip
  • 5004 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 27 czerwiec 2015 - 19:20

Polecam Talon-a, nie spotkałem innego kija, który tak genialnie holuje ryby w zasadzie można powiedzieć, że holuje za wędkarza. Po zacięciu, ryba w  expresowym tempie znajduje się pod nogami i grzecznie czeka na odhaczenie, majstersztyk inne kije tak nie potrafią.


  • Maciek Rożniata, Pisarz.......ewski Piotr, Fred A i 1 inna osoba lubią to

#290 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 05 lipiec 2015 - 23:24

Polecam Talon-a, nie spotkałem innego kija, który tak genialnie holuje ryby w zasadzie można powiedzieć, że holuje za wędkarza. Po zacięciu, ryba w expresowym tempie znajduje się pod nogami i grzecznie czeka na odhaczenie, majstersztyk inne kije tak nie potrafią.


Pomimo, że w poczekalni czeka już do przeróbki XST1144F, to właśnie zakupiłem na allegro (dość okazyjnie chyba, bo 400zł) gotowca z FC - Talon 100MXF2 (3.05cm 7-28g). Będę miał porównanie do Batsona ;)

Użytkownik Żbiku edytował ten post 05 lipiec 2015 - 23:25


#291 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 06 lipiec 2015 - 05:57

A u mnie czeka na godnego kienta boleniowa armatka :) .

Jak coś to pukaj do mnie :) .

XMG 1202 M w wykonaniu Wojtka Grocholi.


Użytkownik Jozi edytował ten post 06 lipiec 2015 - 05:58


#292 OFFLINE   Qcyk

Qcyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3202 postów
  • LokalizacjaBug / Wisła
  • Imię:Daniel

Napisano 18 sierpień 2015 - 18:45

Witam,

 

wiem że temat był wałkowany wiele razy ale w tej długości nie znalazłem za dużo info. Jeśli było a nie udało mi się odszukać to sorry. Chodzi mi o blank pod Bolka głównie rzeka Wisła + Bug. Cw i dł. tak jak w tytule.

Przynęty głównie woblery 6-10cm zarówno sterowe jak i bez steru, od czasu do czasu RH10.

Akcja hmmm - nie chciałbym aby był bardzo szybki. Mam teraz pod bolenia TD 2.90 10-28g Pro Selection i jest ok. Ale ostatnio wróciłem do kijka, który biorę ze sobą gdy chcę pochodzić zarówno za Boleniem jak i za Kleniem a mianowicie :

Ron Thompson Trout Mania 2,7m cw 7 - 25g i Akcja tej wędki bardzo mi pasuje jedyny minus, że jest to wklejka...

 

Łeb mi już pęka od przeglądania wszelakich blanków...szczególnie , że jestem laikiem w tej kwestii.

 

Jeśli ktoś zechce pomóc to będę wdzięczny a jeśli nie to wiele nieprzespanych nocy mnie czeka w poszukiwaniu odpowiedzi :D

 

Aha cena blanku... myślę że jestem w stanie wydać jakieś 400-450 zł

 

Pozdrawiam Qcyk!!



#293 OFFLINE   mateusz998

mateusz998

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 299 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 18 sierpień 2015 - 18:59

Może PST 895 ? Co prawda trochę droższy aniżeli zakładana kwota, ale czasami można używkę na giełdzie trafić w dobrych pieniądzach.



#294 OFFLINE   Pickerel

Pickerel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1186 postów
  • Imię:Wojtek

Napisano 18 sierpień 2015 - 19:53

CD ORKA   2.75   7-25 gram   cena 290 zł :)


  • Paavo lubi to

#295 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4966 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 18 sierpień 2015 - 20:39

CD ORKA   2.75   7-25 gram   cena 290 zł :)

Bardzo dobry i ekonomiczny blank pod twoje potrzeby i w tej cenie nic lepszego raczej nie znajdziesz.



#296 OFFLINE   Raffaello

Raffaello

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1263 postów
  • LokalizacjaNad Drzewiczką.
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Pakuła

Napisano 18 sierpień 2015 - 20:43

Batson RX7 IST 1085F, 275 cm, 10 - 28 gramów, 10 - 17 lb

Niezniszczalny i moim zdaniem ideał!mam kija na tym blanku,wybacza wiele!i nie boi się przyłowów!daleko posyła przynęty!mój ulubiony patyk.


  • Paweł R. i MatiSpin88 lubią to

#297 OFFLINE   Qcyk

Qcyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3202 postów
  • LokalizacjaBug / Wisła
  • Imię:Daniel

Napisano 18 sierpień 2015 - 20:45

CDORK-902M CDBLORKA2275-0725 - o ten dokładnie Ci chodzi?? Podoba mi się i cena też mi się podoba ;) A da radę to tego rękojeść rezonansową zapodać?? Wiem, że sporo zależy od użytego uzbrojenia ale czy kijek będzie dosyć szybko przechodził w parabolę tak jak wspomniany RT Trout Mania??

 

Załączony plik  ron.jpg   149,33 KB   24 Ilość pobrań



#298 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4966 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 18 sierpień 2015 - 21:00

Dokładnie o to chodzi. Tak naprawdę to On nie jet typowym parabolikiem,  tylko raczej mediumfast o głębokim ugięciu, a jest tym głębsze im większy ciężar przykładamy. Co do rękojeści rezonansowej nie wiem ,trzeba by zapytać w FC - jakie mają max średnice tuby. Choć powiem że jestem trochę zdziwiony ??? - po co Tobie ta rękojeść rezonansowa do wędki boleniowej, przecież brania tej rybki to raczej MOCNE są  ;)  :) . Nie porównam tego do wspomnianego przez Ciebie wędziska - bo nie posiadałem.



#299 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 18 sierpień 2015 - 21:15

StC 3c90mf2 i wszystko jasne ;)


Użytkownik Tomek88 edytował ten post 18 sierpień 2015 - 21:15


#300 OFFLINE   skalek-77

skalek-77

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2265 postów
  • Imię:Rafał

Napisano 18 sierpień 2015 - 21:27

Orka faktycznie jest całkiem fajna ale ja bym akcję określił jako fast. Ma dość szczytowe ugięcie a dolnik póżno się uruchamia.To nie jest typowy boleniowy blank.

Jeżeli wchodzi w grę kasa ok 400zł to Blaas M ten 17lb jest godny uwagi. To jest typowo boleniowy blank o pełnym ugięciu.







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: blank, boleń